:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Porozmawiali o drogach

temat.net: archiwum, Porozmawiali drogach - zdjęcie, fotografia

W piątek, 4 października w siedzibie szczecineckiego Starostwa Powiatowego zebrali się starości zachodniopomorskich powiatów oraz dyrektorzy powiatowych zarządów dróg. Spotkanie dotyczyło omówienia planów wspólnego aplikowania o uzyskanie środków unijnych na drogi z nowej perspektywy finansowej 2014 – 2020.

Okazuje się, że łącznie, uwzględniając koszty remontów i inwestycji zgłoszonych przez wszystkie powiaty, w najbliższych latach starości chcieliby uzyskać na drogi powiatowe środki w wysokości 1 mld 300 mln 768 tys. zł. Niestety taka kwota nie jest możliwa do otrzymania z Urzędu Marszałkowskiego w ramach regionalnego programu Operacyjnego, dlatego zadaniem starostów i dyrektorów powiatowych zarządów dróg jest wskazanie, które inwestycje są najistotniejsze.

- Zbudowaliśmy, ja to nazwałem „koncert pobożnych życzeń”, który złożyli starostowie do 2014-2020 i okazało się, że potrzebujemy ponad 1 mld 370 mln – mówił podczas spotkania starosta Krzysztof Lis. - Opracowałem cztery główne założenia, które wychodzą naprzeciw temu, o czym można rozmawiać z panem marszałkiem jeżeli chodzi o sprawy związane z naszymi drogami. Wystąpiłem do wszystkich starostów z prośbą o to, aby spróbowali przeanalizować nowe propozycje w oparciu właśnie o te cztery założenia.

Według wspomnianych założeń samorządy powiatowe przy wyborze odcinków dróg przeznaczonych do realizacji w ramach RPO 2014-2020 powinni kierować się konkretnymi kryteriami. Muszą oni przede wszystkim przedstawić propozycję modernizacji co najwyżej trzech dróg powiatowych, których łączna długość nie powinna przekraczać 20 km, a także wybierać te drogi, których remont w najbliższych latach pomógłby rozwiązać najistotniejsze problemy komunikacyjne naszego regionu. Przy wyborze zadań starości z naszego województwa muszą także skupić się na tych zadaniach, dzięki którym możliwe będzie połączenie dróg wyższych kategorii, a także na stworzeniu alternatywnych połączeń dla dróg wojewódzkich i krajowych.

Podczas piątkowego spotkania reprezentant każdego z powiatów przedstawił swoje propozycje dotyczące remontów i modernizacji wybranych dróg. Jednak o tym, jakie zadania zostaną zrealizowane dowiemy się najpewniej w momencie, gdy znana już będzie łączna wartość środków unijnych przyznanych na najbliższe lata na remonty dróg w powiatach.   (wtf)

 

 

Porozmawiali o drogach komentarze opinie

  • zbiryb - niezalogowany 2013-10-07 10:39:55

    Temat wróci przed wyborami do samorządów i do sejmu. Tutaj możemy znowu liczyć na obiecanki. Tego jestem pewien. A teraz nie udało się bo jest kryzys. Premier co prawda kryzys odwołał,ale co można obiecać przed kolejnymi wyborami? Oczywiście obwodnicę miasta. Pozdrawiam...

  • mieszkaniec - niezalogowany 2013-10-05 10:29:14

    diabli wzięli oczywiście

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com