:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

"Porozumienie" o edukacji, kulturze i posiłkach szkolnych. Chcą zaprosić Jamie Olivera

Porozumienie Samorządowe o edukacji i kulturze
 • Fotka nr 0 z 5
 • Fotka nr 1 z 5
 • Fotka nr 2 z 5
 • Fotka nr 3 z 5
 • Fotka nr 4 z 5

Co można ulepszyć w sferze szczecineckiej edukacji czy życia kulturalnego miasta? Porozumienie Samorządowe ma związane z tymi dziedzinami pomysły. Przedstawiciele ugrupowania podzielili się swoimi koncepcjami podczas krótkiej konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek, 11.10 przed kinem Wolność. Jaki program dla Szczecinka ma kandydat na burmistrza Wiesław Suchowiejko oraz kandydaci startujący z list Porozumienia Samorządowego?


    Wśród zaprezentowanych punktów programu na pierwszym miejscu znalazła się likwidacja tzw. dwuzmianowości, która od pewnego czasu jest problemem szczecineckich szkół. – Zlikwidujemy dwuzmianowość – zapewniał Wiesław Suchowiejko. – Nie może tak być, że dzieci będą wracać do domu po godzinie 17.00 czy przed 18.00. Tak być nie może.

Nie będziemy czekać, aż te problemy same się rozwiążą. Inną ważną kwestią jest waga tornistrów. Zmienimy to. Wprowadzimy e-podręczniki lub podwójny komplet podręczników tak, by z jednego dzieci mogły korzystać w szkole, a z drugiego w domu.


    Zdaniem kandydata na burmistrza inną ważną sprawą jest zdrowy posiłek w szkołach. Wiesław Suchowiejko zapewnił, że postara się, aby na wszystkich uczniów w szkole czekał tani lub nawet darmowy obiad. Ma to być posiłek smaczny i zdrowy. Innym pomysłem mają być lekcje kulinarne, które nauczą dzieci i młodzież przygotować zdrowe dania. Aby zachęcić uczniów do tego typu zajęć, do Szczecinka ma zostać zaproszony Jamie Oliver, kucharz celebryta, popularny nie tylko wśród młodych ludzi.
    Robert Jasek, który kandyduje do Rady Miasta z OW nr 2, poinformował wszystkich, że Porozumienie Samorządowe ma pomysł na to, by zminimalizować skutki reformy oświatowej w szkołach średnich. – Jesteśmy o krok od problemów, które niesie nowa reforma oświaty. Dołożymy wszystkich starań, by zapewnić jednakowy dostęp do szkół uczniom z podwójnego rocznika. Chcemy zorganizować wszystko tak, by dla każdego nie zabrakło miejsc w klasie czy w internacie. Będziemy też rozwijać to, czego brakuje. Nastawiamy się na kształcenie branżowe, zawodowe. Takie są potrzeby, wciąż są bowiem duże problemy ze znalezieniem odpowiednio wykształconych pracowników – przekonywał Robert Jasek
    Beata Piątkiewicz, kandydująca do Rady Miasta z OW nr 2, przedstawiła pomysł związany z utworzeniem Miejskiego Funduszu Dziedzictwa i Rozwoju Kultury. - Stawiamy na młodych, ambitnych ludzi i na to, by im pomagać – mówiła Beata Piątkiewicz. – Fundusz mógłby wspierać młode, uzdolnione osoby.

Mamy przecież ludzi uzdolnionych muzycznie, którzy zakładają swoje zespoły, śpiewają, ale są też młodzi ludzie, którzy np. studiują dwa kierunki, wygrywają olimpiady, wybierają trudne studia za granicą, są młodzi ludzie uzdolnieni sportowo… Trzeba ich wspierać i kibicować im. Chcielibyśmy postawić na nowych, „młodych Giedrysów”, aby nas rozsławiali, a także po to, aby im po prostu pomóc.


    Ostatnim punktem konferencji była kwestia życia kulturalnego w Szczecinku. Omówił ją krótko kandydat do Rady Powiatu, Grzegorz Pawelski. - Coroczna nagroda kultury, szkoda, że nie jest co roku, powinna być wybitna – zauważył kandydat. - Ludzi związanych ze sztuką jest w Szczecinku mnóstwo, ale nic z tego nie wynika i to boli. Nagroda kultury to powinno być coś, o czym powinno się mówić w całym regionie. Nagrodzony otrzymuje przykładowo 2 tys. zł, a artysta, który występuje w czasie gali zarabia 5 tys. zł. To powinna być naprawdę zacna nagroda.


    - Poza tym, mamy tu tylu ludzi, a nie ma konkretnego działania. Wystarczy powiedzieć: Sopot, Opole, Krynica czy Mrągowo, by od razu przyszła na myśl jakaś znana impreza. A co jeśli powie się – Szczecinek? Słyniemy z działań kulturalnych. Tylko może trzeba się bardziej postarać? Może bardziej wypromować Art Piknik? Może przy okazji imprezy balonowej, która mogłaby trwać dłużej, moglibyśmy zaprosić wybitnych artystów?

Żeby wycieczki mogły tu przyjeżdżać, zatrzymać się na parę dni w hotelach i z tych atrakcji korzystać? To można zrobić, mamy na to pomysły. 
- Impreza, o której myślimy, mogłaby się nazywać „Gwiazdy nad Trzesieckiem” – dodał Wiesław Suchowiejko. – Chcielibyśmy także, aby coroczna nagroda Gryfity zaczęła przypominać nagrodę, a nie Chinkę w woalce. Ale gratulujemy wszystkim nagrodzonym, w tym oczywiście Krystynie Mazur. Prosimy o więcej! Mamy też nadzieję, że ta nagroda będzie już wręczana co roku. 

Reklama

porozumienie samorządowe wybory program edukacja kultura - komentarze opinie

 • gość 2018-10-11 14:13:44

  Porozumienie = PO. Nawet nie słucham. Poza tym jest potrzebna zmiana pokoleniowa i trzeba na młodych głosować a nie na ludzi co pamiętają dobrze czasy PZPR.

 • gość 2018-10-11 14:35:22

  A w godzinach pracy bredzili, czy wzięli wolne? BRIEFING? A co to? Coś czego uczyli na lekcjach angielskiego organizowanych przez D.Raka?

 • gość 2018-10-11 16:25:02

  kucharz-celebryta. ja p...

 • gość 2018-10-11 19:23:47

  hmmmm z głosowaniem na młodych zbytnio nie przesadzałbym... jest jeden "wybitny" synek tatuśka zwanego w kręgach PO carem delfinek. Potrafi jedynie pyszczyć i trwonić kasę podatników za przyzwoleniem cara. Mało jest związanych z młodym delfinkiem afer w Szczecinku?

 • gość 2018-10-11 19:36:28

  Gdyby jegomość były poseł Suchowiejko objął fotel burmistrza, napewno zdradzi mieszkańców miasta, jak to już w swojej karierze politycznej uczynił, jako poseł: Dlaczego głosował za podniesieniem wieku emerytalnego? Dlaczego głosował za ograniczeniem praw obywatelskich? Dlaczego głosował za likwidacją kopalń? Dlaczego głosował za podwyższeniem podatku od najuboższych? Dlaczego głosował za pozbawieniem prawa rodziców do decydowania o obowiązku szkolnym 6-cio latków? Panie Suchowiejko nie chcemy w fotelu burmistrza Szczecinka kukułczego jaja.

 • gość 2018-10-11 21:59:18

  To sie nie mieści w pale. Kandydaci robią jakieś pseudo konferencje "prasowe", bo mendia mają wyborcom przekazać info. A do k...rwy nędzy gdzie spotkania bezpośrednio z wyborcami. Co strach, że wygwiżdżą , obrzucą pomidorami czy jajami ? Niski to poziom tych promocji byle jakich kandydatów, umoczonych, albo starających się o umoczenie...

 • gość 2018-10-11 22:39:36

  A ja na nich zagłosuje pod warunkiem, że zagwarantuję mi dwa etaty............Środkowy palec dla was

 • gość 2018-10-12 09:39:45

  Tytułem wyjaśnienia. Z faktu kończenia zajęć lekcyjnych o godzinie 16:00 nie wynika jeszcze dwuzmianowość. O dwuzmianowości możemy mówić jedynie wówczas, jeżeli uczniowie w cyklu tygodniowym codziennie rozpoczynają lekcje w późnych godzinach przedpołudniowych lub popołudniu, a taka sytuacja w szczecineckich szkołach w ogóle nie występuje. Chyba, że bierzemy pod uwagę również gimnazjum dla dorosłych, które – co warte podkreślenia – funkcjonuje jednak na zupełnie innych zasadach organizacyjnych. Jak to wygląda u nas w rozbiciu na poszczególne placówki oświatowe? Szkoła Podstawowa nr 1 Zajęcia najpóźniej kończą się o 16:10. Tylko dwie klasy kończą lekcje o tej godzinie: 8a – grupa komputerowa – tylko w poniedziałek; 7a – doradztwo zawodowe – wtorek (zajęcia o tej godzinie odbywać się będą tylko w I semestrze). Szkoła Podstawowa nr 4 Zajęcia lekcyjne najpóźniej kończą się o 17:10 (tylko we czwartek) – dotyczy to tylko dwóch klas sportowych – 5 i 6 – które w cyklu szkoleniowym posiadają rozszerzoną ilość godzin treningowych. Cykl kształcenia w klasach sportowych jest ustalany z rodzicami, którzy mają świadomość zwiększonej ilości godzin wychowania fizycznego i są świadomi, że taki układ zajęć wydłuża pobyt dziecka w szkole. Pozostałe zajęcia lekcyjne kończą się o 16:15 i wcześniej. Zespół Szkół im Jana III Sobieskiego Tylko jedna klasa kończy zajęcia o 17:15 (raz w tygodniu – w poniedziałek) – 8a. Jest to klasa sportowa, która w swoim cyklu szkoleniowym posiada rozszerzoną ilość godzin treningowych. Cykl kształcenia w klasach sportowych jest ustalany z rodzicami, którzy mają świadomość zwiększonej ilości godzin wychowania fizycznego i doskonale wiedzą, że taki układ zajęć wydłuża pobyt dziecka w szkole. W kilku przypadkach klasy kończą zajęcia lekcyjne o 16:15. Klasa 3c – wtorek, Wychowanie do Życia w Rodzinie – przedmiot nieobowiązkowy. Osobną kwestią jest status wygaszanego gimnazjum dla dorosłych. Zajęcia w tej placówce najpóźniej kończą się o 18:05. Należy jednak pamiętać, że gimnazjum dla dorosłych w Szczecinku zawsze pracowało trybem dwuzmianowym ze względu na specyfikę tego rodzaju forma kształcenia!!! Szkoła Podstawowa nr 6 Zajęcia najpóźniej kończą się o 15:20. Wszystkie oddziały, za wyjątkiem dwóch klas, które ze względu na zajęcia na basenie raz w tygodniu przychodzą do szkoły na 9:40, rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8:00 i 8:45. Dwuzmianowość w tej placówce zlikwidowaliśmy dzięki wprowadzonej reformie i włączeniu w struktury szkoły dawnego Gimnazjum nr 1. Szkoła Podstawowa nr 7 Zajęcia najpóźniej kończą się o godzinie 15:20. Dzieci przychodzą do szkoły na godz. 8:00 lub 8:45. Na 39 oddziałów zajęcia lekcyjne o godzinie 8:45 w ujęciu tygodniowym: Poniedziałek - 6 klas Wtorek – 6 klas Środa – 1 klasa Czwartek – 7 klas Piątek – 6 klas Dyrektor KCUW Tomasz Czuk

 • gość 2018-10-12 10:43:32

  Pani Jasek w pańskiej szkole na 60 maturzystów maturę zdało 8 osób. A teraz chce Pan poziom swojej szkoły przenieść do rady miasta?

 • Erin Brockovich 2018-10-12 11:38:18

  Panie Czuk, powtarzam jeszcze raz, w godzinach pracy się PRACUJE, a nie wypisuje głupoty na forach internetowych. PŁACIMY Panu za PRACĘ

 • gość 2018-10-12 13:03:11

  Szanowny Panie, bądź pani Brockovich! Proszę przeczytać ze zrozumieniem tekst zamieszczonych przeze mnie wyjaśnień i zestawić je z obowiązkami, jakie leżą po stronie instytucji, którą zarządzam. A jeśli już chodzi o wypisywanie głupot na forach internetowych to w tej materii nie ma pan równych w całym powiecie szczecineckim i nie zamierzam pozbawiać pana/pani palmy pierwszeństwa. Widzę, że nie są panu/pani jednak znane słowa św. Tomasza z Akwinu: "Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji”. Miłego dnia i dobrej niedzieli T. Czuk

 • gość 2018-10-12 13:14:51

  Pan Jasek już POkazał jak potrafi zarządzać szkołą. Temu panu dziękujemy i mówimy "już mi stąd".

 • KUDŁaTY - niezalogowany 2018-10-12 20:43:08

  Proszę przedstawiać propozycję stołków dla spadających...

 • Erin Brockovich 2018-10-13 11:28:18

  Szanowny Panie Czuk, by zamieścić swój "merytoryczny" komentarz na tym forum musiał Pan najpierw otworzyć stronę internetową TEMATU a potem wysłuchać brefingu prasowego Pana Suchowiejki. Czy przeglądanie stron internetowych i słuchanie politycznych wypocin też należy do Pana służbowych obowiązków? A co do moich komentarzy, to widzę, że przejął Pan od swojego pryncypała sposób wypowiedzi, w których musi Pan obrazić swojego adwersarza. Na szczęście wybory już blisko, dlatego ze szczerego serca radzę zacząć się rozglądać za nową posadą, a tymczasem "get to work"

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie

Choinki Jodłowe Czarnobór

Choinki Jodłowe prosto z plantacji w Czarnoborze. Przystępne ceny. Wybór i wycinka według życzenia Klienta. Tel. 660-729-014


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie

Jodła Kaukaska 160-280cm

Jodła kaukaska dostępna od 5 grudnia ( I gatunek bardzo symetryczne) wysokość od 160-280cm , 100zł sztuka. Raz w tygodniu nowa dostawa. Możliwy..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam koła 195/65 R15

Mam do sprzedania koła z oponami zimowymi 195/65 R15. Opony Polaris. 2 mają bieżnik ok. 4,5 mm, dwie następne 5 mm. Stan widać na zdjęciach. Koła..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

50 - letni rencista poszukuje

Młody rencista poszukuje pracy zdalnej. Doświadczenie w pracy biurowej. Posiadam w pełni wyposażone stanowisko komputerowe ( drukarka, skaner )...


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"