:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

"Porozumienie" o edukacji, kulturze i posiłkach szkolnych. Chcą zaprosić Jamie Olivera

Porozumienie Samorządowe o edukacji i kulturze
 • Fotka nr 0 z 5
 • Fotka nr 1 z 5
 • Fotka nr 2 z 5
 • Fotka nr 3 z 5
 • Fotka nr 4 z 5
Temat Szczecinecki 11/10/2018 13:43

Co można ulepszyć w sferze szczecineckiej edukacji czy życia kulturalnego miasta? Porozumienie Samorządowe ma związane z tymi dziedzinami pomysły. Przedstawiciele ugrupowania podzielili się swoimi koncepcjami podczas krótkiej konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek, 11.10 przed kinem Wolność. Jaki program dla Szczecinka ma kandydat na burmistrza Wiesław Suchowiejko oraz kandydaci startujący z list Porozumienia Samorządowego?


    Wśród zaprezentowanych punktów programu na pierwszym miejscu znalazła się likwidacja tzw. dwuzmianowości, która od pewnego czasu jest problemem szczecineckich szkół. – Zlikwidujemy dwuzmianowość – zapewniał Wiesław Suchowiejko. – Nie może tak być, że dzieci będą wracać do domu po godzinie 17.00 czy przed 18.00. Tak być nie może.

Nie będziemy czekać, aż te problemy same się rozwiążą. Inną ważną kwestią jest waga tornistrów. Zmienimy to. Wprowadzimy e-podręczniki lub podwójny komplet podręczników tak, by z jednego dzieci mogły korzystać w szkole, a z drugiego w domu.


    Zdaniem kandydata na burmistrza inną ważną sprawą jest zdrowy posiłek w szkołach. Wiesław Suchowiejko zapewnił, że postara się, aby na wszystkich uczniów w szkole czekał tani lub nawet darmowy obiad. Ma to być posiłek smaczny i zdrowy. Innym pomysłem mają być lekcje kulinarne, które nauczą dzieci i młodzież przygotować zdrowe dania. Aby zachęcić uczniów do tego typu zajęć, do Szczecinka ma zostać zaproszony Jamie Oliver, kucharz celebryta, popularny nie tylko wśród młodych ludzi.
    Robert Jasek, który kandyduje do Rady Miasta z OW nr 2, poinformował wszystkich, że Porozumienie Samorządowe ma pomysł na to, by zminimalizować skutki reformy oświatowej w szkołach średnich. – Jesteśmy o krok od problemów, które niesie nowa reforma oświaty. Dołożymy wszystkich starań, by zapewnić jednakowy dostęp do szkół uczniom z podwójnego rocznika. Chcemy zorganizować wszystko tak, by dla każdego nie zabrakło miejsc w klasie czy w internacie. Będziemy też rozwijać to, czego brakuje. Nastawiamy się na kształcenie branżowe, zawodowe. Takie są potrzeby, wciąż są bowiem duże problemy ze znalezieniem odpowiednio wykształconych pracowników – przekonywał Robert Jasek
    Beata Piątkiewicz, kandydująca do Rady Miasta z OW nr 2, przedstawiła pomysł związany z utworzeniem Miejskiego Funduszu Dziedzictwa i Rozwoju Kultury. - Stawiamy na młodych, ambitnych ludzi i na to, by im pomagać – mówiła Beata Piątkiewicz. – Fundusz mógłby wspierać młode, uzdolnione osoby.

Mamy przecież ludzi uzdolnionych muzycznie, którzy zakładają swoje zespoły, śpiewają, ale są też młodzi ludzie, którzy np. studiują dwa kierunki, wygrywają olimpiady, wybierają trudne studia za granicą, są młodzi ludzie uzdolnieni sportowo… Trzeba ich wspierać i kibicować im. Chcielibyśmy postawić na nowych, „młodych Giedrysów”, aby nas rozsławiali, a także po to, aby im po prostu pomóc.


    Ostatnim punktem konferencji była kwestia życia kulturalnego w Szczecinku. Omówił ją krótko kandydat do Rady Powiatu, Grzegorz Pawelski. - Coroczna nagroda kultury, szkoda, że nie jest co roku, powinna być wybitna – zauważył kandydat. - Ludzi związanych ze sztuką jest w Szczecinku mnóstwo, ale nic z tego nie wynika i to boli. Nagroda kultury to powinno być coś, o czym powinno się mówić w całym regionie. Nagrodzony otrzymuje przykładowo 2 tys. zł, a artysta, który występuje w czasie gali zarabia 5 tys. zł. To powinna być naprawdę zacna nagroda.


    - Poza tym, mamy tu tylu ludzi, a nie ma konkretnego działania. Wystarczy powiedzieć: Sopot, Opole, Krynica czy Mrągowo, by od razu przyszła na myśl jakaś znana impreza. A co jeśli powie się – Szczecinek? Słyniemy z działań kulturalnych. Tylko może trzeba się bardziej postarać? Może bardziej wypromować Art Piknik? Może przy okazji imprezy balonowej, która mogłaby trwać dłużej, moglibyśmy zaprosić wybitnych artystów?

Żeby wycieczki mogły tu przyjeżdżać, zatrzymać się na parę dni w hotelach i z tych atrakcji korzystać? To można zrobić, mamy na to pomysły. 
- Impreza, o której myślimy, mogłaby się nazywać „Gwiazdy nad Trzesieckiem” – dodał Wiesław Suchowiejko. – Chcielibyśmy także, aby coroczna nagroda Gryfity zaczęła przypominać nagrodę, a nie Chinkę w woalce. Ale gratulujemy wszystkim nagrodzonym, w tym oczywiście Krystynie Mazur. Prosimy o więcej! Mamy też nadzieję, że ta nagroda będzie już wręczana co roku. 

Reklama

porozumienie samorządowe wybory program edukacja kultura - komentarze opinie

 • gość 2018-10-11 14:13:44

  Porozumienie = PO. Nawet nie słucham. Poza tym jest potrzebna zmiana pokoleniowa i trzeba na młodych głosować a nie na ludzi co pamiętają dobrze czasy PZPR.

 • gość 2018-10-11 14:35:22

  A w godzinach pracy bredzili, czy wzięli wolne? BRIEFING? A co to? Coś czego uczyli na lekcjach angielskiego organizowanych przez D.Raka?

 • gość 2018-10-11 16:25:02

  kucharz-celebryta. ja p...

 • gość 2018-10-11 19:23:47

  hmmmm z głosowaniem na młodych zbytnio nie przesadzałbym... jest jeden "wybitny" synek tatuśka zwanego w kręgach PO carem delfinek. Potrafi jedynie pyszczyć i trwonić kasę podatników za przyzwoleniem cara. Mało jest związanych z młodym delfinkiem afer w Szczecinku?

 • gość 2018-10-11 19:36:28

  Gdyby jegomość były poseł Suchowiejko objął fotel burmistrza, napewno zdradzi mieszkańców miasta, jak to już w swojej karierze politycznej uczynił, jako poseł: Dlaczego głosował za podniesieniem wieku emerytalnego? Dlaczego głosował za ograniczeniem praw obywatelskich? Dlaczego głosował za likwidacją kopalń? Dlaczego głosował za podwyższeniem podatku od najuboższych? Dlaczego głosował za pozbawieniem prawa rodziców do decydowania o obowiązku szkolnym 6-cio latków? Panie Suchowiejko nie chcemy w fotelu burmistrza Szczecinka kukułczego jaja.

 • gość 2018-10-11 21:59:18

  To sie nie mieści w pale. Kandydaci robią jakieś pseudo konferencje "prasowe", bo mendia mają wyborcom przekazać info. A do k...rwy nędzy gdzie spotkania bezpośrednio z wyborcami. Co strach, że wygwiżdżą , obrzucą pomidorami czy jajami ? Niski to poziom tych promocji byle jakich kandydatów, umoczonych, albo starających się o umoczenie...

 • gość 2018-10-11 22:39:36

  A ja na nich zagłosuje pod warunkiem, że zagwarantuję mi dwa etaty............Środkowy palec dla was

 • gość 2018-10-12 09:39:45

  Tytułem wyjaśnienia. Z faktu kończenia zajęć lekcyjnych o godzinie 16:00 nie wynika jeszcze dwuzmianowość. O dwuzmianowości możemy mówić jedynie wówczas, jeżeli uczniowie w cyklu tygodniowym codziennie rozpoczynają lekcje w późnych godzinach przedpołudniowych lub popołudniu, a taka sytuacja w szczecineckich szkołach w ogóle nie występuje. Chyba, że bierzemy pod uwagę również gimnazjum dla dorosłych, które – co warte podkreślenia – funkcjonuje jednak na zupełnie innych zasadach organizacyjnych. Jak to wygląda u nas w rozbiciu na poszczególne placówki oświatowe? Szkoła Podstawowa nr 1 Zajęcia najpóźniej kończą się o 16:10. Tylko dwie klasy kończą lekcje o tej godzinie: 8a – grupa komputerowa – tylko w poniedziałek; 7a – doradztwo zawodowe – wtorek (zajęcia o tej godzinie odbywać się będą tylko w I semestrze). Szkoła Podstawowa nr 4 Zajęcia lekcyjne najpóźniej kończą się o 17:10 (tylko we czwartek) – dotyczy to tylko dwóch klas sportowych – 5 i 6 – które w cyklu szkoleniowym posiadają rozszerzoną ilość godzin treningowych. Cykl kształcenia w klasach sportowych jest ustalany z rodzicami, którzy mają świadomość zwiększonej ilości godzin wychowania fizycznego i są świadomi, że taki układ zajęć wydłuża pobyt dziecka w szkole. Pozostałe zajęcia lekcyjne kończą się o 16:15 i wcześniej. Zespół Szkół im Jana III Sobieskiego Tylko jedna klasa kończy zajęcia o 17:15 (raz w tygodniu – w poniedziałek) – 8a. Jest to klasa sportowa, która w swoim cyklu szkoleniowym posiada rozszerzoną ilość godzin treningowych. Cykl kształcenia w klasach sportowych jest ustalany z rodzicami, którzy mają świadomość zwiększonej ilości godzin wychowania fizycznego i doskonale wiedzą, że taki układ zajęć wydłuża pobyt dziecka w szkole. W kilku przypadkach klasy kończą zajęcia lekcyjne o 16:15. Klasa 3c – wtorek, Wychowanie do Życia w Rodzinie – przedmiot nieobowiązkowy. Osobną kwestią jest status wygaszanego gimnazjum dla dorosłych. Zajęcia w tej placówce najpóźniej kończą się o 18:05. Należy jednak pamiętać, że gimnazjum dla dorosłych w Szczecinku zawsze pracowało trybem dwuzmianowym ze względu na specyfikę tego rodzaju forma kształcenia!!! Szkoła Podstawowa nr 6 Zajęcia najpóźniej kończą się o 15:20. Wszystkie oddziały, za wyjątkiem dwóch klas, które ze względu na zajęcia na basenie raz w tygodniu przychodzą do szkoły na 9:40, rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8:00 i 8:45. Dwuzmianowość w tej placówce zlikwidowaliśmy dzięki wprowadzonej reformie i włączeniu w struktury szkoły dawnego Gimnazjum nr 1. Szkoła Podstawowa nr 7 Zajęcia najpóźniej kończą się o godzinie 15:20. Dzieci przychodzą do szkoły na godz. 8:00 lub 8:45. Na 39 oddziałów zajęcia lekcyjne o godzinie 8:45 w ujęciu tygodniowym: Poniedziałek - 6 klas Wtorek – 6 klas Środa – 1 klasa Czwartek – 7 klas Piątek – 6 klas Dyrektor KCUW Tomasz Czuk

 • gość 2018-10-12 10:43:32

  Pani Jasek w pańskiej szkole na 60 maturzystów maturę zdało 8 osób. A teraz chce Pan poziom swojej szkoły przenieść do rady miasta?

 • Erin Brockovich 2018-10-12 11:38:18

  Panie Czuk, powtarzam jeszcze raz, w godzinach pracy się PRACUJE, a nie wypisuje głupoty na forach internetowych. PŁACIMY Panu za PRACĘ

 • gość 2018-10-12 13:03:11

  Szanowny Panie, bądź pani Brockovich! Proszę przeczytać ze zrozumieniem tekst zamieszczonych przeze mnie wyjaśnień i zestawić je z obowiązkami, jakie leżą po stronie instytucji, którą zarządzam. A jeśli już chodzi o wypisywanie głupot na forach internetowych to w tej materii nie ma pan równych w całym powiecie szczecineckim i nie zamierzam pozbawiać pana/pani palmy pierwszeństwa. Widzę, że nie są panu/pani jednak znane słowa św. Tomasza z Akwinu: "Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji”. Miłego dnia i dobrej niedzieli T. Czuk

 • gość 2018-10-12 13:14:51

  Pan Jasek już POkazał jak potrafi zarządzać szkołą. Temu panu dziękujemy i mówimy "już mi stąd".

 • KUDŁaTY - niezalogowany 2018-10-12 20:43:08

  Proszę przedstawiać propozycję stołków dla spadających...

 • Erin Brockovich 2018-10-13 11:28:18

  Szanowny Panie Czuk, by zamieścić swój "merytoryczny" komentarz na tym forum musiał Pan najpierw otworzyć stronę internetową TEMATU a potem wysłuchać brefingu prasowego Pana Suchowiejki. Czy przeglądanie stron internetowych i słuchanie politycznych wypocin też należy do Pana służbowych obowiązków? A co do moich komentarzy, to widzę, że przejął Pan od swojego pryncypała sposób wypowiedzi, w których musi Pan obrazić swojego adwersarza. Na szczęście wybory już blisko, dlatego ze szczerego serca radzę zacząć się rozglądać za nową posadą, a tymczasem "get to work"

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"