:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Porozumienie Samorządowe zagra dla Mariusza

Kiedy: 2017-11-19 , godzina: 09:00 | Gdzie: Hala Sportowa ul. Wiatraczna 5

Porozumienie Samorządowe zagra dla Mariusza

Kolejny, szósty już turniej Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe coraz bliżej. Tym razem Turniej Charytatywny Piłki Siatkowej odbywać się będzie z myślą o 26-letnim Mariuszu Pabisiaku. W czasie wydarzenia organizatorzy przeprowadzą tradycyjną już licytację atrakcyjnych upominków oraz zbiórkę funduszy. Zebrana kwota pomoże w rehabilitacji młodego mężczyzny. 

We wtorek, 7 listopada Porozumienie Samorządowe zorganizowało specjalny briefing, na którym jeszcze raz zachęcało wszystkich mieszkańców Szczecinka i powiatu do wzięcia udziału w turnieju. W konferencji prasowej wziął udział Mariusz oraz jego mama, Marzena.

Jak wspomniała pani Pabisiak, cztery lata temu, stan jej syna był bardzo ciężki. – Od tego momentu są niesamowite postępy. Ale w dalszym ciągu potrzebujemy rehabilitacji – zaznaczyła Marzena Pabisiak. - Chciałabym prosić o wsparcie. Jeżeli ktokolwiek może nam pomóc, to bardzo prosimy. 

O wsparcie poprosił również Krzysztof Lis, prezes Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe. 

- Możemy się przyczynić do tego, że Mariusz będzie z dnia na dzień coraz lepiej funkcjonował – dodał Krzysztof Lis. - Życie płata nam różne figle. Upadamy i podnosimy się, ale w tym wszystkim potrzebni są nam ludzie, którzy będą nas wspierać. Ufam, że państwo chcecie być tymi ludźmi, aby Mariusz mógł chodzić i normalnie funkcjonować w naszej społeczności. 

Przypomnijmy. 9 września 2013 roku jadąc na egzamin do Koszalina ucierpiał w wypadku drogowym, z którego ledwo uszedł z życiem. Doznał licznych obrażeń głowy i ciała. Zdiagnozowano między innymi śpiączkę mózgową, uraz czaszkowo-mózgowy, niedowład czterokończynowy, złamanie łuski kości skroniowej. Chłopak został sparaliżowany pod wpływem silnego uderzenia. Jego stan lekarze uznali za bardzo ciężki. Szanse na przeżycie malały z każdym dniem. Jednak Mariusz miał tak silną wolę życia, że się nie poddał i do dziś walczy o normalne funkcjonowanie.

Turniej siatkarski odbędzie się w Szczecinku w hali sportowej przy ulicy Wiatracznej 5 (hala Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego) 19 listopada - początek o godz. 9.00.

Podczas imprezy na kibiców siatkówki czekają wrażenia sportowe, tradycyjnie odbędą się również licytacje cennych fantów, bonów na usługi, przekazanych przez osoby prywatne, przedsiębiorców – ludzi o wielkim sercu: m.in. zaproszenia na bale, bony na usługi: kosmetyczne, fryzjerskie, stomatologiczne, rehabilitacyjne, wysokiej klasy kosmetyki, wyroby rękodzielnicze, produkty i żywność ekologiczna, zabawki, odzież, sprzęt sportowy i wędkarski, koszulki, książki i gadżety z autografami znanych osób i wiele innych. Do wygrania w licytacjach będzie także tydzień super reklamy w naszym portalu Szczecinek.com.

Organizatorzy turnieju zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w licytacjach. Mariuszowi można pomóc również wpłacając pieniądze na konto:
Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego
ul. 1000-lecia 18, 78-460 Barwice z dopiskiem „dla Mariusza Pabisiaka”, numer konta: 37 8935 0009 1300 4523 2000 0120.

 

foto/wideo: FB


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


porozumienie samorządowe lis turniej dla mariusza - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się