:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Porozumienie Samorządowe w koalicji z PiS. "Zależy nam na współpracy, nie na przywłaszczaniu"

Temat Szczecinecki 19/11/2018 12:45

To już wiadomość oficjalna. Po toczących się przez wiele dni negocjacjach wiadomo już, że w powiecie szczecineckim będzie rządzić koalicja: Porozumienie Samorządowe – Prawo i Sprawiedliwość. W poniedziałek, 19 listopada o podpisanym porozumieniu poinformował prezes Porozumienia Samorządowego Krzysztof Lis oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska i zarazem posłanka ziemi szczecineckiej PiS Małgorzata Glińska. Priorytetami przyszłej współpracy mają być: drogi na terenie powiatu szczecineckiego, infrastruktura sportowa oraz szczecinecki szpital. 


- Rozmowy koalicyjne zawsze są trudne

– podkreślił Krzysztof Lis. - Mają też na celu to, by znaleźć wspólne działania, przedsięwzięcia i przede wszystkim wzajemnie się szanować. Kampania wyborcza zawsze jest pewną podstawą do tego, by w przyszłości koalicja się zawiązała. Państwo pamiętają zapewne, że w Szczecinku była ona w pewien sposób brutalna. Sposób jej prowadzenia i ocena wobec partnerów rzuciły pewien cień. 


- 12 lat współpracy pomiędzy PS a PO dały wiele pozytywnych przedsięwzięć. Od momentu, kiedy posłem została Małgorzata Golińska z PiS, to także staraliśmy się współpracować w tych wszystkich sprawach, które pozwoliły nam na to, że wiele fajnych przedsięwzięć mogliśmy wspólnie firmować. Ta nasza współpraca pokazała, że można coś zrobić wspólnie. Że wcale nie trzeba się dzielić politycznie, że można się połączyć dla określonych celów na poziomie samorządów. Stąd doszliśmy do wniosku, że poprzez płaszczyznę współdziałania możemy spróbować stworzyć wspólną koalicję PS i PiS, uważając, że mamy do siebie wzajemny szacunek i możemy pracować dla dobra mieszkańców. Podejmując też działania, które pozwolą na współpracę z każdym samorządem gminnym. Ufam, że to daje nam szansę dobrego działania. Myślę, że czas pokaże, ale ja jestem optymistycznie nastawiony – dodał lider Porozumienia Samorządowego.
    Do przyszłej współpracy z Porozumieniem odniosła się obecna na konferencji prasowej Małgorzata Golińska. - Warto podkreślić to, o czym PiS mówi już bardzo długo. Najważniejszy jest rozwój wszystkich powiatów bez względu na to, kto nimi zarządza. Nie zawsze się to udaje, ponieważ do „tanga trzeba dwojga”. Dotychczasowa współpraca PiS-u i Zarządu Powiatu była dobra i dobrze to wróży na przyszłość. Bierzemy współodpowiedzialność za to, co będzie się w najbliższym czasie działo. 
- Dlatego traktuję podpisanie tego porozumienia jako wielkie wyzwanie – dodała Małgorzata Golińska.

– To duża odpowiedzialność. Zdaję sobie z tego, że mieszkańcy powiatu i wszystkich gmin liczą na to, że takie porozumienie będzie dla nich z dużą korzyścią.

I to jest dla nas duże wyzwanie, żeby sprostać ich oczekiwaniom. 
Zarówno Małgorzata Golińska, jak i Krzysztof Lis liczą na to, że podpisane koalicyjne porozumienie wykorzystają wszystkie gminy powiatu, w tym Miasto Szczecinek. - Spotkałem się w tej sprawie z burmistrzem Szczecinka Danielem Rakiem i taką propozycję złożyłem. Pytanie, czy to zostanie wykorzystane i czy jeśli chodzi o współpracę możemy stanąć ponad podziałami. Pani poseł też taką wolę wyraziła – podkreślił Krzysztof Lis.


- Każdą gminę i miasto traktujemy jako potencjalnego partnera. Ale potrzeba tej deklaracji także z drugiej strony. Kandydaci KO szli do wyborów z hasłem: „Więcej Szczecinka w powiecie”. Teraz mają dobrą okazję do tego, by to hasło zrealizować

– dodała Sekretarz Stanu. 


Jak wyjawili organizatorzy konferencji, ustalono wstępny skład Prezydium Rady Powiatu. Propozycja jest taka, by przewodniczącym został radny z PiS. Jedną z kandydatur ma być kandydatura Cezarego Jankowskiego ze szczecineckiej Solidarności. Funkcję dwóch zastępców mieliby z kolei piastować przedstawiciele PS i KO. Jeśli chodzi o Zarząd Powiatu, tu większość należałaby do ugrupowania Krzysztofa Lisa: 3 członków reprezentowałoby PS, a 2 – PiS. 


- Zależy nam na współpracy, a nie na przywłaszczaniu sobie wszystkiego.

Liczymy na to, że opozycja też będzie konstruktywna i mamy nadzieję, że wiele rzeczy dobrych uda nam się wypracować – zaznaczyła Małgorzata Golińska. 
Liderzy PS i PiS na spotkaniu z mediami odnieśli się też do kwestii odbioru zawiązanej koalicji wśród radnych Porozumienia. Starosta zaprzeczył, jakoby „jego” radni mieli z tego powodu złożyć mandaty. – Jutro jest sesja Rady Powiatu. 5 radnych będzie obecnych, jeden będzie nieobecny ze względu na wyjazd. Z tego, co wiem, radni popierają stworzenie tej koalicji. Odbyłem wiele spotkań. Na bieżąco informowaliśmy, jak toczą się koalicyjne rozmowy. W sytuacji, w której było bliskie porozumienie z PiS, przeprowadziliśmy w naszym klubie głosowanie i wszystkie osoby były za tym, żeby taka koalicja powstała – tłumaczył Krzysztof Lis.
A dlaczego nie była możliwa koalicja pomiędzy PS a KO. Starosta wyjaśniał, że chodziło m.in. o sposób prowadzenia negocjacji. Poza tym, nie było dla niego do przyjęcia to, by w Zarządzie Powiatu ugrupowanie starosty miało mniejszość lub by miało decydujący głos tylko przez pół kadencji. Do tego miały dojść „pewne rygorystyczne działania” wobec instytucji i osób pracujących w powiecie. 

Reklama

porozumienie samorządowe powiat szczecinecki pis współpraca koalicja - komentarze opinie

 • gość 2018-11-19 13:16:02

  A to sie teraz JHD będzie trząsł i nic nie będzie mu sie podobalo . Generalnie to my juz wiemy ,że co kolwiek będzie mówione i robione to pan JHD neguje . Ok. jesli tylko Panu przyniesie to ulge to niech Pan się produkuje .

 • gość 2018-11-19 13:34:08

  Gadanie dla dzieci.Panie Lis, pańskie ugrupowanie to zbieranina ze wszystkich partii gdzie nie udało sie dalej trzymać stołki więc hasło Pana ugrupowania winno brzmiec "Dla siebie".Komuch Poczobut razem z Golińską to tak jakby Kaczyński z Milerem.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-19 13:36:44

  Jak to jest że ci aktualni solidarnościowcy z reguły nie mają konkretnych zawodów, nikt nie pamięta ich w normalnej pracy, za to usta pełne roszczeń i oczekiwań.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-19 15:38:09

  A kto wicestarosta będzie?

 • gość 2018-11-19 16:51:19

  Gratulacje, bardzo dobra decyzja. Oby przyniosła rozkwit całego powiatu.

 • Bezpartyjny gość - niezalogowany 2018-11-19 16:55:51

  BRAWO DLA TYCH KTÓRZY NIE CHCĄ UPARTYJNIAĆ SZCZECINKA. MOŻE TO W KOŃCU ZROZUMCIE ŻE MIESZKAŃCY MIASTA NIE CHCĄ ROZŁAMU TYLKO POROZUMIENIA WSZYSTKICH MIESZKAŃCOM. NO I PRACY NA RZECZ MIESZKAŃCÓW NIE NA ŻADNE PARTIE POLITYCZNE.

 • gość 2018-11-19 18:19:26

  ehhh PIS robi tragedię firmom. Coraz to nowe wymagania, nowe podatki. Młodzi - absolutnie warto uciekać zaraz po szkole z tego kraju. A Szczecinek? ze względu na potwietrze warto stąd uciekać podwójnie, ze tak powiem.
  Jakie nowe ciosy w firmy (wg pisowców firmy to chyba złodzieje) w 2019r?
  Jakie to będą ciosy?

  - Kolejny mocny wzrost składek ZUS dla przedsiębiorców,
  - Ograniczenie kosztów uzyskania przychodów do ledwie 50% z tytułu użytkowania samochodów firmowych,
  - ZUS domaga się ozusowania umów zleceń od 2007 roku czyli zamierza ściągnąć około 19 mld zł od przedsiębiorców za 11 lat wstecz,
  - Podatek solidarnościowy 4% i podatek od funduszu płac min 0,15%,
  - Podwyższenie płacy minimalnej o 155 zł miesięcznie (wyższe koszty, a wydajność taka jak była = inflacja),
  - Podatek na PPK 1,5-4% od funduszu wynagrodzeń + dodatkowa biurokracja,
  - Rosnąca inflacja i bańka cenowa w niektórych branżach np. materiałów budowlanych,
  - Exit tax czyli podatek od wyprowadzających się zagranicę, w tym osób fizycznych, w wysokości 19% majątku,
  - Skokowy wzrost cen energii elektrycznej,
  - Brak pracowników, ponad 800 tys Polaków w ciągu 2 lat przestało pracować, przechodząc na zasiłki.
  - Rozszerzenie split payment – polega to na tym, że urząd skarbowy zamraża na koncie pieniądze przedsiębiorcy nawet na 180 dni lub dłużej. Jest to cios w płynność finansową firm.
  - Wprowadzenia podatku katastralnego od nieruchomości komercyjnych dla osób fizycznych i firm, których teoretyczna wartość przekracza 10 mln zł (liczą się łącznie wszystkie nieruchomości jakie posiada dana osoba/firma)
  - Zniesienie progu składek ZUS dla lepiej zarabiających na etacie – firmy i ich pracownicy zapłacą więcej ZUSowi
  - Od 2017 zmniejszono możliwości płacenia gotówką do ledwie 15 000 zł (z kwoty 15 000 euro). Mówi się o dalszym utrudnianiu funkcjonowania firm w ten sposób.

 • gość 2018-11-19 20:09:24

  Gratuluję rozsądku, kultury osobistej - oby tak dalej : )

 • gość 2018-11-19 21:41:45

  Priorytetami przyszłej współpracy mają być: drogi na terenie powiatu szczecineckiego, infrastruktura sportowa oraz szczecinecki szpital. A gdzie jest PKS, czy wszystkie obsadzane stanowiska były trafne?
  Niektórzy lubią się przyklejać do PIS bo przedstawicielka p. Golińska ma czyste ręce i nie jest jeszcze uwikłana, to przyklejeni też są czyści?

 • gość 2018-11-19 22:33:34

  gość 2018-11-19 18:19:26 ehhh PIS - jeżeli się zastanawialiście między kolejnymi łykami piwa, o co chodzi we wpływaniu na wybory za pomocą social media - to właśnie macie tutaj przykład. Mam nadzieje, że (gość 2018-11-19 18:19:26 ehhh PIS) to tylko pożyteczny idiota, a nie troll Putina.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-20 12:19:28

  Widzimy na przykładzie KNF i NBP jak im nie zależy na przywlaszczaniu. Na Węgrzech wprowadzono ustawy pozwalające nacjonalizować prywatne przedsiębiorstwa. Takie same ustawy forsuje i wprowadza Ziobro. Nie dla dobra ogółu, lecz dla okradania przez swoich. Wstyd starosto, trzeba miec w życiu kręgosłup, a nie galaretę.

 • gość 2018-11-20 19:18:48

  PO nie jest kryształowo czyste, podobnie jak PIS. Tu jest prowincja, daleko od szosy. Lepiej zostawić tę krajową, wielką politykę, totalną opozycję i współpracować ze sobą lokalnie. To jest powiat i miasto, razem właśnie w koalicji z PIS powinno się udać więcej zrobić. Tym bardziej, jeśli zechce współpracować jeszcze nowy burmistrz (a może zaraz kolejny?). Tylko taka koalicja może to w jakiś sposób zagwarantować, a nie koalicja z PO w roli totalnej opozycji.

 • gość 2018-11-21 11:12:35

  PiS przywlaszcza i zawlaszcza, Golinska nalezy do tej sekty

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Tynkarz

Potrzebny tynkarz z doświadczeniem . Proszę o kontakt osób poważnych i konkretnych. Praca na terenie kraju i zagranicą


Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"