:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C bezchmurnie

Poseł Lubczyk: Opłata drogowa jest na pokrycie 500 plus. Brakuje 10 miliardów

Ostatnie wydarzenia w Sejmie związane m.in z wprowadzeniem opłaty drogowej, wpływającej na ceny paliw, wywołały mnóstwo emocji. Pojawiły się głosy, że prace nad ustawą o Funduszu Dróg Samorządowych, miałyby być “przykrywką” do zmian w Sądzie Najwyższym. Ale nie tylko. Poseł ze Szczecinka Radosław Lubczyk (.Nowoczesna) jest zdania, że dodatkowa, drogowa opłata wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów programu 500 plus.

W trakcie środowych (12.07) obrad Sejmu poseł dopytywał, czy rząd planuje wprowadzić kolejne opłaty, które pomogą sfinansować wspomniany program.


Trzy dane: 4 mld zł - ustawa Prawo wodne, 5 mld zł - podatek bankowy, 4 - 5 mld zł - opłata drogowa, podatek - wyliczał przed przedstawicielami rządu Radosław Lubczyk. - Budżet na 500 plus to 24-25 mld zł. Ściągnęliście już z podatków 14 mld zł.
Brakuje wam jeszcze 10 mld zł. Mamy jeszcze kilka posiedzeń Sejmu w tym roku. Moje pytanie jest takie, jakie ustawy jeszcze wpłyną, żeby 10 mld zł wpłynęło jeszcze do budżetu państwa, żebyście mogli pokryć program 500 plus? - zakończył swoje krótkie wystąpienie poseł. 


Burzliwa debata dotycząca wprowadzenia wspomnianej opłaty drogowej trwała w Sejmie kilka godzin. Przypomnijmy, zgodnie z zamierzeniami rządu, Fundusz Dróg Samorządowych ma być zasilany opłatą w wysokości 20 groszy za litr benzyny lub oleju napędowego oraz prawie 37 groszy za kilogram gazu.
 

fundusz dróg samorządowych opłata drogowa 500 plus podatek paliwo - komentarze opinie

 • gość 2017-07-14 14:06:02

  Bardzo słabe i dość głupawe to wystąpienie Lubczyka. To ma być opozycja? Zarzuty do 500+ były takie, że program ten doprowadzi do ruiny finanse publiczne i budżet, więc akurat to że rząd potrafi znaleźć pieniądze i ich szuka na różne sposoby świadczy o odpowiedzialności rządu. To lepiej, żeby rząd drukował pieniądze bez pokrycia? albo zaciągał na program 500+ kolejne zobowiązania? A sam program ma swoje zalety obniża próg ubóstwa, daje impuls do wzrostu, realizuje realnie politykę prorodzinną zresztą nie tylko PiS, ale lewica i PO nawet ten program popiera, na świece takich programów w różnych krajach jest dużo, więc moim zdaniem krytykowanie go w czambuł jest cienkie, a już krytykowanie rządu,,że szuka na ten program pieniędzy jest bez sensu.

 • Gość - niezalogowany 2017-07-14 16:58:42

  A Lupa szuka kasy na spłatę kredytów.

 • gość 2017-07-16 08:29:42

  hmm tonący brzytwy się chwyta ... PO przez lata nie zrobiła nic dla Polski ani Polaków tylko nas okradała a teraz szczekają jaki to PIS zły! Przypomnę tylko że tylko dzięki PIS-owi nie mamy tego co Niemcy,Francja ,Szwecja ,Holandia czy Anglia! A jak komuś brakuje islamskich wrażeń to przecież granice otwarte i na tym zakończę bo nasuwają mi się same epitety!

 • gość 2017-07-16 10:36:32

  To, że nie mamy dziś islamskich wrażeń to nie dzięki PiSowi tylko dzięki temu, że jesteśmy nic nieznaczącym biednym kraikiem między Rosją a Niemcami i nawet gdyby zrobili zamach to Al Dżazira tym by się nie zainteresowała, bo wielu Arabów nie kuma gdzie jest Polska tak jak my nie kumamy gdzie jest Jemen i co tam się dzieje. A już na takim zadupiu jak Szczecinek nic nam nie grozi, chyba że ktoś zatruje się kebabem. Jak patrzę na ten wyniszczający Polskę spór PO -PIS, i poziom ewentualnej alternatywy w postaci Nowoczesnej to nie mam żadnych złudzeń, że przez najbliższe 20 lat co najmniej nadal będziemy peryferyjnym kraikiem. Żenujące wystąpienie Lubczyka utwierdza mnie w przekonaniu, że osoby zasiadające w Sejmie jak mówił marszałek Piłsudski powinny kury szczać prowadzać, a nie politykę robić.

 • gość 2017-07-16 12:43:53

  Informacje z dzisiejszej interii: niedaleko Mesyny na Sycylii mieszkańcy małej miejscowości na czele z burmistrzem zbuntowali się przeciwko umieszczeniu 30 nieletnich uchodźców w nieużytkowanym hotelu. Protestujący otoczyli cały budynek. Burmistrz miasta Civitavecchia niedaleko Rzymu protestuje przeciwko planom otwarcia tamtejszego portu dla statków z migrantami ratowanymi na Morzu Śródziemnym. A propos pomysłu JHD co do przyjmowania uchodźców.

 • Gość - niezalogowany 2017-07-17 17:27:03

  Kolejny złodziej chce do koryta

 • gość 2017-07-17 18:51:53

  "to że rząd potrafi znaleźć pieniądze i ich szuka na różne sposoby świadczy o odpowiedzialności rządu", Tak, tylko szkoda że w kieszeni podatnika ich szuka. A przecież mówili, że wystarczy nie kraść. To znaczy, że już ci też kradną?

Dodajesz jako: Zaloguj się