:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C rozproszone chmury

Poseł proponuje ministrowi utworzenie wojskowego sanktuarium w Białym Borze

Poseł proponuje ministrowi utworzenie wojskowego sanktuarium w Białym Borze

Radosław Lubczyk, poseł ze Szczecinka do Antoniego Macierewicza, szefa MON pisał nieraz. Jego najnowsze pismo dotyczy planów utworzenia w Świętym Krzyżu w woj. świętokrzyskim sanktuarium Wojska Polskiego. Oprócz pytań o szczegóły tego przedsięwzięcia, pada także propozycja utworzenia kolejnego sanktuarium, tym razem dla żołnierzy wyznania greckokatolickiego.

Radosław Lubczyk proponuje, by „analogiczne miejsce kultu” powstało nieopodal Szczecinka, w Białym Borze.
W piśmie wysłanym do Antoniego Macierewicza poseł pyta m.in. jaki będzie koszt utworzenia oraz funkcjonowania wspomnianego sanktuarium w Świętym Krzyżu. Radosław Lubczyk chce się także dowiedzieć, czy od momentu utworzenia sanktuarium święta takie, jak Dzień Wojska Polskiego będą się odbywać na Łysej Górze. Poseł o wszystkich swoich wątpliwościach poinformował na Twitterze. 
Także za pośrednictwem Twittera poprosił o wsparcie wszystkich opcji politycznych z woj. zachodniopomorskiego odnośnie utworzenia analogicznego sanktuarium w Białym Borze. Miałoby się ono znajdować w Cerkwi Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy. 
 

 

foto by Jerzy (Jurek) Durczak from Poland - Biały Bór
Uploaded by Szczebrzeszynski, CC BY-SA 2.0, Link

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


macierewicz lubczyk biały bór wojsko polskie - komentarze opinie

 • gość 2017-09-12 15:00:11

  Nastepny nawiedzony po Maciarewiczu. Faktycznie po co się zbroić jak modlitwa pozwoli nam się obronić. Już mamy historyka że Szczecinka który twierdzi że gdyby nie 17 września to nie byłoby II wojny światowej bo pewnie byłby drugi cud nad Wisła i pokonalibyśmy Niemców. Widać że w Szczecinku przybywa inaczeuj myslacych pewnie od formaldechydu.

 • Gość - niezalogowany 2017-09-12 15:51:28

  Dobrze byłoby przeczytać całą interpelacje. Według mnie Lubczyk jest w niej raczej sceptyczny co do budowy kościółka. Ale jeżeli ma on powstać, to powinny być też takie miejsca nie tylko dla katolików. W końcu w wojsku służą wszyscy!

 • gość 2017-09-12 18:35:08

  Panie Lubczyk, czy przypadkiem to nie element kampanii wyborczej? To w końcu gdzie pan chce być burmistrzem, w Szczecinku czy w Białym Borze? Chaj żywe perwszy trawnia!

 • gość 2017-09-12 18:40:52

  Haha :D W takim razie na rok przed wyborami żaden polityk głosu zabierac nie powinien, co by kampanii nie robił

 • gość 2017-09-13 14:45:00

  A kogo reprezentuje Radzio? http://m.zinfo.pl/stowarzyszenia/6/aktualnosci/1915

 • gość 2017-09-14 08:58:22

  Kancelaria Sejmu nie potrafiła do dziś tej interpelacji opublikować.

 • Karol Kin 2017-09-14 11:18:32

  ale zaskoczenie! "jeżeli chodzi o politykę KUKIZ, jedno mówią, drugie robią. Jakby pani spojrzała na głosowania, tam 1.3 głosuje tak, 1/3 inaczej a reszta jeszcze inaczej." zabrzmiało jak jakiś zarzut... a to jest właśnie piękno demokracji :)

 • Gość - niezalogowany 2017-09-14 12:20:41

  Lubczyk....posłem.....ale jaja.

Dodajesz jako: Zaloguj się