:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Pośpiech i szczęście - wskazane. Ruszył nabór wniosków na mieszkania komunalne w Szczecinku

Pośpiech i szczęście - wskazane. Ruszył nabór wniosków na mieszkania komunalne w Szczecinku

Marzenie o własnym mieszkaniu to dla wielu mieszkających w Szczecinku osób rzecz nadal nieosiągalna. Szansą na to, by zamieszkać w upragnionym „m”, jest lokal komunalny lub socjalny, wchodzący w skład mieszkaniowego zasobu miasta. Właśnie ruszył nabór wniosków, które zostaną rozpatrzone w tym roku. Trzeba się spieszyć. ZGM-TBS w Szczecinku przyjmuje podania w nieprzekraczalnym terminie do 31 lipca 2018 roku.


Przypomnijmy. Aby usprawnić sposób przyznawania mieszkań, szczecinecka spółka ZGM-TBS opracowała w 2015 roku nowe kryteria i zasady. Najważniejsza nowością było to, że według zmodyfikowanego trybu, o przydziale mieszkania decyduje liczba zdobytych punktów.

 • Każda z osób, która ubiega się o lokal z zasobu miasta, musi więc spodziewać, że jej aktualne potrzeby mieszkaniowe, status materialny, a także sytuacja rodzinna zostaną bardzo skrupulatnie zweryfikowane. W rezultacie tylko ci, którzy rzeczywiście znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, mogą liczyć na swoje „m”.


Dodajmy, według danych GUS w zasobach miasta znajduje się około 14 proc. ogółu mieszkań w Szczecinku. W mieszkaniach komunalnych i socjalnych mieszka ponad 13,7 proc. szczecinecczan. Przeciętna powierzchnia użytkowa jednego mieszkania w Szczecinku wynosi  61,96m2, co w przeliczeniu na 1-go mieszkańca odpowiada 24,64m2. Jeśli zaś chodzi o mieszkania miejskie, przeciętna powierzchnia jednego mieszkania w zasobach miasta wynosi 49,94 m2, co odpowiada - 20,22 m2 na osobę. 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


zgm mieszkanie komunalne szczecinek socjalne wniosek nabór - komentarze opinie

 • gość 2018-05-10 09:12:41

  Szczecinecczanie! Pytajcie przyszłych kandydatów na radnych ile mieszkań zbudują. 5 letnia kadencja po 300 na rok mieszkań to 1500 mieszkań! A to obniżyłoby i ceny i czynsze!

 • gość 2018-05-10 10:08:37

  Już ty im te mieszkania wybudujesz, pewnie własnymi ręcyma. Tylko ciekawe za co? Widzę oczyma wyobraźni wizję w której sesje rady miejskiej odbywają się na budowie. Przewodnicząca obsługuje betoniarkę a burniszcz przewodzi drużynie murarskiej. Całe swoje wypłaty przeznaczają na zakup materiałów budowlanych.

 • gość 2018-05-10 10:22:11

  ciekawe za co? jeden pomost - ile to mieszkań? ba! jeden kruk to już całkiem spory wkład w jedno mieszkanie. a może niekompetencje w civitasie pokryte z naszych kieszeni starczyły by i na kilka nowych mieszkań? "wystarczy nie kraść" ;P

 • gość 2018-05-10 14:01:56

  Szczecinek ma 150 mln budżetu, chyba 100 mieszkań za 10 mln co roku można zbudować i oddać ludziom jako komunalne. Chyba czynsz zapłacą? Po drugie jest program mieszkanie PLUS z którego Szczecinek nie chce korzystać. Prywatni inwestorzy też chcą budować, tylko żeby w mieście nie było układów.

 • gość 2018-05-10 15:20:34

  to ile teraz caryca bierze za mieszkanko

Dodajesz jako: Zaloguj się