:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Postawili nowe śmietniki i... tyle. Mijają miesiące, a prace nadal się nie zakończyły [Wrzuć Temat]

Podziemne kontenery to powoli już norma jeśli chodzi o porządkowanie odpadów. W Szczecinku dostępne są w blisko stu lokalizacjach.

Jakiś czas temu zostały postawione nowe śmietniki podziemne przy ul. Koszalińskiej za przystankiem pomiędzy blokami 62 a 64 - informuje nas Czytelnik. - Niestety, ktoś chyba zapomniał skończyć pracę przy tych śmietnikach, ponieważ od ponad miesiąca wygląda to tak, jak na załączonych zdjęciach. Folie z nich niepościągane, przysypane piachem. Do tego widać uszkodzony chodnik, bo o ilości śmieci przy nich już niestety nie wspominam. Czas chyba, by ktoś zrobił z tym porządek bo wygląda to bardzo nieestetycznie. Dodatkowo uruchamiając te pojemniki, by mieszkańcy osiedla mogli z nich korzystać.

 

Jak się okazuje - problem jest bardziej rozległy, niż mogłoby się wydawać. Podobnych miejsc, gdzie prace przy kontenerach zostały "porzucone", jest więcej. Na przykład na ulicy Wodociągowej. Tam także można ujrzeć śmietniki z nałożonymi foliami, górkę piasku (który przywieziony i "porzucony" został w ubiegłym tygodniu) i kostkę polbrukową, która od blisko półtora miesiąca nie została nawet ułożona i jest pozostawiona na ulicy.

- To jest już wręcz śmieszne. Ani to korzystać, ani ładnie nie wygląda. Ciągle coś tutaj zwozili, a jak efektu nie było, tak nie ma. Wszystko po prostu stoi. Tak to się w dzisiejszych czasach robi? - zastanawiają się mieszkańcy jednego z bloków znajdującego się na ulicy Wodociągowej.

- Aby pojemniki mogły być dopuszczone do użytkowania, muszą przejść odbiór techniczny - tłumaczy Anna Mista, kierownik Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta w Szczecinku. - Muszą też być ubezpieczone. Mamy umowę tak sporządzoną, że możemy odebrać do 90 proc. wartości, a pozostałe 10 proc. zostaje do odbioru końcowego. W związku z tym nie możemy wszystkich pojemników dopuścić, przed zakończeniem całości robót. Było 70 lokalizacji. Jest nadzieja, że do czerwca uda się całe to przedsięwzięcie zakończyć. Może uda nam się to jeszcze nieco przyspieszyć. W wielu miejscach te pojemniki stoją i czekają na odbiór. Rozumiem zniecierpliwienie mieszkańców, ale nie wszystko od nas zależy. Nie możemy po prostu odebrać więcej niż 90 proc. wartości robót. 

.......................................................................................................................................................

Dołącz do największej, najbardziej liczącej się grupy Czytelników w mieście! Wrzuć Temat! Twoja informacja ma wartość, więc wykorzystując ją gramy fair: Prześlij nam informację ze zdjęciem lub filmem na wyłączność, a wykorzystane przez nas materiały nagrodzimy bonami zakupowymi! Szczegóły tutaj.

Jak to zrobić? Najszybciej przez Facebooka @temat.szczecinek : 
https://www.facebook.com/temat.szczecinek/

lub mailem: [email protected]

..........................................................................................................................................................

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


śmietniki podziemne interwencja - komentarze opinie

 • gość 2018-05-15 07:22:06

  To samo jest za dawnym NON-STOPem. Prywatny folwark 70-letniego staruszka pana Douglasa się coraz bardziej sypie. Sprawy mu umykają. Pudrują, a nieudolność i tak wychodzi. Czas wymienić ludzi na nowych. Nowa miotła dobrze wymiata.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-15 07:34:00

  taka sama sytuacja przy Winnicznej....

 • Gość - niezalogowany 2018-05-15 07:43:19

  Na Piłsudskiego to samo. Straszą stare - jak na wysypisku, prosto pod oknami mieszkańców. A nowe, w opakowaniach - czekają. Bravo zarząd!

 • gość 2018-05-15 08:53:56

  Kaszubska - to samo od dawna

 • gość 2018-05-15 10:35:52

  Na Warcisława IV śmietniki czekają na odbiór od grudnia 2017. Kpina; kto sporządza takie umowy .

 • gość 2018-05-15 11:36:52

  PO oddaje wschód i inwestuje w wyborców na zachodzie bo tam nie śmierdzi...

 • Gość - niezalogowany 2018-05-15 21:51:04

  Na Szafera to samo. Kostka leży elegancko na parkingu reszta w folii. To chyba jakaś manifestacja? Nie skończymy, a co?

 • gość 2018-05-16 04:48:41

  A czy odbiór techniczny musi przejść koszenie trawników ? Może p. Mista ruszyła się z ratusza i zobaczyła np. syf przy toalecie na tyłach UM, dojdzie tam z petem na piechotę.

 • gość 2018-05-16 08:47:18

  W całym mieście nic się nie robi, trawniki zarośnięte, śmietniki pozrywane, podziemne śmietniki wyglądają na porzucone, pomosty dziurawe, niebezpieczna fontanna. Wychodzi cała wizja burmistrza, PO tak działa w całym kraju.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-16 09:24:08

  Na Piłsudskiego pod samymi oknami postawione bańki śmietnikowe widoki nie do pozazdroszczenia kosztem miejsc parkinowych Pan który wskazał to miejsce to osoba która pozbawiona została rozumu albo wogole go nie miała. Dlaczego pod oknami spółdzielni ich nie ma tam gdzie jest miejsce parkingowe dla zarządu. Porażka .Nie było żadnych rozmów z mieszkańcami, żadnych ustaleń co do miejsca bo po co. Może czas zejść ze sceny?

 • Gość - niezalogowany 2018-05-16 09:59:10

  Na Piłsudskiego pod samymi oknami postawione bańki śmietnikowe widoki nie do pozazdroszczenia kosztem miejsc parkinowych Pan który wskazał to miejsce to osoba która pozbawiona została rozumu albo wogole go nie miała. Dlaczego pod oknami spółdzielni ich nie ma tam gdzie jest miejsce parkingowe dla zarządu. Porażka .Nie było żadnych rozmów z mieszkańcami, żadnych ustaleń co do miejsca bo po co. Może czas zejść ze sceny?

 • gość 2018-05-16 11:10:52

  Sikorskiego podobnie

 • gość 2018-05-16 12:39:45

  Spółdzielczej 1, 3, Wyszyńskiego 88 ,Warcisława IV 24,Szczecińska 20 - podobnie wykonane a nie przekazane

 • Mania - niezalogowany 2018-05-26 22:28:03

  Chełmińska też czeka na możliwość korzystania z nowych pojemników

Dodajesz jako: Zaloguj się