:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Powiat: Pierwsza sesja w tym roku

Powiat: Pierwsza sesja w tym roku

Za nami pierwsza w tym rok sesja Rady Powiatu. Radni spotkali się w poniedziałkowe (12.02) przedpołudnie, aby podjąć 10 uchwał przewidzianych w porządku obrad.

Wcześniej jednak z prawa głosu skorzystał radny Jerzy Dudź, który przedstawił dwie interpelacje. Jak się później okazało jedna z nich wywołała dłuższą dyskusję. Radny Dudź ponownie powrócił do sprawy odwlekanego w czasie remontu pomnika Jana Samuela Kaulfussa, znajdującego się przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Elżbiety w Szczecinku. Zawiłości proceduralne związane z renowacją obelisku były poruszane niejednokrotnie. Warto jednak przypomnieć, że najwięcej trudności przysporzył fakt wpisania monumentu do rejestru zabytku. Odpowiedzi na interpelację radnego udzielił wicestarosta Marek Kotschy, który wyjaśnił, iż Zarząd Powiatu Szczecineckiego zamierza przekazać pomnik szczecineckiemu Muzeum Regionalnemu. Takie rozwiązanie pozwoliłoby na wykonanie renowacji poza zgodą wojewódzkiego konserwatora zabytków. Stosowna umowa przekazania oraz uchwała są już gotowe. Wraz z pomnikiem zostaną przekazane środki na jego renowację, które Powiatowi Szczecineckiemu ofiarowało chcące partycypować w kosztach przedsięwzięcia niemieckie stowarzyszenie. Środki w wysokości 5 tys. euro muszą jedna trafić najpierw do kasy ratusza, który w konsekwencji zwiększy budżet muzeum. Radny Dudź wydawał się być zadowolonym z tego co usłyszał i wyraził nadzieję, że przedstawiony plan uda się zrealizować jak najszybciej.

Druga z interpelacji radnego dotyczyła budowy obwodnicy, a dokładnie rzecz ujmując problemów jakie generuje realizacja tej inwestycji. Ciężki sprzęt poruszający się drogami powiatowymi prowadzącymi do Bugna, spowodował ich rozjeżdżenie. Radny zwrócił też uwagę na niebezpieczeństwo wynikające z faktu połączenia ruchu ciężarowego z ruchem osobowym. W dyskusji uczestniczyli również radni Jakub Hardie – Douglas oraz Grzegorz Poczobut, którzy m.in. odnieśli się do zastępczego projektu organizacji ruchu szkicowanego jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji.  W konsekwencji przy mównicy pojawił się dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Włodzimierz Fil, który wyjaśnił, że do rzeczonego projektu uwag nie było. Nie wniosła ich ani policja, ani Miasto Szczecinek, ani Powiatowy Zarząd Dróg. Dyrektor zauważył, że biorąc pod uwagę skalę inwestycji oraz warunki pogodowe dojazd do Bugna jest bardzo dobry. Oznajmił także, że na placu budowy jest dwa razy dziennie i w razie jakichkolwiek nieprawidłowości natychmiast informuje kierowników generalnego wykonawcy – firmy Eurovia, odpowiedzialnych za poszczególne odcinki powstającej obwodnicy. Trwająca budowa wiaduktu, powinna znaleźć swój finał do końca listopada, a wraz z nią, wszelkie problemy związane z alternatywnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi.

Z kolei starosta Krzysztof Lis podkreślił, że Zarząd Powiatu Szczecineckiego artykułuje wiele uwag w stosunku do generalnego wykonawcy. Trzeba jednak przyznać, że firma Eurovia je respektuje i wywiązuje się z ich realizacji. Tak było chociażby w przypadku usuwania błota z nawierzchni jezdni czy ustawiania odpowiednich znaków świetlnych. Reasumując, przy inwestycji takich dużych przedsięwzięć problemy zawsze się piętrzą. Doświadczenie uczy, że aby zrealizować tego typu projekt każda ze stron musi wykazać się dużą dozą zrozumienia. Ostatecznie postanowiono, że na każdej sesji Rady Powiatu dyrektor PZD Włodzimierz Fil będzie przedstawiał szczegółowy raport z placu budowy.

Jeden z kolejnych punktów porządku obrad dotyczył analizy stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie szczecineckim. Na sali obecni byli Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Andrzej Dziemianko oraz Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Adam Serafin. Radny Jerzy Dudź korzystając z okazji zadał pytanie temu ostatniemu. Radny ciekaw był opinii komendanta na temat zasadności zakupienia drona na potrzeby szczecineckiej jednostki straży pożarnej. Urządzenie zdaniem radnego przydałoby się nie tylko w przypadku lokalizacji pożarów, ale również w „ściganiu” mieszkańców zanieczyszczających środowisko. Komendant oznajmił, że w jego mniemaniu jest to zbędny wydatek, zważywszy na to, że potrzeby sprzętowe są znacznie większe, a dron na pewno nie stanowi priorytetu. Po za tym, do sterowania nim potrzebne jest przeszkolenie co najmniej 5 strażaków, a szczecinecka PSP nie dysponuje tak szerokim zapleczem kadrowym. Komendant dodał, że prawdopodobnie dron pojawi się w Komendzie Głównej i w razie potrzeby będzie do dyspozycji jednostek powiatowych województwa. Tak jak wcześniej i tutaj rozgorzała dyskusja. Zdaniem radnego Grzegorza Poczobuta urządzenie na pewno by się przydało, a w kosztach jego zakupu mogłoby partycypować Miasto Szczecinek. Ostatecznie powrócono do kwestii potrzeb priorytetowych. Starosta Krzysztof Lis podziękował komendantowi za jego opinię i zauważył, że bezpieczeństwo w powiecie szczecineckim to również, a może przede wszystkim ratownictwo medyczne. Starosta skonstatował, że szpitalna flota potrzebuje modernizacji i o wiele bardziej stosowne jest zakupienie nowych karetek.

 

W części uchwałodawczej podjęto następujące uchwały:

 1. Udzielenia przez Powiat Szczecinecki pomocy finansowej Gminie Grzmiąca;

 2. Zmiany uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Szczecineckiego na rok 2018;

 3. Przyjęcia „Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Powiatu Szczecineckiego na lata 2018 – 2020”;

 4. Zaciągnięcia kredytu długoterminowego na finansowanie planowanego deficytu budżetowego w 2018 r. na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz zaciągniętych pożyczek i kredytów, w tym na sfinansowanie zadań inwestycyjnych zaplanowanych do realizacji w 2018 r.;

 5. Określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w roku 2018;

 6. Ustalenia kierunku działania Powiatu Szczecineckiego w związku z przystąpieniem do przygotowania i realizacji projektu pn. „Budowa pięciu otwartych stref aktywności w powiecie szczecineckim przy obiektach szkolnych dla których samorząd powiatowy jest organem prowadzącym”;

 7. Zmiany uchwały w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość stawek dodatków i warunki ich przyznawania, sposób  obliczania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz wysokość nagród i innych świadczeń wynikających ze stosunku pracy dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Szczecinecki;

 8. Ustalenia ramowego planu pracy Rady Powiatu w Szczecinku na 2018 rok;

 9. Zatwierdzenia rocznych planów pracy komisji stałych Rady Powiatu w Szczecinku na 2018 rok;

 10. Rozpatrzenia skargi na Starostę Szczecineckiego.

 

info/foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

 

 

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

rada powiatu szczecineckiego powiat sesja eurovia obwodnica szczecinka objazd - komentarze opinie

 • gość 2018-02-13 19:46:42

  Boją się drona bo by kominy z których leci para wodna filmował

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Praca dla kucharza

Poszukujemy osoby na stanowisko kucharz.Praca dla osoby do 30 roku życia. ( pizzeria)Cały etat.Telefon kontaktowy 500304214.


Zobacz ogłoszenie

Pranie i czyszczenie tapicerki

Oferuję profesjonalne : -odkurzanie,pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej,podłogi,bagażnika oraz podsufitki -czyszczenie oraz konserwacja..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0Diesel

Mam do sprzedania Toyotę Avensis II 2003 r z silnikiem 2.0 diesel o mocy 116 KM. Samochód zarejestrowany w kraju, regularnie serwisowany i..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Billboardy do wynajęcia.

Posiadam do wynajęcia 32 tablice reklamowe w miejscach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Pełna oferta dostępna na www.zareklamowani.tv


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku z

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

Poszukujemy Opiekunki dla Pana

Zatrudnimy opiekunkę osób starszych- praca w Anglii, wyjazd pod koniec lipca. Poniżej opis kontraktu: Pan Albert pochodzi z okolic Nottingham i jest..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczki Kredyty Chwilówki

Ponad 140 różnych produktów finansowych dla każdego, kilkadziesiąt na wyłączność Pożyczki Online stają się bardziej popularne od kredytów..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

Energa Oświetlenie zatrudni -

Wymagania: • wykształcenia wyższego / średniego technicznego (preferowane kierunki: elektrotechnika, elektroenergetyka) • umiejętność zarządzania..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Pilne

Szukam solidnego murarza z doswiadczeniem posiadajacego prawo jazdy i auto do pracy w niemczech.Stawka wyjsciowa 12euro/h gwarantowane..


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"