:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Powiat: Pierwsza sesja w tym roku
Temat Szczecinecki 13/02/2018 09:40

Za nami pierwsza w tym rok sesja Rady Powiatu. Radni spotkali się w poniedziałkowe (12.02) przedpołudnie, aby podjąć 10 uchwał przewidzianych w porządku obrad.

Wcześniej jednak z prawa głosu skorzystał radny Jerzy Dudź, który przedstawił dwie interpelacje. Jak się później okazało jedna z nich wywołała dłuższą dyskusję. Radny Dudź ponownie powrócił do sprawy odwlekanego w czasie remontu pomnika Jana Samuela Kaulfussa, znajdującego się przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Elżbiety w Szczecinku. Zawiłości proceduralne związane z renowacją obelisku były poruszane niejednokrotnie. Warto jednak przypomnieć, że najwięcej trudności przysporzył fakt wpisania monumentu do rejestru zabytku. Odpowiedzi na interpelację radnego udzielił wicestarosta Marek Kotschy, który wyjaśnił, iż Zarząd Powiatu Szczecineckiego zamierza przekazać pomnik szczecineckiemu Muzeum Regionalnemu. Takie rozwiązanie pozwoliłoby na wykonanie renowacji poza zgodą wojewódzkiego konserwatora zabytków. Stosowna umowa przekazania oraz uchwała są już gotowe. Wraz z pomnikiem zostaną przekazane środki na jego renowację, które Powiatowi Szczecineckiemu ofiarowało chcące partycypować w kosztach przedsięwzięcia niemieckie stowarzyszenie. Środki w wysokości 5 tys. euro muszą jedna trafić najpierw do kasy ratusza, który w konsekwencji zwiększy budżet muzeum. Radny Dudź wydawał się być zadowolonym z tego co usłyszał i wyraził nadzieję, że przedstawiony plan uda się zrealizować jak najszybciej.

Druga z interpelacji radnego dotyczyła budowy obwodnicy, a dokładnie rzecz ujmując problemów jakie generuje realizacja tej inwestycji. Ciężki sprzęt poruszający się drogami powiatowymi prowadzącymi do Bugna, spowodował ich rozjeżdżenie. Radny zwrócił też uwagę na niebezpieczeństwo wynikające z faktu połączenia ruchu ciężarowego z ruchem osobowym. W dyskusji uczestniczyli również radni Jakub Hardie – Douglas oraz Grzegorz Poczobut, którzy m.in. odnieśli się do zastępczego projektu organizacji ruchu szkicowanego jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji.  W konsekwencji przy mównicy pojawił się dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Włodzimierz Fil, który wyjaśnił, że do rzeczonego projektu uwag nie było. Nie wniosła ich ani policja, ani Miasto Szczecinek, ani Powiatowy Zarząd Dróg. Dyrektor zauważył, że biorąc pod uwagę skalę inwestycji oraz warunki pogodowe dojazd do Bugna jest bardzo dobry. Oznajmił także, że na placu budowy jest dwa razy dziennie i w razie jakichkolwiek nieprawidłowości natychmiast informuje kierowników generalnego wykonawcy – firmy Eurovia, odpowiedzialnych za poszczególne odcinki powstającej obwodnicy. Trwająca budowa wiaduktu, powinna znaleźć swój finał do końca listopada, a wraz z nią, wszelkie problemy związane z alternatywnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi.

Z kolei starosta Krzysztof Lis podkreślił, że Zarząd Powiatu Szczecineckiego artykułuje wiele uwag w stosunku do generalnego wykonawcy. Trzeba jednak przyznać, że firma Eurovia je respektuje i wywiązuje się z ich realizacji. Tak było chociażby w przypadku usuwania błota z nawierzchni jezdni czy ustawiania odpowiednich znaków świetlnych. Reasumując, przy inwestycji takich dużych przedsięwzięć problemy zawsze się piętrzą. Doświadczenie uczy, że aby zrealizować tego typu projekt każda ze stron musi wykazać się dużą dozą zrozumienia. Ostatecznie postanowiono, że na każdej sesji Rady Powiatu dyrektor PZD Włodzimierz Fil będzie przedstawiał szczegółowy raport z placu budowy.

Jeden z kolejnych punktów porządku obrad dotyczył analizy stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie szczecineckim. Na sali obecni byli Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Andrzej Dziemianko oraz Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Adam Serafin. Radny Jerzy Dudź korzystając z okazji zadał pytanie temu ostatniemu. Radny ciekaw był opinii komendanta na temat zasadności zakupienia drona na potrzeby szczecineckiej jednostki straży pożarnej. Urządzenie zdaniem radnego przydałoby się nie tylko w przypadku lokalizacji pożarów, ale również w „ściganiu” mieszkańców zanieczyszczających środowisko. Komendant oznajmił, że w jego mniemaniu jest to zbędny wydatek, zważywszy na to, że potrzeby sprzętowe są znacznie większe, a dron na pewno nie stanowi priorytetu. Po za tym, do sterowania nim potrzebne jest przeszkolenie co najmniej 5 strażaków, a szczecinecka PSP nie dysponuje tak szerokim zapleczem kadrowym. Komendant dodał, że prawdopodobnie dron pojawi się w Komendzie Głównej i w razie potrzeby będzie do dyspozycji jednostek powiatowych województwa. Tak jak wcześniej i tutaj rozgorzała dyskusja. Zdaniem radnego Grzegorza Poczobuta urządzenie na pewno by się przydało, a w kosztach jego zakupu mogłoby partycypować Miasto Szczecinek. Ostatecznie powrócono do kwestii potrzeb priorytetowych. Starosta Krzysztof Lis podziękował komendantowi za jego opinię i zauważył, że bezpieczeństwo w powiecie szczecineckim to również, a może przede wszystkim ratownictwo medyczne. Starosta skonstatował, że szpitalna flota potrzebuje modernizacji i o wiele bardziej stosowne jest zakupienie nowych karetek.

 

W części uchwałodawczej podjęto następujące uchwały:

 1. Udzielenia przez Powiat Szczecinecki pomocy finansowej Gminie Grzmiąca;

 2. Zmiany uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Szczecineckiego na rok 2018;

 3. Przyjęcia „Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Powiatu Szczecineckiego na lata 2018 – 2020”;

 4. Zaciągnięcia kredytu długoterminowego na finansowanie planowanego deficytu budżetowego w 2018 r. na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz zaciągniętych pożyczek i kredytów, w tym na sfinansowanie zadań inwestycyjnych zaplanowanych do realizacji w 2018 r.;

 5. Określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w roku 2018;

 6. Ustalenia kierunku działania Powiatu Szczecineckiego w związku z przystąpieniem do przygotowania i realizacji projektu pn. „Budowa pięciu otwartych stref aktywności w powiecie szczecineckim przy obiektach szkolnych dla których samorząd powiatowy jest organem prowadzącym”;

 7. Zmiany uchwały w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość stawek dodatków i warunki ich przyznawania, sposób  obliczania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz wysokość nagród i innych świadczeń wynikających ze stosunku pracy dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Szczecinecki;

 8. Ustalenia ramowego planu pracy Rady Powiatu w Szczecinku na 2018 rok;

 9. Zatwierdzenia rocznych planów pracy komisji stałych Rady Powiatu w Szczecinku na 2018 rok;

 10. Rozpatrzenia skargi na Starostę Szczecineckiego.

 

info/foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

 

 

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

rada powiatu szczecineckiego powiat sesja eurovia obwodnica szczecinka objazd - komentarze opinie

 • gość 2018-02-13 19:46:42

  Boją się drona bo by kominy z których leci para wodna filmował

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Atrakcyjny lokal biurowy w

Do wynajęcia wysokiej klasy pomieszczenie biurowe w samym centrum Szczecinka (nad Empikiem)


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Garaż

Sprzedam garaż osiedle zachód ul Kołobrzeska - 10000 PZŁ


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"