:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C słabe opady deszczu

Powiat stawia na zawodówki. Będą na to miliony

Powiat, Powiat stawia zawodówki Będą miliony - zdjęcie, fotografia

Powiat stawia na zawodówki. Aby szkoły, w których można uzyskać wykształcenie zawodowe kojarzyły się dobrze i przyciągały jak największą liczbę uczniów, samorząd powiatowy zamierza zainwestować w wyposażenie szczecineckich szkół. To koszt liczony w milionach zł. Najwięcej ma „otrzymać” Zespół Szkół Technicznych. Samo wyposażenie w tej szkole na przyszły rok zaprojektowano na kwotę bagatela - ponad 3 mln zł. 

Spora część pieniędzy na inwestycje w podległych powiatowi placówkach ma pochodzić ze źródeł zewnętrznych. Jednym z projektów, dzięki któremu powiat otrzyma środki finansowe na rozwój edukacji, jest „Szczecinecki eksperyment” realizowany w ramach Kontraktu Samorządowego. – Z tego projektu za kwotę 2 mln zł chcemy już w przyszłym roku wyposażyć w specjalistyczny sprzęt Zespół Szkół Technicznych – mówi nam starosta Krzysztof Lis. – Po pierwsze chcemy stworzyć tam pracownię CNC i zakupić trzy obrabiarki numeryczne plus drukarkę 3D. To ma nasz kosztować 1,5 mln zł. Droga pracownia ma powstać za 500 tys. zł. Będzie to wysokospecjalistyczna pracownia spawalnicza z robotem. 

- Oprócz tego chcielibyśmy przystąpić w przyszłym roku do dużego remontu warsztatów szkolnych – dodaje nasz rozmówca. – I na ten cel z własnych środków, ale i z programu unijnego będziemy chcieli przeznaczyć aż 5 mln zł. 4 miliony mają być przeznaczone właśnie na remont warsztatów. A pozostały milion – na wyposażenie pracowni, tak aby na terenie szkoły można było w ramach zajęć praktycznych wykonywać naprawdę specjalistyczne prace. 

Dodatkowo w przyszłym roku powiat chce rozpocząć realizację dużego projektu „Dobry klimat dla zawodowców”. Mówi Krzysztof Lis: - Będą w nim uczestniczyć Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół nr 6, Zespół Szkół nr 1 oraz Zespół Szkół nr 2. To będzie tzw. miękki projekt, ale dzięki niemu będziemy mieć zarezerwowane środki na wyposażenie czterech szczecineckich szkół. Będzie to łącznie kwota 600 tys. zł. 

- Do tego 75 tys. zł na inwestycje w szkolnych pracowniach komputerowych – dodaje na koniec starosta. – To zadanie podzieliliśmy na cztery lata. W ubiegłym roku na ten cel przeznaczyliśmy 170 tys. zł, w tym – 75 tys. zł, w przyszłym roku chcemy na ten sam cel zabezpieczyć 75 tys. zł, podobnie, jeśli chodzi o rok 2018. Szacujemy, że dzięki tym środkom wymienimy uda nam się wymienić wszystkie sale komputerowe w naszych szkołach.

 

Powiat stawia na zawodówki. Będą na to miliony komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com