:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Powyborcze spięcie liderów. Padły ostre słowa

Powyborcze spięcie liderów

Jak można było przypuszczać, fakt ogłoszenia koalicji pomiędzy Porozumieniem Samorządowym a Prawem i Sprawiedliwością nie pozostał obojętny dla jeszcze jednej, znaczącej siły w powiecie – Koalicji Obywatelskiej. W tych dniach w lokalnych mediach doszło do powyborczego starcia pomiędzy dwoma dotychczas współpracującymi ze sobą liderami: Jerzym Hardie-Douglasem oraz Krzysztofem Lisem. Już w trakcie kampanii wyborczej obaj panowie nie ukrywali, że walczą o to, by móc w powiecie szczecineckim sprawować władzę. Po zawiązaniu koalicji pomiędzy PS i PiS z oczywistych względów Jerzy Hardie-Douglas utracił możliwość choćby współrządzenia powiatem.


Prawdopodobnie dlatego lider szczecineckiej PO w TV Gawex w bardzo ostrych słowach skomentował nowy sojusz, jaki zawiązał się w powiecie szczecineckim. Zarzucił staroście, że ten podczas rozmów koalicyjnych nakazał mu złożenie mandatu. Mówił też o swojej propozycji przejęcia władzy w Zarządzie Powiatu, a także o tym, że wśród warunków zawarcia porozumienia pomiędzy KO i PS miało być zdjęcie ze stanowiska zastępcy dyrektora PUP, byłego członka PO Macieja Batury oraz uporządkowanie kwestii szczecineckiego PKS poprzez doprowadzenie do jego upadłości. Była też mowa o współpracy z posłanką ziemi szczecineckiej, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Środowiska Małgorzatą Golińską, która zdaniem Jerzego Hardie-Douglasa, była dla Szczecinka, delikatnie mówiąc, mało efektywna.
- Myślałem, że się porozumiemy.

Zakończyła się kampania wyborcza, ja naprawdę nikogo nie obrażałem.

Mówiłem, rzeczy, które dzisiaj też powtórzę, uważam, że jest za długo starostą. Za każdym razem podkreślałem, że starosta jest kompetentny i ma wiedzę. Obrażania raczej wychodziły z tej drugiej strony. Żadnego obrażania nie było, była kampania dosyć ostra, wywołana przez starostę. 
Do słów Jerzego Hardie-Douglas odniósł się w programie „Spięcie” emitowanym w TVP Szczecin Krzysztof Lis. Jak podkreślił, w tegorocznych wyborach wynik Porozumienia Samorządowego w całym powiecie był bardzo dobry i obecnie jego ugrupowanie jest liderem. Według niego, o tym, że nie doszło do zawarcia koalicji pomiędzy PS a KO zadecydował m.in. brak partnerskiego podejścia ze strony ewentualnego sojusznika. Do tego miała dojść tzw. brudna kampania wyborcza.

– Nie sposób jest przyjąć, że w kampanii wyborczej jesteśmy poniewierani, krytykowani, a później mówimy po wyborach, że no słuchaj, nic się nie stało, możemy spokojnie rozmawiać

– powiedział w studiu TVP Szczecin Krzysztof Lis. 


- Powiedział, że traktowałem go źle, jako przystawkę - wyznaje w TV Gawex Jerzy Hardie-Douglas. - Pierwszą rzeczą, jaką usłyszałem, kiedy zaczęliśmy rozmowy, było: Zrezygnujesz z mandatu radnego. Ja, który dostałem 4,5 tys. głosów? On dostał 4 razy mniej. Facet siedzi i mówi, proszę zrezygnować z mandatu, bo inaczej nie mamy o czym rozmawiać. Byłem to skłonny zrobić. Ale pomyślałem, że w ten sposób oszukam 4,5 tys. ludzi (…).
Lider PS skomentował też sprawę nakazu złożenia przez Jerzego Hardie-Douglasa mandatu radnego. – Powiedziałem to w inny sposób: To, że z Tobą rozmawiam, powinieneś uszanować, bo biorąc pod uwagę kampanię wyborczą, nie powinienem z Tobą w ogóle rozmawiać. Moim warunkiem do tego, byśmy dalej rozmawiali, było to, abyś złożył mandat. Ponieważ

dwóch takich liderów w Radzie Powiatu może się tylko, za przeproszeniem zagryźć

– zaznaczył Krzysztof Lis. – Co dziwne, najpierw pan Jerzy Hardie-Douglas się zgodził. Powiedział tak, że nie chciał być radnym ani nawet starostą. Na drugi dzień przyszedł natomiast i powiedział, że już się z tego wycofuje. 


- Pan Krzysztof Lis „uwalnia się” ode mnie, ale jednocześnie

uzależnia się od dużo gorszych ludzi ode mnie

i za chwilę to odczuje – powiedział Jerzy Hardie-Douglas. – Za chwilę też odczuje oddech PiS-u na swoich plecach.
Zdaniem Krzyszofa Lisa, współpraca z poseł Golińską do tej pory była w powiecie owocna.  – Powiat szczecinecki to nie tylko miasto, ale 6 gmin, które odznaczają się różnym stopniem rozwoju - mówił w TVP Szczecin Krzysztof Lis. Trzeba więc na to spojrzeć szerzej - dodał. 
O dobrej współpracy świadczyć ma m.in. wsparcie finansowe, jakie uzyskała duża inwestycja polegająca na budowie stadionu lekkoatletycznego oraz niezbędny remont szpitala. Lider Porozumienia Samorządowego zwrócił uwagę, że liczy na to, iż współpraca z ludźmi reprezentującymi PiS przyniesie coś dobrego dla całego powiatu
 

Reklama

porozumienie samorządowe koalicja pis powiat szczecinecki koalicja obywatelska - komentarze opinie

 • gość 2018-11-21 16:29:31

  Wybujałe EGO pana Douglasa dało znać o sobie, nie umie facet przegrywać i chciałby rządzić do śmierci a potem jak król zdać tron synusiowi. Sory panie Królu są ludzie mądrzejsi od ciebie i zdołali cię ograć. Chyle czoła przed Starostą dla mnie jest pierwszym który pokazał gdzie jest miejsce w szeregu pana Doiuglasa a to wymaga odwagi bo to mściwa bestia.

 • peppa pig - niezalogowany 2018-11-21 16:45:35

  rak, lis, zając ...

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 17:10:50

  Zdecydowanie uważam że ojcem koalicji w powiecie jest właśnie Douglas. Sam wepchnął Lisa w objęcia PiS a teraz mówi, że w sumie to on był świetny. Ech. Dosyć tej polityczki

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 17:36:57

  Panie Lis niestety nie tak szybko uda się Panu uwolnić od Daglasa. To jest człowiek który mści się na wszystkich którzy nie są z nim, tylko przeciwko niemu. Już nie jeden się przejechał na jego niby przyjaźni. On niszczy wszystkich, tak że niech Pan się nie odwraca nigdy tyłem do Daglasa, ale zawsze ma być z przodu.

 • gość 2018-11-21 18:05:22

  Dzięki Bogu Łysy jest już stary i się od niego wszyscy uwolnimy. Współczuję św. Piotrowi, przy bramie, ktoś będzie chciał wejść na krzywy ryj, ale tu 4,5 tys. głosów nie pomoże. RIP

 • Komuch - niezalogowany 2018-11-21 18:27:45

  Douglas to pierdoła,,.....ale wygrał,bo nie było Mariana Golińskiego...15 lat dla Szczecinka. Małgosia z czasem spowoduje ,że Szczecinek będzie ponownie normalnie rozwijającym się miastem.Hardie....już dawno powinien odejść.Mam nadzieję ,że to Jego ostatnie 5 lat. Fajnie ,że powiat jest normalny.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 18:46:45

  JHD chciał pod płaszczykiem koalicji rządzić w powiecie. Gdyby do tej koalicji doszło, pokazalby ludziom z Porozumienia Samorządowego gdzie ich miejsce. To był z perspektywy strategicznej dobry ruch ze strony Pana Lisa. Ale teraz musi się liczyć z zemstą, która właśnie się zaczyna.

 • gość 2018-11-21 19:12:57

  "Ale pomyślałem, że w ten sposób oszukam 4,5 tys. ludzi (…)." Jak tam w Kalinigradzie? Co z odpowiedzialnością materialną zarządu PGK? Nie zwalniaj Pan tempa!

 • gość 2018-11-21 19:57:40

  „...wśród warunków zawarcia porozumienia pomiędzy KO i PS miało być ..... uporządkowanie kwestii szczecineckiego PKS poprzez doprowadzenie do jego upadłości...” Jak to czytam to dostrzegam kilka wątków. „Ściągnięcie” PKSu do Powiatu to inicjatywa pana JHD, tylko mało kto o tym teraz pamięta. Patrząc przez Pomarańczowe Okulary, na jego bazie, stworzona została wizja cudownego przedsiębiorstwa – giganta w przewozach pasażerskich i serwisie pojazdów wszystkich jakie mają koła. Ofiarą tej wizji miała być Komunikacja Miejska, która miała być wchłonięta przez PKS. Tymczasem KM, choć skopana, to przetrwała a z PKS-u schodzi powietrze. Teraz był pomysł na jego upadłość... Czyżby miała być taka sama ścieżka jak PiS ostatnio kombinował z bankami za złotówkę???

 • gość 2018-11-21 20:13:30

  Mnie się wydaje, że to lekarzyna nie zniesie oddechu PIS i PS na swoich plecach. Jego ego tego nie zniesie.

 • gość 2018-11-21 21:44:29

  Jednak lisek wykiwał starego wyżeracza

 • gość 2018-11-21 22:12:51

  "Ale pomyślałem, że w ten sposób oszukam 4,5 tys. ludzi (…)." Czyli dr Grondys (przedwojenny maturzysta wiedział więcej od dzisiejszych doktorantów) uhodował sobie brzuch na pensji komendanta oszukując wyborców? Startował z PIS, a Douglas namówił go na PO następnego dnia po ogłoszeniu wyborów. Oszukali wyborców? Douglas to pierdoła, ale wygrał... bo oszukiwał?

 • Gość - niezalogowany 2018-11-22 08:29:31

  Doktorek chciał nadal doić i powiat i miasto. Wulgarny cwaniaczek dawno już powinien wnuki kołysać!

 • gość 2018-11-22 08:37:54

  Mlody i stary to cienkie Bolki , bo predyspozycje sie dziedziczy . Przyjęty styl arogancji i samouwielbienia juz się nie działa ..

 • gość 2018-11-22 09:36:03

  "Władza to służba a nie panowanie...…"

 • Gość - niezalogowany 2018-11-22 10:33:34

  Nie współpracuje się z nazwą partii, tylko z konkretnymi ludźmi i to od nich zależy jak współpraca się układa.

 • gość 2018-11-22 12:09:16

  Będzie się musiała Golińska wysilić aby przekonać do siebie mieszkańców, bo na razie już prawie 3 lata minęły i nic konkretnego.

 • Władysław Urbański 2018-11-22 15:32:04

  JHD jako polityk się kończy.Jak można upubliczniać treść rozmów koalicyjnych?To drugi "strzał w kolano" po nazwaniu Starosty obrotowym.Teraz może w Radzie Powiatu zadawać jedynie "głupie pytania"Oczywiście w planach JHD ma mandat któregoś z Parlamentów,ale to chyba się nie uda.

 • gość 2018-11-22 16:38:07

  Wywiad w Gaweksie - kozetka terapeutyczna dla JHD

 • guma - niezalogowany 2018-11-22 17:49:40

  JHD jest konkretnym politykiem trzyma sie jednego ugrupowania nie owija w bawełnę. Pan starosta na dzień dzisiejszy ma koalicje z Pis bo oni maja teraz wladze ale zobaczymy co będzie przy następnych wyborach bo ten Pan zrobi wszystko aby być na stołku.

 • gość 2018-11-23 08:27:57

  bluzganie mieszkańców to jest to "nieowijanie w bawełnę"?

 • gość 2018-11-26 13:09:54

  tak tylko dla porządku, przypominam, że już sama próba "kupowania" radnych PS lub PiS w radzie powiatu, choćby tylko przez obiecywanie korzyści majątkowych dla samego radnego jak i jego rodziny (np. zatrudnienie radnego lub jego krewnych w spółkach lub jednostkach miejskich) jest karane z art. 229 k.k. (zagrożenie w podstawowej formie od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności)

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0D 116KM

PEŁNA DOKUMENTACJA PLUS KOMPLET KLUCZY ROK PRODUKCJI AUTA 2003 WYPOSAŻENIE: AUTOMATYCZNA KLIMATYZACJA Webasto KOMPUTER POKŁADOWY AIR BAG X6 PLUS..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Jodła Kaukaska 160-280cm

Jodła kaukaska dostępna od 5 grudnia ( I gatunek bardzo symetryczne) wysokość od 160-280cm , 100zł sztuka. Raz w tygodniu nowa dostawa. Możliwy..


Zobacz ogłoszenie

Choinki Jodłowe Czarnobór

Choinki Jodłowe prosto z plantacji w Czarnoborze. Przystępne ceny. Wybór i wycinka według życzenia Klienta. Tel. 660-729-014


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam koła 195/65 R15

Mam do sprzedania koła z oponami zimowymi 195/65 R15. Opony Polaris. 2 mają bieżnik ok. 4,5 mm, dwie następne 5 mm. Stan widać na zdjęciach. Koła..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

50 - letni rencista poszukuje

Młody rencista poszukuje pracy zdalnej. Doświadczenie w pracy biurowej. Posiadam w pełni wyposażone stanowisko komputerowe ( drukarka, skaner )...


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"