:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Powyborcze spięcie liderów
Temat Szczecinecki 21/11/2018 14:15

Jak można było przypuszczać, fakt ogłoszenia koalicji pomiędzy Porozumieniem Samorządowym a Prawem i Sprawiedliwością nie pozostał obojętny dla jeszcze jednej, znaczącej siły w powiecie – Koalicji Obywatelskiej. W tych dniach w lokalnych mediach doszło do powyborczego starcia pomiędzy dwoma dotychczas współpracującymi ze sobą liderami: Jerzym Hardie-Douglasem oraz Krzysztofem Lisem. Już w trakcie kampanii wyborczej obaj panowie nie ukrywali, że walczą o to, by móc w powiecie szczecineckim sprawować władzę. Po zawiązaniu koalicji pomiędzy PS i PiS z oczywistych względów Jerzy Hardie-Douglas utracił możliwość choćby współrządzenia powiatem.


Prawdopodobnie dlatego lider szczecineckiej PO w TV Gawex w bardzo ostrych słowach skomentował nowy sojusz, jaki zawiązał się w powiecie szczecineckim. Zarzucił staroście, że ten podczas rozmów koalicyjnych nakazał mu złożenie mandatu. Mówił też o swojej propozycji przejęcia władzy w Zarządzie Powiatu, a także o tym, że wśród warunków zawarcia porozumienia pomiędzy KO i PS miało być zdjęcie ze stanowiska zastępcy dyrektora PUP, byłego członka PO Macieja Batury oraz uporządkowanie kwestii szczecineckiego PKS poprzez doprowadzenie do jego upadłości. Była też mowa o współpracy z posłanką ziemi szczecineckiej, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Środowiska Małgorzatą Golińską, która zdaniem Jerzego Hardie-Douglasa, była dla Szczecinka, delikatnie mówiąc, mało efektywna.
- Myślałem, że się porozumiemy.

Zakończyła się kampania wyborcza, ja naprawdę nikogo nie obrażałem.

Mówiłem, rzeczy, które dzisiaj też powtórzę, uważam, że jest za długo starostą. Za każdym razem podkreślałem, że starosta jest kompetentny i ma wiedzę. Obrażania raczej wychodziły z tej drugiej strony. Żadnego obrażania nie było, była kampania dosyć ostra, wywołana przez starostę. 
Do słów Jerzego Hardie-Douglas odniósł się w programie „Spięcie” emitowanym w TVP Szczecin Krzysztof Lis. Jak podkreślił, w tegorocznych wyborach wynik Porozumienia Samorządowego w całym powiecie był bardzo dobry i obecnie jego ugrupowanie jest liderem. Według niego, o tym, że nie doszło do zawarcia koalicji pomiędzy PS a KO zadecydował m.in. brak partnerskiego podejścia ze strony ewentualnego sojusznika. Do tego miała dojść tzw. brudna kampania wyborcza.

– Nie sposób jest przyjąć, że w kampanii wyborczej jesteśmy poniewierani, krytykowani, a później mówimy po wyborach, że no słuchaj, nic się nie stało, możemy spokojnie rozmawiać

– powiedział w studiu TVP Szczecin Krzysztof Lis. 


- Powiedział, że traktowałem go źle, jako przystawkę - wyznaje w TV Gawex Jerzy Hardie-Douglas. - Pierwszą rzeczą, jaką usłyszałem, kiedy zaczęliśmy rozmowy, było: Zrezygnujesz z mandatu radnego. Ja, który dostałem 4,5 tys. głosów? On dostał 4 razy mniej. Facet siedzi i mówi, proszę zrezygnować z mandatu, bo inaczej nie mamy o czym rozmawiać. Byłem to skłonny zrobić. Ale pomyślałem, że w ten sposób oszukam 4,5 tys. ludzi (…).
Lider PS skomentował też sprawę nakazu złożenia przez Jerzego Hardie-Douglasa mandatu radnego. – Powiedziałem to w inny sposób: To, że z Tobą rozmawiam, powinieneś uszanować, bo biorąc pod uwagę kampanię wyborczą, nie powinienem z Tobą w ogóle rozmawiać. Moim warunkiem do tego, byśmy dalej rozmawiali, było to, abyś złożył mandat. Ponieważ

dwóch takich liderów w Radzie Powiatu może się tylko, za przeproszeniem zagryźć

– zaznaczył Krzysztof Lis. – Co dziwne, najpierw pan Jerzy Hardie-Douglas się zgodził. Powiedział tak, że nie chciał być radnym ani nawet starostą. Na drugi dzień przyszedł natomiast i powiedział, że już się z tego wycofuje. 


- Pan Krzysztof Lis „uwalnia się” ode mnie, ale jednocześnie

uzależnia się od dużo gorszych ludzi ode mnie

i za chwilę to odczuje – powiedział Jerzy Hardie-Douglas. – Za chwilę też odczuje oddech PiS-u na swoich plecach.
Zdaniem Krzyszofa Lisa, współpraca z poseł Golińską do tej pory była w powiecie owocna.  – Powiat szczecinecki to nie tylko miasto, ale 6 gmin, które odznaczają się różnym stopniem rozwoju - mówił w TVP Szczecin Krzysztof Lis. Trzeba więc na to spojrzeć szerzej - dodał. 
O dobrej współpracy świadczyć ma m.in. wsparcie finansowe, jakie uzyskała duża inwestycja polegająca na budowie stadionu lekkoatletycznego oraz niezbędny remont szpitala. Lider Porozumienia Samorządowego zwrócił uwagę, że liczy na to, iż współpraca z ludźmi reprezentującymi PiS przyniesie coś dobrego dla całego powiatu
 

Reklama

porozumienie samorządowe koalicja pis powiat szczecinecki koalicja obywatelska - komentarze opinie

 • gość 2018-11-21 16:29:31

  Wybujałe EGO pana Douglasa dało znać o sobie, nie umie facet przegrywać i chciałby rządzić do śmierci a potem jak król zdać tron synusiowi. Sory panie Królu są ludzie mądrzejsi od ciebie i zdołali cię ograć. Chyle czoła przed Starostą dla mnie jest pierwszym który pokazał gdzie jest miejsce w szeregu pana Doiuglasa a to wymaga odwagi bo to mściwa bestia.

 • peppa pig - niezalogowany 2018-11-21 16:45:35

  rak, lis, zając ...

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 17:10:50

  Zdecydowanie uważam że ojcem koalicji w powiecie jest właśnie Douglas. Sam wepchnął Lisa w objęcia PiS a teraz mówi, że w sumie to on był świetny. Ech. Dosyć tej polityczki

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 17:36:57

  Panie Lis niestety nie tak szybko uda się Panu uwolnić od Daglasa. To jest człowiek który mści się na wszystkich którzy nie są z nim, tylko przeciwko niemu. Już nie jeden się przejechał na jego niby przyjaźni. On niszczy wszystkich, tak że niech Pan się nie odwraca nigdy tyłem do Daglasa, ale zawsze ma być z przodu.

 • gość 2018-11-21 18:05:22

  Dzięki Bogu Łysy jest już stary i się od niego wszyscy uwolnimy. Współczuję św. Piotrowi, przy bramie, ktoś będzie chciał wejść na krzywy ryj, ale tu 4,5 tys. głosów nie pomoże. RIP

 • Komuch - niezalogowany 2018-11-21 18:27:45

  Douglas to pierdoła,,.....ale wygrał,bo nie było Mariana Golińskiego...15 lat dla Szczecinka. Małgosia z czasem spowoduje ,że Szczecinek będzie ponownie normalnie rozwijającym się miastem.Hardie....już dawno powinien odejść.Mam nadzieję ,że to Jego ostatnie 5 lat. Fajnie ,że powiat jest normalny.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 18:46:45

  JHD chciał pod płaszczykiem koalicji rządzić w powiecie. Gdyby do tej koalicji doszło, pokazalby ludziom z Porozumienia Samorządowego gdzie ich miejsce. To był z perspektywy strategicznej dobry ruch ze strony Pana Lisa. Ale teraz musi się liczyć z zemstą, która właśnie się zaczyna.

 • gość 2018-11-21 19:12:57

  "Ale pomyślałem, że w ten sposób oszukam 4,5 tys. ludzi (…)." Jak tam w Kalinigradzie? Co z odpowiedzialnością materialną zarządu PGK? Nie zwalniaj Pan tempa!

 • gość 2018-11-21 19:57:40

  „...wśród warunków zawarcia porozumienia pomiędzy KO i PS miało być ..... uporządkowanie kwestii szczecineckiego PKS poprzez doprowadzenie do jego upadłości...” Jak to czytam to dostrzegam kilka wątków. „Ściągnięcie” PKSu do Powiatu to inicjatywa pana JHD, tylko mało kto o tym teraz pamięta. Patrząc przez Pomarańczowe Okulary, na jego bazie, stworzona została wizja cudownego przedsiębiorstwa – giganta w przewozach pasażerskich i serwisie pojazdów wszystkich jakie mają koła. Ofiarą tej wizji miała być Komunikacja Miejska, która miała być wchłonięta przez PKS. Tymczasem KM, choć skopana, to przetrwała a z PKS-u schodzi powietrze. Teraz był pomysł na jego upadłość... Czyżby miała być taka sama ścieżka jak PiS ostatnio kombinował z bankami za złotówkę???

 • gość 2018-11-21 20:13:30

  Mnie się wydaje, że to lekarzyna nie zniesie oddechu PIS i PS na swoich plecach. Jego ego tego nie zniesie.

 • gość 2018-11-21 21:44:29

  Jednak lisek wykiwał starego wyżeracza

 • gość 2018-11-21 22:12:51

  "Ale pomyślałem, że w ten sposób oszukam 4,5 tys. ludzi (…)." Czyli dr Grondys (przedwojenny maturzysta wiedział więcej od dzisiejszych doktorantów) uhodował sobie brzuch na pensji komendanta oszukując wyborców? Startował z PIS, a Douglas namówił go na PO następnego dnia po ogłoszeniu wyborów. Oszukali wyborców? Douglas to pierdoła, ale wygrał... bo oszukiwał?

 • Gość - niezalogowany 2018-11-22 08:29:31

  Doktorek chciał nadal doić i powiat i miasto. Wulgarny cwaniaczek dawno już powinien wnuki kołysać!

 • gość 2018-11-22 08:37:54

  Mlody i stary to cienkie Bolki , bo predyspozycje sie dziedziczy . Przyjęty styl arogancji i samouwielbienia juz się nie działa ..

 • gość 2018-11-22 09:36:03

  "Władza to służba a nie panowanie...…"

 • Gość - niezalogowany 2018-11-22 10:33:34

  Nie współpracuje się z nazwą partii, tylko z konkretnymi ludźmi i to od nich zależy jak współpraca się układa.

 • gość 2018-11-22 12:09:16

  Będzie się musiała Golińska wysilić aby przekonać do siebie mieszkańców, bo na razie już prawie 3 lata minęły i nic konkretnego.

 • Władysław Urbański 2018-11-22 15:32:04

  JHD jako polityk się kończy.Jak można upubliczniać treść rozmów koalicyjnych?To drugi "strzał w kolano" po nazwaniu Starosty obrotowym.Teraz może w Radzie Powiatu zadawać jedynie "głupie pytania"Oczywiście w planach JHD ma mandat któregoś z Parlamentów,ale to chyba się nie uda.

 • gość 2018-11-22 16:38:07

  Wywiad w Gaweksie - kozetka terapeutyczna dla JHD

 • guma - niezalogowany 2018-11-22 17:49:40

  JHD jest konkretnym politykiem trzyma sie jednego ugrupowania nie owija w bawełnę. Pan starosta na dzień dzisiejszy ma koalicje z Pis bo oni maja teraz wladze ale zobaczymy co będzie przy następnych wyborach bo ten Pan zrobi wszystko aby być na stołku.

 • gość 2018-11-23 08:27:57

  bluzganie mieszkańców to jest to "nieowijanie w bawełnę"?

 • gość 2018-11-26 13:09:54

  tak tylko dla porządku, przypominam, że już sama próba "kupowania" radnych PS lub PiS w radzie powiatu, choćby tylko przez obiecywanie korzyści majątkowych dla samego radnego jak i jego rodziny (np. zatrudnienie radnego lub jego krewnych w spółkach lub jednostkach miejskich) jest karane z art. 229 k.k. (zagrożenie w podstawowej formie od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności)

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"