:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C całkowite zachmurzenie

Pożar w Dzikach. Cztery rodziny bez dachu nad głową

W Dzikach dwanaścioro osób straciło dach nad głową. Ich dom spłonął dziś nad ranem. 

Zgłoszenie pożaru otrzymaliśmy o 3.50 – relacjonuje dowodzący akcja st. kpt. Jacek Dylewski. Najpierw zadysponowaliśmy dwa samochody ratowniczo – gaśnicze i podnośnik, potem wezwaliśmy jeszcze strażaków ochotników. W sumie pożar gasiło 7 zastępów straży pożarnej.

Mimo zmasowanej akcji gaśniczej spłonął dach i mieszkania na piętrze. Z pożaru niewiele udało się uratować. Gmina zapewniła mieszkańcom tymczasowe lokum w świetlicy wiejskiej. 

To lokum na teraz – zapewnia wójt gminy Janusz Babiński. – Mamy już zapewnione miejsca w bursie przy ul. Kościuszki. Na dziś wypłacimy zasiłki pieniężne, zapewniamy też wyżywienie w szkole w Turowie. Po Święcie Zmarłych zastanowimy się jak dalej pomóc pogorzelcom. Na pewno nie pozostawimy ich samych.

W pożarze nikt nie ucierpiał m.in. dlatego, że mieszkańcy płonącego domu po zauważeniu ognia, który pojawił się w jednym z mieszkań na piętrze, biegali od drzwi do drzwi i budzili sąsiadów.

Gdy wybiegłem z mieszkania w ogień już ogarniał dach – relacjonuje jeden z mieszkańców. – Wynieśliśmy butle z gazem, by nie wybuchły. Potem już przyjechali strażacy i zebrali nas wszystkich w jedno miejsce. Mimo ognia sprawdzali też poszczególne pomieszczenia sprawdzając czy nikt nie pozostał. Na szczęście wszyscy jesteśmy cali.

Pomocą dla pogorzelców koordynuje Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej. Jeżeli ktoś może pomóc – a potrzebne jest dosłownie wszystko od materiałów budowlanych poprzez odzież i pieniądze – proszony jest o kontakt telefoniczny pod nr 788145136. (rb)

Pożar w Dzikach. Cztery rodziny bez dachu nad głową komentarze opinie

 • zbyszek69 - niezalogowany 2013-11-02 18:04:23

  [komentarz usunięty przez użytkownika]

 • Suri - niezalogowany 2013-10-31 22:36:55

  Nie znasz ludzi to po jaki ch.j sie odzywasz?!! Takich ludzi jak ty powinno to spotkac :/ i wierze,ze tak bedzie !!!!!

 • robert71ba - niezalogowany 2013-10-31 21:30:06

  najlepiej narzekać ,zamiast ubezpieczyć mieszkania.Każdy miał telefony komórkowe,internet,auta,mieli kasę na papierosy,piwko itd.Najlepiej zwalić winę na wójta i cały system.

 • Rasputin1 - niezalogowany 2013-10-31 13:20:08

  Niedługo wybory. Gdybym był wróżbitą Maciejem to bym przepowiedział że sa nikłe szanse że Pan B przejdzie. Od nowego zostaje zlikwidowana linia nr 11 do Turowa. To jest dramat. Czekać na zimnie i myśleć czy łaskawie PKS dojedzie albo jak to było czy kierowca się nie wypnie i nie pojedzie jedenastką bo przez zadupia nie będzie mu się chciało. 2 aspekt to to, że pks nie zatrzymuje się wszędzie, a jak dworzec PKS-u przeniosą na kolejową to wtedy będzie już podwójnie przeebane. Przesiadać się w miejski i płacić dodatkowe 3 zł.

 • wiolka11212 - niezalogowany 2013-10-31 13:18:21

  Nikt tu nie napisał,że przejeli się komentarzami i dlatego zdjęcia są zmienione.. weź człowieku przystopuj a nie się rzucasz... nie chodzi o zdjęcia tylko o tragedie jaka się stała.... nie rozumiesz to nie komentuj i wracaj na swojego pudelka... żenada...

 • max80 - niezalogowany 2013-10-31 11:56:23

  Ta, przejęli się bardzo twoimi komentarzami i zmienili fotki. Czytaj ze zrozumieniem. Był podpis pod tekstem - foto: archiwum Temat. Płacisz za czytanie strony? Nie, to nie bij piany tylko weź się do roboty. Albo poczytaj pudelka

 • edyta - niezalogowany 2013-10-31 11:21:58

  dla rodziny z jelenina też było dużo obietnica i na tym się skończyło dużo gadania kazali zostać w świetlicy a jak się nie podoba gmina kazała rozłożyć namiat do spania bo mieszkania nie dostaną takie słowa usłyszeli później już się nie interesowali gdzie śpią czy mają gdzie wogóle dużą pomoc uzyskali od obcych ludzi ubrania dużo dla maleństwa pomagali w wynoszeniu tego co się dało uratować także szkoda słów na obietnice .....

 • wiolka11212 - niezalogowany 2013-10-31 11:11:02

  o widze po kilku komenatrzach zdjęcia zostały szybko zmienione

 • wiolka11212 - niezalogowany 2013-10-31 10:56:51

  Tak pożar w dzikach, a zdjęcie z pożaru w Jeleninie??? Na pomoc, nie ma co liczyć. Szkoda małego dziecka, ale na pewno więcej pomogą OBCY LUDZIE niż instytucje... Może wyślą matke z dzieckiem do świetlicy w Jeleninie, bez jakich kolwiek warunków dla małego dziecka, brak ciepłej wody, toalety i wogóle wszystkiego... żal...

 • Suri - niezalogowany 2013-10-31 10:45:53

  Jedna wielka sciema!!! Zeby napisac urtykul trzeba zebrac prawidlowe informacje. Budynek jest 6-rodzinny,ale na stale mieszka w nim 5 rodzin!!! Czemu zdjecia nie sa prawdziwe? Wojt ma wszystko w 4 literach.Mieszkancy prosili o pomoc w wymianie dachu,ale oczywiscie kasy nie ma. Nigdy nie ma srodkow jesli chodzi o pomoc spolecznosci!! Lepiej sobie wiecej do kieszeni wlozyc :/

 • edyta - niezalogowany 2013-10-31 09:41:41

  tam też jest małe dziecko ten sam przypadek co w jeleninie na świetlice bez warunków dla dziecka ale to tylko Polska po prostu żenada!!!!! dlaczego zdjęcie jest dodane z pożaru w jeleninie??????

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com