:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Poznaliśmy najlepszych uczniów i absolwentów roku szkolnego 2017/18 (akt.)

W piątkowy (22.06) poranek w sali kina “Wolność” w Szczecinku odbyło się Miejsko - Powiatowe Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018. W uroczystości, oprócz władz miasta i powiatu, wzięli udział także nauczyciele, wójtowie, dyrektorzy szkół i wyróżnieni uczniowie.

Uroczystość podsumowująca cały rok szkolny rozpoczęła się oczywiście wprowadzeniem sztandarów szkół, odegraniem hymnu państwowego i przywitaniem gości.


- Mijający rok szkolny był dla nas bez wątpienia rokiem wyjątkowym. Mimo ciągłych zmian legislacyjnych, jakim poddawana jest polska oświata, udało nam się zamknąć najtrudniejszy okres wprowadzanej reformy

- mówił do wszystkich zebranych Jerzy Hardie-Douglas.

- W Szczecinku uczyniliśmy wszystko, aby zamieszenie, które zawsze towarzyszy zmianom oświatowym, w jak najmniejszym stopniu odbiło się na jakości nauczania oraz komforcie pracy uczniów i nauczycieli. Na koniec swojej kadencji mogę bez zbędnej kurtuazji powiedzieć, że jako samorząd nie mamy powodów do specjalnych narzekań. Szczecinecka oświata ma się całkiem nieźle, chociaż to wcale nie oznacza, że osiągnęliśmy już szczyt naszych marzeń.

W roku szkolnym 2017/18, do szczecineckich szkół i zorganizowanych w nich oddziałów zerowych, uczęszczało 3190 uczniów (w tym 655 - gimnazja, których w przyszłym roku szkolnym już nie będzie).
W szczecineckich placówkach oświatowych zatrudnionych było w minionym roku szkolnym 326 nauczycieli (195 - nauczyciele dyplomowani, 80 - mianowani, 46 - kontraktowi, 7 - stażyści).
- Jako samorząd obsługiwaliśmy finansowo dotację celową z budżetu państwa na zakup darmowych podręczników, wydatkując na ten cel kwotę 423 tysięcy złotych. Za pośrednictwem Komunalnego Centrum Usług Wspólnych udzielaliśmy również pomocy materialnej uczniom szczecineckich szkół, wypłacając stypendia, zasiłki szkolne, wyprawkę szkolną. Na wypłatę stypendiów i zasiłków, wydatkowano w sumie kwotę 260 tysięcy złotych - kontynuował burmistrz.

Wsparcie finansowe w postaci stypednium szkolnego objęto 275 uczniów, 18 uczniów otrzymało dofinansowanie w ramach zasiłku szkolnego, a wyprawka szkolna trafiła 66 uczniów szczecineckich szkół. Stypendia burmistrza w kwocie 40 tysięcy złotych wypłacane są najzdolniejszym uczniom szczecineckich szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studentom i sportowcom. W roku 2017/18, takie stypendia trafiły do 18 osób. Jak poinformował Jerzy Hardie-Douglas, zabezpieczone zostały środki finansowe niezbędne do przeprowadzenia wakacyjnych remontów placówek oświatowych.

- Tego typu uroczystość zawsze jest doskonałą okazją do tego, aby przede wszystkim podziękować za zaangażowanie, za wszystko, co zdarzyło nam się w mijającym roku szkolnym. Tego typu uroczystości są również doskonałą okazją do tego, abyśmy spróbowali podsumować, w którym miejscu jesteśmy i dokąd zmierzamy. W mojej opinii, kształcenie ponadgimnazjalne, w ofercie Powiatu Szczecineckiego, jest na bardzo wysokim poziomie

- powiedział starosta Krzysztof Lis.

Samorząd Powiatowy w swojej ofercie edukacyjnej kształci w Liceach Ogólnokształcących w 13 kierunkach i specjalizacjach, w technikach w 12 kierunkach, w szkołach zawodowych w 6 kierunkach.
- W roku 2017 na edukację przeznaczyliśmy 46 milionów 867 tysięcy zł, a subwencja oświatowa to 32 miliony 500 tysięcy złotych. W roku bieżącym na edukację przeznaczamy 52 mln 63 tysiące (subwencja to 34 mln 176 tys.). Niewątpliwie po wprowadzeniu reformy w systemie oświaty, kształcenie zawodowe powinno mieć taką “zieloną ścieżkę” do tego, aby przygotować naszych uczniów, którzy wybiorą kształcenie techniczne, zawodowe na najwyższym poziomie, aby oni byli gotowi do tego, żeby wejść na rynek pracy i nie czuć się, że są jakimiś “upośledzonymi” osobami, jeśli chodzi o ich wykształcenie - mówił Krzysztof Lis.
W szkołach powiatu uczy 464 nauczycieli (247 - dyplomowani, 121 - mianowani, 54 - kontraktowi, 8 - stażyści).

W czasie piątkowej uroczystości, zostały także wręczone nagrody dla najlepszych absolwentów i uczniów. I tak, wśród Szkół Podstawowych, nagrodzonych zostało pięciu uczniów: Dominika Horniatko (kl. IV, SP nr 1 - średnia 5,88), Małgorzata Zielenkiewicz (kl. V, SP nr 4, średnia 6,0), Wojciech Prokop (kl. VI, SP nr 5, śr. 5,82), Marta Lewandowska (kl. VII, SP nr 6, śr. 5,93) i Natalia Folga (kl. VI, SP nr 7, śr. 5,82). W gimnazjum nagrody otrzymali: Aleksander Rogowski (6,0 - gim. nr 1), Kaja Leśniewska, Zuzanna Nowak, Maja Pietrzyk i Oliwia Szałkowska - wszyscy śr. 5,56 i Gimnazjum nr 2, a także Wiktoria Ferencowycz (5,17 - gim. nr 3).
Jeśli chodzi o szkoły średnie: w ZS nr 1 im. KEN nagrody otrzymali Kacper Łepecki (5,17 - LO) i Mateusz Żelazowski (4,96 - technikum); w ZS nr 2 im. Ks. Warcisława IV wyróżniono Justynę Kujawkę (4,86 - technikum) i Weronikę Bednarczyk (4,65 - ZSZ z Oddziałami Integracyjnymi); w ZST - Krzysztofa Wróblewskiego (5,06 - technikum) i Mateusza Kuca (4,96 - ZSZ); w ZS nr 6 im. Stanisława Staszica - Łukasza Podgórskiego (4,78 - LO) i Dominikę Piwowar (5,22 - technikum); w ZS nr 7 w Białym Borze - Oliwię Stormann (5,28) i w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym - Magdalenę Kwiecień (Gimnazjum nr 4) i Aleksandra Śmiałkowska (Szkoła Przysposabiająca do Pracy).
Później przyszła kolej na nagrodzenie najlepszych uczniów szkół, których organem prowadzącym jest również Powiat Szczecinecki. W I LO wyróżniono Mateusza Golczyka (śr. 5,63); w ZS nr 1 - Malwinę Wasilczyszyn (5,50 - LO) i Filipa Kobiałkę (5,06); w ZS nr 2 im. Ks. Warcisława IV - Aleksandrę Szyndler (5,18 - technikum) i Agatę Gałązkę (5,08 - ZSZ); w ZST - Sandrę Sochan (5,50 - technikum) i Przemysława Paszyńskiego (4,92 - ZSZ); w ZS nr 6  - Zuzannę Jagiełło (5,40 - LO) i Alicję Biernacką (5,50 - technikum); w ZS nr 7 w Białym Borze - Aleksandrę Mazur (5,30) oraz w SOSW: Ewelinę Merską (SP nr 8), Kamila Witulskiego (gim. nr 4), Łukasza Grochalę (gim. nr 5) i Magdalenę Rój (SPdP).

Nie zabrakło również nagród od firmy Kronospan, które wręczył przedstawiciel firmy, Jakub Piniarski.  Otrzymali je: Filip Kobiałka, Aleksandra Szyndler, Agata Gałązka, Sandra Sochan, Przemysław Paszyński, Alicja Biernacka i Magdalena Rój.
Wśród uczniów szkół niepublicznych, nagrody otrzymali Adam Adamczyk (śr. 5,06 - Społeczne Gimnazjum w SSP) i Filip Aleksandrowicz (śr. 5,29, SLO), Aleksandra Baranek i Hanna Skrobanek (5,80) - obie ze SSP, w Społecznym Gimnazjum w SSP - Jakub Karwacki-Rój (5,47) i w SLO - Agata Aleksandrowicz (5,35).

W Gimnajzum przy Prywatnym LO nagrodzono Dawida Maskalańca (5,44), w Prywatnym LO - Adama Maskalańca (5,50), w SP przy Prywatnym LO - Wiktora Karkoszkę (5,50) i w Prywatnym LO - Dawida Bogdanowicza (5,24).

Wręczona została też statuetka i nagroda menedżera oświaty dla dyrektora, który swoim zaangażowaniem i ciężką pracą zdobył największe uznanie kapituły. Otrzymała ją dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szczecinku, Dorota Patkowska.
Na koniec podziękowania dostali także dyrektorzy wszystkich szkół. O występ artystyczny zadbali uczniowie ze SP nr 5.

Patryk Witczuk

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

miejsko powiatowe zakończenie roku szkolnego szczecinek uczniowie nagrody - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

Pilne

Szukam solidnego murarza z doswiadczeniem posiadajacego prawo jazdy i auto do pracy w niemczech.Stawka wyjsciowa 12euro/h gwarantowane..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Praca dla kucharza

Poszukujemy osoby na stanowisko kucharz.Praca dla osoby do 30 roku życia. ( pizzeria)Cały etat.Telefon kontaktowy 500304214.


Zobacz ogłoszenie

Poszukujemy Opiekunki dla Pana

Zatrudnimy opiekunkę osób starszych- praca w Anglii, wyjazd pod koniec lipca. Poniżej opis kontraktu: Pan Albert pochodzi z okolic Nottingham i jest..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku z

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

Pranie i czyszczenie tapicerki

Oferuję profesjonalne : -odkurzanie,pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej,podłogi,bagażnika oraz podsufitki -czyszczenie oraz konserwacja..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0Diesel

Mam do sprzedania Toyotę Avensis II 2003 r z silnikiem 2.0 diesel o mocy 116 KM. Samochód zarejestrowany w kraju, regularnie serwisowany i..


Zobacz ogłoszenie

Billboardy do wynajęcia.

Posiadam do wynajęcia 32 tablice reklamowe w miejscach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Pełna oferta dostępna na www.zareklamowani.tv


Zobacz ogłoszenie

Pożyczki Kredyty Chwilówki

Ponad 140 różnych produktów finansowych dla każdego, kilkadziesiąt na wyłączność Pożyczki Online stają się bardziej popularne od kredytów..


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"