:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C pochmurno z przejaśnieniami

Poznaliśmy najlepszych uczniów i absolwentów roku szkolnego 2017/18 (akt.)

W piątkowy (22.06) poranek w sali kina “Wolność” w Szczecinku odbyło się Miejsko - Powiatowe Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018. W uroczystości, oprócz władz miasta i powiatu, wzięli udział także nauczyciele, wójtowie, dyrektorzy szkół i wyróżnieni uczniowie.

Uroczystość podsumowująca cały rok szkolny rozpoczęła się oczywiście wprowadzeniem sztandarów szkół, odegraniem hymnu państwowego i przywitaniem gości.


- Mijający rok szkolny był dla nas bez wątpienia rokiem wyjątkowym. Mimo ciągłych zmian legislacyjnych, jakim poddawana jest polska oświata, udało nam się zamknąć najtrudniejszy okres wprowadzanej reformy

- mówił do wszystkich zebranych Jerzy Hardie-Douglas.

- W Szczecinku uczyniliśmy wszystko, aby zamieszenie, które zawsze towarzyszy zmianom oświatowym, w jak najmniejszym stopniu odbiło się na jakości nauczania oraz komforcie pracy uczniów i nauczycieli. Na koniec swojej kadencji mogę bez zbędnej kurtuazji powiedzieć, że jako samorząd nie mamy powodów do specjalnych narzekań. Szczecinecka oświata ma się całkiem nieźle, chociaż to wcale nie oznacza, że osiągnęliśmy już szczyt naszych marzeń.

W roku szkolnym 2017/18, do szczecineckich szkół i zorganizowanych w nich oddziałów zerowych, uczęszczało 3190 uczniów (w tym 655 - gimnazja, których w przyszłym roku szkolnym już nie będzie).
W szczecineckich placówkach oświatowych zatrudnionych było w minionym roku szkolnym 326 nauczycieli (195 - nauczyciele dyplomowani, 80 - mianowani, 46 - kontraktowi, 7 - stażyści).
- Jako samorząd obsługiwaliśmy finansowo dotację celową z budżetu państwa na zakup darmowych podręczników, wydatkując na ten cel kwotę 423 tysięcy złotych. Za pośrednictwem Komunalnego Centrum Usług Wspólnych udzielaliśmy również pomocy materialnej uczniom szczecineckich szkół, wypłacając stypendia, zasiłki szkolne, wyprawkę szkolną. Na wypłatę stypendiów i zasiłków, wydatkowano w sumie kwotę 260 tysięcy złotych - kontynuował burmistrz.

Wsparcie finansowe w postaci stypednium szkolnego objęto 275 uczniów, 18 uczniów otrzymało dofinansowanie w ramach zasiłku szkolnego, a wyprawka szkolna trafiła 66 uczniów szczecineckich szkół. Stypendia burmistrza w kwocie 40 tysięcy złotych wypłacane są najzdolniejszym uczniom szczecineckich szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studentom i sportowcom. W roku 2017/18, takie stypendia trafiły do 18 osób. Jak poinformował Jerzy Hardie-Douglas, zabezpieczone zostały środki finansowe niezbędne do przeprowadzenia wakacyjnych remontów placówek oświatowych.

- Tego typu uroczystość zawsze jest doskonałą okazją do tego, aby przede wszystkim podziękować za zaangażowanie, za wszystko, co zdarzyło nam się w mijającym roku szkolnym. Tego typu uroczystości są również doskonałą okazją do tego, abyśmy spróbowali podsumować, w którym miejscu jesteśmy i dokąd zmierzamy. W mojej opinii, kształcenie ponadgimnazjalne, w ofercie Powiatu Szczecineckiego, jest na bardzo wysokim poziomie

- powiedział starosta Krzysztof Lis.

Samorząd Powiatowy w swojej ofercie edukacyjnej kształci w Liceach Ogólnokształcących w 13 kierunkach i specjalizacjach, w technikach w 12 kierunkach, w szkołach zawodowych w 6 kierunkach.
- W roku 2017 na edukację przeznaczyliśmy 46 milionów 867 tysięcy zł, a subwencja oświatowa to 32 miliony 500 tysięcy złotych. W roku bieżącym na edukację przeznaczamy 52 mln 63 tysiące (subwencja to 34 mln 176 tys.). Niewątpliwie po wprowadzeniu reformy w systemie oświaty, kształcenie zawodowe powinno mieć taką “zieloną ścieżkę” do tego, aby przygotować naszych uczniów, którzy wybiorą kształcenie techniczne, zawodowe na najwyższym poziomie, aby oni byli gotowi do tego, żeby wejść na rynek pracy i nie czuć się, że są jakimiś “upośledzonymi” osobami, jeśli chodzi o ich wykształcenie - mówił Krzysztof Lis.
W szkołach powiatu uczy 464 nauczycieli (247 - dyplomowani, 121 - mianowani, 54 - kontraktowi, 8 - stażyści).

W czasie piątkowej uroczystości, zostały także wręczone nagrody dla najlepszych absolwentów i uczniów. I tak, wśród Szkół Podstawowych, nagrodzonych zostało pięciu uczniów: Dominika Horniatko (kl. IV, SP nr 1 - średnia 5,88), Małgorzata Zielenkiewicz (kl. V, SP nr 4, średnia 6,0), Wojciech Prokop (kl. VI, SP nr 5, śr. 5,82), Marta Lewandowska (kl. VII, SP nr 6, śr. 5,93) i Natalia Folga (kl. VI, SP nr 7, śr. 5,82). W gimnazjum nagrody otrzymali: Aleksander Rogowski (6,0 - gim. nr 1), Kaja Leśniewska, Zuzanna Nowak, Maja Pietrzyk i Oliwia Szałkowska - wszyscy śr. 5,56 i Gimnazjum nr 2, a także Wiktoria Ferencowycz (5,17 - gim. nr 3).
Jeśli chodzi o szkoły średnie: w ZS nr 1 im. KEN nagrody otrzymali Kacper Łepecki (5,17 - LO) i Mateusz Żelazowski (4,96 - technikum); w ZS nr 2 im. Ks. Warcisława IV wyróżniono Justynę Kujawkę (4,86 - technikum) i Weronikę Bednarczyk (4,65 - ZSZ z Oddziałami Integracyjnymi); w ZST - Krzysztofa Wróblewskiego (5,06 - technikum) i Mateusza Kuca (4,96 - ZSZ); w ZS nr 6 im. Stanisława Staszica - Łukasza Podgórskiego (4,78 - LO) i Dominikę Piwowar (5,22 - technikum); w ZS nr 7 w Białym Borze - Oliwię Stormann (5,28) i w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym - Magdalenę Kwiecień (Gimnazjum nr 4) i Aleksandra Śmiałkowska (Szkoła Przysposabiająca do Pracy).
Później przyszła kolej na nagrodzenie najlepszych uczniów szkół, których organem prowadzącym jest również Powiat Szczecinecki. W I LO wyróżniono Mateusza Golczyka (śr. 5,63); w ZS nr 1 - Malwinę Wasilczyszyn (5,50 - LO) i Filipa Kobiałkę (5,06); w ZS nr 2 im. Ks. Warcisława IV - Aleksandrę Szyndler (5,18 - technikum) i Agatę Gałązkę (5,08 - ZSZ); w ZST - Sandrę Sochan (5,50 - technikum) i Przemysława Paszyńskiego (4,92 - ZSZ); w ZS nr 6  - Zuzannę Jagiełło (5,40 - LO) i Alicję Biernacką (5,50 - technikum); w ZS nr 7 w Białym Borze - Aleksandrę Mazur (5,30) oraz w SOSW: Ewelinę Merską (SP nr 8), Kamila Witulskiego (gim. nr 4), Łukasza Grochalę (gim. nr 5) i Magdalenę Rój (SPdP).

Nie zabrakło również nagród od firmy Kronospan, które wręczył przedstawiciel firmy, Jakub Piniarski.  Otrzymali je: Filip Kobiałka, Aleksandra Szyndler, Agata Gałązka, Sandra Sochan, Przemysław Paszyński, Alicja Biernacka i Magdalena Rój.
Wśród uczniów szkół niepublicznych, nagrody otrzymali Adam Adamczyk (śr. 5,06 - Społeczne Gimnazjum w SSP) i Filip Aleksandrowicz (śr. 5,29, SLO), Aleksandra Baranek i Hanna Skrobanek (5,80) - obie ze SSP, w Społecznym Gimnazjum w SSP - Jakub Karwacki-Rój (5,47) i w SLO - Agata Aleksandrowicz (5,35).

W Gimnajzum przy Prywatnym LO nagrodzono Dawida Maskalańca (5,44), w Prywatnym LO - Adama Maskalańca (5,50), w SP przy Prywatnym LO - Wiktora Karkoszkę (5,50) i w Prywatnym LO - Dawida Bogdanowicza (5,24).

Wręczona została też statuetka i nagroda menedżera oświaty dla dyrektora, który swoim zaangażowaniem i ciężką pracą zdobył największe uznanie kapituły. Otrzymała ją dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szczecinku, Dorota Patkowska.
Na koniec podziękowania dostali także dyrektorzy wszystkich szkół. O występ artystyczny zadbali uczniowie ze SP nr 5.

Patryk Witczuk


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


miejsko powiatowe zakończenie roku szkolnego szczecinek uczniowie nagrody - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się