:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C bezchmurnie

Pożyczki dla zadłużonych. Co trzeba o nich wiedzieć?

Porady, Pożyczki zadłużonych trzeba wiedzieć - zdjęcie, fotografia

Zadłużenie to poważna przeszkoda przy zaciąganiu nowych zobowiązań. Na szczęście nie jest to przeszkoda nie do pokonania.

Dobra historia kredytowa, zarobki na odpowiednim poziomie i stabilne zatrudnienie – tak, w dużym skrócie, można opisać wymagania stawiane przez banki klientom ubiegającym się o kredyt. Niespełnienie jednego z nich często oznacza duże problemy z otrzymaniem finansowania, a w skrajnych przypadkach nawet odrzucenie wszystkich składanych w bankach wniosków.

Między innymi stąd bierze się popularność pożyczek pozabankowych. Są one dostępne dla większej liczby klientów, a na pozytywne rozpatrzenie wniosku mogą liczyć między innymi osoby zatrudnione na umowy cywilno-prawne lub zarabiające niewielkie sumy. Wbrew pozorom na trudności muszą jednak przygotować się osoby z niekorzystną historią kredytową i dużym zadłużeniem. Na szczęście nawet dla nich uzyskanie pożyczki nie będzie niemożliwe.

Korzystaj z porównywarek

Znalezienie pożyczek adresowanych do zadłużonych klientów nie jest jednak łatwe. Ze względu na to, że wiążą się one z dużo wyższym ryzykiem, niewielu pożyczkodawców wprowadza takie produkty finansowe do swojej oferty. Planując skorzystanie z któregoś z nich powinniśmy ponadto pamiętać, że są one znacznie droższe od ofert dla osób z dobrą historią kredytową.

Jak jednak znaleźć pożyczki dla zadłużonych? Najlepszy sposób to skorzystanie z porównywarki pożyczek - https://twojapierwszachwilowka.pl/porownanie-pozyczek/. Po zaznaczeniu odpowiedniej opcji (może ona skrywać się pod określeniami „bez BIK”, „z komornikiem” lub „dla zadłużonych”), otrzymamy przegląd aktualnych ofert tego typu wraz z informacjami, które pozwolą nam stwierdzić, która z nich jest najkorzystniejsza.

Jak poprawić zdolność?

Mimo, że dostępne są takie oferty, warto postarać się poprawić swoją zdolność kredytową – choćby ze względu na dostęp do korzystniejszych ofert. Jedyny skuteczny sposób to spłacenie swoich długów. Możemy zrobić to za jednym razem lub zawrzeć z wierzycielami ugody, w ramach których zobowiążemy się do spłaty w ustalonych przez obie strony ratach.

Już taki krok może bardzo poprawić naszą zdolność kredytową. Nie wymaże to wprawdzie naszej historii i nie podniesie ratingu w BIK-u, ale najpewniej doprowadzi do usunięcia negatywnych wpisów z baz biur informacji gospodarczej. To z kolei otworzy nam drogę do ubiegania się o finansowanie obłożone niższymi kosztami i poszerzy grono pożyczkodawców, którzy prawdopodobnie pozytywnie rozpatrzą nasz wniosek.

Pożyczki konsolidacyjne

Jeśli na nasze długi składają się chwilówki z wciąż jeszcze aktualnym terminem spłaty, dobrym sposobem na wyjście z długów może okazać się pożyczka konsolidacyjna. To rozwiązanie bardzo podobne do kredytów konsolidacyjnych, z tym, że, jak nietrudno się domyślić, dotyczy pożyczek pozabankowych. Dzięki niemu możliwe jest rozłożenie całego zadłużenia na raty o wysokości dopasowanej do możliwości naszego budżetu.

Jak jednak wybrać pożyczkę konsolidacyjną? Tu znów z pomocą przychodzą nam porównywarki i rankingi. Korzystając z nich, szybko dotrzemy do najkorzystniejszych ofert, jednocześnie odrzucając te, które po prostu trudno będzie nam uzyskać ze względu na wysokość dochodów lub typ umowy z pracodawcą.

 

artykuł partnera serwisu

Pożyczki dla zadłużonych. Co trzeba o nich wiedzieć? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się