:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Praca jest, chętnych brak. Przeszkadza płaca i brak dobrego transportu publicznego

Praca jest, chętnych brak. Przeszkadza płaca i brak dobrego transportu publicznego
Temat Szczecinecki 10/05/2019 11:25

Według aktualnych danych Głównego Urzędu Statystycznego, liczba osób bezrobotnych w województwie zachodniopomorskim w kwietniu 2019 wyniosła 44614 osób, a w porównaniu do miesiąca wcześniej zmniejszyła się o 2654 osoby. Stopa bezrobocia rejestrowanego w marcu 2019 wyniosła 7,5% wobec 8,5% rok wcześniej. Stopa bezrobocia w regionie na koniec kwietnia 2019 roku może wynieść 7,1% - informuje GUS. Jak jest w powiecie szczecineckim?

Pod koniec marca 2019 roku w powiecie szczecineckim w rejestrach osób bezrobotnych znajdowało się 3599 osób, co daje stopę bezrobocia wynoszącą 14,9%. Dla porównania, w marcu 2018 roku było to 16,5% - 3890 osób. Dobra tendencja spadkowa, choć rewelacji nie ma.

Ten trend utrzymuje się od wielu lat - mówi nam Maciej Batura, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku. - Dla porównania: W roku 1990 mieliśmy w swoim rejonie działania 4200 osób bezrobotnych. Za to w 1995 ta liczba wzrosła do aż 14575 osób - przytacza dane wicedyrektor PUP. - Od roku 2001 obserwujemy ciągłą tendencję spadkową.

Najbardziej poszukiwani są oczywiście specjaliści, głównie w branży budowlanej, pracownicy produkcji, ochrony zdrowia oraz kierowcy.

 • Niestety, nie są zbyt skorzy do korzystania z ofert pracodawców ogłaszających się w Powiatowym Urzędzie Pracy - mówi Maciej Batura. - Powodów jest kilka.

Główny to na pewno stawki, które są im proponowane. Jeśli ktoś jest fachowcem, często wyjeżdża za Odrę i zarabia kilka razy więcej.

 • Głód na rynku pracy na chwilę zaspokajali pracownicy z Ukrainy, ale i oni albo wyjeżdżają, albo przestają być konkurencyjni cenowo. 

Okazuje się, że wpływ na chęć podjęcia pracy ma też sama struktura powiatu szczecineckiego.

 • Nasz teren jest dość rozległy - mówi wicedyrektor PUP. - Są miejscowości, w których albo nie ma transportu publicznego, albo jest bardzo trudno dostępny. Osoby, które się do nas zgłaszają, podnoszą także ten problem.

Nie każdy ma samochód i prawo jazdy, nie każdy ma gdzie zostawić pod opieką swoje dziecko.

 • Gminy też nie mają wystarczającej ilości miejsc w przedszkolach. W takich sytuacjach podjęcie pracy, a w szczególności zmianowej, jest nie lada problemem, mimo chęci.

 

 

 

Reklama

praca powiat szczecinek województwo zachodniopomorskie transport stopa bezrobocia oferty - komentarze opinie

 • gość 2019-05-10 13:09:48

  pup ,to zenujacy twor,dawno powinien byc zlikwidowany,ale sie trzyma zeby urzedasy mieli gdzie dupu przytulic

 • gość 2019-05-10 13:50:56

  POWODY: 1-mało zasobne roczniki wchodzą na rynek 2-obniżenie wieku emerytalnego 3-liczą tylko zarejestrowanych a wielu się nie rejestruje 4- połowa mieszkańców to emeryci 5-z tej puli co pracuję jeszcze jest rzesza która udaje że coś robi. Prawda misiaczki ?
  W skrócie - jest słabo (DRAMAT) ale w TV i w "liczbach" jest SUPER!. Patrząc po ludziach - to rzetelnie (w firmach i u siebie) pracuje może 30-40% ludzi.Reszta albo udaje albo na "wcześniejszej emeryturce" kosztem przyszłych pokoleń. Oj wystawią wam rachunek w książkach do historii dzisiejsze dzieci.

  Jedyny ratunek to szybka deregulaca państwa i bardzo tanie Państwo i niskie podatki. To ściągnie młodych ludzi by tu tworzyli firmę. Dziś słuszę że chcą zakłądać firmy w czechach, UK, Słowacji - wszędzie byle nie tu. DLACZEGO ?
  Tylko silna -bogata gospodarka przetrwa demograficzny armageddon. Taka gospodatka jaką mamy runie jak domek z kart w recesji lub przy zmianie proporcji demografii.

 • gość 2019-05-10 14:08:49

  pincet plus dla pracujących a nie dla nierobów

 • gość 2019-05-10 14:26:21

  Jednak według danych z GUS przyczyną braku rąk do pracy są problemy komunikacyjne (słaba kondycja, a w końcu upadek PKS Szczecinek), niska płaca, brak miejsc w przedszkolach i żłobkach, a nie jak sugeruje totalna opozycja 500+.
  Do tej pory dużo osób pracowało na umowach śmieciowych, lub bez umów za najniższą krajową, więc pracownicy wyjechali za granicę.
  Prawie pewnym było że Ukraińcy są tu przejazdem i ich celem będzie praca za naszą zachodnią granicą.
  Ale retoryka PO i pochodnych partii będzie że to przez 500+ ludziom w głowach się poprzewracało od dobrobytu.

 • gość 2019-05-10 16:27:32

  Samorządy zabolał jeden z punktów piątki pisu. Zwolnienie z podatku pit dla mlodych. Do tej pory tą kasę przepuszczało się na fanaberie i pierdoły oraz sztuczne etaty dla pociotków. Teraz młody człowiek będzie miał dla siebie więcej kasy i może założy rodzinę. Skończy się rozpasanie NGOsów i zabawa w KODowanie za nie swoje.

 • Przedsiębiorca - niezalogowany 2019-05-10 19:51:57

  Zatrudnię FACHOWCÓW na umowę o pracę na pełny etat za godziwe wynagrodzenie w zamian za ciężką, rzetelną i sumienną pracę. Od zaraz.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-10 23:38:33

  FACHOWCÓW? Jakiej specjalności i jaka pensja i warunki?

 • Gość - niezalogowany 2019-05-11 07:20:54

  Jak się karmi zasiłkami bezrobotnych to po co mają iść do pracy? Po 3 ofertach odrzuconych powinno się skreślać z listy bezrobotnych i utrata ubezpieczenia czy wsparcia mopsyu czy gopsu- to zaraz ruszyli by do roboty, nawet tej mniej płatnej.

 • gość 2019-05-11 09:20:03

  Pup to zeczywiscie tylko miejsca pracy dla urzednikow zadnego wspparcia dla bezrobotnych

 • gość 2019-05-11 09:42:10

  Zatrudnię FACHOWCÓW - kogo szukasz i ile chcesz zapłacić?

 • Gość - niezalogowany 2019-05-11 10:12:39

  Dobrobyt 500plus a co to jest dla normalnej rodziny przelicz sobie wydatki na dziecko . Fakt lepiej mieć zawsze to miły dodatek.

 • patologia - niezalogowany 2019-05-11 11:25:40

  Niektórzy pracodawcy ciągle szukają pracowników, choć zatrudniają tylko parę osób. Dlaczego? Bo dostają dotacje?

 • Gość - niezalogowany 2019-05-11 17:14:08

  Jedno pytanie a urząd pracy miał kiedyś oferty pracy od dobrych, cenionych na rynku pracy przedsiębiorców?, wiecznie oferty pracy do dalbetu i innych nieuczciwych prywaciarzy, przy tak niskim bezrobociu ten twór nie powinien mieć miejsca...

 • Przedsiębiorca - niezalogowany 2019-05-11 21:23:45

  Zapłacę godziwie, praca bardzo ciężka. To gwoli wyjaśnienia tym co nie umieją czytać ze zrozumieniem.

 • gość 2019-05-11 21:58:28

  maskara,urzad do likwidacji,trafiaja tam tylko oferty od pracowdawców u których nikt nie chce pracowac,gielda pracy?kolejna porazka,jakiś wyscig szczurów,łapanka,czy casting nie wiem czemu ma słuzyć,organizują gielde gdy już nikt nie chce tam pracowac a taki przedsiebiorca na wlasna reke albo nie może pozyskac pracownika lub tez żadnego na dłuzej zatrzymać,z tym mi sie kojarzy,nie raz zostałam wprowadzona w bład,zdzieralam buty a okazywalo sie że sprawa psa warta.żenada,żenada,żenada

 • pińcet - niezalogowany 2019-05-11 22:42:32

  Zabrać "pińcet" a pracownicy zaraz się znajdą. Jak popracuje pół roku, dać te "pińcet" znowu, ale tylko jak w pracy pozostanie...

 • Gość - niezalogowany 2019-05-12 11:09:26

  Jeden przedsiębiorca już mnie zatrudnił na 2 lata, mówił że ponieważ nie zna moich kompetencji to przez pierwsze 3 miesiące będę pracować na płacy minimalnej( netto to było 1250 zł) i obiecał że po tym okresie próbny dostanę stawkę taką jak mają pozostali pracownicy. Rezultat był taki, że odwlekał to w nieskończoność a gdy upominałam się o wyższe wynagrodzenie straszył mnie że nosi się z zamiarem zwolnienia mnie. Nie miałam wyjścia potrzebowałam tej pracy, dopracowałam więc do końca całe 2 lata. Już po roku dowiedziałam się, że pracodawca wziął za mnie dotacje ponad 20 tyś zł i nie chciał mi dać podwyżki bo to co zarobił dotacją , to ja wyższym wynagrodzeniem bym mu wyciągnęła z kieszeni jak mówił. A to że praca była wykonywana rzetelnie, nawet miałam dwie kontrole jedną ze skarbówki a drugą z inspekcji pracy w stosunku do obsługiwanych przezemnie klientów, które nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Nawet to nie skłoniło pracodawcy do podwyższenia mi wynagrodzenia, które przy zatrudnianiu mi obiecał.
  Po takim zatrudnianiu obiecałam sobie że nie przyjmę już nigdy zatrudnienia na płacy minmalnej za którą nie można przeżyć wynajmując mieszkanie oraz znając swoje kompetencje po 37 latach pracy w tym zawodzie. Efekt był taki że żaden z oferentów w Urzędzie pracy nie chciał mnie zatrudnić na wyższej płacy niż na minimalnej.

  Stwierdziłam, że przejdę na wypracowane już świadczenie przedemerytalne. ZUS odmówił mi świadczenia, walczy£am w Sądach 2 instancji i wygra£am dopiero po 2 latach. Sąd przyznał mi świadczenie przedemerytalne. Ale przez te dwa lata głodowałam, leki na nadciśnienie które przyjmowałam co 3 dni zamiast zgodnie z zaleceniem codziennie, ryzykując wylewem albo zawałem. Ale za utratę zdrowia czy też ryzyko, ZUS nie przyznaje odszkodowania i nawet wypłaty odsetek mi odmówił.

  Wniosek : Zarówno pracodawcy są tak uczciwi i rzetelni ?????? , jak i ZUS któremu przekazywałam składki przez 37 lat z pracy legalnej za niższe wynagrodzenie niż z pracy na czarno. EFEKT: wszystko o udało mi się zoszczędzić przejadłam przez te 2 lata walki z ZUSEM a ostatnie pół roku to głodowałam, bo moje oszczędności się skończyły.
  Obecnie przejadam zasądzone i wypłacone od ZUS zaległości. Wypłacane świadczenie to 960 zł netto, więc nie wystarcza to na utrzymanie, leki i najem mieszkania.
  Obawiam się czy doczekam jeszcze 2 lata do emerytury, która jak podjrzewam nie będzie wcale taka wspaniała.
  Tak żyją LUDZIE w naszym wspaniałym państwie. ŻYĆ , NIE UMIERAĆ.
  A "uczciwi pracodawcy" szukają uczciwych pracowników PRAWDA ????? JEST TYLKO JEDNO ALE, NAJLEPIEJ ŻEBY PRACOWALI ZA DARMO GŁODUJĄC I NIE DORABIAJĄC SIĘ NICZEGO CO POZWOLIŁO BY IM PRZEŻYĆ GODNIE STAROŚĆ. BRAWO POLSKA - CENTRUM EUROPY. • Gość - niezalogowany 2019-05-12 12:01:09

  Zabrać 500 plus, nie rozumiem tej polityki Nie zauważyłem , żeby demografia wzrosła. Zakładasz rodzinę to powinno ją się utrzymać za swoje pieniądze. Złość mnie bierze , że czlowiek pracujący całe życie i płacący podatki żyje jak dziad. Od państwa nic nie dostaje . Smutek i żal

 • gość 2019-05-12 14:50:52

  Uczepili się tych 500 + ,jak rzep psiego ogona, nie mogą przeżyć ,że ludziom otworzyły się oczy jak ich gnojono za rządów PO ,na nic nie było pieniędzy,wszystko rozkradali sami . Płaćcie lepiej pracownikom , to się sami znajdą,nikt nie będzie tyrał za darmo na prywaciarzy,żeby im się dobrze żyło, niewolnictwo się skończyło.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-13 08:46:11

  Urzędy pracy to jakaś porażka. Kiedyś dali mi kontakt do pracodawcy, dzwonię do niego, a on wprost - zatrudnienie tylko "na czarno" , czyli typowa "firma krzak". Dzięki za taką urzędową "pomoc".

 • Gość - niezalogowany 2019-05-13 10:40:03

  Urząd Pracy....nieporozumienie

 • gość 2019-05-13 17:21:36

  to ten fantastyczny rząd przez 4 lata jeszcze nie zlikwidował tego tworu? Czy też chcieli posadki dla swoich? Jedyny plus tego rządu to te 500+ i koniec

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Zatrudnię mechanika

Warsztat samochodowy poszukuje kandydatów na stanowisko mechanika samochodowego. Opis stanowiska: -Naprawa samochodów osobowych oraz dostawczych...


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY okienne (89 zł/szt), DRZWI moskitierowe (449 zł/szt), Rolety termiczne i zaciemniające. PRODUCENT ze Szczecinka - Najniższe ceny i szybki..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam mieszkanie M4

Sprzedam mieszkanie 3-pokojowe, położone przy wieży Wodociągowej ul. Wodociągowa w Szczecinku, logia na całej długości pokoju stołowego. Dużo..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"