:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Praca na weekend - jak zarabiać w wolnym czasie?

Wpisując w wyszukiwarkę słowa "praca na weekend" możemy spodziewać się prawdziwego zatrzęsienia ogłoszeń o pracę. Dobrze więc, żeby już na wstępie wiedzieć nie tyle, co dokładnie nas interesuje, ale co możemy zaoferować przyszłemu pracodawcy. Jakie są nasze mocne i słabe strony? Ukryte talenty? Jak prezentuje się nasze CV? Czy niestraszna nam praca fizyczna? A może najpewniej czujemy się za biurkiem, wpatrzeni w monitor komputera? 

Gdy mamy już za sobą ów mały "rachunek zawodowego sumienia", pora rozpocząć polowanie na dobre portale z pracą. Niezawodna w takich przypadkach jest poczta pantoflowa – jeśli znasz kogoś, kto dba o stan salda swojego rachunku bankowego, pracując weekendowo – porozmawiaj z nim! Być może podpowie, z jakich serwisów internetowych i agencji rekrutacyjnych warto korzystać. Możliwe też, że zaproponuje ci aplikowanie do firmy, w której jest zatrudniony – praca na weekend dla większości korzystających z tej formy zarobku jest zajęciem dorywczym, charakterystyczne są tutaj duże i częste rotacje personalne. Jeśli decydujesz się na korzystanie z portalu poświęconego tematyce rynku pracy, szukasz ogłoszeń online, albo trafiasz do agencji rekrutacyjnej – pamiętaj, że warto ufać tylko sprawdzonym markom. "Praca na weekend" nie oznacza przecież "gorsza praca". 

Wśród najpopularniejszych "weekendowych zawodów" znajdziemy między innymi zajęcia z branży gastronomicznej – często poszukiwani są kucharze, pomoce kuchenne, barmani i kelnerzy. 

Nie ma w tym nic dziwnego. Wiele kawiarni, pubów i restauracji, po średnio ruchliwym tygodniu, właśnie podczas weekendów przeżywa prawdziwe oblężenie klientów. Niespotykana w przeciągu "pracującego tygodnia" liczba gości łączy się oczywiście ze znaczącym wzrostem obowiązków. Stąd liczni właściciele gastronomicznych przybytków bardzo chętnie przyjmują w takich przypadkach dodatkowe pary rąk do pracy. Należy jednak pamiętać, że kandydat na takie stanowisko powinien, poza pewnymi predyspozycjami psychologicznymi (otwartością, odpornością na stres) posiadać aktualną książeczkę sanepidowską.  

Kolejną popularną branżą jest handel. Weekendowa praca w charakterze hostessy w centrum handlowym, czy sprzedawcy na stoisku z organiczną żywnością to zajęcia bardzo popularne wśród studentek i studentów, którzy stoją na początku swojej zawodowej ścieżki. Jeśli niestraszny ci kontakt z ludźmi, uśmiech naturalnie nie schodzi ci z twarzy, a wizja kilku godzin za ladą nie wydaje się torturą – może to odpowiednia propozycja dla ciebie? Sprzedaż jest ciekawym rozwiązaniem także dla osób na co dzień zajmujących się domem. Wiele koncernów kosmetycznych chętnie zatrudnia panie domu jako swoje przedstawicielki handlowe, oferując elastyczny, dostosowany do ich obowiązków grafik.  

Weekendowy zarobek to dobra propozycja także dla pracowników fizycznych. W sieci odnajdziemy mnóstwo ogłoszeń dotyczących krótkotrwałego  zatrudnienia w magazynach, halach produkcyjnych, hurtowniach. Niemal każdy, niezależnie od wieku, doświadczenia i preferowanego rodzaju pracy, może znaleźć wśród setek ogłoszeń zajęcie, które zabierając niewiele czasu, pomoże poprawić stan miesięcznego budżetu i zdobyć kolejne zawodowe doświadczenia. Powodzenia! 

 

artykuł partnera serwisu


Praca na weekend - jak zarabiać w wolnym czasie? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com