:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Pracownicy socjalni uczyli się samoobrony

Policja, Pracownicy socjalni uczyli samoobrony - zdjęcie, fotografia

Czy pracownikom socjalnym potrzebne jest szkolenie z tego, jak chronić się przed przemocą? Jak się okazuje, bardzo. To z reguły kobiety, które na co dzień stykają się w swojej pracy z agresją słowną lub nawet fizyczną ze strony petentów. Dlatego Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku przeprowadziła cykl warsztatów praktycznych i zajęć teoretycznych adresowanych właśnie do pracowników socjalnych.


- Szczecineccy funkcjonariusze przeprowadzili dwa szkolenia praktyczne, które obejmowały podstawowe elementy samoobrony w sytuacji ataku napastnika - informuje KPP w Szczecinku. Podczas zajęć prowadzący zwrócił uwagę i zaprezentował, jak wiele przedmiotów wokół nas może być niebezpieczne, kiedy tylko znajduje się w rękach napastnika.
Jak informuje policja, trzecie szkolenie dotyczyło doskonalenia kompetencji osobistych pracowników socjalnych w zakresie komunikacji interpersonalnej w kontakcie z klientem. 
- W tej części uczestnikom zostały przybliżone zagadnienia dotyczące między innymi kontroli własnych emocji w kontakcie z agresywnym klientem, czy też sposoby reagowania na takiego petenta. Zajęcia teoretyczne pomogły w utrwaleniu wiedzy pracowników socjalnych w obszarze umiejętności oceny sytuacji i osób oraz nawiązywania pierwszego kontaktu w sytuacji kryzysowej - informuje KPP Szczecinek.

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


Pracownicy socjalni uczyli się samoobrony komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się