:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C słabe opady deszczu

Pracownicy Uniwersytetu Szczecińskiego prowadzą zajęcia w Szczecinku

Jaki wpływ na stan jezior mają ryby, czym charakteryzuje się denne życie bezkręgowca oraz jak na drodze ewolucji do życia przystosowały się skorupiaki planktonowe – to tematy zajęć, jakie w piątek (25.11) w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior przygotowali dla szczecineckiej młodzieży pracownicy Uniwersytetu Szczecińskiego. Naukowcy przez cały dzień prowadzili ciekawe warsztaty, podczas których uczniowie mogli w niecodzienny sposób uczestniczyć w lekcjach biologii. Jak zapowiedział dyrektor centrum Radosław Wąs, tego typu zajęć z udziałem pracowników renomowanych uczelni ma być wkrótce więcej.

Pracownicy Uniwersytetu Szczecińskiego na zajęciach w Szczecinku from temat.szczecinecki on Vimeo.

 

 

- W warsztatach uczestniczą dzieci z 5 i 6 klasy szkoły podstawowej. Są to uczniowie z Warcina oraz z SP nr 6. Oprócz tego w zajęciach biorą udział dwie grupy uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych – mówi nam Radosław Wąs, dyrektor RCEEiRJ w Szczecinku. – Tematy, które są omawiane podczas warsztatów, są ściśle związane z jeziorami i z wodą. Wykładowcy przywieźli ze sobą mobile laboratorium, dzięki któremu zajęcia mają wymiar praktyczny. To początek naszej współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim i już myślimy o kolejnych wspólnych warsztatach. 

Jak podkreślił dyrektor, centrum działa i ma się dobrze. – Grupy już rezerwują sobie terminy na styczeń przyszłego roku – wyjawia Radosław Wąs. – Do końca października przez obiekt przewinęło się ponad 4 tys. dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Do tego mamy jeszcze sekcje, które prowadzimy w godzinach 16.00 – 18.00. Bierze w nich udział co tydzień ponad 90 dzieci. Centrum funkcjonuje. Każdy może przyjść i zobaczyć, jak działa. Problem z rybami też mamy już zamknięty. Akwaria wyglądają coraz lepiej, a w przyszłym tygodniu mają do nas przyjechać dodatkowe gatunki ryb. 


Pracownicy Uniwersytetu Szczecińskiego prowadzą zajęcia w Szczecinku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com