:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Temat Szczecinecki 12/07/2019 20:12

- Proszę o wyrozumiałość i proszę o cierpliwość. Będziemy się starali dalej realizować nasze prospołeczne programy, programy prorodzinne - takimi słowami do mieszkańców Szczecinka zwrócił się podczas swojej wizyty na Pomorzu Środkowym Prezydent RP Andrzej Duda. Choć wielu nie dowierzało i wielu wyrażało się na ten temat krytycznie, głowa państwa w piątek, 12.07 odwiedziła Szczecinek. W spotkaniu z mieszkańcami wzięli też udział: gospodarz wydarzenia starosta Krzysztof Lis, jego zastępca Robert Fabisiak, wiceminister środowiska Małgorzata Golińska oraz wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker. Wprawdzie tłumów nie było, ale mieszkańcy Szczecinka nie zawiedli. O czym jeszcze mówił prezydent?

Andrzej Duda swoje wystąpienie skierowane do szczecinecczan zaczął od nawiązania do historii Szczecinka i powojennych losów mieszkańców. 

- Zaczęliście nową historią tej ziemi, nową historię tego miasta. Czy historię udaną? To miejsce dobitnie pokazuje, że tak. To jest efekt państwa pracy, wysiłków, pieczołowitości, dbałości o ziemię i o miasto" - mówił Prezydent RP, gratulując jednocześnie mieszkańcom, że miasto “pięknie się prezentuje”:

Nie tylko jest to piękne miejsce do wypoczynku, ale jest to przede wszystkim miejsce, które ma swój niezwykły urok, niezwykły spokój i niezwykle piękną, urzekającą przyrodę"

- podkreślił.

Ze strony głowy państwa padły też słowa uznania w kierunku szczecineckich leśników, którzy przyłączyli się do zainicjowanej przez prezydenta akcji “sadziMY”, polegającej na sadzeniu drzew. 

Bardzo proszę, żebyście państwo brali udział w tej akcji, bo wierzę w to głęboko, że ta akcja będzie kontynuowana nie tylko w tym i przyszłym roku, ale także poprzez następne lata" - zachęcał Andrzej Duda. - Jeśli chcemy, żeby klimat był bezpieczniejszy, jeśli chcemy chronić klimat, jeśli chcemy, żeby było pochłanianie CO2…  To właśnie drzewa są dla nas tym, co ratuje nas w zmieniającym się na niekorzyść świecie

- dodał prezydent.

W wystąpieniu Andrzeja Dudy nie brakowało też nawiązań do działań obecnego rządu i wielu zmian przede wszystkim w zakresie polityki społecznej. Jak zaznaczył prezydent, obecnie Polska staje się państwem coraz zamożniejszym. 

- Przede wszystkim w wyniku działań politycznych dzieje się to, co od dawna było nam tak bardzo potrzebne: wreszcie wprowadzany jest rzeczywiście ustrój społecznej gospodarki rynkowej, który był zadeklarowany w konstytucji, ale którego przez lata tak naprawdę nie było" - mówił. 

A więc po pierwsze chodzi o to, żeby podatki były płacone, a po drugie, żeby te podatki nie były kradzione, żeby rzeczywiście przychodziły do budżetu państwa i żeby były mądrze dzielone na rzeczywiste społeczne potrzeby"

- zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent przypomniał o programie 500 plus, który jak podkreślił ma w pierwszej kolejności zaspokoić potrzeby dzieci; nadmienił również o programie Mieszkanie plus. Była też mowa o dodatkowym świadczeniu dla emerytów i rencistów. Zwrócił się też do mieszkańców Szczecinka, prosząc o cierpliwość w realizowaniu kolejnych prospołecznych programów, tak, aby mogli z nich skorzystać wszyscy Polacy. 

- Będziemy się starali dalej realizować nasze prospołeczne programy, programy prorodzinne. Będziemy się starali podnosić płace, także w sferze budżetowej" - zapewniał Andrzej Duda. Wierzę w to głęboko, że będziemy w stanie doprowadzić poziom życia w Polsce na średni poziom zachodnioeuropejski. To jest moja wielka ambicja.

Chciałbym, żeby w momencie gdy będę kończył swoją służbę polska rodzina mogła powiedzieć: Tak, żyje nam się lepiej niż wtedy, kiedy pan zaczynał.

Na koniec swojego wystąpienia prezydent podkreślił, że chciałby aby Polska “trwała po wieki i żeby nigdy więcej nikt nie musiał się martwić o to, czy nasze państwo może zniknąć z mapy”. 

Wierzę, że będziemy budowali Polskę coraz silniejszą, coraz zamożniejszą. Taką, która coraz bardziej będzie się liczyła na mapach Europy i na mapach świata"

- zakończył Andrzej Duda.

Wystąpienie prezydenta wielokrotnie nagradzane było gromkimi brawami i okrzykami. Po części oficjalnej Andrzej Duda “wszedł w tłum” szczecinecczan. Chętni mogli zrobić sobie z prezydentem pamiątkowe zdjęcie, zamienić kilka słów lub po prostu uścisnąć dłoń. Spotkanie przebiegało spokojnie. Wydarzeniu przyglądali się też polityczni przeciwnicy Prezydenta RP, trzymając poza wyznaczonym terenem kilka transparentów. Nikt jednak, tak jak to miało miejsce w czasie spotkania z wicepremier Beatą Szydło nie wznosił żadnych okrzyków i nie zakłócał przebiegu spotkania. Po kilkudziesięciu minutach Andrzej Duda udał się w dalszą podróż do Drawska. 

 

Reklama

andrzej duda prezydent rp spotkanie szczecinek - komentarze opinie

 • gość 2019-07-12 22:44:56

  Stowarzyszenie aktywnych kobit WSTYD. Starsze niewasty a zachować się nie umieją.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-13 07:10:52

  Pan Prezydent- klasa! Kodziarstwo w odwrocie. Niedobitki coś tam kredką na szmatach narysowały. Nawet na farbę nie mieli. Alimenciarz kasę zabrał, stąd nędza. Widać, że to całe peło i lewackie kodziary- zwijają się.

 • gość 2019-07-13 07:43:22

  Co za hipokryzja! Połowa lasu na Świątkach wycięta w pień! Podobnie lasy przy Pilskiej, wycinana wbrew przepisom UE Puszcza a on chwali leśników i zachęca do zasedzania drzew...\nBrak słów.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-13 07:53:15

  Ciekawe czy starosta pochwalił się realizacją Pisowskiego programu 5+ z uwzględnieniem na PKS

 • gość 2019-07-13 08:05:02

  Prezydent - klasa sama w sobie. Tłumów nie było, bo to ziemie odzyskane - przecież w 1989 wybory wygrali tu komuniści, teraz zaś wygrywają neomarksiści. Te tereny zamieszkują ludzie w większości bez tożsamości, bez poczucia wspólnotowości, pozbawieni nawet kultury osobistej, podatni na zło i manipulacje. Ma to swoje odzwierciedlenie na wszystkich polach, które tworzą społeczność - w ilości rozwodów (zachodnipom. przoduje), ilości nieślubnych dzieci, słabych wynikach egzaminów ósmoklasisty i maturalnych, wysokim stopniu zachowań kryminogennych wśród dorosłych i młodzieży, jednym z najniższych odsetek ludzi uczęszczających na mszę. I wszystko to raczej nie ulegnie zmianie - tu nie ma spoiwa w postaci naturalnej elity (ludność napływowa to nie była elita elit, tylko ludzie poszukujący łatwych sposobów wzbogacenia się, przesiedleńcy z kresów - ale ci pozbawieni tożsamości typu Bojkowie czy agresywni Ukraińcy z Wołynia, itp itd, czy ludzie uciekający przed własną przeszłością. Idealna pożywka dla totalitarystów), nie ma swoistego DNA w postaci folkloru, dań regionalnych, muzyki, odwiecznych instytucji społecznooświatowych... To zimne ziemie zimnych ludzi, którzy pogłębiają rozkład naszej cywilizacji : (

 • Gość - niezalogowany 2019-07-13 08:09:27

  Kończ waść, wstydu oszczędź

 • Gość - niezalogowany 2019-07-13 08:54:25

  A nie było by prościej po prostu nie wycinać tyłu pięknych starychl asow?co z tego ze posadza 80 lat trzeba czekac

 • gość 2019-07-13 09:23:59

  a chłop może tak obce małe dzieci całować ? czy to zachowanie się teraz jakoś nazywa ?

 • i tyle - niezalogowany 2019-07-13 09:43:58

  "Prezydent - klasa sama w sobie. Tłumów nie było, bo to ziemie odzyskane - przecież w 1989 wybory wygrali tu komuniści...., "------ gościu co ty za brednie wypisujesz ! Szkoda słów na twój komentarz.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-13 10:07:17

  Było około 700 osób, wizyta Komorowskiego zgromadziła 80 osób, byli działacze PO i trochę zaproszonych gości.
  Brawo Panie Prezydencie Duda.

 • Iza - niezalogowany 2019-07-13 10:09:05

  Zdjęcie 25/99 bezcenne. Twarz szczecineckiego KOD.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-13 10:11:02

  Szczecinek to trudny teren. Tutaj po wojnie, wśród repatryjantów zawsze funkcjonowała propaganda. Niestety, mało się zmieniło POstkomuchy mają się tu dobrze

 • gość 2019-07-13 10:20:41

  Na czele kodziarstwa były milicjant - chyba ubek, bo nie przeszedł weryfikacji do Policji

 • Gość - niezalogowany 2019-07-13 10:28:26

  Ty od DNA i korzeni itp... zamknij się w końcu. Champion aryjski się znalazł... niepodoba się to won do Polski B do swoich ziomków czystej krwi, krzewić kulturę no i może w końcu zdać egzamin gimnazjalny... stary weneryk.

 • gość 2019-07-13 10:57:40

  700 osób?! :D Może 70 góra :D

 • gość 2019-07-13 11:53:00

  Chyba KODZIARSTWO samo się wyrżnęło bo były tylko trzy hasła anty i to napisane byle jak na jakichś szmatach , niestety trzymał je były milicjant żałosny facet .

 • gość 2019-07-13 14:00:11

  jakoś nie odnalazłem we wpisach miłości bliźniego swego , widocznie nie wiedzą co to jest

 • Xx - niezalogowany 2019-07-13 16:47:07

  Prezydent wybrany został w demokratycznych wyborach. Więc mając na uwadze że to głowa państwa szacunek się należy. W innych cywilizowanych państwach tak jest. Tylko nie u nas.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-13 23:45:51

  Ktos napisal mocny komentarz o "zimnych ziemiach"...
  Cos w tym jest. To nie jest ziemia z dziada pradziada, atorytetow brak. Krzykaczy wielu.

 • gość 2019-07-14 12:17:43

  Ile jadu i podłości jest w ludziach, piszących komentarze. Jak można mówić o \'zimnych ziemiach\'? Mieszkam tu od urodzenia, kocham te ziemie, te miejsca, które sami sobie kształtujemy. Tu jest mój dom, moja OJCZYZNA. Uwierzcie to bardzo ciepłe i ukochane miejsca. Leśnikom nie ma za co dziękować, nie zawsze odbudowują. Efka.

 • gość 2019-07-14 18:42:14

  RÓWNIEŻ URODZIŁEM SIĘ W SZCZECINKU I PRZYKRO MI, ŻE JEST W POLAKACH, MIESZKAŃCACH MOJEGO MIASTA TYLE JADU I NIENAWISTNYCH SŁÓW. NIE JEST TO TYLKO ICH WINA, BO NIEGODNĄ ROBOTĘ DOKONUJE KURWIZJA, KŁAMIĄC I MANIPULUJĄC UMYSŁAMI NA WZÓR ROSYJSKI CZY HITLEROWSKI ! PRAWA OBYWATELI POLSKI ZAWARTE W KONSTYTUCJI ŁAMIE I DEPCZE JEJ STRAŻNIK, PREZYDENT RP, KTÓRY PRZYSIĘGAŁ NA NIĄ PODPIERAJĄC SIĘ SŁOWAMI \" TAK MI DOPOMÓŻ BÓG\". WYCHWALAŁ SWOJE NIBY POŁOWICZNE SUKCESY, ALE O NIE ZREALIZOWANYCH OBIECANKACH ZAPOMNIAŁ! SKRZYWDZENI I OSZUKANI POLACY, MAM NADZIEJĘ MU TEGO NIE ZAPOMNĄ! RZĄD ZADŁUŻA PAŃSTWO Z TAKĄ BEZTROSKĄ, ŻE MŁODZI WYJADĄ ZA GRANICĘ, BO NIE BĘDĄ CHCIELI SPŁACAĆ ZACIĄGNIĘTYCH DŁUGÓW! :(

 • gość 2019-07-15 10:24:50

  Ziemie odzyskane? A kiedy one były polskie przed 1945r?

 • gość 2019-07-15 13:46:08

  Duma.

 • gość 2019-07-15 14:41:27

  A gdzie byli włodarze miasta? wstyd, wielki wstyd żaden nie witał, pochowali się, jak szczury po kanałach. Przykre, bo prezydent nie z PO? Bo starosta zaprosił? Chamstwo, po prostu chamstwo.......

 • Gość - niezalogowany 2019-07-15 22:05:23

  A gdzie delirka?

 • gość 2019-07-16 06:09:18

  mieszkania 500+ hahhaaa może w innych miastach ale nie w Szczecinku .PO nigdy się na to nie zgodzi pana burmistrza nie widać wstyd , ale po piwo na festiwalu balonów stał pierwszy w kolejce żałosne.TO głowa państwa i szczunek się należy Pis powinien wkroczyć w nasze kochane miasto i na pewno nie było by przystankow nowych bo to tylko zle znowu wydane pieniądze .NIE maja na mieszkania dla ludzi a stawiają wiaty za takie kwoty WSTYD I HANBA NIC NIE ROBIA DLA MIESZKANCOW BO SIE ZNIMI NIE LICZA CI CO GLOSOWALI MAJA CO CHCIELI MISTO BEDZIE DALEJ OKRADANE O TONEŁO W DLUGACH JAK NASZ SZPITAL

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Tynkarz

Potrzebny tynkarz z doświadczeniem . Proszę o kontakt osób poważnych i konkretnych. Praca na terenie kraju i zagranicą


Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"