:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze B. dobre
Problematyczna studniówka w I LO w Szczecinku. Kto ma rację?
Temat Szczecinecki 31/10/2019 14:43

Studniówka - wydarzenie wyczekiwane długo przez wszystkich uczniów, którzy już niebawem skończą szkołę średnią, przystąpią do egzaminu maturalnego i pójdą do pracy bądź wybiorą dalszy kierunek kształcenia. Studniówka to także nerwowy czas przygotowań, poszukiwania wymarzonych sukienek i garniturów, ale nie tylko. Jak się okazuje, w Szczecinku uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety, martwią się, że ich studniówka, na którą czekali trzy długie lata, nie odbędzie się zgodnie z tradycją na szkolnej sali gimnastycznej, a w miejscu, które - według nich - wskazał im dyrektor placówki. O co dokładnie chodzi w całej, dość dziwnej sytuacji, która urosła już do rangi sporego problemu i przede wszystkim kto ma w niej rację?

W I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Elżbiety, najstarszej szkole w mieście, studniówki bardzo długo odbywały się na sali gimnastycznej. Maturzyści mieścili się w środku, a przy okazji było znacznie taniej. Jeszcze, gdy dyrektorem I LO był Jerzy Kania, uczniowie mogli mieć studniówkę na sali gimnastycznej szkoły. W 2018 roku stanowisko zajął Arkadiusz Szczepaniak, i również w tym roku studniówka po raz pierwszy odbyła się poza murami szkoły. Uczniowie kończący naukę w roku szkolnym 2017/2018 informowali nas, że także wtedy minimalnie wygrywała organizacja imprezy w szkolnych murach. Mimo wszystko zabawa odbyła się w hotelu Resiedence. Po raz pierwszy poza szkołą, ale raczej nikt nie narzekał (choć niektórym przeszkadzał np. brak wystarczającego miejsca do poloneza czy awaria prądu), bo zabawy nie brakowało.

Tegoroczni maturzyści już jednak nie mogą spać spokojnie, a studniówka zamiast bardziej cieszyć, prędzej ich... stresuje. Redakcja “Tematu” otrzymała mnóstwo informacji od samych uczniów „dużego" ogólniaka, że dyrektor szkoły nie zgodził się na bal w sali gimnastycznej. Według nich, cały rocznik 2019/2020 ma się pomieścić w sali “Domu Kolejarza”, w którym od lat odbywają się już inne szczecineckie studniówki. Jak jednak podkreślają uczniowie LO - w ich szkole jest znacznie więcej, niż w szkołach, które w poprzednich latach bawiły się na swojej przedmaturalnej imprezie. Chodzi o 300 osób. Są na tyle zdenerwowani taką decyzją dyrektora, że w serwisie społecznościowym Facebook, założyli wydarzenie o nazwie… “Dzień Pamięci Studniówki w I LO”. To właśnie tam pojawiły się nawet memy, które mają sugerować, że wszystkie osoby z całą pewnością się w sali „Kolejarza” nie zmieszczą.

- Absolutnie nie wybierałem uczniom miejsca studniówki

- komentuje doniesienia dyrektor I LO, Arkadiusz Szczepaniak.

- Został powołany studniówkowy komitet rodziców. W jego skład wchodzą rodzice z każdej klasy maturalnej. Mają spotkanie na początku listopada. Decyzja w tej sprawie należy do rodziców i uczniów

A czy studniówka nie mogłaby się odbyć w szkole?

- Oczywiście, że tak. Tylko wiem, że w szkole były podwójne koszty organizacji i rodzice tym się sugerowali

- odpowiada Arkadiusz Szczepaniak. 

Wspomniane, duże koszty, dotyczyły między innymi wynajmu specjalnej podłogi, przygotowania dekoracji, oświetlenia i ustawienia sceny. Było to nawet kilkanaście tysięcy złotych. W “Kolejarzu” tego problemu już nie będzie.

To właśnie studniówkowy komitet rodziców, jest organizatorem studniówki. Decyzje podejmowane są przez uczniów i ich rodziców. Jak to wygląda z perspektywy organizatorów? Tutaj także jest to przedstawione inaczej, niż wśród uczniów. Skontaktowaliśmy się z jedną z osób, która znajduje się w komitecie organizacyjnym. Chcąca zachować anonimowość pani początkowo nawet nie chciała nam udzielić odpowiedzi, twierdząc, że cała sytuacja jest dla niej po prostu “śmieszna”.

- Większość rodziców w komitecie tak zadecydowała. To jest niepotrzebnie robione zamieszanie przez jedną czy dwie osoby

- podkreśla.

- Głosuje większość, przedstawialiśmy argumenty “za” i “przeciw” i większość głosowała za “Kolejarzem”, a później “dym”, który z tego powstał, to są bzdury totalne i strata czasu. Ja jestem też rodzicem i dla mnie były brane pod uwagę wszystkie czynniki - na pewno finansowe, jest też mnóstwo roboty. Z doświadczenia, mając trzy córki w trzech różnych szkołach, wiem, że nie ma chętnych do przygotowania takich rzeczy

- powiedziała nam przedstawicielka studniówkowego komitetu rodziców.

Jak jeszcze dodała, gdy wcześniej były studniówki w szkole, to był problem, dlaczego bal odbywa się w takim, a nie innym miejscu. A teraz problem jest odwrotny.

- Jest taniej, nie musimy nic przygotowywać. Wszyscy rodzice, przynajmniej w mojej klasie, byli “za” miejscem zewnątrz. Wiem, że w którymś roku było tak, że uczniowie sami organizowali studniówkę w szkole i skończyło się tak, że rodzice siedzieli o trzeciej w nocy i kończyli za nich, bo po prostu tego nie ogarnęli. Słuchamy zdania uczniów, ale bez przesady. Oni są pełnoletni, ale jeszcze ciągle naszymi dziećmi uczącymi się

- dodaje.

- Uczniowie próbowali różnych rzeczy, publikowali różne posty i różne stronki tworzyli, nie wiem po co jak było to przegłosowane przez rodziców i komitet. Nie wiem, po co ktoś marnuje na to czas.

Jej zdaniem, w “Kolejarzu” były uczennice, które wypytały obecną na miejscu panią o wystrój i inne dodatki, miały poustawiane stoły. Jak usłyszeliśmy, dziewczyny z takiego spotkania wyszły zadowolone. I na pewno nie będzie problemu z pomieszczeniem wszystkich.

- Trafiła się jedna czy dwie osoby, którym się po prostu się nie spodobał “Kolejarz” i robią “czarną robotę” i podburzają dzieciaki i tyle

- kończy.

Wracamy jednak do uczniów, którzy zgłosili się do naszej redakcji. Maturzyści nie chcą studniówki w miejscu, które - według nich - wskazał i zarezerwował dyrektor. Co mówią o całej sytuacji?

- Boli nas też to, że nie mamy możliwości wyboru, jesteśmy postawieni przed faktem dokonanym i nie możemy zbyt wiele w tej kwestii zrobić, mimo że to nasze święto, na które bardzo długo czekaliśmy i chcielibyśmy je zapamiętać jak najlepiej, np. tak jak poprzednie roczniki kończące szkołę przy Księżnej Elżbiety. Tak nie powinno być. Dyrektor powiedział, że studniówka będzie albo w “Kolejarzu”, albo nigdzie

- mówią.

Dodajmy, że umowa z “Kolejarzem” została już podpisana, a studniówka odbędzie się pod koniec stycznia 2020.

 

Patryk Witczuk
Reklama

studniówka i lo szczecinek uczniowie interwencja - komentarze opinie

 • gość 2019-10-31 15:10:21

  tradycyjnie to studniówka odbywała się w auli - maturzysta 1975

 • Gość - niezalogowany 2019-10-31 15:24:54

  W komitecie rodzicielskim nie ma wszystkich rodziców, a tylko chyba trójki klasowe, więc jakim prawem tylko 3 rodziców z całej klasy decyduje o formie studniówki? To jest dzień dla uczniów, a nie dla nauczycieli, rodziców czy dyrektora. To uczniowie powinni zagłosować gdzie chcą studniówkę.

 • lo team - niezalogowany 2019-10-31 15:52:31

  Wszyscy czekamy na studniówkę i na pewno będzie wspaniale. Kolejarz ma doświadczenie i moc udanych imprez tego typu za sobą!

 • Maturzystka’85 - niezalogowany 2019-10-31 16:01:30

  Szczepaniak z sentymentu jako absolwent i nauczyciel Rolniczaka wybiera mielonego w kolejarzu.Co on może wiedzieć o tradycji studniówek w LO?Wielka smuta w tej naszej Alma Mater.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-31 16:03:48

  LO z tradycjami - było. Teraz disco - polowa stołówka kolejowa. Jaki pan, taki kram.

 • Uczeń - niezalogowany 2019-10-31 16:04:27

  Dyrektor zgadza się na studniówkę w szkole, ale salę udostępnia w piątek o 15. Czy ktoś to zdąży wszystko zrobić? Oczywiście, że nie.
  ps. za opcją Kolejarz była jedna klasa, pięć pozostałych przegłosowało, że woli studniówkę w Czarnem, w sali która nas pomieści. W komitecie Kolejarz wygrał JEDNYM głosem, a rodziców było tam bodajże siedmiu, ze zdaniem całej społeczności się nie liczyli.

 • gość 2019-10-31 16:41:58

  Potwierdzam,ze studniowka odbywala sie w auli-matura1972.

 • studniowka 1989 - niezalogowany 2019-10-31 17:03:34

  Te dzisiejsze studniowki. Czy to musi byc zawsze z taka pompa? Wystroj, menu rodem z Ameryki...kiedys studniowki odbywaly sie w auli w galowych ubraniach , uczniowie sami przygotowywali wystroj, bylo fajnie, skromnie i wesolo. Zostaly cudne wspomnienia...a bez alkoholu tez mozna sie swietnie bawic.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-31 17:12:41

  Ciekawe że dyrektor mówi o mniejszej cenie imprezy w kolejarzu skoro uczniowie za imprezę w tym miejscu mają płacić 320 zł od osoby. Tak było na początku a teraz połowa osób się wypisała ze studniówki więc cena pewnie jeszcze wzrośnie o te 100-150 zł. Super tania studniówka za 450 zł panie dyrektorze

 • Gość - niezalogowany 2019-10-31 17:12:56

  Moja studniówka w Elce?
  Aula + stoły w salach.
  I było prawie po 40 osób w każdej klasie...
  Można?

 • Gość z Niemiec - niezalogowany 2019-10-31 17:35:26

  W 1982 roku mieliśmy studniówkę w auli ale od 14 godz do 20 godz bo ówczesny dyrektor nie chciał się narazić władzy i nie przedłużył zabawy ze względu na tzw. godz policyjna. Byliśmy również zawiedzeni i źli na dyrektora komucha. Po latach mogę stwierdzić ze studniówka to nic nie znacząca „ zabawa” w której pierwsze skrzypce grali nauczyciele. Moja rada zrobić własna studniówkę i jak najszybciej skończyć te pseudo elitarne LO i iść w Polskę albo swiat bo one są piękne i tu można tańczyć swój prawdziwy pełny sukcesu albo nie taniec. A ta studniówka za 10 lat nie będzie miała znaczenia. Pzdr z München.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-31 17:49:26

  Zabawne, że jedna osoba zadecydowała za klasę, która nie chciała mieć w kolejarzu.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-31 18:11:41

  PRL KOLEJARZ, upchać jak śledzie, aby kaska się zgadzało :)

 • Gość - niezalogowany 2019-10-31 18:18:57

  Pozdrawiam maturzystów 1976 roku. Studniówka w auli zgodnie z wieloletnią tradycją. Bez zbędnej pompy i nadęcia.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-31 18:42:09

  Tak to jest jak prostota zasiada w szkole z tradycjami. Kolejarz pod wiaduktem, z pejzażem krono, śmieci i miejscówek bezdomnych. Swojsko. I przaśnie. Księżna! Nie dajcie się pospólstwu.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-31 19:00:35

  Koszty można obniżyć. Należy zaprosić dyrekcję i wychowawców klas maturalnych. Dlaczego mamy sponsorowac innych nauczycieli i ich osoby towarzyszące? Jeśli chcą nauczyciele przyjść to niech płacą za sobie, nam rodzicom z nieba pieniądze nie spadają.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-31 19:03:03

  Standard zawodówy - Kolejorz!
  LO jak majami. Brawo prezes z bałtyckiej wyższej szkoły.

 • gość 2019-10-31 19:06:13

  Do kogo te pretensje? Jakoś tłumu rodziców chętnych do pomocy w szkole przez minione trzy lata nie widziałem...Trzeba się było wcześniej dziećmi zainteresować, na wycieczki pojeździć, na zebrania przychodzić... A teraz po latach spychania z siebie odpowiedzialności fochy, bo ta garstka aktywnych podjęła decyzję jaką podjęła! Ojoj jak mi przykro...

 • Muzyczny dj - niezalogowany 2019-10-31 19:19:39

  Widzę, że część osób tu piszacych nie ma zielonego pojęcia o tym jak obecnie wygląda "kolejarz" jaka jest cena wynajmu podestów od TS, scena światło i dźwięk. 3xx za osobę? Żart jakiś! Polecam nie gadać głupot tylko popukać się w głowę i to dość mocno

 • Gość - niezalogowany 2019-10-31 19:28:04

  Studniówka w auli, stoły w salach lekcyjnych. 6 klas w roczniku, w każdej ponad 30 osób. Wspólne dekorowanie sali i przednia zabawa. Można? Można!!! Matura 2001.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-31 20:08:23

  A kolejarz to legalnie na ile osób może organizować imprezy? Zapytać strażaka, sanepid itp Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Żeby nie było jak w escape roomie Koszalin.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-31 20:08:57

  I tak wyglądają rządy absolwenta mechana, tudzież rolnika.
  Studniówka w klimacie kolejarza - miodzio.

 • gość 2019-10-31 20:35:08

  Czemu pan dyrektor kłamie? Nie chciał studniówki w sali bo udostępnia sale po 15 w piątek!!! A targi edukacyjne są 27.11. cały dzień! Więc to nie koliduje z lekcjami? Wstyd! Brak dialogu z dyrektorem spowodował tą żenadę! Panie Szczepaniak to nie Rolniczak, tu trzeba dobrej woli i zaangażowania a nie działania na nic nierobienie i być zadowolonym że studniówka jest poza szkołą! To dyrektor był od początku na nie i wciągnął kilku rodziców !Wstyd i żenada panie starosto za takiego dyrektora który nie dba o prestiż! Już w tamtym roku wyprowadził studniówkę, która okazała się niewypałem! Jak nie ma poparcia dyrekcji to tak się kończy! A do kolejarza niech idzie dyrektor razem z paniami dyrektorkami i zobaczy jak tam można wogóle przeprowadzić studniówkę! A koszty są prawie takie same jak w szkole! Dlatego uczniowie się wypisują z imprezy którą mieli zapamiętać na lata! Brawo panie Szczepaniak, udało się panu zepsuć wszystko z czego Ogólniak słynął!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-10-31 21:30:24

  Z chłopa - król!

 • Gość - niezalogowany 2019-10-31 21:33:57

  A kuchary ze szlugami będą witały uczniów przed wejściem? I niech mopy sprzed drzwi sprzątną. Bajera studniówka.

 • gość 2019-10-31 21:58:04

  co to za różnica gdzie ta studniówka się odbędzie,moja przed 40 laty była w szkole,ale osobiście chciałbym mieć w GRYFIE lub POMORSKIEJ

 • gość 2019-10-31 22:36:56

  muzyczny dj to prosze oświeć mnie jak wygladaja ceny w kolejarzu panie wszystkowiedzący

 • gość 2019-11-01 00:00:12

  Malolatom w glowach sie poprzewracalo.Gdy ja bylam w liceum to uczylam sie na studia a nie zajmowalam się "imprezowaniem".Dzisiejsze dzieci zapominaja gdzie jest ich miejsce uwazaja sie za madrzejszych od wlasnych rodzicow i oskarzaja dyrektora ktory nie jest niczemu winien.Tacy mlodi krzykacze zasila niedlugo szerego Douglasa bedzie napewno z nich pozytek

 • gość 2019-11-01 00:07:14

  Gdzieś w Polsce, w jakimś mieście, w którejś szkole, w ubiegłym roku, młodzież zrobiła wyłom i zamiast imprezy studniówkowej połączonej z leczeniem kaca (w dniu następnym), pojechali gdzieś na jakąś fajna wyprawę. A poza tym, często, to błazenada... np. polonez z nauczycielem, którego się nienawidzi.....

 • gość 2019-11-01 07:00:48

  I co nagle od dwóch lat same problemy, a Pan dyrektor nie ma z tym nic wspólnego oczywiście? Wracaj do "rolasa" i nie zarzynaj czegoś co jest Ci obce, czego nie rozumiesz.

 • hela - niezalogowany 2019-11-01 07:58:43

  Tradycyjnia Studniówka odbywała się w Auli Liceum, stoły z jedzeniem w salach lekcyjnych, zabawa była przednia do 3.00 nad ranem. I co że trzeba bylo samemu z rodzicami posprzątać. Bylo super. Matura 1988.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-01 08:10:27

  Ja tam miałam studniówkę na tej hali i wcale fajnie nie było. Zapłaciliśmy o wiele więcej niż nasi rówieśnicy mający studniówki na salach. Trzeba było zamówić parkiet, scenę, uczniowie musieli sami robić dekoracje, nosić stoły i krzesła, wynająć firmę ochroniarską, piec ciasta. Na drugie dzień rano trzeba było przyjść sprzątać bo sala musiała być do użytku. Jedzenie było średnio ciepłe bo firma gastronomiczna nie miała zaplecza żeby coś przygotowywać na miejscu więc jedzenie musiało najpierw dojechać z lokalu. Róbcie na jakiej kolwiek sali będzie taniej i bez dodatkowych problemów, zrobią wszystko za was.

 • Była uczennica I LO - niezalogowany 2019-11-01 08:31:24

  Co za wstyd Panie dyrektorze! Zatraca Pan w tych dzieciach tradycje, która była nam, byłym uczniom I LO przekazywana. Byłam pierwszym rocznikiem, gdzie Pan dyrektor, Jerzy Kania, pozwolił zrobić studniówkę na naszej sali gimnastycznej. Wpajane nam było, ze jedna z tradycji szkolnych, jest studniówka w szkole. Ze względu na duża liczbę osób, a także chęć spędzenia tego czasu w jednym miejscu, nie w klasach, po dość krótkiej rozmowie z dyrektorem szkoły, mieliśmy zgodę na zorganizowanie studniówki na sali gimnastycznej. Z każdej klasy były wytypowane osoby, które przyjdą pomoc ogarnąć przed studniówka (chodzi o ławki, które zastąpiły nam stoły oraz krzesła), a także po. I uwaga! Nie było żadnych problemów!
  Drodzy rodzice! Myśle, ze Wy, którzy nie chodziliśmy do tego ogólniaka, nie powinniście mieć prawa głosu! Nikt lepiej nie zna tradycji szkoły, jak uczniowie tych murów szkolnych, a Wy po prostu tego nie zrozumiecie i będzie to dla was śmieszne.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-01 09:51:32

  Najwięcej komentują nauczyciele z tej szkoły bo nie podobają im się zasady swojego zwierzchnik. Nauczyciele to nie wasze tylko uczniów, pamiętajcie!

 • gość 2019-11-01 10:49:40

  Dyrektorze to nie twoje tylko uczniów

 • gość 2019-11-01 11:09:55

  a znowu ten woźny .....

 • Gość - niezalogowany 2019-11-01 11:14:16

  Kolejarz jedzenie nie dobreee. Jest wiele lepszych sal i miejsc w Szczecinku do zrobienia takiej imprezy

 • Gość - niezalogowany 2019-11-01 12:05:58

  Maturzyści i rodzice decydują przy akceptacji dyrektora gdzie, kiedy i za ile organizuje się studniówkę , jeżeli nikt nie chce nic robić , nie ma chętnych do trójek klasowych wiec co wróżyć z fusów ? Faktycznie najwiecej maja do powiedzenia nauczyciele i spółdzielnia przeciwko dyrektorowi ! Wstyd kasto nauczycielsko- towarzyska niedowartościowana ambicjonalnie , do roboty i uczyć maturzystów !

 • Gość - niezalogowany 2019-11-01 12:48:19

  Ty gościu A co ty jasnowidz jesteś że wiesz kto pisze Czy nauczyciele Czy uczniowie nie ośmieszaj się

 • gość 2019-11-01 14:23:29

  A moja studniówka w latach takich a takich....przestańcie wracać kilkadziesiąt lat wstecz. Po drugie przestańcie z tą niby elitarną itd....itp....sama miałam studniówkę w tej niby takiej elitarnej......normalna impreza, o której po latach wcale się nie pamięta aż tak bardzo. Po trzecie za kilka lat te elitarne paniusie psioczące na kolejarz będą tam latać wystrojone w cekiny na sylwestra itp.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-01 14:31:44

  Jaki zwierzchnik? Toż to absolwent rolasa z doktoratem z czaplineckiej szkoły wyższej, filia w Parsęcku. Z nadania rudych, lisich i przebiegłych.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-01 23:08:04

  Spółdzielnia? Kasta? Do roboty!?
  Ooo, to chyba pisał jakiś zwierzchnik co lubi wydawać polecenia

 • Gość99 - niezalogowany 2019-11-02 00:29:04

  Kolejna impreza dla nauczycieli i ich osób towarzyszących na koszt rodziców. Niech każdy nauczyciel zapłaci za siebie to wtedy sam pójdzie

 • Gość - niezalogowany 2019-11-02 12:54:52

  Do Gościa 99. I tu się mylisz. N. nie znoszą tych imprez. Tej łaski rodziców, którzy na zebraniach wyrzygują kasę za nauczycieli, a potem te nieszczere podziękowania hipokrytów.
  Idą, bo muszą z racji wychowawstwa itd. Wiem.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-02 12:58:00

  Drodzy rodzice, nie zapraszajcie pazernych i leniwych nauczycieli na Wasze imprezy, ograniczenie kontakt Waszych rozwijających się pociech ze znęcającymi się nad nimi, co prawda przez niewiele godzin tygodniowo, ale za grube pieniadze niedouczonymi nauczycielami, zorganizujcie Waszym dzieciom NAUCZANIE DOMOWE. WSZYSCY będą SZCZĘŚLIWSI.

 • gość 2019-11-02 20:56:49

  Pan dyrektor myślał że zabłyśnie bo wyprowadzi studniówkę ze szkoły! A tu nie wyszło, bo młodzież zauważyła że tylko dyrekcja dla własnej wygody chce by była poza szkołą! Tylko panie Szczepaniak studniówka jest dla uczniów a nie dla pana!!!To co przejdzie w Rolniczaku nie przejdzie w I LO! Brawo za żenujący poziom zarządzania i zamykanie drzwi a słuchanie młodzieży zostawienie innym! Oni oczekiwali pomocy w organizacji a nie zadowolenia pana że studniówka będzie w kolejarzu bo tam był pan z Rolniczakiem! Nie ten poziom kapelusza panie Szczepaniak! Czas wracać do macierzystej szkoły, tam może pan takie rzeczy robić i nie przejdą bez echa! Studniówka jest bardzo ważna dla tych młodych ludzi a pan myślał że to jest wiejska zabawa! Brawo!!!! Niech pan będzie szczęśliwy że wyprowadził studniówkę ze szkoły i będzie zapisany w kronice jako pierwszy dyrektor o rolniczych umiejętnościach! Wstyd!

 • gość 2019-11-02 23:13:21

  Ludzie!
  wstyd, opanujcie się niektóre komentarze są poniżej poziomu podstawówki.
  Komuś bardzo nie pasuje Kolejarz i napędza niepotrzebnie aferę.
  Rodzic

 • Gość - niezalogowany 2019-11-03 08:49:58

  Tak niektórzy powołują się na tradycje a wyrzygują nauczycielom tego kotleta. Nie zapraszajcie nauczycieli, wtedy to będzie studniówka z tradycjami dopiero. Dodam, że studniówka to żadna atrakcja a często po prostu obowiązek i coraz mniej nauczycieli przychodzi na nią. I na koniec przerażająca mania wyższości powiatowego liceum. Żenada....

 • Muzyczny dj - niezalogowany 2019-11-03 10:26:07

  Gdybyś był mądrzejszy to bym Cię oświecił ale moge Ci tylko napisać, że na na składkę na studniówkę składa się kilka czynników w tym: opłata za kolejarz+ dekoracja+ zespół oraz peryferia czyli nagłośnienie oraz oświetlenie firmy zewnętrznej. Zaklepany był bardzo dobry dj (nie ja) A jedna z mamusiek podpisała umowę z zespołem + światło i dźwięk osobnej firmy za kwotę 5cio! Krotnie wyższą a to kwota bliżej 10xxxx.. chcesz jeszcze dyskutować o składce na studniówkę czy weźmiesz kalkulator i policzysz włączając myślenie?

 • Gość - niezalogowany 2019-11-03 13:37:30

  Ale cyrk, najlepsi są Ci co piszą o elytarności ogólniaka ze Szczecineczka. O ile pamiętam to było jedyne w miasteczku liceum ogólnokształcące. Moje kuzynostwo kończyło tę szkołę. To nie jest "6" w Gdyni, "batory", "rejtan" w Warszawie, GiL w Toruniu.

 • gość 2019-11-03 19:03:42

  Gość - niezalogowany
  2019-11-02 12:58:00
  Cyt. -"Drodzy rodzice, nie zapraszajcie pazernych i leniwych nauczycieli na Wasze imprezy, ograniczenie kontakt Waszych rozwijających się pociech ze znęcającymi się nad nimi, co prawda przez niewiele godzin tygodniowo, ale za grube pieniadze niedouczonymi nauczycielami, zorganizujcie Waszym dzieciom NAUCZANIE DOMOWE. WSZYSCY będą SZCZĘŚLIWSI. "

  :) Gdyby głupota miała skrzydła to autor tego wpisu fruwał by jak gołębica :)
  Większość nauczycieli (wychowawców) idzie na studniówkę bo musi, bo nie wypada zostawić klasy w takim dniu. Poza tym mimo, ze to zabawa to sprawują opiekę (razem z rodzicami) nad uczniami. To żadna przyjemność być posądzanym o pazerność …. . A jeśli to dla Was taki problem to organizujcie sobie studniówki sami, bez nauczycieli. Jeżeli ktoś będzie szczęśliwy z tego powodu to ….. nauczyciele.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-05 11:43:29

  Autor wpisu pozdrawia fana "Szpitala na peryferiach":)

 • SZ - niezalogowany 2019-11-11 23:37:33

  W 1980 r. studniówkę mieliśmy w auli i w salach klasowych. Fajnie i niedrogo.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam mieszkanie

Słoneczne, przestronne i bardzo ustawne mieszkanie – 58 mkw., 3 nieprzechodnie pokoje, odrębna jasna kuchnia i łazienka.Mieszkanie położone jest w..


DO WYNAJĘCIA Odkurzacz Piorący

Wypożyczę odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1 w komplecie ssawka do tapicerki, ssawka do dywanów, i porcja proszku do mycia tapicerki na jeden..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


HP Probook i5 6GB RAM 240GB

Laptop HP Probook po przeglądzie w serwisie komputerowym posiadamy parę sztuk w ciągłej sprzedaży HP Probook modele 6560b 6570b cechy wspólne..


Praca w biurze obsługi klienta

Osoba do obsługi klientów - Szczecinek Dynamicznie rozwijająca się firma związana z turystyką dziecięcą i młodzieżową zatrudni osobę do pracy na..


Dla Chłopca Kurtki

Posiadam Na Sprzedaż Kurtki Zimowe (dla chłopca) rozm. 134-140 szt. 3. Cena za jedną 80 zł + wysyłka. Ciuchy Paczka Spodnie i Bluzy Rozm.134-140. Za..


mieszkanie do wynajecia

kawalerka 29 m2 w Skotnikach 5 km od szczecinka , po remoncie , kuchnia i przedpokoj zabudowane , ogrzewanie gazowe , cieple , sloneczne


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Wynajmę sklep w Mosinie

Wynajmę sklep w Mosinie 71m2 od 1.01.2010


ANGIELSKI - PRZYGOTOWANIE DO

Magister fil. ang. oferuje profesjonalne przygotowanie do matury z j. angielskiego.


Oferujemy pranie i czyszczenie dywanów,mebli tapicerowanych,wózków dziecięcych,materaców oraz tapicerki samochodowej wraz z generalną czystką..


Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Osuszanie, likwidacja wilgoci technologicznej (posadzki, tynki), ozonowanie pomieszczeń i samochodów, wypożyczalnia profesjonalnych osuszaczy,..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"