:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C pochmurno z przejaśnieniami

Procesje Bożego Ciała przeszły ulicami Szczecinka

W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną powszechnie Bożym Ciałem, we wszystkich szczecineckich parafiach odbyły się procesje. To jedyny dzień w roku, kiedy na ulice naszego miasta wychodzą tysięczne tłumy, aby ten sposób dać świadectwo swojej wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

 

Procesje eucharystyczne odbywają się niezależnie od siebie we wszystkich pięciu parafiach i z reguły trasy nie liczą więcej niż 2-3 km. Zwyczajowo najliczniejsza jest ta w centralnie położonej parafii NNMP. Nie mniej liczny jest także udział wiernych w parafii pw. Ducha Świętego. Tamtejsza procesja na ulice wyrusza najwcześniej. W tym roku trasa wiodła ul. Szczecińską, Gdańską, Toruńską i Piłsudskiego. Od niepamiętnych już czasów udział w niej bierze orkiestra kolejarzy – od dawna już bez mundurów i w kilkoosobowej zaledwie obsadzie.

Zupełnie inny charakter, bardziej kameralny, miała procesja w parafii pw. Bożego Miłosierdzia. Jej uczestnicy przechodzili uliczkami osiedla Koszalińskiego. Dość liczna była za to procesja w stosunkowo małej parafii pw. św. Krzysztofa, trasa której w tym roku wiodła nadzwyczaj wąską ul. Łódzką oraz Kwiatową i Szymanowskiego. Tutaj też liturgia w porównaniu z innymi była znacznie bogatsza. Po czytaniu przy czterech ołtarzach fragmentów Ewangelii, celebrans wygłaszał krótkie kazanie tematycznie związane z Eucharystią - zadatkiem życia wiecznego. Przy każdym odbywała się także zmiana osób reprezentujących różnego grupy i wspólnoty niosących figurę Matki Boskiej Fatimskiej.

(jg)

boże ciało procesja w szczecinku - komentarze opinie

  • Gość z Wrocka - niezalogowany 2017-06-16 21:30:30

    Piękna Uroczystość piękna pogoda same korzyści najpierw duchowe....

Dodajesz jako: Zaloguj się