:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C lekki deszcz

Profesor bada Trzesiecko – jest dużo lepiejW czwartek i piątek (8-9.10) przebywał w Szczecinku profesor Tomasz Heese, naukowiec Politechniki Koszalińskiej, autor programu rewitalizacji jeziora Trzesiecko.
    Ekipa pracowników naukowych pobrała z naszego jeziora próbki wody. Ciecz została wlana do specjalnych pojemników z kilku różnych głębokości akwenu. Badania będą prowadzone w laboratorium koszalińskiej uczelni. Ich wyniki poznamy za kilka tygodni. – Po pierwszych, bardzo pobieżnych spostrzeżeniach mogę powiedzieć, że jest dużo lepiej, niż w dniu, w którym zaczynaliśmy rekultywację Trzesiecka. Najważniejsze, że pokazały się organizmy żyjące w warstwie dennej. Oznacza to, że woda jest coraz czystsza – mówi „TEMAT-owi” profesor Heese. – Pragnę też uspokoić wędkarzy. Dodatkowa ilość substancji chemicznej wprowadzonej do wody latem po skażeniu plaż miejskich bakteriami coli nie wpłynęła negatywnie na ryby. Tych, co pokazały dzisiejsze (9.10) odłowy kontrolne prowadzone przez specjalistów z Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Koszalinie, jest pod ostatkiem. Oprócz sandacza – podkreśla profesor. - To kolejny znak, że woda staje się coraz bardziej przezroczysta, a widoczność pod nią dochodzi obecnie już do kilku metrów. Dno Trzesiecka porasta też coraz większa ilość makrolitów – roślinności zanurzonej.
    Więcej na temat efektów 4-letniej rekultywacji Trzesiecka przeczytacie Państwo w najbliższym numerze naszej gazety. (sw)

Profesor bada Trzesiecko – jest dużo lepiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com