:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  25°C lekkie zachmurzenie

Projekt "Migiem pod wodę"

Fundacja "Przyjaciele Języka Migowego" dniu 04.08.2018r. zorganizowała w jeziorze Ińsko nurkowanie intro połączone z imprezą grillową dla niesłyszących mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Przez cały sobotni dzień osoby niesłyszące z terenu naszego województwa brały udział w nurkowaniu intro przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Nurkowe Aquarium z Kołobrzegu. Większość niesłyszących uczestników imprezy miało okazję nurkować po raz pierwszy w życiu. Wszystkim zejściom pod wodę towarzyszyły piękne widoki i niezapomniane wrażenia. Po nurkowaniu odbyło się potkanie przy ognisku w bardzo miłej atmosferze.

Osoby niesłyszące nie tylko mogły  spotkać się w swoim gronie, aktywnie spędzić wolną sobotę ale i po raz kolejny przekonać się, że brak słuchu nie jest przeszkodą w cieszeniu się życiem, a wyostrzony wzrok który mają z racji swojej niepełnosprawności, może być ogromną zaletą. Tego typu spotkania nie tylko  integrują społeczność osób z uszkodzonym słuchem, ale także pozwalają zapomnieć o niepełnosprawności z jaką muszą borykać się na co dzień, ponieważ jeżeli osoby niesłyszące są w swoim gronie ich niepełnosprawność po prostu znika. Powyższe  spotkanie odbyło się w ramach projektu „MIGIEM POD WODĘ", dofinansowanego  ze środków otrzymanych z Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu Społecznik - Program Marszałkowski.

Fundacja realizuje również projekt  „Rozmigany Szczecinek 2018” dofinansowany przez Urząd Miasta w Szczecinku.  Pozwolił  on na zakup wyposażenia  do klubu,  w którym dwa razy w tygodniu spotykają się osoby niesłyszące, w czerwcu odbył się spływ kajakowy rzeką Czernicą, a w lipcu trzydniowa wycieczka Karpacz – Praga. Przed nami  zawody w darta, które odbędą się pod koniec września. W ramach powyższego projektu odbędzie się też spotkanie grillowe na Mysiej Wyspie i podsumowująca projekt wigilia w grudniu.
W ostatnim czasie Fundacja pozyskała  kolejną dotację w ramach działań na rzecz osób niepełnosprawnych słuchowo. Jest to dotacja ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach zadania publicznego zleconego przez Powiat Szczecinecki pn. Rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizowanego przez PCPR w Szczecinku na zadanie "Nie słyszę, ale mogę w roku 2018.".  W ramach tego zadania odbędzie się wyjazd osób niesłyszących, do Juchowa na warsztaty pieczenia chleba, wyjście na basen i zabawa andrzejkowa. W ostatnich latach lokalna społeczność osób niesłyszących coraz bardziej czuje się  zintegrowana  i odczuwa pozytywne zmiany, bezpośrednio jej  dotyczące. Gdyby ktoś z Państwa chciał podzielić się z nami wiedzą na temat możliwości spędzania czasu wolnego przez podopiecznych Fundacji, widział jakąś możliwość współpracy lub zechciał wspomóc nasze działania w jakiejkolwiek formie, prosimy o kontakt na nasz adres mailowy: [email protected]

Ewa Tomczyk


migiem pod wodę szczecinek - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się