:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C bezchmurnie

Projekt „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” w OSZ Szczecinek

Projekt „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” w OSZ Szczecinek

Od 31 stycznia do 8 lutego 2018 r. obwały się warsztaty i spotkania indywidualne z psychologiem oraz warsztaty z zakresu zapobiegania depresji wśród młodzieży.

Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP w Szczecinku jest realizatorem projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych. W projekcie uczestniczy 10. młodych osób w terenu powiatu szczecineckiego. Od 31 stycznia do 8 lutego 2018 r. obwały się warsztaty i spotkania indywidualne z psychologiem oraz warsztaty z zakresu zapobiegania depresji wśród młodzieży. Program zajęć przewidywał treningi z zakresu integracji, komunikacji, negocjacji i rozwiązywania sytuacji konfliktowych z którymi można się na co dzień zetknąć. Uczestnicy warsztatów poznali również problematykę dotyczącą źródeł depresji oraz sposoby jej zapobiegania. Pani psycholog podpowiadała młodzieży, jak rozpoznać człowieka dotkniętego depresją, w jaki sposób można radzić sobie ze stresem i z sytuacjami nieprzewidzianymi oraz jak wzmacniać myślenie pozytywne, by nie bać się rozwiązywać zaistniałych konfliktów. Uczestnicy, angażując się w zajęcia, uświadomili sobie, że depresja jest poważną chorobą, która niestety dotyka coraz częściej ludzi młodych i wymaga specjalistycznego leczenia. Beneficjenci projektu mieli okazję uczestniczyć także w indywidualnych konsultacjach psychologicznych i uzyskać pomoc w rozwiązaniu osobistych problemów związanych, np. z trudną sytuacją rodzinną, nieradzeniem sobie ze stresem, agresją, barierą w kontaktach interpersonalnych, niewiarą w swoje ukryte możliwości. Projekt „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” przewiduje również zajęcia z kreowania wizerunku połączone z usługą stylisty (młodzież będzie mogła przejść metamorfozę) oraz kursy komputerowe, zawodowe i trzymiesięczne staże zawodowe u lokalnych pracodawców.

 

info/foto: Roman Tranbowicz, OSZ Szczecinek


szkolenie szczecinek młodzież osz warsztaty - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się