:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Protest w PKS w Szczecinku. Nie będą dowozić dzieci do szkół?
13/02/2018 10:30

W spółce PKS Szczecinek kolejne problemy. Pracownikom coraz mniej odpowiada sposób reorganizacji firmy. Tym razem chodzi o zbyt niskie pensje i zmiany w rozliczaniu przepracowanych godzin. Kierowcy nie mają bowiem tak samo rozliczanych stawek za tzw. godziny postojowe, przez co otrzymują o nawet o połowę mniejsze uposażenie. Zmiany te nie zostały uzgodnione ze związkiem zawodowym przedsiębiorstwa. Jak się dowiadujemy, jeśli nic w tej kwestii się nie zmieni, pracownicy PKS-u grożą, że nie będą dowozić dzieci do szkół.


W środę (14.02) w tej sprawie ma się odbyć spotkanie związkowców, pracowników i prezesa firmy. Ten zapewnia, że jest gotowy do rozmów, pod warunkiem, że protestujący pracownicy będą skłonni pójść na kompromis.

- Najbardziej ubolewam nad tym, że za załoga PKS Szczecinek nie próbuje podjąć rozmów z zarządem spółki, a wiem, że ten jest otwarty na negocjacje - komentuje całą sprawę Krzysztof Lis, starosta szczecinecki. - Zamiast tego stosuje się szantaż mówiąc: „Jeśli nie wrócicie do wcześniejszego uposażenia przestaniemy wozić dzieci.” Prezes spółki jest gotów do pewnych ustępstw, ale tego samego oczekuje od swoich pracowników. Nie ma wątpliwości, że należy renegocjować regulamin wynagrodzeń, ale przecież można „spotkać się po środku”. (…) Nie może być tak, że biorąc pod uwagę niezmiernie trudną sytuację spółki, kierowca podczas 12 godzinnego dnia pracy jeździ 3 godziny, a 9 stoi i żąda takiego samego wynagrodzenia. A kiedy proponujemy rozwiązanie w postaci transportu ciężarowego, to mamy ogromne trudności, aby znaleźć chętnych kierowców. (…) Firma balansuje na granicy. Co miesiąc Zgromadzenie Wspólników podejmuje stosowną uchwałę o dalszym jej  funkcjonowaniu, ponieważ jest to procedowanie wynikające z kodeksu spółek cywilnych (…) Dlatego proszę o rozwagę i proponuję aby usiąść do stołu negocjacyjnego, aby wynegocjować korzystne warunki dla firmy i pracowników.

Przypomnijmy. W ostatnim czasie szczecineckie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej, ograniczyło deficytowe kursy autobusów. Największe cięcia dotyczyły trasy Szczecinek – Koszalin. W styczniu tego roku Zarząd Powiatu zadecydował o udzieleniu firmie terminowej pożyczki w wysokości 800 tys. zł. Środki miały być przeznaczone na spłatę wcześniejszych zobowiązań, bieżącą działalność, a w szczególności na uruchomienie przewozów towarowych.

Wspomniane – towarowe przewozy mają być tzw. „drugą nogą” zakładu, przynoszącą dodatkowy dochód, dzięki któremu przedsiębiorstwo wreszcie ma wyjść na prostą. W szczecineckim PKS-ie ma kursować 15 samochodów ciężarowych z nowoczesnymi naczepami. Jeszcze w marcu mają być wysyłane na trasy zagraniczne: w Danii, Holandii, być może także we Francji. Pomóc przewoźnikowi ma także współpraca ze spółką Silva, z którą już przedsiębiorstwo podpisało wstępną umowę.

Warto nadmienić, że tego typu działania podjęte przez nowego prezesa nie zyskują akceptacji pracowników PKS-u. Większość z nich nie chce się bowiem przekwalifikowywać i przesiadać z autobusów na samochody ciężarowe.

 

..........................................................................................................................................................

Dołącz do największej, najbardziej liczącej się grupy Czytelników w mieście! Wrzuć Temat! Twoja informacja ma wartość, więc wykorzystując ją gramy fair: Prześlij nam informację ze zdjęciem lub filmem, a wykorzystane przez nas materiały nagradzamy bonami zakupowymi! Szczegóły tutaj.

Jak to zrobić? Najszybciej przez Facebooka @temat.szczecinek : 
https://www.facebook.com/temat.szczecinek/

lub mailem: [email protected]

..........................................................................................................................................................

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

pks szczecinek protest zwolnienia przewóz dzieci pensje - komentarze opinie

 • gość 2018-02-13 15:38:25

  Szykuje się kolejna Słowianka, no bo ileż można dotować z pieniędzy mieszkańców, te pieniądze mogły być na inne potrzebne cele wydane. A Związki i załoga ma jakąś propozycję, strategię rozwoju czy też Wasza jedyna propozycja "to nie będziemy wozić dzieci"?

 • Pks - niezalogowany 2018-02-13 17:05:52

  A może Pan Starosta dostanie 1400 zl. pensji i spróbuje przeżyć przez miesiac z czteroosobowa rodziną życzę powodzenia. Odnośnie transportu ciezarowego to może warto zapytać kierowców jeżdżący tirami w PKS ile dni niema ich w domu i ile dostaja pensji .Nastepna sprawa jak z kierowcy autobusu z 30 letnim stażem można nagle zrobic kierowce tira. Życzę powodzenia jak dobrze że wkrótce wybory.!!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-02-13 18:47:43

  Panie Starosto to pan i pana ludzie z Nieporozumienia Samorządowego - Pani Prezes , Pan Kujawa członek rady nadzorczej PKS , Adaś Wyszomirski doprowadziliscie do obecnego stanu. Panie Starosto niech pan poda się do dymisji bo stołki rozdane dla pańskich partyjnych kolegów i koleżanek zaczynają parzyć. I na jesień baj baj.

 • Gość - niezalogowany 2018-02-13 18:57:02

  Niech pan Lis zobaczy kogo zatrudniał na prezesów jakich fachowców którzy likwidowali dochodowe linie a co do zarobków ile bierze zarząd i nic nie robi i jeszcze jedna sprawa starosta bytowski nie wpuścił prywaciarzy a nasz starosta zezwolił wszystkim

 • gość 2018-02-13 19:14:52

  Ciekawe kiedy wreszcie ktoś napisze prawdę, o tym co stało się z tą firmą po przejęciu przez Starostwo i co dzieje się w niej obecnie . Z tego, co ostatnio czytamy wynika, że całą winę za zły stan firmy ponosi załoga. Czy ktoś z pracowników PKS-u przed podjęciem działań związanych z restrukturyzacją trwającą od 2011 roku miał jakikolwiek wpływ na to co się tam działo? Nie sądzę! Pracownicy jedynie ponoszą konsekwencje nieudolnych działań kolejnych sześciu prezesów i Zarządu, a my mieszkańcy Szczecinka finansujemy to wszystko i jeszcze jesteśmy negatywnie nastawiani wobec firmy, która służyła mieszkańcom przez ponad 70 lat . Spójrzmy na byłą Placówkę PKS w Złocieńcu i wyciągnijmy właściwe wnioski. Prawdziwa historia tej firmy - to dopiero byłby ciekawy artykuł....

 • gość 2018-02-13 19:19:11

  Partia Polityczna pod nazwa Porozumienie Samorządowe przez ostanie lata w euforiii po wygranych wyborach postanowiła obsadzić posady swoimi nieudolnymi członkami bądź stworzyć takie posady. W gminie Szczecinek pani Wieleba, były wójt gminy Grzmiaca dostał posadkę w starostwie tak na przechowanie, posadki dla dyrektorów szkół z Porozumienia. Rady nadzorcze W szpitalu pan Szysz, w SM Borne Sulinowo pan Fil - dyrektor Powiatowego Zarządu Drog (dwie posady) PKS pan Kujawa - szef PUK w Bornem Sulinowie, ZGM Barwice pan Pawenta, starosta członek rady nadzorczej MEC Szczecinek. Do tego ludzie z Porozumienia w PKS, Centum Edukacji Ekologicznej, Urzędzie Pracy, Starostwie, Gminach Szczecinek, Grzmiaca, Barwice, Biały Bór, Zakladzie Obsługi Nieruchomości i jeszcze wielu innych. BRAWO Porozumienie Samorządowe i jego prezes

 • gość 2018-02-13 21:51:42

  Proponuje nominować Towarzystwo z Porozumienia Samorządowego do nagrody MOCARZ Gospodarczy powiatu szczecineckiego w kategorii Nepotyzm Polityczny.

 • gość 2018-02-14 06:06:21

  Nastepny wizjoner "uzdrawia" PKS,a tymczasem ludzie z okolicznych miejscowosci wokol Szczecinka nie maja jak dojechac do i z pracy bo wizjonerzy wiekszosc kursow polikwidowali.Moze wizjoner wymyslil,ze jak polikwiduje wszystkie kursy i caly PKS w Szczecinku to firma ta w koncu przestanie przynosic straty bo jej wogole nie bedzie.To sie nazywa wizja !

 • gość 2018-02-14 09:27:17

  A po co uzdrawiać niech idą na kasę do Biedronki , tam dostanę więcej

 • gość 2018-02-14 17:08:05

  Starosta i ten nowy prezes chyba się dogadali i chcą zniszczyć PKS. Drogi Panie starosto to nie wina pracowników tylko rzecz jasna Pańska i Władz. Nie tylko obecnych bo poprzedni prezesowie nie byli lepsi. Wszyscy byli tam politycznie i tzn. po przyjacielsku. Może w końcu weźmiecie kogoś kto się zna na firmie transportowej, a nie że PKS jeździ tirami bo raczej każdy kojarzy i zna PKSy od innej strony.

 • gość 2018-02-14 17:19:37

  Wystarczy zobaczyć ile ludzi tam już pracuje. Pozwalniali prawie wszystkich, bo dla siebie musieli mieć. Przewozy turystyczne praktycznie nie istnieją już dawno. Starosta czy prezes wykształconej załogi nie słuchał. A na spotkaniach Pan starosta siedząc nogą przebierał z denerwowania. Nic się nie stało.....

 • Gość - niezalogowany 2018-02-14 18:45:29

  Niech Starosta wsiądzie w autobus PKS i wróci do Barwice i tam niech już zostanie do emerytury. Niech jeszcze zabierze działaczy Nieporozumienia Samorządowego.

 • gość 2018-02-14 20:41:33

  Dla Pana Starosty to tylko taczkę trzeba przygotować. Na jesień ma ja jak w banku.

 • mruj - niezalogowany 2018-02-16 16:28:13

  Jakby PKSy tak dobrze funkcjonowały, które niby pan prezes uzdrawiał to by nie stawiali je w stan likwidacji. Mobilis PKS Ostrołęka jest w likwidacji http://www.mobilis.pl/oddzialy/pks-ostroleka/komunikaty/wazna-informacja-dla-pasazerow.html

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Polerowanie/renowacja

Polerowanie/renowacja reflektorów samochodowych - wszystkie auta, bez demontażu lamp. Czas trwania: ok. 1 godziny za sztukę, cena 40 zł za sztukę...


Zobacz ogłoszenie

SPRZATANIE POMIESZCZEŃ

SPRZĄTANIE POMIESZCZEŃ BIUROWYCH PRACA PO GODZ. 18:00 TEL. 6042868


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę pracowników

Przyjmę pracowników budowlanych na stanowisko: -murarz -dekarz -pomocnik Zajmujemy się stawianiem domów SSO Oferujemy ciągłość pracy...


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę w m. Spore lub

Poszukuję działki w m. Spore, działka minimum 5000 m. lub domu do remontu, stan techniczny obojętny.


Zobacz ogłoszenie

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta OSOBOWE i DOSTAWCZE Zapraszamy do kontaktu Pozdrawiam


Zobacz ogłoszenie

Szukam mieszkania do wynajęcia

Szukam mieszkania do wynajęcia z niskimi opłatami do max 1100/1200 zł.


Zobacz ogłoszenie

Jodła Kaukaska 160-280cm

Jodła kaukaska dostępna od 5 grudnia ( I gatunek bardzo symetryczne) wysokość od 160-280cm , 100zł sztuka. Raz w tygodniu nowa dostawa. Możliwy..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Przyjmę do pracy, atrakcyjne warunki, praca na miejscu.


Zobacz ogłoszenie

Zamienie lub sprzedam

Zamienię lub sprzedam mieszkanie na 1 pietrze z garazem na os. Zachod przy ul. Karlinskiej. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchnia,..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"