:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Protest w PKS w Szczecinku. Nie będą dowozić dzieci do szkół?

Protest w PKS w Szczecinku. Nie będą dowozić dzieci do szkół?

W spółce PKS Szczecinek kolejne problemy. Pracownikom coraz mniej odpowiada sposób reorganizacji firmy. Tym razem chodzi o zbyt niskie pensje i zmiany w rozliczaniu przepracowanych godzin. Kierowcy nie mają bowiem tak samo rozliczanych stawek za tzw. godziny postojowe, przez co otrzymują o nawet o połowę mniejsze uposażenie. Zmiany te nie zostały uzgodnione ze związkiem zawodowym przedsiębiorstwa. Jak się dowiadujemy, jeśli nic w tej kwestii się nie zmieni, pracownicy PKS-u grożą, że nie będą dowozić dzieci do szkół.


W środę (14.02) w tej sprawie ma się odbyć spotkanie związkowców, pracowników i prezesa firmy. Ten zapewnia, że jest gotowy do rozmów, pod warunkiem, że protestujący pracownicy będą skłonni pójść na kompromis.

- Najbardziej ubolewam nad tym, że za załoga PKS Szczecinek nie próbuje podjąć rozmów z zarządem spółki, a wiem, że ten jest otwarty na negocjacje - komentuje całą sprawę Krzysztof Lis, starosta szczecinecki. - Zamiast tego stosuje się szantaż mówiąc: „Jeśli nie wrócicie do wcześniejszego uposażenia przestaniemy wozić dzieci.” Prezes spółki jest gotów do pewnych ustępstw, ale tego samego oczekuje od swoich pracowników. Nie ma wątpliwości, że należy renegocjować regulamin wynagrodzeń, ale przecież można „spotkać się po środku”. (…) Nie może być tak, że biorąc pod uwagę niezmiernie trudną sytuację spółki, kierowca podczas 12 godzinnego dnia pracy jeździ 3 godziny, a 9 stoi i żąda takiego samego wynagrodzenia. A kiedy proponujemy rozwiązanie w postaci transportu ciężarowego, to mamy ogromne trudności, aby znaleźć chętnych kierowców. (…) Firma balansuje na granicy. Co miesiąc Zgromadzenie Wspólników podejmuje stosowną uchwałę o dalszym jej  funkcjonowaniu, ponieważ jest to procedowanie wynikające z kodeksu spółek cywilnych (…) Dlatego proszę o rozwagę i proponuję aby usiąść do stołu negocjacyjnego, aby wynegocjować korzystne warunki dla firmy i pracowników.

Przypomnijmy. W ostatnim czasie szczecineckie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej, ograniczyło deficytowe kursy autobusów. Największe cięcia dotyczyły trasy Szczecinek – Koszalin. W styczniu tego roku Zarząd Powiatu zadecydował o udzieleniu firmie terminowej pożyczki w wysokości 800 tys. zł. Środki miały być przeznaczone na spłatę wcześniejszych zobowiązań, bieżącą działalność, a w szczególności na uruchomienie przewozów towarowych.

Wspomniane – towarowe przewozy mają być tzw. „drugą nogą” zakładu, przynoszącą dodatkowy dochód, dzięki któremu przedsiębiorstwo wreszcie ma wyjść na prostą. W szczecineckim PKS-ie ma kursować 15 samochodów ciężarowych z nowoczesnymi naczepami. Jeszcze w marcu mają być wysyłane na trasy zagraniczne: w Danii, Holandii, być może także we Francji. Pomóc przewoźnikowi ma także współpraca ze spółką Silva, z którą już przedsiębiorstwo podpisało wstępną umowę.

Warto nadmienić, że tego typu działania podjęte przez nowego prezesa nie zyskują akceptacji pracowników PKS-u. Większość z nich nie chce się bowiem przekwalifikowywać i przesiadać z autobusów na samochody ciężarowe.

 

..........................................................................................................................................................

Dołącz do największej, najbardziej liczącej się grupy Czytelników w mieście! Wrzuć Temat! Twoja informacja ma wartość, więc wykorzystując ją gramy fair: Prześlij nam informację ze zdjęciem lub filmem, a wykorzystane przez nas materiały nagradzamy bonami zakupowymi! Szczegóły tutaj.

Jak to zrobić? Najszybciej przez Facebooka @temat.szczecinek : 
https://www.facebook.com/temat.szczecinek/

lub mailem: [email protected]

..........................................................................................................................................................

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

pks szczecinek protest zwolnienia przewóz dzieci pensje - komentarze opinie

 • gość 2018-02-13 15:38:25

  Szykuje się kolejna Słowianka, no bo ileż można dotować z pieniędzy mieszkańców, te pieniądze mogły być na inne potrzebne cele wydane. A Związki i załoga ma jakąś propozycję, strategię rozwoju czy też Wasza jedyna propozycja "to nie będziemy wozić dzieci"?

 • Pks - niezalogowany 2018-02-13 17:05:52

  A może Pan Starosta dostanie 1400 zl. pensji i spróbuje przeżyć przez miesiac z czteroosobowa rodziną życzę powodzenia. Odnośnie transportu ciezarowego to może warto zapytać kierowców jeżdżący tirami w PKS ile dni niema ich w domu i ile dostaja pensji .Nastepna sprawa jak z kierowcy autobusu z 30 letnim stażem można nagle zrobic kierowce tira. Życzę powodzenia jak dobrze że wkrótce wybory.!!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-02-13 18:47:43

  Panie Starosto to pan i pana ludzie z Nieporozumienia Samorządowego - Pani Prezes , Pan Kujawa członek rady nadzorczej PKS , Adaś Wyszomirski doprowadziliscie do obecnego stanu. Panie Starosto niech pan poda się do dymisji bo stołki rozdane dla pańskich partyjnych kolegów i koleżanek zaczynają parzyć. I na jesień baj baj.

 • Gość - niezalogowany 2018-02-13 18:57:02

  Niech pan Lis zobaczy kogo zatrudniał na prezesów jakich fachowców którzy likwidowali dochodowe linie a co do zarobków ile bierze zarząd i nic nie robi i jeszcze jedna sprawa starosta bytowski nie wpuścił prywaciarzy a nasz starosta zezwolił wszystkim

 • gość 2018-02-13 19:14:52

  Ciekawe kiedy wreszcie ktoś napisze prawdę, o tym co stało się z tą firmą po przejęciu przez Starostwo i co dzieje się w niej obecnie . Z tego, co ostatnio czytamy wynika, że całą winę za zły stan firmy ponosi załoga. Czy ktoś z pracowników PKS-u przed podjęciem działań związanych z restrukturyzacją trwającą od 2011 roku miał jakikolwiek wpływ na to co się tam działo? Nie sądzę! Pracownicy jedynie ponoszą konsekwencje nieudolnych działań kolejnych sześciu prezesów i Zarządu, a my mieszkańcy Szczecinka finansujemy to wszystko i jeszcze jesteśmy negatywnie nastawiani wobec firmy, która służyła mieszkańcom przez ponad 70 lat . Spójrzmy na byłą Placówkę PKS w Złocieńcu i wyciągnijmy właściwe wnioski. Prawdziwa historia tej firmy - to dopiero byłby ciekawy artykuł....

 • gość 2018-02-13 19:19:11

  Partia Polityczna pod nazwa Porozumienie Samorządowe przez ostanie lata w euforiii po wygranych wyborach postanowiła obsadzić posady swoimi nieudolnymi członkami bądź stworzyć takie posady. W gminie Szczecinek pani Wieleba, były wójt gminy Grzmiaca dostał posadkę w starostwie tak na przechowanie, posadki dla dyrektorów szkół z Porozumienia. Rady nadzorcze W szpitalu pan Szysz, w SM Borne Sulinowo pan Fil - dyrektor Powiatowego Zarządu Drog (dwie posady) PKS pan Kujawa - szef PUK w Bornem Sulinowie, ZGM Barwice pan Pawenta, starosta członek rady nadzorczej MEC Szczecinek. Do tego ludzie z Porozumienia w PKS, Centum Edukacji Ekologicznej, Urzędzie Pracy, Starostwie, Gminach Szczecinek, Grzmiaca, Barwice, Biały Bór, Zakladzie Obsługi Nieruchomości i jeszcze wielu innych. BRAWO Porozumienie Samorządowe i jego prezes

 • gość 2018-02-13 21:51:42

  Proponuje nominować Towarzystwo z Porozumienia Samorządowego do nagrody MOCARZ Gospodarczy powiatu szczecineckiego w kategorii Nepotyzm Polityczny.

 • gość 2018-02-14 06:06:21

  Nastepny wizjoner "uzdrawia" PKS,a tymczasem ludzie z okolicznych miejscowosci wokol Szczecinka nie maja jak dojechac do i z pracy bo wizjonerzy wiekszosc kursow polikwidowali.Moze wizjoner wymyslil,ze jak polikwiduje wszystkie kursy i caly PKS w Szczecinku to firma ta w koncu przestanie przynosic straty bo jej wogole nie bedzie.To sie nazywa wizja !

 • gość 2018-02-14 09:27:17

  A po co uzdrawiać niech idą na kasę do Biedronki , tam dostanę więcej

 • gość 2018-02-14 17:08:05

  Starosta i ten nowy prezes chyba się dogadali i chcą zniszczyć PKS. Drogi Panie starosto to nie wina pracowników tylko rzecz jasna Pańska i Władz. Nie tylko obecnych bo poprzedni prezesowie nie byli lepsi. Wszyscy byli tam politycznie i tzn. po przyjacielsku. Może w końcu weźmiecie kogoś kto się zna na firmie transportowej, a nie że PKS jeździ tirami bo raczej każdy kojarzy i zna PKSy od innej strony.

 • gość 2018-02-14 17:19:37

  Wystarczy zobaczyć ile ludzi tam już pracuje. Pozwalniali prawie wszystkich, bo dla siebie musieli mieć. Przewozy turystyczne praktycznie nie istnieją już dawno. Starosta czy prezes wykształconej załogi nie słuchał. A na spotkaniach Pan starosta siedząc nogą przebierał z denerwowania. Nic się nie stało.....

 • Gość - niezalogowany 2018-02-14 18:45:29

  Niech Starosta wsiądzie w autobus PKS i wróci do Barwice i tam niech już zostanie do emerytury. Niech jeszcze zabierze działaczy Nieporozumienia Samorządowego.

 • gość 2018-02-14 20:41:33

  Dla Pana Starosty to tylko taczkę trzeba przygotować. Na jesień ma ja jak w banku.

 • mruj - niezalogowany 2018-02-16 16:28:13

  Jakby PKSy tak dobrze funkcjonowały, które niby pan prezes uzdrawiał to by nie stawiali je w stan likwidacji. Mobilis PKS Ostrołęka jest w likwidacji http://www.mobilis.pl/oddzialy/pks-ostroleka/komunikaty/wazna-informacja-dla-pasazerow.html

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0D 116KM

PEŁNA DOKUMENTACJA PLUS KOMPLET KLUCZY ROK PRODUKCJI AUTA 2003 WYPOSAŻENIE: AUTOMATYCZNA KLIMATYZACJA Webasto KOMPUTER POKŁADOWY AIR BAG X6 PLUS..


Zobacz ogłoszenie

Ekipa 6-8 betoniarzy,

Szanowni Państwo Poszukujemy pilnie 6-8 osobowej grupy pracowników do pracy w Niemczech okolice Dusseldorf. Praca na produkcji/prefabrykacja..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

Opel Zafira 1.9 CDTI, 120KM,

Sprzedam Opla Zafirę z 2008 roku po lifcie w kolorze Panacotta (beżowy metalik). Silnik 1.9 CDTI o mocy 120 KM, 7-mio osobowy. Auto zakupione w..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"