:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C całkowite zachmurzenie

Przebudowa parku wysoko oceniona. Przyjedzie prezydent?

W piątej edycji prestiżowego Konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce, w kategorii „Rewitalizowana przestrzeń publiczna w zieleni”.

    - Jury Konkursu przyznało Szczecinkowi główną nagrodę. Spośród 19 propozycji urbanistycznych, które znalazły się w drugiej turze konkursu, najwyżej oceniono projekt pod nazwą „Rewitalizacja zabytkowego Parku Miejskiego w Szczecinku” – mówi „Tematowi” Tomasz Czuk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.
    - Bardzo się cieszę, że doceniono nasz wysiłek, ponieważ rewitalizacja zabytkowego parku nie była wbrew pozorom wcale łatwą inwestycją – powiedział Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Musieliśmy pogodzić tradycję i nowoczesność, troskę o zabytkowy charakter z funkcjonalnością i wymogami XXI wieku, dzięki którym mieszkańcy Szczecinka coraz częściej traktują nasz park, jako ulubione miejsce do odpoczynku i rekreacji. Werdykt Towarzystwa Urbanistów Polskich potwierdza, że poszliśmy właściwą drogą. 

    W finałowej turze konkursu, obok Szczecinka znalazły się jeszcze: Czarnków, Busko Zdrój, Bytów, Celestynów, Jasło, Nysa, Płock, Przedbórz, Radzyń Podlaski, Jelenia Góra, Cieplice, Rzeczenica, Poznań, Warszawa i Zamość. 

 

    - Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie dyplomów Towarzystwa Urbanistów Polskich odbędzie się w środę 6 listopada br. podczas Gali Wieczornej na konferencji Future4Build, odbywającej się na terenie EXPO XXI w Warszawie – mówi T. Czuk. - Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w związku z tym, iż honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, rozważana jest wizyta głowy państwa polskiego w naszym mieście. (sw) 


Przebudowa parku wysoko oceniona. Przyjedzie prezydent? komentarze opinie

  • bgrosa - niezalogowany 2013-10-23 13:35:04

    Zgadzam się z poprzednikiem. To samo z wózkiem dla dziecka, koła to po takim spacerze porażka.

  • joorek - niezalogowany 2013-10-22 23:33:18

    Rzeczywiście park się zmienił, tylko ... Komu przeszkadzały uklepane alejki z czarnoziemu ? Kto wymyślił alejki wysypane wapnem, czy czymś tam podobnym ? Komu sprawia przyjemność spacer w letni weekend w tumanach kurzu ? Czy ktoś z ratusza widział jak wygląda rower po przejażdżce lub buty, czy odzież po spacerze ? Komu to przeszkadzało ?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com