:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C słabe opady deszczu

Przeciw przemocy. Dwa przedstawienia i film zrobiony przez funkcjonariuszy ZK

Imprezy, Przeciw przemocy przedstawienia zrobiony przez funkcjonariuszy - zdjęcie, fotografia

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada przez różne organizacje, instytucje, placówki pracujące z dziećmi i młodzieżą realizowana jest światowa kampania o nazwie „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Przedsięwzięcie ma miejsce wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. W tym roku – także w Szczecinku.

W tym czasie tematem numer jeden będą prawa dziecka, prawo do godności, szacunku, bezpieczeństwa czy wolności. Organizatorzy kampanii będą przypominać i uczyć o takich wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

W Szczecinku w ramach „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie chce zaprosić wszystkich na specjalne spotkanie edukacyjno-profilaktyczne. Spotkanie odbędzie się 18 listopada (piątek) o godzinie 11.00 w kinie Wolność. 

- Celem tego wydarzenia jest dostarczenie wiedzy i kompetencji społecznych dzieciom i młodzieży oraz informacji o dostępnych formach pomocy i wsparcia w obszarze przeciwdziałania przemocy – informują organizatorzy. – Tego dnia przedstawimy dwa spektakle profilaktyczne dotyczące zapobiegania zjawisku przemocy w rodzinie. Spektakle przygotowała młodzież i dzieci z Zespołu Szkół Społecznych STO, Gimnazjum Nr 1 im. Zjednoczonej Europy oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 6. Ponadto wyemitujemy film profilaktyczny pt. „Cofnąć czas” przygotowany przez funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Szczecinku.

- Ideą, jaka przyświeca tym wszystkim działaniom, jest budowanie właściwych postaw wobec przemocy, tworzenie sieci współpracy i wymiana dobrych praktyk z zakresu profilaktyki i interwencji – dodają organizatorzy. - Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka z napisem: „Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem”. Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy, a więc prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać, zwracać uwagę, uczyć o godności człowieka.

Warto nadmienić, że tegoroczna kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży jest objęta honorowymi patronatami Ministra Sprawiedliwości, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. 

 


Przeciw przemocy. Dwa przedstawienia i film zrobiony przez funkcjonariuszy ZK komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com