:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C lekkie zachmurzenie

Przegrali wybory, wyruszyli w Polskę. "Bijemy się w pierś"

Aktualności, Przegrali wybory wyruszyli Polskę

Platforma Obywatelska wyruszyła w Polskę. Członkowie PO, chcąc teraz, po przegranych wyborach zawalczyć o głosy średnich i małych miast, mobilizują lokalnych działaczy i zachęcają do wsparcia programu Polska Obywatelska 2.0. Właśnie takie spotkanie, mające na celu przybliżenie nowej deklaracji programowej partii, miało miejsce w środę, 1.01 w szczecineckim zamku. W spotkaniu tym wzięli udział parlamentarzyści PO: Szymon Ziółkowski, Kazimierz Plocke, Ewa Drozd i Stanisław Lamczyk.

Przegrali wybory, wyruszyli w Polskę. "Bijemy się w pierś" from temat.szczecinecki on Vimeo.

 

Sala może nie była aż tak pełna, jak podczas poprzedniego spotkania z byłą minister edukacji, Joanną Kluzik-Rostkowską, ale chętnych do wysłuchania tego, co mają do powiedzenia goście, nie brakowało. Tradycyjnie już w spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy spółek miejskich, radni z klubu PO, osoby sympatyzujące ze szczecinecką Platformą, a także – młodzież szkolna i nieliczni mieszkańcy. W wydarzeniu wziął również udział burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Już na początku spotkania parlamentarzyści zaznaczyli, że chcieliby rozmawiać o aktualnej sytuacji w kraju, o oświacie, o służbie zdrowia, infrastrukturze drogowej, a także o „zamachu, który jest szykowany na samorząd terytorialny w Polsce” oraz o potrzebach, jakie mają sami mieszkańcy Szczecinka. - Po przegranych wyborach zrewidowaliśmy swój program wyborczy. Będziemy go chcieli uzupełnić o wszystkie zgłaszane uwagi – podkreślił Kazimierz Plocke.

 

Ewa Drozd zaznaczyła, że PO ma propozycje adresowane również do młodych ludzi. – My o tych młodych ludzi dbaliśmy od samego początku. Przypomnę krótko, że to my wydłużyliśmy urlop macierzyński, wprowadziliśmy urlop tacierzyński, to my daliśmy co miesiąc 1000 zł przez cały rok wszystkim mamom, które nie pracowały, aby mogły spokojnie wychowywać swoje dzieci. To my wprowadziliśmy ustawę żłobkową… O tej edukacji myśleliśmy więc już od tych najmłodszych. 

- Wyciągnęliśmy wnioski po przegranych wyborach parlamentarnych i widzimy, że nie wszystkie rzeczy były dobrze społecznie odbierane – dodał z kolei Szymon Ziółkowski. – Stąd nasz pomysł, aby się z państwem spotykać, żeby od was dowiedzieć się, jakie rzeczywiście są wasze potrzeby. Dlatego spotykamy się we wszystkich powiatach w kraju, aby dostosowywać nasze propozycje do realnych, lokalnych potrzeb. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszystko się państwu podobało. Nam też nie. Bijemy się w pierś. Zdajemy sobie sprawę, że przegrane wybory były poniekąd z naszej winy. Ale trzeba iść dalej. Zostawmy to, co było za nami i patrzmy w przyszłość, bo rzeczywiście jesteśmy w stanie tę przyszłość sami kreować.

Podczas spotkania nie zabrakło krytycznych głosów mieszkańców. Dotyczyły one m.in. negatywnej oceny obecnego lidera, kwestii „bycia PO w opozycji”, wewnętrznych podziałów w partii i znalezienia ewentualnego partnera do przyszłego współrządzenia. Mówiono też o tym, że przez lata swoich rządów PO nie brała pod uwagę tego, jakie potrzeby i sugestie mają mieszkańcy małych i średnich miejscowości. Dyskutowano też o obawach związanych z tym, że po ponownym dojściu PO do władzy może zostać zlikwidowany lub znacząco zmodyfikowany program 500 plus.

 

Przegrali wybory, wyruszyli w Polskę. "Bijemy się w pierś" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com