:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Przejezdne i poszerzone ścieżki rowerowe są potrzebne także poza miastem

Szczecinek stawia na turystykę rowerową i alternatywne środki transportu. W tym celu niedługo ruszy inwestycja mająca na celu uzupełnienie brakujących odcinków ścieżek rowerowych na terenie miasta. W sumie ma się pojawić 13 nowych odcinków o łącznej długości 7 km.  Mieszkańcom pomysł generalnie się podoba. Wielu z nich zwraca jednak uwagę na potrzebę wybudowania tras poza obrębem miasta.


Pojawiły się również głosy odnoszące się do stanu ścieżki rowerowej, biegnącej dookoła jeziora Trzesiecko. Nasi Czytelnicy niejednokrotnie sygnalizowali potrzebę gruntownej przebudowy tej bardzo popularnej, nie tylko dla rowerzystów, trasy. 
To, że ścieżkę dookoła jeziora ciężko jest pokonać, zwłaszcza teraz – jesienią, potwierdzają zdjęcia przesłane ostatnio do redakcji Tematu przez jednego z naszych Czytelników. Na ścieżce widać zalegające, mokre liście, błoto, jak również „przeszkody”, które pojawiają się na trasie przy okazji silniejszych podmuchów wiatru.
Ale co ważne, również stan tej ścieżki był analizowany ostatnio przez ratusz. Istotne jest również to, że miasto dostrzega problem… i w najbliższym czasie zamierza go rozwiązać. W jaki sposób?
Jak się dowiedzieliśmy, pojawił się plan gruntownej przebudowy ścieżki rowerowej, biegnącej dookoła jeziora Trzesiecko. Ścieżka na całej długości ma zostać poszerzona, a także – oświetlona. W przyszłości ma funkcjonować jako „ścieżka rowerowo-spacerowa”. Ale to nie wszystko. Rozbudowane mają być także inne trasy rowerowe w obrębie miasta i na trasach łączących miasto z sąsiednimi gminami. 
Rozwój rowerowej infrastruktury w mieście jest jednym z elementów rewitalizacji Szczecinka. Ma się m.in. przyczynić do wzrostu ruchu turystycznego. Zgodnie z wytuczonym planem, nowe ścieżki powinny powstać do 2026 roku.

ścieżki rowerowe szczecinek - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2017-10-12 16:16:07

  mam tylko nadzieję ze jej nie wyasfaltuja bo straci caky swoj urok. a moze by pomyskec o poszerzeniu glownej alei w parku wzdkuz miasta? w sezonie rowerzysci i piesi sie tam nie mieszcza

 • gość 2017-10-12 17:35:44

  No to mi szczęka opadła. Ścieżkę rowerową dookoła jeziora poszerzyć. Oświetlić. Pokryć asfaltem. Odkurzaczem samochodowym liście zbierać a quadem psie kupki. W słusznych miejscach zebry wymalować. Dać doświetlenie i nawet sygnalizację świetlną... I co nam zostanie ze wspaniałej ścieżki przyrodniczej???? Tymczasem "stara" Koszalińska to nadal jest i będzie dżungla dla rowerzystów.

 • gość 2017-10-12 17:45:49

  Dobre sobie - "element rewitalizacji Szczecinka", czyli nadal powstające pseudorowerowe buble z kostki betonowej, zamiast przyzwoitych DDR z asfaltu... Wygląda na to, że szczecineccy samorządowcy z uporem kontestują współczesne standardy projektowe i wykonawcze dla infrastruktury rowerowej, które "delegalizują" kostkę betonową jako nawierzchnię użytkowych DDR...

 • gość 2017-10-12 18:01:13

  Lepsze błoto niż te białe gó...no leżące na ścieżkach w parku i przez wiele lat pylące w nasze płuca i na rowery. Oczywiście można trochę ogarnąć co większą kałużę na drodze, ale nie wymagajmy cywilizowania lasu. Co do łączenia się ścieżkami rowerowymi z sąsiednimi gminami jestem jak najbardziej za. Szkoda tylko, że lata lecą, a my cały czas jeździmy tylko wokoło jeziora. Tak samo mamy np. do Gwdy i z powrotem.

 • gość 2017-10-12 18:17:26

  Pomysł tak absurdalny jak kolejka gondolowa na Mysia Wyspę. Komuś się chce poprawiać przyrodę.

 • gość 2017-10-12 18:19:19

  Popieram przyrodę. Po to wyjeżdża się z miasta, żeby podziwiać naturę, a nie latarnie i asfalt. Mam również nadzieję, że ścieżki nie będą wysypane kamiennym tłuczniem, który od kilku lat uprzykrza spacery rowerowe i piesze nad jeziorem w okolicach Świątek.

 • Gość - niezalogowany 2017-10-12 18:30:53

  Eee tam stara Koszalinska. Była stara i będzie. A po drugiej stronie jeziora to przynajmniej łosie po oświetlonym asfalcie będą chodzić :)

 • suweren - niezalogowany 2017-10-12 19:02:05

  Poszerzenie ścieżki ok., bo faktycznie bywa tam czasami tłoczno. Ale oświetlenie to zbędny wydatek i w dodatku nie jednorazowy. Te środki z oświetlenia należałoby przeznaczyć na budowę ścieżki wzdłuż ulicy Pilskiej. I nie przekonują mnie tłumaczenia, że to teren gminy, bo jeżdżą tam pracownicy szczecineckich firm i mieszkańcy okolicznych miejscowości do szczecineckich sklepów. Ich pieniądze pośrednio zasilają budżet lokalny. Więc w trosce o ich życie i zdrowie należałoby to uwzględnić, zwłaszcza, że jest dosyć miejsca na to, żeby taka ścieżka powstała, I wcale nie musiałaby to być jakaś "wypasiona" ścieżka, tylko zwykły szlak.

 • gość 2017-10-12 19:07:13

  Lepsze błoto niż te białe gó...no leżące na ścieżkach w parku i przez wiele lat pylące w nasze płuca i na rowery. Oczywiście można trochę ogarnąć co większą kałużę na drodze, ale nie wymagajmy cywilizowania lasu. Co do łączenia się ścieżkami rowerowymi z sąsiednimi gminami jestem jak najbardziej za. Szkoda tylko, że lata lecą, a my cały czas jeździmy tylko wokoło jeziora. Tak samo daleko mamy np. do Gwdy i z powrotem.

 • Gość - niezalogowany 2017-10-12 20:12:35

  NA SŁOWIAŃSKIEJ RÓWNIEŻ PIESI MUSZĄ USTĘPOWAĆ ROWERZYSTOM NA CHODNIKACH.

 • Gość - niezalogowany 2017-10-12 22:28:00

  Ojej...liscie w Lesie Panstwowym na zdjeciu. I co teraz? Szok. Katastrofa globalna. Czlowiek nie umie chodzic po lisciach :) Ciesz sie fotografie, ze huragany omijaja ten zacianek w tym roku.

 • gość 2017-10-13 07:06:55

  Tak, najlepiej zalać asfaltem, a drzewa wyciąć w pień co do jednego, żeby jakiemuś cymbałowi liść na głowę nie spadł.

 • gość 2017-10-13 08:03:00

  Podsumowanie małe: Ścieżki rowerowe MUSZĄ być: 1. ulica Koszalińska od początku przy ul. Kościuszki aż do ronda przy stacji paliw. 2. Obwodnica czyli od cmentarza na całej długości aż do ronda przy dworcu PKP. 3.Ulica Kościuszki odcinek od ul. Jasnej do Sądu. Ponadto konieczne jest upłynnienie ruchu rowerów na ścieżce przy obwodnicy od cmentarza do ronda przy Tesco - w ten sposób, że na istniejących przejściach (na zebrach) domalować pas przejazdu dla rowerów, w miejsce idiotycznego wymogu zatrzymania się, zejścia z roweru, przeprowadzenia roweru i znów na rower i dalej można jechać (takie małe skrzyżowania z częstotliwością przejazdu 10 samochodów na godzinę).

 • Rowerek - niezalogowany 2017-10-13 19:11:53

  Przemyślenia moje... Pewnie ktoś wędrował tą ścieżką w pogodę jesienno-szaro-burą. Stęskniony był ruchu na powietrzu, po ciężkich pracach w murach, nad papierami i z klimą źle serwisowaną, wiejącą smrodem. Jak był rowerem, to ślizgał się na błotku, bo rower był miejski zapewne a nie terenowiec z grubym bieżnikiem. Jak był spacerem i "z kapcia", to adidaski mocnej marki błotem uwalał i 200 zł poszły się .. tuptać... No i rozżalony albo zdenerwowany poskarżył się gdzie trzeba.... i urzędnicy ratuszowi już pracują nad "uładnieniem". Tak więc miłośnicy pieszych spacerów, marszów z kijkami, rekreacyjnych biegów albo jazd rowerem niech się spieszą, bo 2018 rok może być dla nich ostatnim. Potem może być "metal/asfalt/szkło". Obym się mylił. A co do oświetlenia, to niech Ten, co nad nami, oświeci decydentów. Jak komuś Natura przeszkadza, niech sobie pod domen zrobi własną Marszałkowską. Zmartwień mamy dość od jednego pana z Nowogrodzkiej. Własne nam niepotrzebne.

Dodajesz jako: Zaloguj się