:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

Przekonaj się, dlaczego strzelectwo to interesujący i praktyczny sport

Duża część społeczeństwa postrzega bowiem strzelectwo jako pewnego rodzaju zagrożenie czy też dyscyplinę dla wybranych (myśliwych, sportowców czy służb mundurowych). Efektem tego jest małe uczestnictwo w klubach i organizacjach strzeleckich.

Dlaczego warto trenować strzelectwo oraz jakie są przyczyny tak małego zainteresowania tym sportem? O wypowiedź poprosiliśmy eksperta, Pawła z portalu Legalna broń.

Strzelectwo sportowe trenuję od ponad 10 lat. Pochodzę z niewielkiej miejscowości, gdzie zbudowana przez lokalną społeczność strzelnica od pierwszych lat swego istnienia cieszyła się niezwykłą popularnością. Strzeleckie treningi to zajęcie, dzięki któremu pracowałem także nad cierpliwością i skupieniem — niezbędnymi zarówno w trakcie oddawania strzału, jak i w codziennym życiu. Wielokrotne błędy i porażki wynikające z gorszej formy bądź też złego ustawienia przyrządów celowniczych wielokrotnie zniechęcały do treningów, mimo to nie poddawałem się.
Mogę dziś szczerze powiedzieć, że strzelectwo to niezwykła pasja, o której się nie zapomina. Polecam wszystkim, którzy poszukują dla siebie rozwijającej i pełnej emocji pasji.

Strach ma wielkie oczy, czyli gdzie po raz pierwszy zapoznać się ze strzelectwem?

W Szczecinku znajduje się Klub Strzelecki LOK Impuls Szczecinek, do którego każdy zainteresowany może przyjść i przekonać się, jak fascynująca potrafi być umiejętność obchodzenie się z bronią.

Co do niewielkiego zainteresowania tym sportem w Polsce przyczyn może być kilka. Po pierwsze wiele osób nie wie, że ma możliwość trenowania strzelectwa. Część osób, które znam, mówi, że zawsze chciały spróbować swoich sił w tym sporcie, ale w zasadzie nie było ku temu sposobności, nie wiedziały gdzie i czy mogą tak po prostu przyjść na strzelnice i postrzelać. Z drugiej strony byli też tacy, którzy zrezygnowali ze strzelectwa ze względów finansowych — treningi z broni palnej na prywatnej strzelnicy, gdzie musimy zapłacić za wypożyczenie sprzętu, amunicję oraz kurs (jeśli jesteśmy na strzelnicy po raz pierwszy), nieszczególnie zachęcają do pierwszej wizyty – dodaje Paweł.

Inną kwestią jest problem z uzyskaniem pozwolenia na broń, poruszany przez wspomniany portal http://legalna-bron.pl/. Nawet w przypadku pozwolenia na broń do celów sportowych cały proces, jaki trzeba przejść, jest kosztowny i czasochłonny. Ponadto należy być członkiem koła strzeleckiego oraz osiągać odpowiednie wyniki w zawodach. Nie jest to szczególnie zachęcające dla osoby, która chciałaby zainwestować we własną broń i rekreacyjnie odwiedzać strzelnicę.

Pomimo wyżej przedstawionych trudności, warto poświęcić swój czas i wybrać się na strzelnicę w swojej okolicy. Może się okazać, że zarazimy się niezwykłą i pełną emocji przygodą, jaką jest strzelanie.

 

artykuł powstał we współpracy z portalem Legalna Broń


Przekonaj się, dlaczego strzelectwo to interesujący i praktyczny sport komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com