:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Przestrzegają przed "kaczofaszyzmem". Protest pod Sądem Rejonowym w Szczecinku

Pod Sądem Rejonowym w Szczecinku znów zapłonęły znicze. Szczecinek nie był zresztą jedynym miejscem, w którym tak jak jeszcze kilka miesięcy temu protestowano w obronie demokracji i wolnych sądów. Odbywające się w całym kraju manifestacje to efekt prac, jakie są obecnie procedowane w Sejmie. Manifestujący są przekonani, że reforma KRS i Sądu Najwyższego, jaką wprowadza rząd PiS to zamach, jak również krok w stronę faszyzmu.

Właśnie o tym mówili głośno pikietujący, którzy w piątkowy wieczór (24.11) w nielicznym gronie zgromadzili się przed wejściem do szczecineckiego sądu. Tym razem w manifestacji wziął udział Andrzej Bratkowski (SLD). Historyk dobitnie przestrzegał przed faszyzmem, do którego, jego zdaniem, bardzo blisko jest zwolennikom Prawa i Sprawiedliwości.

- Proces „glajszachtowania” państwa przez „kaczofaszystów” postępuje dalej – tak skomentował ostatnie wydarzenia w Sejmie i w kraju w rozmowie z „Tematem” Andrzej Bratkowski. - We wszystkich możliwych sferach życia społecznego. W tej chwili - sądy. Mają zostać podporządkowane. Komu? Ziobrze.
- Jeżeli temu wszystkiemu towarzyszy coś, co obserwowaliśmy 11 listopada… Dziesiątki tysięcy faszystów demonstrujących w Warszawie. W mieście tak doświadczonym przez historię, w świetle pochodni i przy tym ryku, który przypomina tamte czasy. Słyszeliśmy wtedy słowa niegodne, paskudne. Dlatego dzisiaj powinno nas być tutaj jak najwięcej.

Nasz rozmówca przekonywał, że manifestacja to protest ponad podziałami politycznymi. – Jestem tutaj z własnej potrzeby – podkreślił Andrzej Bratkowski. - Zawsze przekonywałem swoich uczniów że należy przeciwstawiać się złu. Dzisiaj trzeba stanąć w obronie niezawisłości sądów, konstytucji, demokracji. Bo w rzeczywistości demokracja jest poważnie zagrożona. 

- Kiedy kilka lat temu gościł tutaj Donald Tusk i ja w czasie tego spotkania przestrzegałem publicznie przed dogadywaniem się z pisowskimi faszystami, wówczas mnie wyśmiano. Dziś wszyscy mówią, że zmierzamy ku faszystowskiej dyktaturze. I przeciwko temu też powinniśmy zaprotestować. Nie dla faszyzmu!
Podczas pikiety padła propozycja, by przed Sądem Rejonowym w Szczecinku pojawiła się tablica upamiętniająca akt samospalenia, jakiego w październiku w Warszawie dokonał 54-letni Piotr S. Mężczyzna miał w ten sposób zaprotestować przeciwko rządom PiS. 

- Zwracam się do burmistrza i do Rady Miasta. Zapalmy tutaj światło, które będzie wyrazem hołdu oddanemu temu człowiekowi i tym wartościom, dzięki którym się tu w nielicznym gronie  zgromadziliśmy. Niech ta tablica będzie bez nazwiska. Niech będzie dedykowana - szaremu człowiekowi. Bo tu jest wejście do sądu, który pod rządami „kaczofaszystów” stanie się taśmą, którą już oglądamy. Oni chcą, by nas wszystkich inaczej myślących, mających inny system wartości zaciągnąć tutaj, a potem skazać. Niech ta tablica będzie mementum, szczególnie dla tych wszystkich, którzy tutaj będą wydawać wyroki. 
 

Reklama

szczecinek protest sąd rejonowy pis kaczofaszyzm - komentarze opinie

 • gość 2017-11-25 11:39:45

  Panie Bratkowski wy tam sobie możecie palić te swoje świeczki ile wam się podoba i tym których bierzecie w obronę. Niestety NARÓD POLSKI wie doskonale jakie "sprawiedliwe" są sądy. I tu w Szczecinku też. Rozsądni mieszkańcy nie wyjdą ze swoich domów popierać nieprawość czy to z prawej czy lewej strony. Wyjdźcie bezpośrednio do ludzi i posłuchajcie o czym mówią... Przekonacie się wtedy. Ale po co? Kiedy Andrzej Duda starał się jako kandydat na prezydenta, o elektorat i jeździł po polskiej ziemi, co usłyszał...? Bardzo wiele o niesprawiedliwości sędziów, sądów, niesprawiedliwych wyrokach etc... etc... W tym miejscu skończę swój wywód bo musiałbym powołać się na fakty, a one nie są pochlebne dla żadnej ze stron sporu i wymiaru sprawiedliwości również!

 • Gość - niezalogowany 2017-11-25 12:13:00

  Czy wy debile wiecie co to jest faszyzm???a tak na marginesie to spora gromadka pali te kaganki, osmiu komunistów.

 • gość 2017-11-25 12:44:01

  Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera - stare przysłowie. Ub-ecy są poszkodowani podwójnie, bo im PIS emeryturki okroił, a i pogoda nie dopisała.

 • Gość - niezalogowany 2017-11-25 12:44:53

  Sądzę że działacze szczecineckiego PIS-u powinni pozwać tego komucha przed oblicze Sądu pod którym użył tych skandalicznych słów.

 • gość 2017-11-25 13:16:21

  Ale obciach! Coś się wam bardzo grunt pali pod nogami, szczecinecka "elito"...

 • Władysław Urbański 2017-11-25 13:24:37

  Tak się składa,że ja osobiście pamiętam jak na lekcjach historii pan Bratkowski opowiadał o bohaterstwie bratniej armii radzieckiej,przyjażni między narodami PRL i ZSRR i takie tam inne bzdury.Czyżby teraz brał przykład z osób przesłuchiwanych przez Selmowe Komisje i niczego nie pamięta?? NO CHYBA,ŻE...???:)

 • Gość - niezalogowany 2017-11-25 14:22:07

  Stare komuchy będą mówić na ludzi świetujacych 11listopada faszyści paranoja hehe. A może tak zebrać się i pogasic im te świeczki kiedy następnym razem się uzbiera tam z 15 osób pod tym sądem kto jest za?

 • gość 2017-11-25 14:44:24

  Tu piszą pod tym artykułem tylko trole z PiS - link - https://szczecinek.com/artykul/malgorzata-golinska/313282 do informacji w Temacie - Małgorzata Golińska szefową lokalnych struktur PiS. Są tylko dwa komentarze, jeden zły, a drugi dobry. Wszędzie tam gdzie mówi się o łamaniu demokracji przez PiS jego trole szaleją tryskając jadem. Trochę więcej szacunku i miłości trole do ludzi, bo to też Polacy.

 • gość 2017-11-25 15:38:55

  Takie argumenty mnie nie przekonują. To co wydarzyło się w Warszawie nie można nazwać ani również porównać z faszystowskimi wybrykami, to że kilku fanatyków wyszło z banerami godzącymi w dobre imię Polski to zawsze sie zdarzy. W tym reportażu wystarczy posłuchać pana Bratkowskiego czy on nie idzie w kierunki ksenofobi i faszyzmu, to przecież od komunizmu i jego tez narodził się faszyzm w tej najgorszej formie a pan przecież jest osoba silnie lewicującą. Należało by się przyjrzeć pana poczynaniom na płaszczyźnie pedagogicznej, co pan przekazywał młodzieży , czego pan ich uczył. myślę że pan jako przedstawiciel takiej profesji nie powinien w ogóle zajmować jakiegokolwiek stanowiska i być powiem delikatnie powściągliwym w wydawaniu daleko idących osadów w sprawach o których pan nie ma pojęcia. To jedno a drugie to to że PiS robi robotę która powinna być wykonana co najmniej dwadzieścia lat wcześniej. Więc nie gadajcie bzdur a pomóżcie w zmianach które przynoszą więcej dobrego niż złego dla Polski i polaków.

 • Gość - niezalogowany 2017-11-25 16:04:24

  A towarzyszy z PO i Nieporozumienia Samorządowego zabrakło

 • gość 2017-11-25 16:52:26

  Pan Bratkowski z terą, tera z pisem, świat stanął na głowie.

 • gość 2017-11-25 18:38:16

  "...gość 2017-11-25 11:39:45" .... wy tam sobie możecie palić te swoje świeczki" Panie GOŚĆ! Świeczkę, to kup pan sobie już dziś, żeby wkrótce zapalić na Grobie Demokracji, po którym Kaczyński będzie skakał na przemian z grobem swojego Brata.

 • Jasno, ciemno? - niezalogowany 2017-11-25 18:54:32

  "Mnie serdecznie dynda i powiewa" to, co było kiedyś. Te "kiedyś" to może nawet sięgać czasów Mieszka I, który podobno miał Polskę ochrzcić. To jedna wielka lipa, bo ochrzcić, zgodnie z Religią można tylko człowieka a i o samym Księciu, to ostatnio historycy napisali trochę nieprzychylnych wieści pokazujące jego zachowanie "niegodne przywódcy". Czas płynął, kalendarze się zmieniały, wiatr historii dmuchał w prawo i w lewo, przez Polskę przewalały cudze armie, że wspomnę Napoleona i Stalina. Nic to nas nie nauczyło, wbiło natomiast w niepojętą pychę wyzwalając zarozumialstwo i arogancję. Ponad tym stanął jeszcze jakiś debilny Kult Bohaterstwa że niby to my jesteśmy czymś wyższym, bo ... i tu właśnie brak jest tego argumentu mówiącego o wyższości pastucha nad krową. A jak dodamy "Najjaśniejsza", to mi się ciemno robi z wrażenia, bo ja jakoś tej jasności nie widzę, tylko widzę popychanie Polski w ciemnogród, zacofanie... I dlatego polityczna przeszłość Pana Andrzeja Bratkowskiego kompletnie mi nie przeszkadza a cenię Jego za dalekowzroczność i uczciwość.

 • gość 2017-11-25 20:25:49

  " gość 2017-11-25 18:38:16 " ...o Grobie Demokracji... O jakiej formie demokracji piszesz? Na pojęcie demokracja ponoć składają się dwa starogreckie słowa: DEMOS i.... KRATOS ? To pierwsze słowo DEMOS ponoć oznacza grupę, dużą liczbę ludzi..., zaś to drugie słowo KRATOS wywodzi się z mitologii greckiej i nazywa nim boga siły fizycznej i władzy. Proponuję teraz połączyć te dwa pojęcia w jedno słowo i demokracja może posiadać ciekawe pojęcie. Nie polemizuję dalej, proponuję ruszyć własną głową. Czy w takim ustroju właśnie nie żyjemy?

 • gość 2017-11-25 23:02:13

  coś mało dzisiaj jadu pisowskiego

 • gość - niezalogowany 2017-11-26 09:36:22

  "...Czy w takim ustroju właśnie nie żyjemy?.." Żyjemy w warunkach zdeptania zasad Demokracji. PiS w demokratyczny sposób doszedł do władzy i była to decyzja którą wyraził "DEMOS". Inną sprawą jest, że doszedł do władzy w następstwie kłamstwa przedwyborczego. Postem Demokrację odstawił do kąta jak starą miotłę. Zaczęło się walenie Demokracji w twarz a dla "DEMOS-u" napluto w twarz. Skutki tego powoli się ujawniają a najdramatyczniejsze, czyli zapaść gospodarcza dopiero nas czeka, to kwestia 3-5 lat (patrz Grecja), działa to z naturalnym opóźnieniem, co przećwiczyliśmy już w warunkach ręcznie sterowanej gospodarki socjalistycznej.

 • gość 2017-11-26 10:13:29

  Ej komuchy, boli zmniejszona emerytura? Ma boleć.

 • Gość - niezalogowany 2017-11-26 10:50:43

  Sentencja SO Koszalin w apelacji od wyroku I instancji SR w Szczecinku " obraza prawa... rażące naruszenia prawa oskarżonego do obrony..." (Sędzia E.Z wydany wyrok przez byłą prezes SR w Szczecinku) czy jeszcze jakiś argument???oby obrońców obecnych sądów to spotkało!!!

 • Gość - niezalogowany 2017-11-26 14:26:24

  Słychać wycie znakomicie! Miłej niedzieli:)

 • gość 2017-11-26 16:56:56

  Jak „miło” poczytać komentarze prawdziwych Polaków katolików. Samo dobro i miłość do bliźniego z was wypływa.

 • gość 2017-11-26 17:56:37

  PO to Zło.

 • Gość - niezalogowany 2017-11-27 06:06:01

  Dla ok 20 osób robi się z tego sensację. Wystarczy oglądać program "państwo w państwie" i wiemy jakie są sądy.

 • gość 2017-11-27 08:38:49

  w końcu ktoś dowalił, brawo BRATKOWSKI, brawo SLD !!!

 • gość 2017-11-27 15:08:20

  Trockiści atakują. W Juni Yewropejskiech uchwalili manifest komunistyczny białą księgę.Anielka Makrela to ideowa koministka i ateistka.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

Pilne

Szukam solidnego murarza z doswiadczeniem posiadajacego prawo jazdy i auto do pracy w niemczech.Stawka wyjsciowa 12euro/h gwarantowane..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Pożyczki Kredyty Chwilówki

Ponad 140 różnych produktów finansowych dla każdego, kilkadziesiąt na wyłączność Pożyczki Online stają się bardziej popularne od kredytów..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku z

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

Billboardy do wynajęcia.

Posiadam do wynajęcia 32 tablice reklamowe w miejscach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Pełna oferta dostępna na www.zareklamowani.tv


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Poszukujemy Opiekunki dla Pana

Zatrudnimy opiekunkę osób starszych- praca w Anglii, wyjazd pod koniec lipca. Poniżej opis kontraktu: Pan Albert pochodzi z okolic Nottingham i jest..


Zobacz ogłoszenie

Praca dla kucharza

Poszukujemy osoby na stanowisko kucharz.Praca dla osoby do 30 roku życia. ( pizzeria)Cały etat.Telefon kontaktowy 500304214.


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Pranie i czyszczenie tapicerki

Oferuję profesjonalne : -odkurzanie,pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej,podłogi,bagażnika oraz podsufitki -czyszczenie oraz konserwacja..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0Diesel

Mam do sprzedania Toyotę Avensis II 2003 r z silnikiem 2.0 diesel o mocy 116 KM. Samochód zarejestrowany w kraju, regularnie serwisowany i..


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"