:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Przynieś swoje zwłoki do pierwszej ławki, czyli co mówią nauczyciele do uczniów w Szczecinku?

Przynieś swoje zwłoki do pierwszej ławki, czyli co mówią nauczyciele do uczniów w Szczecinku?

To, że na portalu społecznościowym Facebook, można znaleźć już niemalże wszystko, wiadomo nie od dziś. W serwisie pojawiają się strony z dawką humoru, ironii i hejtu. Dotyczy to także naszego miasta. Oprócz różnego rodzaju profili firmowych, prywatnych albo “Spotted’ów”, czyli profili ina których szuka się chociażby osoby, która się nam spodobała czy którą chcemy pozdrowić, można natknąć się także na fanpage z… cytatami nauczycieli uczących w Szczecinku. Wielu z nich to naprawdę barwne postacie, a ich słowa zostają w głowach uczniów na długo, nawet po skończeniu nauki. Na nietypowej stronie jest już mnóstwo postów, a same cytaty wysyłają uczniowie.

 

O czym mówi nauczyciel jednej ze szczecineckich szkół, gdy uczeń chce zgłosić nieprzygotowanie? Na przykład: “A ja chciałbym być młody, przystojny i bogaty. Młody jestem, przystojny też, ale krucho z kasą, bo żonka zabiera wypłatę, więc jedno nieprzygotowanie to 2 zł”.

Co jeszcze mówią nauczyciele? Chociażby: “Przynieś swoje zwłoki do pierwszej ławki”, “co tak ryjesz pod tą ławką jak ten dzik?” albo, podsumowując jakieś zadanie: “To jest proste jak moja grzywka”. Nie brak także takiego tekstu, jak “Proszę pana, nie ćwiczymy paluszków pod ławką” czy “Każdy ma swoje zady i walety”.

Pojawiają się również “Ale sztosik!” czy “Nie przeciągamy się, to nie aerobik”, “Drogie panie, zakładamy sprzęty rozpoznawcze” (chodzi oczywiście o identyfikatory) oraz “Noc jest waszym królestwem!”.

Widać, że uczniowie ze szczecineckich szkół chętnie dzielą się najciekawszymi, ich zdaniem, wypowiedziami swoich nauczycieli. Także uczący mają często olbrzymie poczucie humoru. “Wiedza czeka. Ty jesteś głodny wiedzy, a nie kanapki. Przerażające. Uczeń wyżej stawia kanapkę niż wiedzę” - mówił jeden z nauczycieli z LO.  Bardzo dynamiczne zdanie, noszące niemal znamiona groźby karalnej, padło za to w innej szkole: “Jak Cię pizgnę, to Ci się sałatka z komunii odbije”. Inna nauczycielka z tej samej szkoły ma zaś swoje słynne “Ile razy mam wam powtarzać, że gruszki z pietruszkami się nie redukują”.

- Pomysł na stronę zrodził się dosyć dawno, bowiem strona funkcjonuje już od przeszło czterech lat. Motywacja była jasna - chęć publikowania najciekawszych i najśmieszniejszych cytatów nauczycieli ze Szczecinka. Uczniowie przesyłają mnóstwo wiadomości, niektóre cytaty muszą czekać na publikację nawet kilka tygodni. Gwarantujemy jednak, że znaczna ich część ujrzała “światło dzienne” - powiedział nam administrator strony “Cytaty nauczycieli ze Szczecinka”.

Patryk Witczuk

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


nauczyciele uczniowie cytaty szkoła szczecinek teksty - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2017-11-10 23:43:14

  Minęło przeszło 10 lat, a wciąż pamiętam teksty Pana Tarabasza z KEN " dzisiaj mamy dzień kobiet więc zapraszam do odpowiedzi panią XY.." albo "pani ze średnim mejkapem z ostatniej ławki do tablicy" i jeszcze jeden hit " T: stolica Portugali? Ona: no nie wiem:( T: to pytanie z innej beczki. Lizbona jakiego państwa jest stolicą? Ona: no nie wiem.." miło wspominam

 • Gość - niezalogowany 2017-11-11 06:52:28

  Idiotyzm....

 • Gość - niezalogowany 2017-11-11 08:55:54

  Kiedyś lali po gębach i nikt nie stękał

 • 123 - niezalogowany 2017-11-11 13:44:49

  "Kiedyś lali po gębach i nikt nie stękał" Do Gość: Widać, że tęsknisz za czasami komuny ;)

 • gość 2017-11-12 11:51:31

  Okazuje się po latach, że komuna miała swoje dobre strony! Kiedyś dałbym głowę, że tego nie powiem i teraz nie miałbym głowy:-)

 • Gość - niezalogowany 2017-11-12 23:18:28

  Jakiej komuny buraku?lali po gębach i uczniowie nawet się rodzicom nie skarżyli, a teraz...pipy w rurkach z pędzelkami na głowach

Dodajesz jako: Zaloguj się