:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Przystanek jak barykada dla pieszych. List Czytelnika

Przystanek jak barykada dla pieszych. List Czytelnika
 • Przystanek autobusowy ul. Jana Pawła II
 • Przystanek autobusowy ul. Jana Pawła II. Kot
 • Przystanek autobusowy ul. Jana Pawła II
 • Wizualizacja wiaty przystankowej
26/02/2019 13:00

Od ponad dwóch lat w Szczecinku słychać o budowie wizjonerskich, wykonanych z aluminium, miejskich przystanków autobusowych. Po wielu "przygodach" nie tylko cenowych (całość niemal dwukrotnie podrożała i zamiast kosztować 1,9 mln zł kosztuje 3,3 mln), całość ma być zakończona już w czerwcu 2019. Przystanki wyposażone mają być w wyświetlacze z między innymi "miejską" telewizją, monitoring, ładowarki USB. Ich budowa nieszczęśliwie zbiegła się z sezonem zimowym, więc mieszkańcy przez ostatnich kilka miesięcy oczekiwali na autobusy w deszczu i śniegu. Tymczasem już trwają prace montażowe przystanków. Oczywiście, tak drogie i wyczekane instalacje są obiektem różnych, nie zawsze dobrych, komentarzy. Oto jeden z nich, który na adres [email protected] otrzymaliśmy w piątek.

 


Doczekaliśmy się, że na przystankach autobusowych rozpoczęto montaż wiat przystankowych. Nowych. Podobno „multimedialnych”. Każda za około 130 tys. zł. Miasto Szczecinek (czytaj – Ratusz) reprezentowane przez Burmistrza, już chyba ponad rok temu (precyzja tego terminu jest mało ważna, ale jakby nie kombinował – wychodzi na burmistrza poprzedniego), zdecydowało o likwidacji przystanków poprzednich, mocno zardzewiałych. Zardzewiałych, bo od 2-3 lat, po przejęciu ich przez Miasto od KM, nikt ich nie konserwował.  

No i po długiej batalii przetargowej, są przystanki nowe. Dziś miałem możliwość z bliska i w dobrym świetle przyjrzeć się jak wygląda „dobrodziejstwo” dla pasażerów. W ocenie mojej,  niepotrzebnie za wysoki o około 0,5 – 0,8m. Przez to, dość rozległy dach, nie skutecznie chronił od zacinającego deszczu. Obrys podstawy przystanku w tylnej części jest niepotrzebnie trapezowy, przez co traci się powierzchnię użytkową, a także dach niepotrzebnie trawę z tyłu będzie chronił od deszczu. Jego długość – na przykładzie przystanku na ul. J.Pawła II przy Lidlu – za krótka w stosunku do ilości pasażerów tam oczekujących. Za to głębokość – znacznie za duża.

No i lokalizacja. Mam wrażenie, że model przystanku wybierał człowiek, co autobusem nie jeździ a lokalizację wyznaczał człowiek, który w tym miejscu nigdy nie był. To skandaliczny błąd inwestora, czyli Ratusza.

Chodnik szerokości około 4,5-4,8 metra jest w około 80% szerokości zablokowany wiatą. Przystanek stał się barykadą dla pieszych. Dla pieszych pozostawiono ścieżkę szerokości około 1 metra.

Przygodnie spotkany, stojący obok mężczyzna – niepełnosprawny, zwrócił moją uwagę na problem nie dostrzegany przez ludzi w pełni sprawnych. Na takiej ścieżce strach jest jechać wózkiem inwalidzkim. Można spaść z chodnika do zatoki autobusowej i nieszczęście gotowe.

 Jedynym pozytywem w tej sprawie jest fakt, że kot od dawna zadomowiony na tym przystanku przezwany „Konduktor”,  odnalazł się, nie przepadł, ma się dobrze i ludzkie problemy jego nie interesują - podsumowuje Czytelnik.

A co Państwo sądzą o budowie nowych przystanków? Swoje zdanie można także wyrazić w sondzie poniżej.

Aktualizacja: Czytaj https://szczecinek.com/artykul/przystanek-zostanie-cofniety/613677

Reklama

przystanki autobusowe montaż deszcz wiatr komunikacja miejska pasażerowie władze szczecinka wiaty - komentarze opinie

 • gość 2019-02-26 14:12:07

  Nie miną się dwa wózki (trudno minąć się pieszo), a jest tam jeszcze ścieżka rowerowa. Gratulacje dla projektanta - należy się medal z ziemniaka

 • gość 2019-02-26 14:23:28

  Rozpoczęto montaż wiat w bardzo złym czasie to oczywiste. Związane to było chyba z jakimiś umownymi terminami. Prace idą opieszale , ale muszą iść bo umowa. Wiata postawiona jako pierwsza juz została zdemontowana. Bubel ?????

 • gość 2019-02-26 14:32:19

  To kolejny absurdalny pomysł miejskich wizjonerów, a wykonanie jeszcze gorsze. Zawsze tak się dzieje, gdy w nosie ma się opinie mieszkańców.

 • gość 2019-02-26 14:56:23

  Nawet za 3 miliony nie dogodzisz. Może więc, lepiej wydać na ważniejsze rzeczy. I tak chodzi o to, żeby z ekranów na przystankach przemawiał do nas "z kartki" Daniel Rak.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-26 16:01:14

  Już widać że mocno przeplacone, a stawianie wiaty na środku chodnika to skandal. Na Jana Pawła postawili na klepisku, Janusze budownictwa. A wszystko za nasze pieniądze, skandal się szykuje, jest jak zwykle.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-26 16:18:36

  A może tak pomyślcie o kobietach w ciąży, które nie mają siły codziennie stać i czekać na autobus!!! I to jeszcze w zimie.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-26 16:49:57

  No co wy chcecie z okna magistratu nie widać problemu

 • Gość - niezalogowany 2019-02-26 18:00:14

  Myślę że lepiej będzie jak sprzedacie ten bubel i postawicie nowe zwykłe przystanki chroniące ludzi czekających czasem w mrozie, wietrze czy deszczu. Po prostu zwykła dobrze chroniąca wiata tańsza niż to co jest teraz. Resztę kasy może by tak dołożyć na remont piwnicy w przychodni na Kilińskiego. Bo tam chyba prezes zarządu nie był i nie widział jak tam jest. No i były i obecny burmistrz też nie widzą tego.

 • gośćww - niezalogowany 2019-02-26 18:07:24

  Postawić słupek z rozkładem jazdy bedą zadowoleni bo pieprzą jak potłuczeni

 • gość 2019-02-26 19:49:59

  2019-02-26 14:23:28........Prace idą opieszale , ale muszą iść bo umowa. Wiata postawiona jako pierwsza już została zdemontowana.... Może ktoś wie dlaczego???

 • Do gościa ww. - niezalogowany 2019-02-26 19:54:01

  Gościu jak pójdziesz kilka razy autobusem to zmienisz zdanie. Ale jak d..... wozisz furą to nie zabieraj głosu na temat o którym nie masz pojęcia. Postój na przystanku autobusowym co dzień jadąc do pracy i z powrotem to zmienisz zdanie. Albo jak dziecko co dzień wieziesz do szkoły, to zobacz ile młodych dzieci stoi na przystanku i moknie i marźnie. Ale to ciebie cieciu nie interesuje bo ty masz to głęboko w......

 • Gośćx - niezalogowany 2019-02-26 20:05:11

  Po co te narzekania

 • Gość - niezalogowany 2019-02-26 20:42:55

  Co by nie zrobić to źle. A ten "czytelnik" to chyba inżynier i magisterkę chce z sobie zrobić. Nie jestem zaślepiony wizją naszych włodarzy, ale żeby tak wszystko negować... Jakby nic nie robili to też by było źle. A może jakby każdemu mieszkańców obiecali jakiś kasę zamiast inwestycji to wtedy byłoby dobrze.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-26 22:11:56

  Juz zabrali widzialem bo wykonanie było takie jakbym ja to spawał, śmieli sie ci co zabierali że u nich by nie wyszlo z hali, a przystanki podobno z firmy z poznania

 • Gość - niezalogowany 2019-02-26 23:21:53

  Z tyłu wiaty jest sporo miejsca, można tam poszerzyć chodnik i wyminą się nawet trzy wózki. Dla mnie wiaty są porządne i nie ma co narzekać.

 • gość 2019-02-27 08:18:00

  2019-02-26 23:21:53 pytanie: czy ten teren nie należy do mieszkańców domów za przystankiem? ;) można coś zrobić po fakcie, a można i przemyśleć. cóż - widać ktoś położył łapę na kasie i cała reszta zeszła na dalszy plan

 • gość 2019-02-27 12:07:10

  Przystanki OK , ale umiejscowienie tego to już mistrzostwo. Ciekawe jak przejedzie swoim wózkiem inwalida ? Już nie wspomnę o rowerach czterokołowych na których również jeżdżą inwalidzi. brawo

 • gość 2019-02-27 21:39:46

  Wystarczą słupki z rozkładem jazdy i nie będzie krzyku widać po wpisach internautów że ciemnota z niektórych jeszcze nie wyparowała

 • Gość - niezalogowany 2019-02-27 22:31:19

  A na kogo szanowni Państwo glosowaliscie ? :)

 • gość 2019-02-28 10:32:05

  A ja myślałem, że przynajmniej klima będzie i ps4 za tą cenę a tak dostaliśmy samą gołą wiatę ;)

 • gość 2019-03-13 16:56:26

  mielenie kasy

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Dom bez alergii. Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Oprawa halogenowa led gu10

Sufitowa oprawa halogenowa Oprawa sufitowa do żarówek led, dzięki którym w bardzo łatwy, prosty i szybki sposób stworzymy eleganckie oświetlenie w..


Zobacz ogłoszenie

Zamienie lub sprzedam

Zamienię lub sprzedam mieszkanie na 1 pietrze z garazem na os. Zachod przy ul. Karlinskiej. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchnia,..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych. Praca w Szczecinku, dobre warunki płacowe. Wypłata zawsze na czas! Kontakt 798 777 058


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Przyjmę do pracy, atrakcyjne warunki, praca na miejscu.


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta OSOBOWE i DOSTAWCZE Zapraszamy do kontaktu Pozdrawiam


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"