:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Jeszcze na dobre nie powstały, a już są niszczone
Temat Szczecinecki 17/07/2019 04:43

Saga z wiatami przystankowymi trwa w najlepsze. W Szczecinku powstają one już dłuższy czas: były demontowane i montowane na nowo... Obecnie przystanki są coraz bliżej ukończenia. Jak się jednak okazuje, już są powoli niszczone przez mieszkańców miasta.

Osób, które dokonują różnego rodzaju wandalizmu w Szczecinku, jest dość dużo. Raz niszczą parkowe krzaczki, kosze na śmieci, a innym razem - przystanki autobusowe. Tego, że i nowe wiaty zostaną "przyozdobione", można się było wręcz spodziewać. I tak też się stało. Nowoczesny przystanek, który dopiero co pojawił się w pobliżu budynku Starostwa Powiatowego (nie jest jeszcze całkowicie ukończony), został pomazany przez kogoś czarnym markerem - od jego bocznej strony.

- Znowu zaczyna się robić to, co z poprzednimi przystankami. Nic tylko czekać, aż wszystko zostanie zniszczone. Stoi chwilę, a już się komuś nie podoba i postanawia to pomazać

- komentowała w trakcie wykonywania zdjęcia jedna z mieszanek Szczecinka, mieszkająca niedaleko wspomnianego przystanku.

Dodajmy, że utrzymanie sieci "starych" przystanków i usuwanie skutków wandalizmu kosztowały Komunikację Miejską tylko w jednym roku od 50 do 60 tysięcy złotych.

Warto wspomnieć, że budzące raczej mieszane uczucia nowe wiaty przystankowe, kosztować będą łącznie 3,2 mln zł. Koszt jednego to aż 130 tysięcy złotych, a powstanie ich na terenie miasta 24.


Patryk Witczuk
Reklama

przystanki szczecinek niszczenie - komentarze opinie

 • gośćar - niezalogowany 2019-07-17 07:15:59

  A gdzie \"nasza\" Straż Miejska? Siedzą przed monitorami i nic nie widzą?

 • gość 2019-07-17 08:05:33

  Przystanki ulokowane na JP-II przy \"Blaszaku\" oraz na ul. Wyszyńskiego przed światłami, godne są najwyższego potępienia i pokazania Światu, jak głupi potrafią być decydenci. Przystanki postawiono na środku chodnika blokując swobodny przepływ ruch pieszych, wózków dziecięcych, wózków inwalidzkich i rowerów. Zostanie tylko postawienie policjanta z lizakiem i gwizdkiem, żeby regulował ruch pieszych

 • gość 2019-07-17 08:11:35

  Stać Komunikację Miejską na tak rozrzutny wydatek?

 • Gość - niezalogowany 2019-07-17 10:17:41

  Szkoda milionów na przystanki które zniszczy bydło bo inaczej tego wandalizmu nazwać nie sposób... Lepiej jak za PRL słup z napisem przystanek i nawet jak zniszczą to mała strata a może jakiś baran zmądrzeje jak przywali łbem w betonowy słup i tyle zysku... 5000 zł grzywny dla wandali niszczących mienie publiczne bo rąk w tym kraju ucinać nie wolno niestety...

 • gość i nie gość - niezalogowany 2019-07-17 11:38:30

  Skoro te nowoczesne przystanki są wyposażone w cacka elektroniczne to dlaczego nie umieścić tam dwóch-trzech mikro kamer !.... I teraz jakiś durny bydlak smaruje sprayem przystanek a tu.......zonk jego podobizna ukazuje się na wszystkich mediach społecznościowych z odpowiednim komentarzem np. to jest ten wstrętny...zbój albo tak na ch...?!!! Wiem ,prawo, itd ......ale jak walczyć z tą bandą ? Tu dobre słowo nie wystarczy!!!! pozdrawim

 • gość 2019-07-17 12:42:42

  Do \"GOŚCIA 2019-07-17 08:11:35\" \nPrzystanki od kilku lat są własnością Miasta Szczecinek a nie Komunikacji Miejskiej. Cały bajzel z nimi związany obciąża Ratusz.

 • GośćTomasz - niezalogowany 2019-07-17 13:27:29

  Artykuł ponizej Przeciez Policja u was jest zajeta MEDALE SOBIE WRECZAJA ALE PROPAGANDA POZDRAWIAM Z KRAKOWA

 • BannyPL - niezalogowany 2019-07-17 14:12:01

  Kamery za miliony i też nie działają jak powinny..

 • gość 2019-07-17 14:31:08

  Bo w Polsce jest prawo do bani,powinno być jak złapany (bezmózgowiec) na niszczeniu mienia albo wyrzucaniu śmieci w lesie,podanie z imienia nazwiska,pokazanie społeczeństwu twarz (nie zamazana) i mandat 5tyś a nie jakiś ochłap 500zł i naprawienie szkody

 • Erin Brockovich 2019-07-17 15:02:56

  Według moich informacji za stare wiaty przystankowe, które też spełniały swoją rolę (chroniły przed wiatrem i deszczem) Komunikacja Miejska płaciła od 2000 do 3000 złotych. Potem wizjonerzy wymyślili system aktywnego powiadamiania i przystanki trzeba było wymienić na takie ładne, bajeranckie z monitorami, chociaż wystarczyłoby tylko dowiesić monitory na starych wiatach. Za cały ten system razem z dziesięcioma przystankami zapłaciliśmy milion złotych, z czego Unia dołożyła połowę. Czyli koszt jednego przystanku wyniósł 100 tysięcy, a według moich informacji KM płaciła za jeden przystanek 15 tysięcy, czyli za dziesięć przystanków zapłacili 150 tysięcy. Czy naprawdę mam uwierzyć, że pozostałe 850 tysięcy wydano na kilka zainstalowanych w autobusach GPS-ów i komputer, który tym systemem sterował? Ktoś zarobił. Jednak tego też było mało, w końcu pieniądze muszą być w ruchu i wizjonerzy wymyślili teraz przystanki za 130 tysięcy sztuka, które mają to samo co poprzednie, ale są jeszcze ładniejsze i bardziej bajeranckie. Podobno mają dodatkowo gniazdo USB do ładowania telefonów. Faktycznie, jest ono wszystkim niezbędne i znając rozmach naszych wizjonerów kosztuje pewnie kilkanaście tysięcy za sztukę. A co? Nie stać nas? I jak to w życiu bywa, ktoś stracił, a ktoś zarobił (i to nieźle), tylko dlaczego nasze podatki są z taką rozrzutnością wydawane na rzeczy zupełnie nam niepotrzebne?

 • gość 2019-07-17 21:14:28

  Proponuję niesamowicie proste rozwiązanie - rozwiązać w Szczecinku komunikację miejską. Na wzór Zakopanego - prywatne linie autobusowe. Można tam pojechać i zobaczyć jak efektywnie spełniają swoją funkcje. A pozostałe w budżecie z tego tytuł środki publiczne przeznaczyć na inny cel. Zapewne obowiązujące przepisy prawa na to pozwalają.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-17 22:08:17

  Ceny za śmieci do góry i można eksperymentować z przystanki czy innymi. Jak zabraknie to dowali się mieszkańcom. Niech płacą.

 • gość 2019-07-17 22:54:29

  Niech w końcu straż miejska ruszy dupy z siedzeń samochodów i trochę bacznie po obserwuje z ukrycia a nie tylko czekają że mieszkańcy im doniosą kto winny , a komendant na koniec tygodnia chwali się jacy to oni pracowici . KOMENDANT DO WYMIANY słaba ta jego formacja

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 06:09:48

  I co, to miasto naszpikowane kamerami do inwigilacji mieszkańców nie zauwarzyło wybryku?
  Zamontować w każdym mieszkaniu miejską kamerkę!!!
  Zachipować wszystkich, niech władza wie którymi drogami chodzą z kim się spotykają, kto ma wiedzę ten ma władzę.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-18 07:42:08

  Wystarczy przejść się miastem i od razu widać ile tu patologii chodzi

 • gość 2019-07-18 13:03:09

  Burmistrz w ogóle powinien zaprzestać czynienia czegokolwiek dla szczecineckiego plebsu . Przecież to bachory tego plebsu niszczą wszystko. Zamiast ławek postawić drewniane pieńki, zamiast WC wiadra, a zamiast przystanków słupek ze znakiem autobusu, i niech marzną w deszczu brudasy jak nie potrafią poskromić swoich bachorów !

 • Gość - niezalogowany 2019-07-20 16:53:58

  Lawki krotkie.

 • Hela - niezalogowany 2019-07-23 22:03:12

  Przystanki kosmiczne. ZBĘDNY wydatek. Duża wiata a ławka dla dwóch może trze ch osób. Reszta pasażerów musi stać... A są to z reguły osoby starsze. Ale włodarze miasta to gdzieś. Wymiana tych przystanków idzie jak krew z nosa. O jesieni starsi ludzie nie mają gdzie się podziać czekając na autobus. Ani usiąść ani się schronić przed wiatrem i deszczem. Przedsięwzięcie robione bez głowy. MASAKRA.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Tynkarz

Potrzebny tynkarz z doświadczeniem . Proszę o kontakt osób poważnych i konkretnych. Praca na terenie kraju i zagranicą


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"