:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C rozproszone chmury

Przystanków z aluminium w tym roku nie będzie

Przystanków z aluminium w tym roku nie będzie

W tym roku na pewno nie doczekamy się wymiany przystanków autobusowych w Szczecinku. Projekt pod nazwą “Rozbudowa dynamicznego systemu informacji pasażerskiej wraz z modernizacją głównych przystanków autobusowych w Szczecinku”, właśnie poległ.

Powodem są zbyt wysokie ceny, które proponowali w trzech przetargach wykonawcy. Propozycje wahały się w przedziale od 3 mln 300 tys. zł do prawie 3 mln 500 tys. zł, podczas gdy przewidywany w budżecie koszt przedsięwzięcia wynieść miał 1,8 mln zł. Miasto postanowiło unieważnić przetarg.

Co ważne, inwestycja w 85 proc. miała zostać sfinansowana środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Nowe wiaty miały posiadać wykonane z aluminium panele elewacyjne oraz poliwęglanowe zadaszenie. Do słupów podtrzymujących całą konstrukcję, przytwierdzone miały być monitory interaktywne, funkcjonujące w ramach dynamicznego systemu informacji pasażerskiej. System ma odpowiadać za kilka funkcji: wyświetlanie informacji pasażerskiej czy wyświetlanie informacji miejskich (kino, basen, muzeum i inne atrakcje). Oprócz tego wiaty mają być wyposażone w kamery monitoringu, gniazda USB oraz oświetlenie led wraz z automatycznie sterowanymi wyłącznikami zmierzchowymi.

 • Jedną z ciekawszych pozycji, związanych z inwestycją, miała też być “budowa stanowiska operatora monitoringu dla 94 kamer w budynku przy ul. Karlińskiej 15 w Szczecinku, w celu obsługi 24 kamer instalowanych na przystankach oraz 36 istniejących z uwzględnieniem dodatkowej rezerwy”.

Przystanki miały się znaleźć przy najważniejszych ulicach Szczecinka, w 26 lokalizacjach: na ul. Pilskiej (obok Urzędu Gminy), na ul. Cieślaka (przy cmentarzu, naprzeciwko cmentarza, przy stacji Statoil), na ul. Słowiańskiej (przy ZS STO), na ul. Szczecińskiej (przy ZS nr 1), na ul. Kołobrzeskiej (przy Bricomarche), na ul. Staszica, Kościuszki, Lipowej, Wyszyńskiego, Jana Pawła II (m.in. przy Urzędzie Miasta), 28 Lutego, Powstańców Wlkp., Ordona, Mierosławskiego, a także na ul. Dworcowej i Koszalińskiej.


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


przystanki autobusowe dynamiczny system informacji pasażerskiej aluminium szczecinek rozbudowa - komentarze opinie

 • gość 2018-05-15 20:30:29

  Dobrze, że na przystanku nie było wodotrysków, bo byłyby droższe i klapa byłaby większa.

 • gość 2018-05-15 20:33:37

  A na Zachodzie, na Mierosławskiego, przy cmentarzu... już kopią.. jakby pod te wiaty... No to jak - przetarg upadł a roboty rozpoczęte? Coś tu cuchnie... może ktoś wytłumaczy.

 • gość 2018-05-16 07:14:51

  Kopią pod stacje rowerowe...

 • Gość - niezalogowany 2018-05-16 08:18:03

  A to nie kopia pod stacje wypożyczalni rowerów?

 • gość 2018-05-21 12:48:16

  Szukają nie wiadomo jakich przystanków, a pod Szczecinkiem jest firma goltmar.pl która buduje wiaty przystankowe i wiaty rowerowe. Wystarczy się do nich zgłosić, a zaprojektują ładne i nowoczesne przystanki na miarę budżetu Szczecinka

Dodajesz jako: Zaloguj się