:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

Przyszłość Szczecinka wytyczy zespół

Elektryczne autobusy, nowoczesne wypożyczalnie rowerów, ale także duża obwodnica, sieć nowych ścieżek rowerowych, obserwatorium astronomiczne, nowe pomosty, skatepark, wyciąg do nart na Górce Rynkowej, programy zdrowotne dla mieszkańców – te oraz wiele innych pomysłów, które mają na celu stworzenie bardziej przyjaznych warunków do życia mieszkańców Szczecinka czy działających tu przedsiębiorców najpewniej znajdą się w nowej Strategii Rozwoju Miasta Szczecinek. Właśnie ruszają prace nad tym ważnym dla miasta dokumentem. 


Podobnie, jak w przypadku poprzedniej strategii, został powołany specjalny zespół, który opracuje koncepcje realizowane priorytetowo w usługach turystycznych, miejskiej gospodarce, ochronie środowiska, budownictwie mieszkaniowym czy oświacie. W skład zespołu, odpowiedzialnego za miejskie plany na najbliższe 10 lat wejdą pracownicy i dyrektorzy miejskich spółek. Na ich czele stać będzie natomiast wiceburmistrz Daniel Rak. Pierwsze spotkanie zespołu zaplanowano zaraz po wakacjach. Wszystkie osoby odpowiedzialne za opracowanie najnowszej koncepcji rozwoju miasta spotkają się w ratuszu już 7 września.
Przypomnijmy. Większość planów, jakie ujęto w obowiązującej do tej pory Strategii Rozwoju Miasta Szczecinek, udało się zrealizować. Ale niektóre pozostały tylko w sferze zamierzeń. O tym, jakie koncepcje mieli urzędnicy 10 lat temu, pisaliśmy tutaj: https://szczecinek.com/artykul/to-byly-miejskie-plany/200625. Przypomnijmy. Zgodnie z obowiązującą strategią rozwoju Szczecinka, m.in. przebudowano infrastrukturę drogową, jak również powstały nowe parkingi. Przy środkach CIVITAS Renaissance utworzono infrastrukturę do wypożyczalni rowerów, po Szczecinku zaczęły jeździć riksze, a na jeziorze pojawiły się tramwaje wodne. Zmodernizowano zamek, wybudowano wyciąg do nart wodnych oraz całą infrastrukturę na Mysiej Wyspie. 
Wówczas ważne wydawało się również wybudowanie nad Trzesieckiem amfiteatru, Euroboisk czy tajemniczo brzmiącego - Centrum Transferu Technologii i Innowacji. Do 2017 roku chciano także zagospodarować wzgórze św. Jerzego, rozbudować strzelnicę sportową, a w miejscach wzmożonego ruchu samochodów – zamontować ekrany dźwiękochłonne. 
Do najważniejszych potrzeb zaliczono także rewitalizację parku, tzw. lasku miejskiego, remont wieży św. Mikołaja, modernizację Muszli Koncertowej, jak również remont pomieszczeń należących do Adama Giedrysa. Poza tym, zgodnie ze strategią, w Szczecinku do 2017 roku miały funkcjonować tzw. mieszkania chronione, warsztaty terapii zajęciowej, zakład aktywizacji zawodowej czy szczecineckie hospicjum. Miała również zostać opracowana specjalna oferta dla stałego aktywizowania osób starszych. 

 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


elektryczne autobusy nowoczesne wypożyczalnie rowerów obwodnica sieć ścieżek rowerowych obserwatorium astronomiczne pomosty skatepark - komentarze opinie

 • gość 2017-09-06 11:09:15

  Kolejne marzenia senne chorego idioty! Wszystko może być, ale już bez tow. Jajeca.

 • gość 2017-09-06 11:29:17

  jaki procent mieszkańców stanowią dyrektorzy i pracownicy spółek miejskich, aby decydowali za nas o rozwoju miasta w najbliższych latach, dlaczego nie ma przedstawicieli mieszkańców , różnych grup przedstawicieli pracodawców ! Może my mieszkańcy powiemy Burmistrzowi czego oczekujemy , a nie jak za komuny dowiemy się co za nasze podatki jest dla nas najlepsze !!!

 • gość 2017-09-06 11:29:51

  Świetna fucha dla urzędasów. Będą pić kawę i snuć "wizję" za nasze pieniądze. Wyprodukują kupę papieru, który pójdzie na śmieci. Zobaczcie tak urzędasy dorabiają sobie po godzinach z naszych podatków. Przecież te wszystkie "Strategie dla Polski" czy Szczecinka po dwóch dnia od wyprodukowania trafią na makulaturę. Ile Rak i reszta za te wizje dostanie dodatkowego wynagrodzenia?Szkoda czasu i pieniędzy na to!!!

 • Łukasz Mrowicki 2017-09-06 11:56:54

  Zastanawiające... Pewnie znaleźli na to inwestora...

 • gość 2017-09-06 12:33:34

  Wizjonerzy mają portal, mają stowarzyszenie, wiec niech sobie po godzinach w ramach wolontariatu tworzą wizję. Czemu urzędnicy mają to robić? Nie mają innej pracy? to pożegnać się z niektórymi.

 • gość 2017-09-06 13:10:28

  Oni nie słuchają mieszkańców bo już dawno przestali! Pan Burmistrz standardowo nie ma czasu na rozmowy z mieszkańcami przecież on wie wszystko najlepiej ale już nie długo podziekuja mu mieszkańcy Szczecinka więc cierpliwości!

 • Daglaszenka - niezalogowany 2017-09-06 13:27:22

  Nie dyskutować ze mną ciemnogrodzianie. Ja tu rządzę, koniec kropka. Amen, a tfu bez amen, pomyliłem się. Jakie to tam było pozdrowienie masonów, bo zapomniałem.

 • gość 2017-09-06 13:55:49

  Dla mnie wszędzie może być trawnik ale na początek chcę mieć czym oddychać.

 • gość 2017-09-06 14:11:46

  Klika Liska rudej kity teraz przechodzi na stronę PiS. Wiadomo że PO nie wygra już wyborów i trzeba się przy korycie utrzymać. Widać tam gdzie LIsek, Edytka i Rysio tam i Golińska.

 • gość 2017-09-06 14:24:29

  Wszyscy ludzie w tym zespole są podporządkowani bezpośrednio lub pośrednio ratuszowi. Po co więc te szopki? Po co udawanie demokracji? To samo robi Kaczyński. Kto z kogo bierze przykład?

 • gość 2017-09-06 14:44:50

  Przyszłość i kierunek Szczecinka od 25 lat wyznacza przy udziale sługusów z magistratu i starostwa. Rz..gam szczecineckim samorządem=,=

 • Gość - niezalogowany 2017-09-06 16:23:54

  BURMISTRZ I JEGO PRZYDUPASY Z. P.O.WIEDĄ ŻE KONIEC ICH JEST NIEUCHRONNY SKOŃCZĄ SIĘ CIEPŁE POSADKI. DLATEGO SZUKAJĄ NOWYCH KORYTEK GDZIE MOŻNA BĘDZIE DALEJ SIĘ UCHOWAĆ.

 • Gość - niezalogowany 2017-09-06 18:10:16

  Zespoly specjalistow zarzadzajacych mjastami to doskonala mysl. Specjalisci danych branz wyznaczaja kierunki, a politycy zajmuja sie skladaniem wiazanek. Tak powinno byc i moim zdaniem... Ale, 1. Zespoly zewnetrzne, nie zwiane niczym lokalnym. Najlepiej z innego regionu lub kraju. 2. Zespoly kadencyjne, rozliczane za skutki swojej dzialalnosci. 3. Wylacznie specjalisci z wiedza naukowa i doswiadczeniem PRAKTYCZNYM. Ambicja, to moze byc troszke "niewystarczajaco"...Zadnych lokalnych dzialaczy. 4. Wlaczenie wnioskow obywatelskich do oceny i wdrozenia lub odrzucenia.

 • Gość - niezalogowany 2017-09-06 19:33:35

  Jak zwykle bywa odezwali się sami pesymisci. Czy nasze miasto nie wypieknialo pod obecnymi rzadami? Ja się zachwycam zmianami. Park to perełka. Szkoły szpital elewacje itp itd. Wszystkiego na raz zrobić się nie da. Przjezdni chwalą i podziwiaja. Tylko mieszkańcom nic sie nie podoba. Burmistrz nie rozmawia z mieszkańcami? Proszę umówić się na spotkanie i mówić. Ma mandat demokratyczny więc podejmuje decyzje. Taka jego rola. Choć trochę docenmy wysiłek i pracę na naszą rzecz.

 • gość 2017-09-06 20:36:10

  Czego ode mnie oczekujesz? Przecież to co napisałeś/napisałaś brzmi jak elegia o Józefie Stalinie. Tego się nie da czytać. Nikt normalny tak nie pisze, czy jesteś z komórki propagandy miasta ? Burmistrz został wybrany przez mieszkańców, nie przez przyjezdnych. Skoro mieszkańcom się nie podoba przyjdzie ktoś inny .Taka jest demokracja. Po co mam się umawiać z burmistrzem na spotkania? Nie mam potrzeby. Moim zdaniem źle się dzieje w mieście. Przydałoby się przewietrzyć lokalną władzę. To nie jest zdrowe dla miasta tyle kadencji rządzić. Swego czasu w TVN pokazali, że w Szczecinku nie ma wysokich standardów rządzenia i każdy to wie i widzi. Nie ma co wsłuchiwać się w głosy przyjezdnych. Mylisz kurtuazję z rzeczywistością. Nie wypada przyjezdnemu odpowiedzieć na zadane pytanie, że mu się Szczecinek nie podoba, bo obraziłby gospodarza.

 • Gość - niezalogowany 2017-09-06 21:09:24

  Hospicjum?Wolne żarty.W czasie kilkuletniej budowy Jajec pojawił się tam.Jeden raz.

 • gość 2017-09-07 07:54:17

  Jako mieszkaniec nie życzę sobie aby takim zespołem zarządzał ktoś z zarzutami prokuratorskimi. Ponadto nie będzie jasne jakimi interesami będzie kierował wiceburmistrz czy własnym czy dobrem miasta lecz te dobro miasto wiemy jak wygląda po kursie i innych epizodach. Do pani radnej Renaty R. skoro tak pani lub zadawać pytania wiceburmistrzowi to może na radzie miasta zapyta się pani w imieniu mieszkańców jak sprawa z zarzutami i czy zarzuty i pełnienie funkcji publicznej nie kolidują ze sobą...

 • gość 2017-09-07 11:33:30

  Takie wizje to strata czasu i pieniędzy!!!! Nikt nie jest w stanie przewidzieć co będzie za 5 lat czy 19 lat? Czy można byłoby przypuszczać, że nastąpi BREXIT? Albo, że będzie wojna hybrydowa na Ukrainie? że upadnie Slowianka, której niedawno wręczano Mocarza?

 • gość 2017-09-07 16:38:00

  W sumie co do wizji- gdzie podziały się riszke? Flagowe taksówki wodne i inne pomysły z Civitas? Jedyne co pozostało to zwrócić ponad 600 tyś za niewłaściwie dobraną firmę która to nadzorowała. Czy będzie powtórka z rozrywki?

 • Gość - niezalogowany 2017-09-07 17:56:05

  Podobno Rak ma być kandydatem na burmistrza a jakob ma zostac wickiem. No to dopiero będzie mafijny układ. Przyjaciele d kieliszka.

 • gość 2017-09-08 09:48:01

  Pragnę przypomnieć, że pan Rak nie ma mandatu społecznego do szerzenia swoich wizji. Jest tylko urzędnikiem mianowanym przez burmistrza, którego można w każdej chwili zmienić.

Dodajesz jako: Zaloguj się