:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

Punkt widokowy na wieży dużego kościoła, hotel na jeziorze, żegluga Kanałem Wilczkowskim...

Aktualności, Punkt widokowy wieży dużego kościoła hotel jeziorze żegluga Kanałem Wilczkowskim - zdjęcie, fotografia

Piętrowy pomost, szlaki żeglarskie, punkt widokowy na wieży kościoła mariackiego czy utworzenie wzorem legendarnego Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego - Szczecineckiego Rejonu Umocnionego (SRU?) – to tylko niektóre propozycje, mające sprawić, że Szczecinek przeistoczy się w turystyczne eldorado. 

Te i inne wizje dotyczące kierunków rozwoju miasta pojawiły się w nowym opracowaniu o nazwie „Plan Działań Miasta Szczecinek w Zakresie Rozwoju Turystyki”. Dokument będzie przyjmowany na najbliższych obradach Rady Miasta. O czym dokładnie jest w nim mowa?

W dużym skrócie, miasto w najbliższym czasie zamierza mocno wspierać rozwój turystyki. W tym celu w Szczecinku, ale i w najbliższym regionie, mają zostać zrealizowane różne inwestycje. Jako pierwszą wymienia się budowę wielofunkcyjnego pomostu na jeziorze Trzesiecko. Piętrowy pomost z efektownym tarasem ma stanowić nowy przystanek dla tramwajów wodnych. Co najważniejsze, jego budowa miałaby się rozpocząć jeszcze w tym roku. Inwestycja ma być warta przeszło 2 mln zł. 

Kolejne przedsięwzięcie to uzupełnienie sieci trasy rowerowej w obrębie miasta Szczecinek w ramach "Koncepcji tras rowerowych Pomorza Zachodniego". A także - poprawa atrakcyjności turystycznej poprzez odremontowanie zabytkowego budynku zaplecza plaży miejskiej w Szczecinku. Odnowienie budynku plaży ma polegać na rozbiórce całej konstrukcji drewnianej, naprawie wszystkich ujawnionych uszkodzeń, wykonaniu izolacji, wymianie stolarki otworowej oraz przywróceniu stanu pierwotnego z nowych materiałów. Realizacja projektu ma kosztować około 850 000,00 zł. 

Inną propozycją, która ma wzmocnić rolę turystyki wodnej, będzie budowa szlaku żeglarskiego łączącego jezioro Leśne poprzez Trzesiecko z jeziorem Wielimie. Projekt będzie polegał na przebudowie kanału Wilczkowskiego (około 500m) łączącego jezioro Leśne z jez. Trzesiecko oraz rzeki Nizica (potocznie Niezdobna) o długości ῀2,3 km, wypływającej z jeziora Trzesiecko w Parku Miejskim w Szczecinku, przepływającej przez miasto, nieużytki i uchodzącej do jeziora Wielimie, w celu przystosowania jej do pełnienia funkcji szlaku wodnego. 

Ale to jeszcze nie wszystko. Do tego wachlarza „turystycznych” pomysłów są jeszcze wymieniane przedsięwzięcia zgłaszane przez przedsiębiorców. A wśród nich – budowa restauracji rybnej na jeziorze Trzesiecko wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Szacunkowa wartość brutto projektu wynosi około 2 000 000,00 zł. Podmiot zgłaszający przedsięwzięcie to PPHU „Kacperek” Mariusz Zalewski. 

Następną propozycją jest budowa pasywnego budynku hotelowego SPA&WELLNESS dla aktywnego wypoczynku nad jeziorem Trzesiecko w standardzie 5 gwiazdek. Szacowana wartość brutto projektu wynosi około 30 000 000,00 zł. Podmiot zgłaszający przedsięwzięcie Kronospan Szczecinek Sp. z o.o. 

Inny pomysł to budowa lokalu gastronomicznego nad jeziorem w stylu irlandzkim. Obiekt miałby spełniać również funkcję widokową oraz stwarzałby możliwość cumowania jednostek pływających. W przyszłości możliwa byłaby rozbudowa obiektu o dodatkowe molo. Szacowana wartość brutto projektu wynosi około 300 000,00 zł. Podmiot zgłaszający przedsięwzięcie to „The Blackrock” Patryk Burjański.

Kolejnym proponowanym przedsięwzięciem jest odrestaurowanie i przebudowa wieży kościoła p.w. NNMP w Szczecinku - w celu nadania jej funkcji wieży widokowej i udostępnienia jej zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Szacowana wartość brutto projektu wynosi około 2 500 000,00 zł. Zgłaszający przedsięwzięcie to Parafia Rzymskokatolicka p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku.  

W planach jest jeszcze utworzenie Centrum Historycznego Zachodniopomorskie Fortyfikacje - Szczecinecki Rejon Umocniony. Centrum wraz z istniejącą infrastrukturą fortyfikacji Wału Pomorskiego na terenie powiatu szczecineckiego w tym obiektu w Szczecinku, Białym Borze i okolicach Bornego Sulinowa ma być produktem turystycznym na wojewódzkim szlaku kulturowym Zachodniopomorskich Fortyfikacji. Szacowana wartość brutto projektu wynosi około 1 500 000,00 zł. Podmiot zgłaszający przedsięwzięcie to Ogólnopolskie Stowarzyszenie Turystyczno - Historyczne Jazda 4x4 Muzeum Wału Pomorskiego i Militarnej Historii Pomorza. 

Wachlarz pomysłów zamykają dwa zadania. To rozbudowa Hotelu Residence. Szacunkowa wartość brutto projektu wynosi około 5 000 000,00 zł. Podmiot zgłaszający przedsięwzięcie to „ARMASENA” Sp. z o.o. I utworzenie bazy noclegowej „Cztery Jeziora” – Kompleks Turystyki Aktywnej. Przedsięwzięcie ma polegać na budowie kameralnych domków turystycznych, rozproszonych na obszarze powiatu szczecineckiego, umożliwiających przemieszczanie się turystów po szlakach tematycznych o różnorodnej tematyce przyrodniczej, historycznej i kulturowej pomiędzy różnymi miejscami noclegu i wypoczynku. Szacunkowa wartość brutto projektu wynosi około 13 300 000,00 zł. Podmiot zgłaszający przedsięwzięcie BDstudio Pracownia Projektowa Błażej Depczyk.  

 

foto: M-Motion


Punkt widokowy na wieży dużego kościoła, hotel na jeziorze, żegluga Kanałem Wilczkowskim... komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com