:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Pył, trociny i hałas. Mieszkańcy informują o uciążliwościach

Pył, trociny i hałas. Mieszkańcy informują o uciążliwościach
 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4
14/10/2018 14:05

Co jakiś czas sygnalizują nam Państwo obecność pyłu drzewnego na karoseriach samochodów i parapetach. Szczególnie dotyczy to wschodniej części Szczecinka. W całym mieście, tak jak dziś (niedziela, 14.10) czuć też nieprzyjemny zapach. Praktycznie nie ma tygodnia, żebyśmy na redakcyjną skrzynkę nie otrzymywali zdjęć i próśb o interwencje w tej sprawie. My robimy to, od czego jesteśmy, czyli sprawy nagłaśniamy. Co dalej? Dziś otrzymaliśmy dramatyczny list mieszkanki ul. Niecałej. Całość poniżej.

 

Droga redakcjo jestem mieszkanką naszego miasta, mieszkam na ulicy Niecałej. Zwracam się do Państwa z prośbą o opublikowanie i nagłośnienie sprawy, która tak naprawdę dotyczy nas wszystkich! - pisze pani Magda.
Od kilku dni w naszym mieście jest wyczuwalny charakterystyczny fetor z zakładu Kronospan, ponadto samochody zaparkowane na moim osiedlu jak i parapety są rano pokryte dużą ilością pyłu z w/w zakładu . 
Zwróciłam szczególną uwagę, że zakład Kronospan zwiększa intensywność swojej pracy tak naprawdę w nocy, gdy większość z nas kładzie się spać. 
Naprawdę apeluję o pomoc. Sama mam siostrę, która choruje na nowotwór i leczy się na onkologii w Szczecinie. Prowadząca Pani doktor potwierdziła mi, że bardzo dużo naszych mieszkańców naszego miasta walczy o życie w tej właśnie klinice! A nawet że tendencja jest wzrastająca (...)
Bardzo dużo mieszkańców zaczyna mieć poważne choroby górnych i dolnych dróg oddechowych różnego typu astmy itp.. 


W dniu wczorajszym firma Kronospan zorganizowała imprezę dla mieszkańców, zamydlając nam oczy, gdyż w nocy już był taki fetor, że nie byłam w stanie okna otworzyć, a rano wszystkie samochody były pokryte grubą warstwą pyłu! 


Apeluje do mediów o opublikowanie mojego listu gdyż jestem pewna, że UTWS to na 98% FIKCJA! Tak jak władze miasta udają , że jest już pięknie i cudownie, gdyż nie ma w mieście pyłów i odoru z uciążliwego zakładu Kronospan. Proszę mieszkańców i redakcję - nie dajmy się omamić imprezami organizowanymi przez Kronospan i telewizją TVN, gdyż sytuacja w naszym mieście wcale nie uległa poprawie i jeżeli nic z tym nie zrobimy to w nie długim czasie wszyscy będziemy poważnie chorować! 

 

foto: Czytelnicy: Magda, Joanna
 

Reklama

pył drzewny trociny zapach szczecinek - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-10-14 15:10:33

  Noc to pikuś. Dzisiejsza niedziela to porażka. Byłam na mieście i nastoletni mieszkańcy Szczecinka wychodząc z lodziarni mówią do rodziców że to smród z Krono. Mam pytanie do kandydata na burmistrza Pana Raka. Czy to są te wasze działania o czyste powietrze o których tak ładnie Pan mówił w piątkowej audycji w radiu Koszalin. Jeśli tak to gratuluję.

 • gość 2018-10-14 15:14:23

  Potwierdzam, dzisiaj nawet moje auto na osiedlu Zachód było zasypane wiórami. Jeżeli tak ma działać UTWS to jest jakaś kpina. Mimo specyficznego charakteru miasta (sąsiedztwo bardzo uciążliwej fabryki) w naszym mieście nie ma alergologa, osobiście od około 8 lat jeżdżę prywatnie do Koszalina to obciąża mój budżet i nikt mi tego n ie zwraca, nawet te 10 zestawów mebli do wygrania w konkursie.

 • gość 2018-10-14 16:04:53

  Dlaczego nikt nie podejmuje tematu bardzo uciążliwego huku maszyn z krono - nocą? Na Toruńskiej - tragedia. Co noc. Dlaczego mieszkańcy Drahimskiej, Sikorskiego, Warcisława, Warszawskiej, Przemysłowej nie protestują? Co się z nami porobiło? Pomijam smród i opiłki wiórów. To w tym rejonie kronobyla normalka. A teraz oddajcie głos na siedzących u stóp krono - kierowników miasta. Do mielczan nam daleko.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-14 18:01:53

  Mieszkańcy Szczecinka otwórzcie w końcu oczy i zobaczcie kto Wam zgotował ten los!Za tydzień wybory.Pokażcie PO i PS czerwoną kartkę!

 • gość 2018-10-14 19:16:30

  nie głosujmy na partie PO, PIS czy Porozumienie - wybierajcie nowych ludzi - szukajcie ludzi z poza układu tam też są wartościowi ludzie, którzy nie są w układach i tylko tacy są zdolni coś zrobić wbrew układom i partii - to by było zdziwienie dla tych tzw wielkich polityków jeżeli by w ogóle nie weszli do Rad.

 • gość 2018-10-14 20:06:18

  Koszalińska! Śmierdziało rano - około 09:30 i śmierdziało po południu - około 17:00! Wiatr był w tą stronę nawiał smród. Czyli ten UWTS (czy jak tam jego zwali), to kolejny makaron na uszy dla naiwnych. Jak wiatr wieje z kierunku południowo-wschodniego, to znów mamy przechlapane.

 • Gosiak - niezalogowany 2018-10-14 20:24:29

  Nie jestem z tych marudzących, ale : Byliśmy z rodziną cały dzień poza Szczecinkiem. Wysiadam pod domem, a tu taki smród od Krono, że aż z tego wszystkiego zaczęliśmy się śmiać. Bo to kur.. jest śmieszne że nikt nie może sobie z tym poradzić. Mało tego, drugie auto, które zostawiłem pod domem całe w mikro trocinach. Żona podsumowała to wszystko dobitnie: trzeba się stąd wyprowadzić - niestety. I tyle w temacie.

 • gość 2018-10-14 20:29:14

  wszyscy biorą kwestia tylko ile.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-14 20:37:30

  Wyjdźmy na ulicę, zablokujmy zakład!!!! Oni nas zabijają w białych rękawiczkach, codziennie tony pyłu wylatuje przez kominy na miasto. Niestety rządzący tym regionem nam nie pomogą.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-14 20:47:18

  Utws to jeden komin podczas jego instalacji i przestoju w produkcji wciąż byl spalany pyl ze szlifowania plyt, hałdy wlasnie takiego włókna drzewnego który widzimy min na autach, kora i inne odpady drzewne małej gradacji robia taką mieszankę i palone jest to 24/24 to bylo przed utws podczas instalacji i teraz jest to samo ktoś to kontroluje?

 • gość 2018-10-14 21:29:44

  CHCESZ MIEĆ RAKA? GŁOSUJ NA RAKA.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-14 21:34:33

  8 osob narzeka, reszcie miasta nie przeszkadza. Moze burmistrz zasponsoruje narzekajacym przeprowadzke I krono swobodnie zawiorkuje miasto.

 • gość 2018-10-14 22:02:35

  czas się stąd wyprowadzic!! nie ma czym oddychać, oczy łzawią a przy oddychaniu czuć pieczenie. Mieszkam koło lidla , smród i nic wiecej. Filtr to jedna wielka bujda. W powietrzu widać charakterystyczny pył i nikt nic z tym nie robi. ŻENADA!!!!!

 • gość 2018-10-14 22:13:09

  Ludzie, Terra walczy z tym układem już 9 lat, ale sami bez pomocy mieszkańców niewiele mogą zrobić. Douglas i Rak ciągle powtarzają, że to wina mieszkańców, że to niska emisja. Znaleźli sobie wytłumaczenie by wybielić Krono. Za tydzień są wybory i członkowie Terry też w nich startują. Idźcie na wybory i głosujcie na nich, bo w nich cała nadzieja

 • gość 2018-10-14 23:35:14

  Śmierdzi, jest pył, w nocy hałas. nie ma mowy o otwarciu okna. Ci co podejmują decyzje uważają mieszkańców Szczecinka za głupców. Zakład trzeba zablokować - wyjdźmy na ulice, jeżeli chcemy żyć !!!!!!!, dziwię się rodzicom malutkich dzieci , gdy spacerują z nimi w smrodzie i niebieskim dymie. W tym czasie trzeba się zamknąć w domu lub wyjechać za miasto. Ja myślę o wyprowadzeniu się z tego powodu ze Szczecinka.

 • gość 2018-10-15 08:02:33

  popieram, trzeba zablokowac dojazdy do firmy i powiadomić wolne media

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 08:33:43

  zablokować? . Zamknąć ? Tylko co z tymi ludźmi co tam pracują? Śmierdzi? Może zacząć od powiadomnienia ochrony środowiska i zrobienia badań dokladnych bez kombinacji. Myślicie że tylko w szczecinku jest zakład który śmierdzi? Są gorsze. Póki nie ma dowodów że trują ludzi nie można pisać czegos takiego oskarżać. Jestem z okolic nie ze szczecinka powinnam czuć to bardziej jak wjeżdzam ale nie czuje. U nas na samochodach i parapetach też jest taki osad 20 km dalej . Wątpię że z krono. No chyba że zrzucają z samolotu.

 • gość 2018-10-15 09:05:00

  Faktycznie na ulicy Matejki- SMRÓD, OPIŁKI I TEN CHOLERNY HAŁAS. Jeszcze gorzej niż przed fikcyjnym założeniem UTWS. Na facebooku SIS TERRA MIELEC podają że UTWS zaprojektowany i wykonany został przez dobrze nam znaną firmę o swojsko brzmiącej nazwie KRONO DESIGNE!!!!!! Ściema I TO DO KWADRATU. Te grube miliony wydane podobno jako filtr to ATRAPA. Może w końcu my mieszkańcy razem z TERRĄ wyjdźmy na ulice, zablokujmy ten KRONOBYL i wezwijmy Unijne Instytucje do zbadania tematu.

 • gość 2018-10-15 09:26:53

  Zobaczcie TERRA przez 9 lat robiła bardzo dużo ale dzień dzisiejszy pokazuje nam że już chyba spasowali. Nikt nie interesuje się problemem, zajęci wyborami i przetasowaniami w swoich szeregach. Dajmy szansę nowej twarzy miasta KRZYSZTOFOWI BEREZOWSKIEMU. W swoim wystąpieniu na tema KRONO powiedział że temat czystości środowiska będzie konsekwentnie egzekwowany i wymagany. Na pewno jako nowy burmistrz będzie starał się porozumieć z dyrekcją zakładu i podejmie kroki satysfakcjonujące obie strony. Przecież odda miasto w ręce mieszkańców!!!!!!

 • gość 2018-10-15 09:50:07

  Należy stosować ciągły nacisk na przestrzeganie norm , niech część procesu technologicznego zostanie przeniesiona do zakładów na Ukrainie z dala od aglomeracji miejskiej . Proces ten wymaga czasu ale jest nieunikniony. Ze względu na wielkość zakładów decyzje należą do ministerstwa ochrony środowiska . Aktualna władza w Warszawie właśnie wywalczyła filtry , kierunek dobry ale niewystarczający. Potrzeba nowego otwarcia dotychczasowe organizacje nie sprawdziły sie.

 • gość 2018-10-15 10:01:01

  Ktoś wyżej ukuł powiedzenie, "Chcesz mi raka głosuj na Raka". Niestety w przypadku mojej żony stało się to faktem. Ma nowotwór krtani. Lekarze z Poznania nie ukrywają, że wydatnie do jego powstanie przyczyniło się środowisko. Sam mam kłopoty z gardłem i oczami tu również tak laryngolog, jak i okulista wskazują na kopciucha od pary wodnej i latających trocin. Dlatego mam dość szemranych układów w tym mieście, głosując na PiS mam pewność, że program ochrony środowiska i dbania o czyste powietrze będzie realizowany. A to dla nas i naszych dzieci najważniejszy argument. Wobec braku zdrowia wszystko inne przestaje się liczyć. Dlatego Szanowni Państwo nie głosujcie na Platformę, która wyborców potrzebuje raz 4, a od tych wyborów, raz na 5 lat. Z Platformą Szczecinek dalej będzie się wyludniał, każdy kto ma dzieci i będzie chciał jej chronić prędzej, czy później zostanie zmuszony do opuszczenia miasta. Inna grupą są młodzi, wartościowi ludzie, którzy szukają swojej szansy po za naszym miastem. Winna tego stanu rzeczy jest nieudolna Platforma, która dużo obiecuje i na obietnicach się kończy.

 • gość 2018-10-15 10:34:10

  ciekawe czy ktos ma dane ile ludzi z samego Szczecinka pracuje w KRONO ? a ile to przyjezdni i okolice? im ta praca pasuje bo po pracy jada do domu do czystego powietrza a my zyjemy w hałasie wdychając trociny.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 10:52:56

  A ja siedzę sobie na ławeczce nie daleko maka.... Smród się unosi w piwietrzu i lata jakiś pył... Taka fajna pogoda i trzeba ze Szczecinka uciekać...

 • gość 2018-10-15 12:11:38

  Utrzymujemy krono by dawało pracę imigrantom ze wschodu bo są tańsi? PO co to?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-19 03:35:07

  Wyjeżdżamy z naszym dzieckiem kiedy tylko mamy wolne, ciągle jest chory a ma niespełna 5lat, dzis oczy mu łzawią i ropieją. Dość już tego trucia!!!!! Szukamy pracy w innym mieście i się wyprowadzamy, to jest jakiś dramat!!!!! Auto codziennie w wiórach, to wyobrazić sobie można co mamy w płucach :(

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Dom bez alergii. Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Motorek Zumico GR500 125/50

Mam do sprzedania w pełni sprawny motorek Zumico z 2010 roku. Silnik 139FMB 125ccm, zarejestrowany na 50. Na tym silniku przejechane ok 2000 km, a..


Zobacz ogłoszenie

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Przestronne mieszkanie na

Mieszkanie odnowione. Salon połączony z kuchnią - zabudowa kuchenna, podłoga terakota/panele, ściana glazura i gładź. Przedpokój - trzy szafy..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"