:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Rada Powiatu Szczecineckiego obradowała po raz ostatni 

Rada Powiatu Szczecineckiego obradowała po raz ostatni 

W środę (17.10) odbyła się 54. i zarazem ostatnia sesja Rady Powiatu w tej kadencji. Każdy z radnych już na początku obrad otrzymał publikację, w której zawarto wszystkie przedsięwzięcia zrealizowane w przeciągu ostatnich czterech lat. 

Po rozpoczęciu obrad przez przewodniczącą Dorotę Chrzanowską, radni mieli możliwość wystąpienia i podsumowania swojej działalności na przestrzeni kadencji. Jako pierwszy z możliwości tej skorzystał z radny Grzegorz Poczobut. Porównał pracę samorządowca do służby i przyznał, że podczas ostatnich czterech lat nabrał ogromnego doświadczenia:

- Było to możliwe dzięki państwu. Każdy dzień, każda sesja, każde spotkanie komisji, to były wartości dodane. Mogliśmy merytorycznie dyskutować, polemizować, pięknie się różnić, zawsze w oparciu o kulturę polityczną, której tak bardzo brakuje, zwłaszcza w przestrzeni miejskiej. 

Następnie przy mównicy pojawił się radny Mariusz Kowalewski, którego wystąpienie było chyba najbardziej nostalgiczne. Radny podsumował swoje 3 kadencje, ale skupił się raczej – jak sam powiedział – na porażkach, a nie sukcesach. Cytując klasyków, starał się wytłumaczyć powody pewnych swoich decyzji, jak chociażby wystąpienie z szeregów Porozumienia Samorządowego. Przepraszał, że czasami nie głosował zgodnie ze swoim sumieniem.

Jako trzecia głos zabrała Joanna Pawłowicz:

- To był dobry czas. Trzeba się różnić, ale różnić się mądrze i na argumenty – przyznała. -  Mimo tych różnic zawsze udawało nam się osiągać porozumienie i wyciągać wspólne wnioski. Funkcjonowaliśmy w atmosferze pracy. Również nie chciałabym wymieniać tego, co nam jako członkom klubu RDS udało się osiągnąć, bo tak naprawdę jest to sukces mieszkańców, którzy o te poszczególne sprawy zabiegali. 

W drugiej części obrad głos zabrał starosta Krzysztof Lis, który podsumował pracę V kadencji samorządu powiatu szczecineckiego:

- Rzeczywiście nie chodzi o to, aby się chwalić, ale aby pewne rzeczy przypomnieć. Udało nam się osiągnąć bardzo wiele, a pamięć jest ulotna

– mówił Krzysztof Lis.

Starosta oznajmił, że w kończącej się kadencji odbyły się 54. sesje Rady Powiatu, która łącznie podjęła 398 uchwał. Członkowie Zarządu Powiatu Szczecineckiego obradowali 204 razy i podjęli 398 uchwał.

W tym czasie dochody powiatu wyniosły ponad 411 mln zł, zaś wydatki prawie 414 mln zł. Na same inwestycje Powiat Szczecinecki przeznaczył pond 80 mln zł. Na szeroko pojętą oświatę wydano niemalże 196 mln zł, podczas gdy subwencja oświatowa wynosiła niespełna 134 mln zł. Starosta przypomniał również, że do budżetu powiatu z różnych źródeł zewnętrznych pozyskano prawie 70 mln zł. Wspomniał też o bezrobociu, które w tym czasie zmniejszyło się o 2198 osób, a na walkę z którym samorząd powiatowy wygenerował ponad 60 mln zł. Na rehabilitację zawodową i społeczną ze środków PFRON, udało o się pozyskać 10, 5 mln zł.

Starosta przybliżył również wszelkiego rodzaju miękkie projekty, realizowane przez samorząd powiatowy tj.:  „Najlepszy w zawodzie” (ponad 1,7 mln zł) „Dobry klimat dla zawodowców”( ponad 3,8 mln zł) , „Mówię bez słów” (ponad 521 tys. zł). Przypomniał, że z kolei  PCPR tworzył lub partnerował takim projektom jak: „Aktywny Ty” (ponad 1,9 mln zł) , „Regionalna Akademia Rodziny” (154 tys. zł), czy „Nawigator Samodzielności” (ponad 1mln zł).

Następnie starosta skupił się na konkretnych inwestycjach realizowanych w poszczególnych latach. W 2015 roku samorząd powiatowy na inwestycje wydał ponad 22,5 mln zł, w tym ponad 7,4 mln zł na drogi. To właśnie wtedy przebudowano ulicę Staszica, Wojska Polskiego w Bornem Sulinowie, drogę powiatową Białowąs – Sulikowo  w gminie Barwice. Poddano przebudowie i termomodernizacji szpital (ponad 4,5 mln zł), instalując w nim m.in. odnawialne źródła energii, co pochłonęło 1,7 mln zł. Te ostatnie,  za 752 tys. zł,  zainstalowano również w Spółce SM. To w 2015 roku zainwestowano ponad 6 mln zł  w powstające CEEiRJ. Zakupiono również mobilny szpital z karetką za ponad 598 tys. zł.
W kolejnym roku samorząd powiatowy na inwestycje przeznaczył ponad 17,5 mln zł,  w tym ponad 5,5 mln zł na drogi. Zakończyły się prace przy przebudowie ulicy Staszica, Waryńskiego, drogi Stare Wierzchowo – Drężno, drogi w Dalęcinie, i rozpoczęły te związane z przebudową mostu i odcinka drogi pomiędzy Trzesieką i Mosiną. To właśnie w roku 2016 Powiat Szczecinecki rozpoczął swoją sztandarową inwestycję – budowę stadionu lekkoatletycznego przy ZS nr 6 w Szczecinku. Przedsięwzięcie pochłonęło ponad 10 mln zł,  ale 4 mln zł udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu. Rok 2016 to również m.in.  dalsza rozbudowa szpitala, w który samorząd powiatowy zainwestował ponad 6 mln zł.
W roku 2017 na inwestycje Powiat Szczecinecki przeznaczył prawie 11 mln zł. Finał znalazły kolejne drogowe przedsięwzięcia, na które  wydano ponad 2,5 mln zł. Rozpoczął się remont budynku starostwa, który pochłonął niespełna 1 mln zł . Trwały prace związane z budową stadionu, na który wyasygnowano ponad 3,5 mln zł. Przełamano kolejne bariery architektoniczne, co kosztowało prawie 140 tys. zł.
Rok bieżący to niemal 30 mln zł na inwestycje, z czego 11 mln zł przeznaczono na remonty dróg. Rozpoczęła się długo wyczekiwana przebudowa ulicy Trzesieckiej – koszt ponad 7 mln zł, a  także ulicy Koszalińskiej, który pochłonął  ponad 1,3 mln zł. To również m.in. planowany remont drogi w Drzonowie w gminie Biały Bór, za ponad 1,9 mln zł. Rok 2018, to czas gdy nauczanie techniczne wzbiło się na najwyższy z możliwych poziomów. Rozpoczęto budowę Centrum Innowacji i Praktyk przy ZST w Szczecinku, a koszt inwestycji oszacowano na ponad 5,5 mln zł. W ramach programu „Szczecinecki eksperyment” za prawie 2 mln zł doposażono  kolejne pracownie,  w tym m.in. pracownię CNC. W tym samym czasie za niemal 2,3 mln zł powstała sala „Europejskiego kierowcy”.

Starosta Krzysztof Lis długo dziękował wszystkim, z którymi przyszło mu pracować w ciągu ostatnich czterech lat: przewodniczącej Dorocie Chrzanowskiej, radnym, członkom Zarządu, paniom skarbnik i sekretarz, dyrektorom jednostek organizacyjnych, szefom policji i straży pożarnej, PINB i Sanepidu oraz wszystkim współpracownikom, dzięki którym – jak powiedział - wiele przedsięwzięć wychodziło poza pewne ramy.

Oczywiście w tak podniosłej chwili nie mogło zabraknąć kwiatów i prezentów. Na pamiątkę V kadencji, starosta wręczył radnym, prezesom spółek oraz dyrektorom poszczególnych jednostek, piękne pióra i długopisy. Futerał został opatrzony specjalną dedykacją.

Na zakończenie głos zabrała przewodnicząca Rady Powiatu Dorota Chrzanowska, która nie kryjąc wzruszenia, podsumowała wszystkie kadencje swojej pracy. Również dziękowała wszystkim współpracownikom, wręczając bukiety kwiatów. Jak powiedziała zwracając się do starosty Krzysztofa Lisa i wicestarosty Marka Kotschego:

- To tutaj uczyłam się samorządu, ale miałam wspaniałych nauczycieli. W sposób szczególny doceniła i podkreśliła pracę pań z Biura Obsługi Rady.

Wyrazy swojej wdzięczności składali również Dorota Patkowska – dyrektor Poradni Psychologiczno Pedagogicznej, Barbara Zasada – dyrektor SOSW, Robert Jasek – dyrektor ZS Nr 2 oraz Arkadiusz Szczepaniak – dyrektor I LO.

Po zakończeniu sesji wszyscy stanęli do wspólnej fotografii przed budynkiem starostwa.


Foto/info Piotr Rozmus, Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Reklama

szczecinek rada powiatu powiat starostwo ostatnie obrady kadencja 2014-2018 - komentarze opinie

  • gość 2018-10-18 12:54:10

    koczy jaki "szczery" uśmiech

  • gość 2018-10-18 14:02:23

    Z największym uznaniem patrzę na pracę Rady Powiatu i Starosty. W tym obrzydliwie upolitycznionym świecie udało się im utrzymać bardzo dużą neutralność polityczną, choć czasami trudno było przed tym się bronić. Stanowisko swoje prezentuję wobec bardzo nieuczciwego oskarżania "Powiatu" (w szerokim tego rozumieniu), że drogi powiatowe są w bardzo złym stanie (nie jestem w stanie zacytować dokładnie słów jednego pana kandydata do Rady Powiatu, który to głosił). Niech ten pan otworzy oczy. Metody Kaczyńskiego nie do stosowania w Szczecinku.

  • gość 2018-10-18 19:24:01

    a gdzie Pan w dresie czyżby na takie okazje nie było takich na kant ?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Szkolenie 5-cio dniowe MP z

UWAGA ZACHODNIOPOMORSKIE !!! OSZCZĘDZAJ PIENIĄDZE !!! 5-cio dniowe szkolenie z MP brwi, oczu i ust oraz korekt i kamuflaży, możesz odbyć już za..


Zobacz ogłoszenie

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

50 - letni rencista poszukuje

Młody rencista podejmie się biurowej pracy zdalnej. Znajomość pakietu Office, Corel Draw, Photo Shop. Umiejętność tworzenia stron internetowych w..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy Monterów /

Spółka Energo-Remont z siedzibą w Gdańsku poszukuje osób na stanowisko: Monter / Monter-Spawacz Wymagania: - wykształcenie min. zawodowe lub..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

Do wynajmu mieszkanie w bloku

Mieszkanie o pow. 46 m2 na parterze . Trzy pokoje o powierzchniach 7 , 12 , 15 m2 .Pokój największy z aneksem kuchennym . Korytarz , łazienka z..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy Monterów /

Spółka Energo-Remont z siedzibą w Gdańsku poszukuje osób na stanowisko: Monter / Monter-Spawacz Wymagania: - wykształcenie min. zawodowe lub..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0D 116KM

PEŁNA DOKUMENTACJA PLUS KOMPLET KLUCZY ROK PRODUKCJI AUTA 2003 WYPOSAŻENIE: AUTOMATYCZNA KLIMATYZACJA Webasto KOMPUTER POKŁADOWY AIR BAG X6 PLUS..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy Monterów /

Spółka Energo-Remont z siedzibą w Gdańsku poszukuje osób na stanowisko: Monter / Monter-Spawacz Wymagania: - wykształcenie min. zawodowe lub..


Zobacz ogłoszenie

Kucharki / pomoce kuchenne -

Poszukujemy osób chętnych do pracy jako kucharze/kucharki i pomoce kuchenne. Od kandydatów oczekujemy min. 6 miesięcznego doświadczenia na podobnym..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe

Wynajmę od zaraz zadbane, czyste, ciepłe mieszkanie, niski czynsz. Dwa pokoje. Częściowo umeblowane. Wynajem minimum na okres 12 m-cy. Ulica..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"