:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Radni ukryli nazwy rond, których chcieli mieszkańcy!

K. Berezowski: Uzyskałem z ratusza odpowiedź na pismo w którym poprosiłem o spis propozycji nazw rond, które cieszyły się największym poparciem mieszkańców. Okazało się, że podpisy poparcia miały tylko 4 ronda! Z tych 4 radni zaakceptowali... jedno.

Ronda w Szczecinku. Jest już policja, badająca sprawę znikającego ronda Kaszewskich (czytaj tutaj https://szczecinek.com/artykul/sfalszowany-dokument/429722). Ale są też ronda ukryte. Prawdziwe perełki wśród 80 propozycji. Propozycji, których jakoby było tak wiele. Ale na kartce ze znikającym rondem Kaszewskich (na marginesie jeden z najaktywniejszych radnych), są propozycje istniejących przecież rond: Olgi Zawadzkiej, Mariana Golińskiego czy kard. Ignacego Jeża. Każda z propozycji nazwania rond była starannie przygotowywana przez osoby, które spotkałem podczas inicjatywy ronda im. ks. Jana Lisa. Przygotowywano po jednej propozycji, nigdy "hurtowo". Tymczasem w mediach mogliśmy usłyszeć o rondach Ofiar Faszyzmu, Nazizmu, Totalitaryzmów itp. Dziwiło mnie to, bo wiedziałem o rondach z setkami podpisów poparcia, o których milczano. Chciałbym przybliżyć owe ukryte ronda. Uzyskałem nawet z ratusza pismo potwierdzające, że te propozycje rond zostały złożone przez mieszkańców. Poprosiłem o spis propozycji nazw rond, które cieszyły się największym poparciem. Okazało się, że podpisy poparcia miały tylko 4 ronda! Propozycje z liczbą podpisów mniejszą niż 20 pominięto.

 

 

Rondo ks. prałata Jana Lisa - spektakularny sukces mieszkańców.

Za rondem im. ks. prałata Jana Lisa udało mi się zabrać grubo ponad 700 podpisów. Był to wniosek J. Dudzia i J. Kondka (absolwent paryskiej Sorbony). Nie był to pierwszy wniosek o uhonorowanie ks. J. Lisa. Rondo ks. prałata Jana Lisa jest na pewno rondem wybranym przez mieszkańców. Udało mi się zgromadzić dzięki współpracy z ks. Andrzejem Targoszem i p. Wacławem Liniewiczem dużo zdjęć ks. prałata, ustalić fakty z jego biografii i mam nawet kontakt do rodziny ks. prałata Jana Lisa, która przechowuję największą pamiątkę po naszym księdzy prałacie - order Virtuti Militari. "To spoko ksiądz i dobry człowiek" - słowa pewnej emerytki utkwiły mi w pamięci. Podczas zbierania podpisów spisałem anegdoty o ks. prałacie Janie Lisie, którymi dosłownie zasypywali mnie mieszkańcy naszego miasta. Ksiądz był bardzo lubiany i wiem, że jego rondo to wielki sukces mieszkańców.

 

Ks. Marek Rybiński (Ryba) - ukryte rondo

Przemilczaną inicjatywą, która cieszyła się dużym poparciem mieszkańców (kilkaset podpisów!) było nadanie jednemu z rond imienia salezjanina ze Szczecinka, który na misjach w Tunezji został zamordowany przez islamistę. (czytaj https://szczecinek.com/artykul/do-konca-pozostal-dzieckiem/217718 )To znak naszych czasów. Rondo z takim patronem, młodym człowiekiem, który pojechał w świat islamu pomagać najuboższym byłoby dla następnych pokoleń symbolem trudności z jakimi boryka się współczesna Europa. Szkoda, że w całym jarmarcznym hałasie, który towarzyszył nazywaniu rond nie udało się przypomnieć ważnych dla mieszkańców postaci, takich jak choćby ks. Marek, popularnie nazywany Rybą. Ks. Marek mieszkał wraz z rodziną w Szczecinku, przyjął święcenia w 2005 roku. Po dwóch latach wyjechał na misje. Zawsze miał w sobie wiele energii. Jako kleryk biegał maratony, angażował się w inicjatywy kulturalne, kochał filmy i książki, jeździł z młodzieżą na wakacje. Jeden z jego tekstów nosił tytuł "Tunezyjska dusza". Powstał o nim krótki film nakręcony przez salezjańską młodzież. Mamy też swój szczecinecki dokument autorstwa Irka Markanicza (obecnego dyrektora Muzeum Regionalnego). W inicjatywę ronda im. ks. Marka Rybińskiego (Ryby) włożono dużo serca, zebrano kilkaset podpisów. Była prośba do mieszkańców o składanie propozycji. To była ważna propozycja warta chociaż wspomnienia. Należy się zastanowić jak inaczej można uhonorować tego wspaniałego szczecinecczanina.

Kresy. Powstanie Styczniowe.

Propozycją wysuniętą przez młodzież z kilkudziesięcioma podpisami było rondo im. Antoniego Berezowskiego. Było spotkanie w muzeum, były banery. Udało się uzyskać poparcie Związku Sybiraków w Szczecinku i Światowego Zw. Żołnierzy AK w Szczecinku dla tej inicjatywy. Ukazały się artykuły. Udało się przedstawić jedynego powstańca styczniowego, który jest znany za granicą. Jeśli już pojawia się w tekstach zagranicznych temat powstania to tylko w kontekście Antoniego Berezowskiego. Zaryzykuję tezę, że była to jedyna propozycja z pozytywną opinią organizacji kombatanckich.

Św. Michała Archanioła - rondo przy cmentarzu

Za rondem św. Michała Archanioła również złożono kilkaset podpisów. Mieszkańcy chcieli, aby rondo u zbiegu ul. Lipowej i ul. Cieślaka miało tego patrona.

Radni pracują w imieniu i dla mieszkańców. Dlatego wszystkie wybrane ronda są "nasze", czyli nas, mieszkańców Szczecinka. Jednak najbardziej "nasze" jest rondo ks. prałat Jana Lisa. A ukryte rondo salezjanina ks. Marka "Ryby" chociaż tym artykułem niech zaistnieje w przestrzeni medialnej.

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

ronda szczecinek radni podpisy propozycje marek rybiński michał archanioł - komentarze opinie

 • gość 2018-04-05 14:09:48

  Ja chcę Rondo imienia Zdrowego Rozsądku!

 • gość 2018-04-05 14:19:40

  Platformerskie kłamczuchy, które mają w dupach obywateli Szczecinka. Nie wstyd ani trochę? Z tego kłamstwa nosy wam urosną dłuższe niż macie

 • gość 2018-04-05 14:40:03

  tak samo jest z rzekomym budżetem obywatelskim. instrukcje z góry! zero szans na inicjatywę mieszkanców!

 • gość 2018-04-05 16:40:16

  W oczekiwaniu na kolejne umorzenie sprawy zabojstwa Roberta Wójtowicza przez ks. Krzysztofa Litwę.

 • gość 2018-04-05 21:57:32

  Oni tak specjalnie kłamią, żeby te nosy rosły, a później te nosy to oni sobie ....ech sodomia i gomoria.

 • gość 2018-04-05 22:17:07

  Modlimy się za ciebie Serafinski. Wolasz o pomoc swoimi pełnymi nienawiści postami. Twój fanatyczny ateizm wynika z twoich przeźyć? Braku akceptacji swojej płciowości? Wyrzucenia z seminarium? Daj spokój i idź do psychologa po pomoc.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-05 23:32:07

  Idę o zakład że niewielu mieszkańców zna nazwy rond w mieści. Zwyczajnie ich się nie używa, a taki rajwach o nazwy.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-06 00:00:16

  Ofensywa nazw związanych z watykańską okupacją. Ile można!

 • gość 2018-04-06 07:27:01

  towarzyszu Serafin śmielej morderstwo i okupacja, co teraz? Chcesz zbawić świat? Zacznij od siebie. Nie potrafisz sam?Idź do specjalisty.

 • gość 2018-04-06 08:10:40

  Tu nie o nazwy rond chodzi a o oszustwa i manipulacje w urzędowych dokumentach. Strach pomyśleć jak radni PO mogli namieszać przy ważniejszych sprawach gdzie o grubą kasę szło.

 • Onet sronet klikalnosc iber al - niezalogowany 2018-05-04 03:00:49

  Skadowac klamliwy wpos o zabojstwie przrz ks. Krzysztofa. Onet. Kłamie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie do wynajęcia 50 m

50m, III piętro, środkowe, ul. Kopernika(blok za NETTO),2 pokoje,kuchnia umeblowana,duży balkon. Czynsz 250 zł(w zależności od ilości..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam koła 195/65 R15

Mam do sprzedania koła z oponami zimowymi 195/65 R15. Opony Polaris. 2 mają bieżnik ok. 4,5 mm, dwie następne 5 mm. Stan widać na zdjęciach. Koła..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

Jodła Kaukaska 160-280cm

Jodła kaukaska dostępna od 5 grudnia ( I gatunek bardzo symetryczne) wysokość od 160-280cm , 100zł sztuka. Raz w tygodniu nowa dostawa. Możliwy..


Zobacz ogłoszenie

50 - letni rencista poszukuje

Młody rencista poszukuje pracy zdalnej. Doświadczenie w pracy biurowej. Posiadam w pełni wyposażone stanowisko komputerowe ( drukarka, skaner )...


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie

Choinki Jodłowe Czarnobór

Choinki Jodłowe prosto z plantacji w Czarnoborze. Przystępne ceny. Wybór i wycinka według życzenia Klienta. Tel. 660-729-014


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"