:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Radni ukryli nazwy rond, których chcieli mieszkańcy!

K. Berezowski: Uzyskałem z ratusza odpowiedź na pismo w którym poprosiłem o spis propozycji nazw rond, które cieszyły się największym poparciem mieszkańców. Okazało się, że podpisy poparcia miały tylko 4 ronda! Z tych 4 radni zaakceptowali... jedno.

Ronda w Szczecinku. Jest już policja, badająca sprawę znikającego ronda Kaszewskich (czytaj tutaj https://szczecinek.com/artykul/sfalszowany-dokument/429722). Ale są też ronda ukryte. Prawdziwe perełki wśród 80 propozycji. Propozycji, których jakoby było tak wiele. Ale na kartce ze znikającym rondem Kaszewskich (na marginesie jeden z najaktywniejszych radnych), są propozycje istniejących przecież rond: Olgi Zawadzkiej, Mariana Golińskiego czy kard. Ignacego Jeża. Każda z propozycji nazwania rond była starannie przygotowywana przez osoby, które spotkałem podczas inicjatywy ronda im. ks. Jana Lisa. Przygotowywano po jednej propozycji, nigdy "hurtowo". Tymczasem w mediach mogliśmy usłyszeć o rondach Ofiar Faszyzmu, Nazizmu, Totalitaryzmów itp. Dziwiło mnie to, bo wiedziałem o rondach z setkami podpisów poparcia, o których milczano. Chciałbym przybliżyć owe ukryte ronda. Uzyskałem nawet z ratusza pismo potwierdzające, że te propozycje rond zostały złożone przez mieszkańców. Poprosiłem o spis propozycji nazw rond, które cieszyły się największym poparciem. Okazało się, że podpisy poparcia miały tylko 4 ronda! Propozycje z liczbą podpisów mniejszą niż 20 pominięto.

 

 

Rondo ks. prałata Jana Lisa - spektakularny sukces mieszkańców.

Za rondem im. ks. prałata Jana Lisa udało mi się zabrać grubo ponad 700 podpisów. Był to wniosek J. Dudzia i J. Kondka (absolwent paryskiej Sorbony). Nie był to pierwszy wniosek o uhonorowanie ks. J. Lisa. Rondo ks. prałata Jana Lisa jest na pewno rondem wybranym przez mieszkańców. Udało mi się zgromadzić dzięki współpracy z ks. Andrzejem Targoszem i p. Wacławem Liniewiczem dużo zdjęć ks. prałata, ustalić fakty z jego biografii i mam nawet kontakt do rodziny ks. prałata Jana Lisa, która przechowuję największą pamiątkę po naszym księdzy prałacie - order Virtuti Militari. "To spoko ksiądz i dobry człowiek" - słowa pewnej emerytki utkwiły mi w pamięci. Podczas zbierania podpisów spisałem anegdoty o ks. prałacie Janie Lisie, którymi dosłownie zasypywali mnie mieszkańcy naszego miasta. Ksiądz był bardzo lubiany i wiem, że jego rondo to wielki sukces mieszkańców.

 

Ks. Marek Rybiński (Ryba) - ukryte rondo

Przemilczaną inicjatywą, która cieszyła się dużym poparciem mieszkańców (kilkaset podpisów!) było nadanie jednemu z rond imienia salezjanina ze Szczecinka, który na misjach w Tunezji został zamordowany przez islamistę. (czytaj https://szczecinek.com/artykul/do-konca-pozostal-dzieckiem/217718 )To znak naszych czasów. Rondo z takim patronem, młodym człowiekiem, który pojechał w świat islamu pomagać najuboższym byłoby dla następnych pokoleń symbolem trudności z jakimi boryka się współczesna Europa. Szkoda, że w całym jarmarcznym hałasie, który towarzyszył nazywaniu rond nie udało się przypomnieć ważnych dla mieszkańców postaci, takich jak choćby ks. Marek, popularnie nazywany Rybą. Ks. Marek mieszkał wraz z rodziną w Szczecinku, przyjął święcenia w 2005 roku. Po dwóch latach wyjechał na misje. Zawsze miał w sobie wiele energii. Jako kleryk biegał maratony, angażował się w inicjatywy kulturalne, kochał filmy i książki, jeździł z młodzieżą na wakacje. Jeden z jego tekstów nosił tytuł "Tunezyjska dusza". Powstał o nim krótki film nakręcony przez salezjańską młodzież. Mamy też swój szczecinecki dokument autorstwa Irka Markanicza (obecnego dyrektora Muzeum Regionalnego). W inicjatywę ronda im. ks. Marka Rybińskiego (Ryby) włożono dużo serca, zebrano kilkaset podpisów. Była prośba do mieszkańców o składanie propozycji. To była ważna propozycja warta chociaż wspomnienia. Należy się zastanowić jak inaczej można uhonorować tego wspaniałego szczecinecczanina.

Kresy. Powstanie Styczniowe.

Propozycją wysuniętą przez młodzież z kilkudziesięcioma podpisami było rondo im. Antoniego Berezowskiego. Było spotkanie w muzeum, były banery. Udało się uzyskać poparcie Związku Sybiraków w Szczecinku i Światowego Zw. Żołnierzy AK w Szczecinku dla tej inicjatywy. Ukazały się artykuły. Udało się przedstawić jedynego powstańca styczniowego, który jest znany za granicą. Jeśli już pojawia się w tekstach zagranicznych temat powstania to tylko w kontekście Antoniego Berezowskiego. Zaryzykuję tezę, że była to jedyna propozycja z pozytywną opinią organizacji kombatanckich.

Św. Michała Archanioła - rondo przy cmentarzu

Za rondem św. Michała Archanioła również złożono kilkaset podpisów. Mieszkańcy chcieli, aby rondo u zbiegu ul. Lipowej i ul. Cieślaka miało tego patrona.

Radni pracują w imieniu i dla mieszkańców. Dlatego wszystkie wybrane ronda są "nasze", czyli nas, mieszkańców Szczecinka. Jednak najbardziej "nasze" jest rondo ks. prałat Jana Lisa. A ukryte rondo salezjanina ks. Marka "Ryby" chociaż tym artykułem niech zaistnieje w przestrzeni medialnej.

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

ronda szczecinek radni podpisy propozycje marek rybiński michał archanioł - komentarze opinie

 • gość 2018-04-05 14:09:48

  Ja chcę Rondo imienia Zdrowego Rozsądku!

 • gość 2018-04-05 14:19:40

  Platformerskie kłamczuchy, które mają w dupach obywateli Szczecinka. Nie wstyd ani trochę? Z tego kłamstwa nosy wam urosną dłuższe niż macie

 • gość 2018-04-05 14:40:03

  tak samo jest z rzekomym budżetem obywatelskim. instrukcje z góry! zero szans na inicjatywę mieszkanców!

 • gość 2018-04-05 16:40:16

  W oczekiwaniu na kolejne umorzenie sprawy zabojstwa Roberta Wójtowicza przez ks. Krzysztofa Litwę.

 • gość 2018-04-05 21:57:32

  Oni tak specjalnie kłamią, żeby te nosy rosły, a później te nosy to oni sobie ....ech sodomia i gomoria.

 • gość 2018-04-05 22:17:07

  Modlimy się za ciebie Serafinski. Wolasz o pomoc swoimi pełnymi nienawiści postami. Twój fanatyczny ateizm wynika z twoich przeźyć? Braku akceptacji swojej płciowości? Wyrzucenia z seminarium? Daj spokój i idź do psychologa po pomoc.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-05 23:32:07

  Idę o zakład że niewielu mieszkańców zna nazwy rond w mieści. Zwyczajnie ich się nie używa, a taki rajwach o nazwy.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-06 00:00:16

  Ofensywa nazw związanych z watykańską okupacją. Ile można!

 • gość 2018-04-06 07:27:01

  towarzyszu Serafin śmielej morderstwo i okupacja, co teraz? Chcesz zbawić świat? Zacznij od siebie. Nie potrafisz sam?Idź do specjalisty.

 • gość 2018-04-06 08:10:40

  Tu nie o nazwy rond chodzi a o oszustwa i manipulacje w urzędowych dokumentach. Strach pomyśleć jak radni PO mogli namieszać przy ważniejszych sprawach gdzie o grubą kasę szło.

 • Onet sronet klikalnosc iber al - niezalogowany 2018-05-04 03:00:49

  Skadowac klamliwy wpos o zabojstwie przrz ks. Krzysztofa. Onet. Kłamie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Pranie i czyszczenie tapicerki

Oferuję profesjonalne : -odkurzanie,pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej,podłogi,bagażnika oraz podsufitki -czyszczenie oraz konserwacja..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczki Kredyty Chwilówki

Ponad 140 różnych produktów finansowych dla każdego, kilkadziesiąt na wyłączność Pożyczki Online stają się bardziej popularne od kredytów..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Poszukujemy Opiekunki dla Pana

Zatrudnimy opiekunkę osób starszych- praca w Anglii, wyjazd pod koniec lipca. Poniżej opis kontraktu: Pan Albert pochodzi z okolic Nottingham i jest..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku z

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Pilne

Szukam solidnego murarza z doswiadczeniem posiadajacego prawo jazdy i auto do pracy w niemczech.Stawka wyjsciowa 12euro/h gwarantowane..


Zobacz ogłoszenie

Praca dla kucharza

Poszukujemy osoby na stanowisko kucharz.Praca dla osoby do 30 roku życia. ( pizzeria)Cały etat.Telefon kontaktowy 500304214.


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0Diesel

Mam do sprzedania Toyotę Avensis II 2003 r z silnikiem 2.0 diesel o mocy 116 KM. Samochód zarejestrowany w kraju, regularnie serwisowany i..


Zobacz ogłoszenie

Billboardy do wynajęcia.

Posiadam do wynajęcia 32 tablice reklamowe w miejscach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Pełna oferta dostępna na www.zareklamowani.tv


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"