:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C całkowite zachmurzenie

Radni "za". Plac Wolności ozdobi sztuczna choinka

Aktualności, Radni Wolności ozdobi sztuczna choinka - zdjęcie, fotografia

Kilka dni temu informowaliśmy, że miasto planuje zamienić świąteczne drzewko, które corocznie ozdabia plac Wolności, na drzewko sztuczne. Koronną argumentacją jest chęć zaoszczędzenia pieniędzy. 

- Dokonaliśmy analizy wydatków miasta z ostatnich 3 lat - mówił podczas dzisiej sesji Rady Miasta wiceburmistrz Daniel Rak. - Łącznie środki z ostatnich 3 lat to 40 tys. zł. Rocznie średnio to 13 tysięcy zł. - To dla nas tańsze rozwiązanie. Cena choinki z transportem to ok 22 tys zł. 

- Co roku mieliśmy kłopot z utrzymaniem choinki - podkreślał burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. -  W grudniu Szczecinek nawiedzają silne wiatry, musieliśmy wynająć dźwig. Czuję się odpowiedzialny za to, co będzie jeśli ta choinka runie. Niektórzy mieszkańcy mieli pretensje że wycinamy lasy. Sztuczna choinka będzie miała 8 metrów, w pełni ubrana ze światełkami. Okres ważności 3-4 lata. Mam nadzieję że będzie się to podobało mieszkańcom.

Za żywą choinkę miasto z reguły nie płaciło nic, albo kwoty symboliczne, pokrywając jedynie koszty transportu i montażu w wysokości około 1,5 - 3 tys zł.

 - Należy jednak pamiętać, że około 10 tysięcy złotych każdego roku wydawane było także na zakup choinkowych ozdób i lampek - mówi Mateusz Ludewicz, rzecznik Urzędu Miasta. - Zdarzało się, że te były niszczone, co w efekcie powodowało kolejne koszty. Zakup sztucznej choinki za kwotę 22 tysięcy 750 zł jednorazowo jest więc większym wydatkiem, ale w dłuższej perspektywie powinien przynieść spore oszczędności.

Większość radnych w głosowaniu poparła “choinkowy” wydatek. Czy sztuczne drzewko się spodoba? Zobaczymy już za kilkanaście dni.

foto: Sztuczna choinka w Krasnojarsku


Radni "za". Plac Wolności ozdobi sztuczna choinka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com