:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

Radny chce lustra na krajowej dwudziestce

Aktualności, Radny lustra krajowej dwudziestce - zdjęcie, fotografia

Jadąc ze Szczecinka do Bornego Sulinowa, ale także w przeciwnym kierunku, trzeba pokonać niebezpieczne skrzyżowanie. Mowa o połączeniu drogi krajowej nr 20 z drogą powiatową wiodącą do Krągów. Co zrobić, żeby przejeżdżając przez to miejsce, zminimalizować ryzyko wypadku? Na pewien pomysł wpadł Jerzy Dudź, radny Rady Powiatu. Jego zdaniem poprawę bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu mogłoby lustro. Radny złożył formalny wniosek w tej sprawie.


- Chciałbym zwrócić uwagę na wyjazd z drogi lokalnej z Bornego Sulinowa na krajową 20-tkę – zaznaczył Jerzy Dudź. – Ten zjazd jest sytuowany pod wyjątkowo ostrym kątem. Z tego powodu kierowcy wyjeżdżający na drogę krajową mają bardzo złą widoczność. Można się dziwić że w tym miejscu nie doszło jeszcze do poważniejszego wypadku.
- Przebudowa tego skrzyżowania byłaby oczywiście kosztowna – dodał radny. - Dlatego stawiam formalny wniosek o postawienie na skrzyżowaniu odpowiedniego lustra, które nie byłoby zbyt kosztowne, a w znacznym stopniu poprawiłoby bezpieczeństwo na drodze. 
Starosta Krzysztof Lis choć przyznał, że to miejsce jest rzeczywiście niebezpieczne, do pomysłu z lustrem odniósł się sceptycznie. Niemniej jednak wniosek formalny radnego przyjął.
- To faktycznie jeden z niebezpiecznych odcinków drogi krajowej nr 20 – przyznał Krzysztof Lis. – Ale jest też alternatywa. Niedaleko w kierunku na Śmiadowo, ale też zaraz za Krągami znajduje się skrzyżowanie, które jest prostopadłe do DK nr 20. I taki objazd można wykorzystać. Aczkolwiek niemalże wszyscy jadą od strony wspomnianego skrzyżowania, które jest dość trudne ze względu na skośne wejście tej drogi powiatowej do DK20. 
- Nie wiem, czy w tym przypadku to lustro jest zasadne – nadmienił starosta. - Taki wniosek przedstawimy Powiatowej Komisji ds. Organizacji Ruchu. Są w tej komisji wszyscy przedstawiciele samorządu gmin, jest policja, są przedstawiciele komunikacji i zarządców dróg. Przyjmuję ten wniosek, ale od razu zaznaczam, że uzależniam go od stanowiska tej komisji. To ona opiniuje sposób oznakowania i bierze odpowiedzialność za oznakowanie szlaków komunikacyjnych na drogach powiatowych i nie tylko.


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


lustro dk20 krągi borne skrzyżowanie - komentarze opinie

 • gość 2017-09-13 08:45:04

  Teraz to jest pikuś. Za Sowietów to się działo. Pomiędzy Krągami a Bornem trzeba było uważać na czołgi, które wręcz przelatywały drogę. Po wywodzie radnego na sesji o wybuchu II Wojny Światowej po wkroczeniu Armii Czerwonej, że gdyby oni nie wkroczyli II wojny by nie było, należy pomyśleć o stworzeniu Hyde Parku dla pana Dudzia.

 • gość 2017-09-13 11:31:01

  Pan radny Jerzy Dud ma rację. To bardzo niebezpieczne skrzyżowanie. Przejeżdżam przez nie od lat co najmniej dwa razy dziennie. Skrzyżowanie powinno być przebudowywane. Kolizje drogowe zdarzają w tym miejscu coraz częściej.

 • Markus - niezalogowany 2017-09-13 12:10:54

  Jakie kolizje? Nie pamiętam żadnej. Jak tylko trawa i krzaki są wycięte to jadąc od bornego już od cmentarza widać całą drogę i wiadomo czy ktoś dojeżdża. A ze szczecinka jak sie zwolni to jest czas by się zatrzymać przed zjazdem w przypadku gdy ktoś nadjeżdża z przeciwka.

 • gość 2017-09-13 13:20:32

  A co ma rada powiatu do drogi krajowej?!

 • gość 2017-09-13 13:24:32

  to co Armia Czerwona do wybuchu II wojny:P

 • gość 2017-09-14 07:46:08

  Nasz powiat (i województwo) jest ewenementem na niekorzyść pod względem organizacji ruchu. Nie chodzi o autostrady, ale wydzielone lewoskręty, wysepki, szykany. U nas to nie występuje. Były poseł Suchowiejko załatwiał wydzielony pas na lewoskręt do Dalęcina. Nie ma do dzisiaj. Tak się igra z ludzkim życiem.

 • Cwancyk - niezalogowany 2017-09-14 23:22:41

  Dzięki temu, że nie ma tam lustra, ludzie zmuszeni są myśleć i skupić uwagę. Uważam, że powinno zostać tak jak jest. Darwin zrobi swoje.

Dodajesz jako: Zaloguj się