:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

Radny mógł mieć rondo swojego imienia, ale w ratuszu ktoś się bawił korektorem

Który z radnych osiedlowych zaproponował, by nowemu rondu, przy ul. Kołobrzeskiej patronowało nazwisko jednego z radnych PO - „Kaszewskich”? I kto tę propozycję zamalował przed sesją korektorem? Podczas obrad padło podejrzenie, że w Urzędzie Miasta mogło dojść do sfałszowania dokumentów.  Na to, że z wnioskiem osiedlowej rady jest coś nie tak poinformowali radnych podczas burzliwej dyskusji radni RdS Paweł Kwak i Marcin Bedka. Radni zwrócili uwagę, że pod wnioskiem Rady Osiedla Trzesieka (tu działała m.in. radna Renata Rak), zawierającym różne propozycje nazw rond, nikt się oficjalnie nie podpisał.

Wraca sprawa nowych nazw dla szczecineckich rond. Podczas czwartkowej (29.03) sesji Rady Miasta, na której radni decydowali o patronach dla 7 okrężnych skrzyżowań, okazało się, że nie wszystkie złożone propozycje mieszkańców były oczywiste i transparentne. Jeden z wniosków, a konkretnie wniosek Rady Osiedla Trzesieka został nawet na wszelki wypadek wycofany z obrad. 
Dlaczego? Który z radnych osiedlowych zaproponował, by nowemu rondu, przy ul. Kołobrzeskiej patronowało nazwisko jednego z radnych PO - „Kaszewskich”? I kto tę propozycję zamalował przed sesją korektorem? Podczas obrad padło podejrzenie, że w Urzędzie Miasta mogło dojść do sfałszowania dokumentów. 
Na to, że z wnioskiem osiedlowej rady jest coś nie tak poinformowali radnych podczas burzliwej dyskusji radni RdS Paweł Kwak i Marcin Bedka. Radni zwrócili uwagę, że pod wnioskiem Rady Osiedla Trzesieka (tu działała m.in. radna Renata Rak), zawierającym różne propozycje nazw rond, nikt się oficjalnie nie podpisał. Radni zauważyli też, że jeżeli był to wniosek rady osiedlowej, rada musiałaby się wcześniej zebrać i podjąć w tej sprawie stosowną uchwałę. Nic takiego jednak nie miało miejsca. 
Dlaczego radnych zainteresował akurat ten konkretny wniosek? Pismo, które do urzędu wpłynęło 26.02, nie było sygnowane ani przez przewodniczącego osiedlowej rady, ani przez żadnego jej reprezentanta. W dodatku oprócz 11 wydrukowanych propozycji zawierało 8 pomysłów dopisanych odręcznie długopisem. Wśród nich ktoś dodał m.in. propozycje UE, WOŚP oraz… Kaszewskich. 
– Tak tu jest napisane. Na dokumencie zeskanowanym w momencie wejścia do Biura Rady Miasta – zaznaczył Marcin Bedka. – W trakcie procedowania, kiedy ten dokument się pojawił, bez wpisania imienia i nazwiska, kto ten dokument składał, pozwoliliśmy to sobie sprawdzić. Ja postanowiłem przejrzeć wszystkie wnioski. I okazało się, że nagle we wniosku Rady Osiedla Trzesieka, rondo Kaszewskich zostało wykreślone, a raczej zamalowane korektorem.


- Jak to jest możliwe, że w Urzędzie Miasta w Szczecinku w momencie, kiedy już jest przyjęta korespondencja ktoś, kogo nie można zidentyfikować, był w stanie usunąć coś z dokumentu? –

kontynuował radny. Bo jeśli usunęli to urzędnicy, to ja mam pytanie, czy to jest standard w Urzędzie Miasta w Szczecinku? Czy wolno urzędnikom pisma od mieszkańców korygować korektorem? Jeśli oglądają to organy ścigania, proszę się tym zainteresować, bo dla mnie wygląda to, jakby ktoś specjalnie, jakiś np. pracownik urzędu, to usunął. Jeśli państwo nie wiecie jak to się nazywa, to proszę sobie poczytać, z czym mamy do czynienia, kiedy z dokumentu oficjalnie przyjętego do UM ktoś usuwa jakieś dane. Liczę, że organy ścigania zaczną tutaj działać. Jak to jest możliwe? Gdzie w trakcie pracy w urzędzie ktoś przyszedł i to zamalował? Czy w innych dokumentach, które przychodzą do RM stosuje się identyczne zabiegi? Czyżby ktoś się zorientował, że ktoś tu sobie za przeproszeniem „bekę” robi?  
Po ogłoszonej przerwie za radą mec. Czesława Podkowiaka wniosek złożony oficjalnie jako pismo Rady Osiedla Trzesieka został wycofany z procedowania. Ponieważ wraz z nim przepadły propozycje nazw UE i WOŚP, które zaproponowali radni PO, przewodnicząca rady Katarzyna Dudź próbowała ratować sytuację i mimo iż wcześniej sygnalizowała, że dodatkowe propozycje, które wpłyną po wyznaczonym wcześniej terminie, nie będą brane pod uwagę, sama zgłosiła pomysł nadania nazwy zgodnie z tym, o co wnioskowali radni PO.
Nieoficjalnie wiadomo, że sprawą z urzędu mają się zająć odpowiednie służby.
 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


radny rondo dokumenty korektor kaszewski bedka kwak rak rada osiedla trzesieka - komentarze opinie

 • Rondo czy karuzela? - niezalogowany 2018-03-30 07:37:39

  Radny K. ma tyle zasług, że rondo jemu się należy! Żałosne, cuchnące, obrzydliwe. Intryga i kołtuństwo jakby rodem z PZPR.

 • gość 2018-03-30 08:05:30

  Trafniej by było nazwać rondo im. Biernych Miernych i Wiernych.

 • gość 2018-03-30 08:23:46

  Ktoś zrobił "jaja" czyli sprawa "na czasie" - wiadomo - Wielkanoc.

 • gość 2018-03-30 08:45:19

  W PiS był Misiewicz, a w PO jest kto ? ciekawe jakie propozycje padną na nazwę ronda szczecineckiego radnego ?

 • gość 2018-03-30 08:47:45

  Kaszewski juz zasłynął jako inicjator bezgustownego szpeczacego potworka w postaci szkaradnych malunków na garazach przy Kołobrzeskiej. Nie mieszać tu tematyki bo religijna również moze być artystyczna ozdoba ale trzeba mieć trochę gustu , a teraz widac ze Pan Kaszewski nie ma nie tylko smaku ale nawet odrobiny wstydu.

 • Władysław Urbański 2018-03-30 08:54:06

  Niech sobie będzie nawet rondo sierotki Marysi,ale uchwalone zgodnie z prawem.Tu ewidentnie doszło do przestępstwa przeciwko dokumentom oraz przegłosowano propozycje zgłoszone niezgodnie z regulaminem. Niby drobna sprawa,ale w gestii prokuratora.

 • Gość - niezalogowany 2018-03-30 14:20:23

  Rondo Biernych Miernych i Wiernych w skrócie Rondo BMW. Wlasniviele innych marek może beda zazdrosni ale co tam. Ważne żeby dla podkreślenia wagi w pobliżu znalazło się przecudnej urody gustowne graffiti nawiązujące tematyka do tego z garaży na kołobrzeskiej.

 • gość 2018-03-30 18:57:02

  "... już zasłynął jako inicjator bezgustownego szpecącego potworka .." Chwalił się tym w ulotce wkładanej do skrzynek na listy. W tej samej ulotce przypisał sobie dobrodziejstwo likwidacji nadziemnego ciepłociągu MEC równoległego do ulicy Kołobrzeskiej jako bardzo nieestetycznego, a naprawdę, to zdecydowały czynniki ekonomiczne i technologiczne.

 • Rys - niezalogowany 2018-03-30 19:31:22

  Już za dużo tych rąd w Szczecinku i w Polsce. Niemcy przeznaczyły 200 mln euro na dotacje na ronda żeby spowolnić ruch na drogach w Polsce i po to żeby transport po Polsce więcej kosztował a to spowoduje że nasza gospodarka będzie jeszcze mniej konkurencyjna dla Niemiec. Będzie się jeździło tak jak we Włoszech poza autostradami. Koszmar.

 • gość 2018-04-01 18:54:20

  Kto się podszył pod radę osiedla?

Dodajesz jako: Zaloguj się