:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Radny mógł mieć rondo swojego imienia, ale w ratuszu ktoś się bawił korektorem

30/03/2018 05:24

Który z radnych osiedlowych zaproponował, by nowemu rondu, przy ul. Kołobrzeskiej patronowało nazwisko jednego z radnych PO - „Kaszewskich”? I kto tę propozycję zamalował przed sesją korektorem? Podczas obrad padło podejrzenie, że w Urzędzie Miasta mogło dojść do sfałszowania dokumentów.  Na to, że z wnioskiem osiedlowej rady jest coś nie tak poinformowali radnych podczas burzliwej dyskusji radni RdS Paweł Kwak i Marcin Bedka. Radni zwrócili uwagę, że pod wnioskiem Rady Osiedla Trzesieka (tu działała m.in. radna Renata Rak), zawierającym różne propozycje nazw rond, nikt się oficjalnie nie podpisał.

Wraca sprawa nowych nazw dla szczecineckich rond. Podczas czwartkowej (29.03) sesji Rady Miasta, na której radni decydowali o patronach dla 7 okrężnych skrzyżowań, okazało się, że nie wszystkie złożone propozycje mieszkańców były oczywiste i transparentne. Jeden z wniosków, a konkretnie wniosek Rady Osiedla Trzesieka został nawet na wszelki wypadek wycofany z obrad. 
Dlaczego? Który z radnych osiedlowych zaproponował, by nowemu rondu, przy ul. Kołobrzeskiej patronowało nazwisko jednego z radnych PO - „Kaszewskich”? I kto tę propozycję zamalował przed sesją korektorem? Podczas obrad padło podejrzenie, że w Urzędzie Miasta mogło dojść do sfałszowania dokumentów. 
Na to, że z wnioskiem osiedlowej rady jest coś nie tak poinformowali radnych podczas burzliwej dyskusji radni RdS Paweł Kwak i Marcin Bedka. Radni zwrócili uwagę, że pod wnioskiem Rady Osiedla Trzesieka (tu działała m.in. radna Renata Rak), zawierającym różne propozycje nazw rond, nikt się oficjalnie nie podpisał. Radni zauważyli też, że jeżeli był to wniosek rady osiedlowej, rada musiałaby się wcześniej zebrać i podjąć w tej sprawie stosowną uchwałę. Nic takiego jednak nie miało miejsca. 
Dlaczego radnych zainteresował akurat ten konkretny wniosek? Pismo, które do urzędu wpłynęło 26.02, nie było sygnowane ani przez przewodniczącego osiedlowej rady, ani przez żadnego jej reprezentanta. W dodatku oprócz 11 wydrukowanych propozycji zawierało 8 pomysłów dopisanych odręcznie długopisem. Wśród nich ktoś dodał m.in. propozycje UE, WOŚP oraz… Kaszewskich. 
– Tak tu jest napisane. Na dokumencie zeskanowanym w momencie wejścia do Biura Rady Miasta – zaznaczył Marcin Bedka. – W trakcie procedowania, kiedy ten dokument się pojawił, bez wpisania imienia i nazwiska, kto ten dokument składał, pozwoliliśmy to sobie sprawdzić. Ja postanowiłem przejrzeć wszystkie wnioski. I okazało się, że nagle we wniosku Rady Osiedla Trzesieka, rondo Kaszewskich zostało wykreślone, a raczej zamalowane korektorem.


- Jak to jest możliwe, że w Urzędzie Miasta w Szczecinku w momencie, kiedy już jest przyjęta korespondencja ktoś, kogo nie można zidentyfikować, był w stanie usunąć coś z dokumentu? –

kontynuował radny. Bo jeśli usunęli to urzędnicy, to ja mam pytanie, czy to jest standard w Urzędzie Miasta w Szczecinku? Czy wolno urzędnikom pisma od mieszkańców korygować korektorem? Jeśli oglądają to organy ścigania, proszę się tym zainteresować, bo dla mnie wygląda to, jakby ktoś specjalnie, jakiś np. pracownik urzędu, to usunął. Jeśli państwo nie wiecie jak to się nazywa, to proszę sobie poczytać, z czym mamy do czynienia, kiedy z dokumentu oficjalnie przyjętego do UM ktoś usuwa jakieś dane. Liczę, że organy ścigania zaczną tutaj działać. Jak to jest możliwe? Gdzie w trakcie pracy w urzędzie ktoś przyszedł i to zamalował? Czy w innych dokumentach, które przychodzą do RM stosuje się identyczne zabiegi? Czyżby ktoś się zorientował, że ktoś tu sobie za przeproszeniem „bekę” robi?  
Po ogłoszonej przerwie za radą mec. Czesława Podkowiaka wniosek złożony oficjalnie jako pismo Rady Osiedla Trzesieka został wycofany z procedowania. Ponieważ wraz z nim przepadły propozycje nazw UE i WOŚP, które zaproponowali radni PO, przewodnicząca rady Katarzyna Dudź próbowała ratować sytuację i mimo iż wcześniej sygnalizowała, że dodatkowe propozycje, które wpłyną po wyznaczonym wcześniej terminie, nie będą brane pod uwagę, sama zgłosiła pomysł nadania nazwy zgodnie z tym, o co wnioskowali radni PO.
Nieoficjalnie wiadomo, że sprawą z urzędu mają się zająć odpowiednie służby.
 

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

radny rondo dokumenty korektor kaszewski bedka kwak rak rada osiedla trzesieka - komentarze opinie

 • Rondo czy karuzela? - niezalogowany 2018-03-30 07:37:39

  Radny K. ma tyle zasług, że rondo jemu się należy! Żałosne, cuchnące, obrzydliwe. Intryga i kołtuństwo jakby rodem z PZPR.

 • gość 2018-03-30 08:05:30

  Trafniej by było nazwać rondo im. Biernych Miernych i Wiernych.

 • gość 2018-03-30 08:23:46

  Ktoś zrobił "jaja" czyli sprawa "na czasie" - wiadomo - Wielkanoc.

 • gość 2018-03-30 08:45:19

  W PiS był Misiewicz, a w PO jest kto ? ciekawe jakie propozycje padną na nazwę ronda szczecineckiego radnego ?

 • gość 2018-03-30 08:47:45

  Kaszewski juz zasłynął jako inicjator bezgustownego szpeczacego potworka w postaci szkaradnych malunków na garazach przy Kołobrzeskiej. Nie mieszać tu tematyki bo religijna również moze być artystyczna ozdoba ale trzeba mieć trochę gustu , a teraz widac ze Pan Kaszewski nie ma nie tylko smaku ale nawet odrobiny wstydu.

 • Władysław Urbański 2018-03-30 08:54:06

  Niech sobie będzie nawet rondo sierotki Marysi,ale uchwalone zgodnie z prawem.Tu ewidentnie doszło do przestępstwa przeciwko dokumentom oraz przegłosowano propozycje zgłoszone niezgodnie z regulaminem. Niby drobna sprawa,ale w gestii prokuratora.

 • Gość - niezalogowany 2018-03-30 14:20:23

  Rondo Biernych Miernych i Wiernych w skrócie Rondo BMW. Wlasniviele innych marek może beda zazdrosni ale co tam. Ważne żeby dla podkreślenia wagi w pobliżu znalazło się przecudnej urody gustowne graffiti nawiązujące tematyka do tego z garaży na kołobrzeskiej.

 • gość 2018-03-30 18:57:02

  "... już zasłynął jako inicjator bezgustownego szpecącego potworka .." Chwalił się tym w ulotce wkładanej do skrzynek na listy. W tej samej ulotce przypisał sobie dobrodziejstwo likwidacji nadziemnego ciepłociągu MEC równoległego do ulicy Kołobrzeskiej jako bardzo nieestetycznego, a naprawdę, to zdecydowały czynniki ekonomiczne i technologiczne.

 • Rys - niezalogowany 2018-03-30 19:31:22

  Już za dużo tych rąd w Szczecinku i w Polsce. Niemcy przeznaczyły 200 mln euro na dotacje na ronda żeby spowolnić ruch na drogach w Polsce i po to żeby transport po Polsce więcej kosztował a to spowoduje że nasza gospodarka będzie jeszcze mniej konkurencyjna dla Niemiec. Będzie się jeździło tak jak we Włoszech poza autostradami. Koszmar.

 • gość 2018-04-01 18:54:20

  Kto się podszył pod radę osiedla?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Choinki Jodłowe Czarnobór

Choinki Jodłowe prosto z plantacji w Czarnoborze. Przystępne ceny. Wybór i wycinka według życzenia Klienta. Tel. 660-729-014


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

50 - letni rencista poszukuje

Młody rencista poszukuje pracy zdalnej. Doświadczenie w pracy biurowej. Posiadam w pełni wyposażone stanowisko komputerowe ( drukarka, skaner )...


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie do wynajęcia 50 m

50m, III piętro, środkowe, ul. Kopernika(blok za NETTO),2 pokoje,kuchnia umeblowana,duży balkon. Czynsz 250 zł(w zależności od ilości..


Zobacz ogłoszenie

Jodła Kaukaska 160-280cm

Jodła kaukaska dostępna od 5 grudnia ( I gatunek bardzo symetryczne) wysokość od 160-280cm , 100zł sztuka. Raz w tygodniu nowa dostawa. Możliwy..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam koła 195/65 R15

Mam do sprzedania koła z oponami zimowymi 195/65 R15. Opony Polaris. 2 mają bieżnik ok. 4,5 mm, dwie następne 5 mm. Stan widać na zdjęciach. Koła..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"