:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Radny vs. Krono, czyli hałda w sądzie po raz kolejny. Tumult przed rozprawą

Jacek Pawłowicz i Krzysztof Aleksandrowicz w środę (11.04) ponownie spotkali się w sądzie. To kolejna odsłona sprawy, w której firma Kronospan pozywa radnego miejskiego i zarazem członka SIS Terra za to, że podczas konferencji prasowej Terry, która miała miejsce w listopadzie 2015 r., Jacek Pawłowicz, posiłkując się nagraniem z drona, pomówił Kronospan o wywożenie „toksycznej hałdy” na teren przy ul. Leśnej.

 

Przypomnijmy. Początkowo szczecinecki sąd orzekł, że Jacek Pawłowicz jest winny pomówienia firmy Kronospan. Jednak Sąd Okręgowy w Koszalinie wykazał wadliwość wyroku, który zapadł w Szczecinku . W związku z tym koszaliński sąd uchylił ten wyrok. Wówczas także rozprawa prowadzona była w trybie niejawnym.

Tym razem przed sądem pojawiła się grupa mieszkańców Szczecinka, która głośno wyraziła swoją opinię na temat działalności firmy. Tuż przed rozpoczęciem rozprawy doszło do prawdziwej awantury.

W obrębie miasta znajduje się fabryka kleju, którą sprowadził do Szczecinka pan Kaindl. Nie ma prawa jej tutaj być - mówił podniesionym głosem jeden z mieszkańców. - I chwała mu za to, że to zrobił - odpowiedział mu spokojnie dyrektor Kronospanu, Krzysztof Aleksandrowicz.

Rusza UTWS i co się dzieje? Spalacie państwo o 16 tysięcy ton pyłu z płyt wiórowych więcej! W tym pyle jest klej, jest formaldehyd, tego nie wolno spalać - wyrzucał dyrektorowi Kronospanu Jacek Pawłowicz.

To nie jest prawda - skwitował jednym zdaniem Krzysztof Aleksandrowicz. - Pan kłamie i podburza ludzi - dodał po chwili.


Nie zabrakło też elementów filozoficznych.

Krzysztof Aleksandrowicz: - Zastanawiamy się, po co wszyscy żyjemy. Po co mamy rodzinę, po co mamy pracę, dzieci, po co chodzimy do kościoła...

- Mógłby pan pomyśleć nad zmianą własnego życia - odparła mu mieszkanka Szczecinka.

- Niech mi pani powie, jak mogę lepiej żyć, a to zrobię - odparł dyrektor.

 

Jacek Pawłowicz: Czy udostępni pan publicznie informację, gdzie była wywożona do utylizacji hałda? I w jakiej ilości?

Robert Mietlicki, adwokat: Ma pan to w protokole i na stronie internetowej WIOŚ.

Krzysztof Aleksandrowicz: To jest właśnie ta hipokryzja. Pan (o J. Pawłowiczu) mówi, żeby zlikwidować tę hałdę a potem, żeby jej nie ruszać. Zawiadomił wszystkie organy świata “o Boże, oni likwidują hałdę”.  Dziś jest sprawa sądowa a pan jest oskarżonym. W 2005 roku obiecałem, że hałdę zlikwidujemy i słowa dotrzymałem.

Jacek Pawłowicz: Ale nie zlikwidujecie przez spalenie...

Krzysztof Aleksandrowicz: Sprzedaliśmy ją i zrobiliśmy na tym bardzo dobry interes.

Mieszkanka: Nas pan nie przekona na temat środowiska w którym żyjemy.

Krzysztof Aleksandrowicz: W hałdzie nie było żadnego zakopanego domu, stwierdzono że w hałdzie nie było klejów,  zakopanych odpadów, była czysta biomasa. Konin (elektrociepłownia) nam świetnie zapłacił za tą biomasę. To biomasa. Dziś hałdy nie ma, nie ma tego tematu.

Mieszkanka: Moglibyśmy po wiaderku tej biomasy dać i w swoim domku każdy by spalił…

Krzysztof Aleksandrowicz: Może pani kwiatki tam posadzić i świetnie by rosły.

Jacek Pawłowicz: Czy zgodzicie się państwo, żeby rozprawa była jawna? Chodzi o interes publiczny.

Robert Mietlicki: Dla pana po tym co się dzieje nie zmienimy przepisów procedury…

Jacek Pawłowicz: Ale jakiej procedury? Państwo możecie się zgodzić na wszystko.

 

Mimo wcześniejszych próśb Jacka Pawłowicza o „odtajnienie”, na wniosek przedstawicieli Kronospanu przebiegła w trybie niejawnym.

Czytaj też:

https://szczecinek.com/artykul/znikajaca-halda-kronospanu/205308

 

 

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

pawłowicz aleksandrowicz hałda rozprawa sądowa kronospan szczecinek - komentarze opinie

 • gość 2018-04-11 13:03:20

  " Niech mi pani powie, jak mogę lepiej żyć, a to zrobię - odparł dyrektor" nie jestem Panią, ale mówię: 1. nie/mniej kłamać

 • gość 2018-04-11 13:25:04

  Panie Pawłowicz, jak jest Pan taki transparentny, to proszę powiedzieć w jaki sposób zdobył pan stanowisko w zarządzie państwowej spółki kontrolowanej przez PiS. Czy był konkurs? Czy był oficjalnie ogłoszony nabór, gdzie każdy mógł składać aplikacje? Ponadto, jakie ma Pan wykształcenie i jaki dorobek zawodowy? Czy Pana żona i partnerka w działalności politycznej, będzie kandydowała na burmistrza, jeżeli PiS wystawi swojego kandydata? Czy jeżeli wygracie wybory samorządowe, to postawicie przed ratuszem pomnik Kaczyńskiego? Proste pytania?

 • gość 2018-04-11 13:58:54

  Mają coś do ukrycia i trzęsą porciętami. Stara maksyma adwokatów: do sądu idzie się po wyrok a nie po sprawiedliwość. Mam nadzieję że Ziobro zrobi porządek z tymi pseudosądami.

 • Правда - niezalogowany 2018-04-11 14:40:49

  Sami widzicie, że tam żadnego kleju nie ma i pewnie nigdy nie było

 • Gość - niezalogowany 2018-04-11 14:47:35

  Brawo panie Jacku.Brawo mieszkańcy Szczecinka!

 • gość 2018-04-11 14:53:15

  Jak się chce psa uderzyć, to kij się zawsze znajdzie. Pawłowicze i inne Sobczyki żądały usunięcia hałdy, a jak Krono to zrobiło, to też podnieśli wrzask. Prawda jest taka, że gdyby nie ten zakład to nie mieliby ciepłych posadek radnych i stołka w Połczynie. A ciemny lud myśli, że walczą o nich

 • Erin Brockovich 2018-04-11 14:56:06

  Mam ważną wiadomość do wszystkich "oszczędnych" mieszkańców Szczecinka. Otóż zgodnie z wyrokiem NSA, na który powołuje się pan Mietlicki (niestety mecenas nie przechodzi mi przez gardło) każdy może spalać w swoich piecach płyty wiórowe, gdyż pył ze szlifowania tych płyt został przez nasze "cudowne" sądy zakwalifikowany jako biomasa. Kiedyś Jezus zamienił wodę w wino, teraz mamy następny cud. NSA zamienił jednym wyrokiem odpad niebezpieczny w biomasę. Jeszcze tylko jedna rada do mieszkańców. Gdy już będziecie spalać płyty, a z Waszego komina będą buchały kłęby śmierdzącego i trującego dymu to może do Was przyjść Strażnik Miejski z groźną miną i mandatem w dłoni. Wtedy musicie mu tylko pokazać papier ścierny i wytłumaczyć, że Wy te płyty przed spaleniem szlifujecie na pył.

 • gość 2018-04-11 14:58:16

  Pawłowicz chyba ma rację, bo hałdy dziś nie ma, ghyba przeszła przez komin - tak jak nieposłuszny agent GRU w "Akwarium" o czym pisał Suworow..

 • Gość - niezalogowany 2018-04-11 15:14:24

  Ta firma to okupant. Mówią jak ruscy - gdyby nie my, to my was, a że to to co robią zabija, to nie ważne. Za pisu jest tak samo, ksk za po.Jedni drugich warci. Polska to trzeci świat.

 • gość 2018-04-11 15:30:42

  11.042018 godz.14:18 wysiadam z pociągu i aż mnie zatkało , duszący smród z wiadomej fabryki pary był wszechobecny w rejonie dworca PKP.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-11 15:34:48

  Pan Aleksandrowicz słowny człowiek, inteligentny i do tego z poczuciem humoru... a to się ceni.

 • gość 2018-04-11 15:45:30

  polityka i polityka, wszyscy teraz szaleją, każdy na kronospanie chce się wybić. a potem wszyscy zapomną o sprawie i będzie wreszcie spokój.

 • gość 2018-04-11 16:27:04

  Przekrzykują się jak na targu. Jakby odtajnili sprawę, to cały Szczecinek by się tak przekrzykiwał. Szkoda zachodu, są ważniejsze problemy w mieście.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-11 16:42:46

  Transparentny Pawłowicz niech ujawni ile zarabia i jakie ma wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe. Dla jasności- za Krono nie przepadam, ale obłuda Pawłowicza mnie drażni.

 • niesłychane ! - niezalogowany 2018-04-11 16:46:31

  Wszystko jasne, płyty powstają bez żadnego udziału kleju !

 • gość 2018-04-11 17:27:31

  masoniera. Calą tą bandę oszustów do kotła albo do tego pieca na biomase. Poczytajcie sobie Państwoo masońskich lożach.Mamy takie bagno też w Szczecinku

 • gość 2018-04-11 17:56:18

  Spokój to będzie na lipowej. O taki spokój ci chodzi? Na kronospanie to się wybił jeden taki chirurg onkolog.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-11 18:31:09

  Czy Terra i RdS mają coś innego do zaoferowania mieszkańcom Szczecinka niż tylko ten Kronospan naprawdę ludzie tego nie kupią już tym się nie wygra wyborów apel do Was czekamy na inne propozycje.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-11 18:39:52

  Brawo Terra i szczecinecczanie. Jednak to tylko garstka odważnych. Przemysłowa, Sikorskiego, Drahimska - to krematorium. Gdzie reszta?

 • Gość - niezalogowany 2018-04-11 19:02:07

  Krono zaorac i lasy zasadzić

 • gość 2018-04-11 20:30:20

  Ten niby chirurg onkolog co to według tu kogoś wybił sie na Krono, to najpierw robił dywersję jako lekarz zakładowy w ZAKŁADACH PŁYT WIOROWYCH. DAWAL NA LEWO I NA PRAWO ZWOLNIENIA LEKARSKIE .NISZCZYL KOMUNE, CZY BYL JAK DZIŚ - OLES=WATOREM ?

 • Gość - niezalogowany 2018-04-11 21:09:36

  Wyobrażacie sobie duet Rak burmistrzem a młody Douglas wickiem? Ale będą wałki kręcili, wszystkie decyzje będą podejmowane przy gorzałce.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-11 21:50:27

  Beata, zapamiętaj raz na zawsze; chodzi o czyste powietrze dla dzieci a nie o jakieś wybory. Myślisz, że jak skompromitujesz ludzi, którym zależy na zdrowym Szczecinku, to wszyscy pokochają tą twoją fabrykę smrodu?

 • gość 2018-04-12 00:52:10

  gość 2018-04-11 20:30:20 Pracowalem w ZPW w czasach gdy dzisiejszy burmistrz byl tam lekarzem zakladowym i wcale nie dawal zwolnien tak na prawo i lewo,po co to pisac jakies durne klamstwa.

 • gość 2018-04-12 06:40:17

  Na kronobylu " W Y B I Ł " się obecny burmistrz , który obiecał w kampanii wyborczej zrobić porządek z k r o n o b y l e m ,do dzisiaj pamiętam jego słowa jakoś to tak brzmiało cytuję " przestrzeń po kronospanie szybko zagospodarujemy " tylko dlatego otrzymał mój głos ,nigdy więcej na obecną w ratuszu i starostwie mafię kronobylową nie zagłosuję . Terra powinna zebrać większe tłumy ludzi pod tym tym Sądem , wtedy może mafia kronobylowa by się wystraszyła ,kilka osób nic nie zrobi , austriacki sługus łysy z pomocnikiem w czarnej sukience próbowali ich przekrzyczeć .

 • gość 2018-04-12 09:00:41

  Delfinek zarabiasz chociaż 6tys.? Bo za mniej to tylko idiota albo złodziej pracuje jak mawiała pewna autorytetka z PO.

 • gość 2018-04-12 09:41:48

  Dla Starosty i Burmistrza za lata zaniedbań ws powietrza i pylenia w Szczecinku. Braku poszanowania dla zdrowia i życia obywateli, coś co mamy najcenniejszego. Podziękujmy im w wyborach samorządowych.

 • gość 2018-04-12 10:32:15

  Ja już osobiście mam dość gadania w kółko o tym Kronospanie. Jakby innych tematów nie było. O czym będą gadać, jak już zakład zainstaluje UTWS? Dalej będą szukać dziury w całym?

 • gość 2018-04-12 10:57:32

  "dalej będą szukać dziury w całym". czyli uważasz (Pani Beato), że obecnie szukają dziury w całym i nie ma żadnego problemu? Trzeba to było powiedzieć np. mieszkańcom Mielca zamiast jęczeć na forum.

 • gość 2018-04-12 12:16:01

  Powierzając ponownie władzę dla Starosty i JHD i ich pseudo radnych, nadal będziemy oddychać czystym powietrzem, a pył będzie z pylącej olszy szarej.

 • gość 2018-04-12 13:09:12

  Delfinku chciałbyś zarabiać 20 tysi. ? Prawda że boli cię w środku chłopczyku w przykrótkich porciętach? To zawiść. Uważaj bo się zatkniesz w sobie.

 • gość 2018-04-16 11:48:12

  Świetne zdjęcie do artykułu.

 • gość 2018-04-17 13:50:34

  Czy kiedy spalamy drewno, dym jest niebieski i słodkawy ? Jaki gatunek drewna spala się tworząc niebieski dławiący dym? A może to nie drewno jednak? A jak to nie drewno się pali dymiąc na niebiesko to co ? Gdyby były czujniki na kominach sprawa byłaby jasna i takich pytań by nie było. I dron byłby niepotrzebny za 150 000zł. Bo komu on jest potrzebny ?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Praca dla kucharza

Poszukujemy osoby na stanowisko kucharz.Praca dla osoby do 30 roku życia. ( pizzeria)Cały etat.Telefon kontaktowy 500304214.


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie

Pilne

Szukam solidnego murarza z doswiadczeniem posiadajacego prawo jazdy i auto do pracy w niemczech.Stawka wyjsciowa 12euro/h gwarantowane..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0Diesel

Mam do sprzedania Toyotę Avensis II 2003 r z silnikiem 2.0 diesel o mocy 116 KM. Samochód zarejestrowany w kraju, regularnie serwisowany i..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

Billboardy do wynajęcia.

Posiadam do wynajęcia 32 tablice reklamowe w miejscach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Pełna oferta dostępna na www.zareklamowani.tv


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku z

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

Poszukujemy Opiekunki dla Pana

Zatrudnimy opiekunkę osób starszych- praca w Anglii, wyjazd pod koniec lipca. Poniżej opis kontraktu: Pan Albert pochodzi z okolic Nottingham i jest..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

Pranie i czyszczenie tapicerki

Oferuję profesjonalne : -odkurzanie,pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej,podłogi,bagażnika oraz podsufitki -czyszczenie oraz konserwacja..


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczki Kredyty Chwilówki

Ponad 140 różnych produktów finansowych dla każdego, kilkadziesiąt na wyłączność Pożyczki Online stają się bardziej popularne od kredytów..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"