:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

Radny vs. Krono, czyli hałda w sądzie po raz kolejny. Tumult przed rozprawą

Jacek Pawłowicz i Krzysztof Aleksandrowicz w środę (11.04) ponownie spotkali się w sądzie. To kolejna odsłona sprawy, w której firma Kronospan pozywa radnego miejskiego i zarazem członka SIS Terra za to, że podczas konferencji prasowej Terry, która miała miejsce w listopadzie 2015 r., Jacek Pawłowicz, posiłkując się nagraniem z drona, pomówił Kronospan o wywożenie „toksycznej hałdy” na teren przy ul. Leśnej.

 

Przypomnijmy. Początkowo szczecinecki sąd orzekł, że Jacek Pawłowicz jest winny pomówienia firmy Kronospan. Jednak Sąd Okręgowy w Koszalinie wykazał wadliwość wyroku, który zapadł w Szczecinku . W związku z tym koszaliński sąd uchylił ten wyrok. Wówczas także rozprawa prowadzona była w trybie niejawnym.

Tym razem przed sądem pojawiła się grupa mieszkańców Szczecinka, która głośno wyraziła swoją opinię na temat działalności firmy. Tuż przed rozpoczęciem rozprawy doszło do prawdziwej awantury.

W obrębie miasta znajduje się fabryka kleju, którą sprowadził do Szczecinka pan Kaindl. Nie ma prawa jej tutaj być - mówił podniesionym głosem jeden z mieszkańców. - I chwała mu za to, że to zrobił - odpowiedział mu spokojnie dyrektor Kronospanu, Krzysztof Aleksandrowicz.

Rusza UTWS i co się dzieje? Spalacie państwo o 16 tysięcy ton pyłu z płyt wiórowych więcej! W tym pyle jest klej, jest formaldehyd, tego nie wolno spalać - wyrzucał dyrektorowi Kronospanu Jacek Pawłowicz.

To nie jest prawda - skwitował jednym zdaniem Krzysztof Aleksandrowicz. - Pan kłamie i podburza ludzi - dodał po chwili.


Nie zabrakło też elementów filozoficznych.

Krzysztof Aleksandrowicz: - Zastanawiamy się, po co wszyscy żyjemy. Po co mamy rodzinę, po co mamy pracę, dzieci, po co chodzimy do kościoła...

- Mógłby pan pomyśleć nad zmianą własnego życia - odparła mu mieszkanka Szczecinka.

- Niech mi pani powie, jak mogę lepiej żyć, a to zrobię - odparł dyrektor.

 

Jacek Pawłowicz: Czy udostępni pan publicznie informację, gdzie była wywożona do utylizacji hałda? I w jakiej ilości?

Robert Mietlicki, adwokat: Ma pan to w protokole i na stronie internetowej WIOŚ.

Krzysztof Aleksandrowicz: To jest właśnie ta hipokryzja. Pan (o J. Pawłowiczu) mówi, żeby zlikwidować tę hałdę a potem, żeby jej nie ruszać. Zawiadomił wszystkie organy świata “o Boże, oni likwidują hałdę”.  Dziś jest sprawa sądowa a pan jest oskarżonym. W 2005 roku obiecałem, że hałdę zlikwidujemy i słowa dotrzymałem.

Jacek Pawłowicz: Ale nie zlikwidujecie przez spalenie...

Krzysztof Aleksandrowicz: Sprzedaliśmy ją i zrobiliśmy na tym bardzo dobry interes.

Mieszkanka: Nas pan nie przekona na temat środowiska w którym żyjemy.

Krzysztof Aleksandrowicz: W hałdzie nie było żadnego zakopanego domu, stwierdzono że w hałdzie nie było klejów,  zakopanych odpadów, była czysta biomasa. Konin (elektrociepłownia) nam świetnie zapłacił za tą biomasę. To biomasa. Dziś hałdy nie ma, nie ma tego tematu.

Mieszkanka: Moglibyśmy po wiaderku tej biomasy dać i w swoim domku każdy by spalił…

Krzysztof Aleksandrowicz: Może pani kwiatki tam posadzić i świetnie by rosły.

Jacek Pawłowicz: Czy zgodzicie się państwo, żeby rozprawa była jawna? Chodzi o interes publiczny.

Robert Mietlicki: Dla pana po tym co się dzieje nie zmienimy przepisów procedury…

Jacek Pawłowicz: Ale jakiej procedury? Państwo możecie się zgodzić na wszystko.

 

Mimo wcześniejszych próśb Jacka Pawłowicza o „odtajnienie”, na wniosek przedstawicieli Kronospanu przebiegła w trybie niejawnym.

Czytaj też:

https://szczecinek.com/artykul/znikajaca-halda-kronospanu/205308

 

 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


pawłowicz aleksandrowicz hałda rozprawa sądowa kronospan szczecinek - komentarze opinie

 • gość 2018-04-11 13:03:20

  " Niech mi pani powie, jak mogę lepiej żyć, a to zrobię - odparł dyrektor" nie jestem Panią, ale mówię: 1. nie/mniej kłamać

 • gość 2018-04-11 13:25:04

  Panie Pawłowicz, jak jest Pan taki transparentny, to proszę powiedzieć w jaki sposób zdobył pan stanowisko w zarządzie państwowej spółki kontrolowanej przez PiS. Czy był konkurs? Czy był oficjalnie ogłoszony nabór, gdzie każdy mógł składać aplikacje? Ponadto, jakie ma Pan wykształcenie i jaki dorobek zawodowy? Czy Pana żona i partnerka w działalności politycznej, będzie kandydowała na burmistrza, jeżeli PiS wystawi swojego kandydata? Czy jeżeli wygracie wybory samorządowe, to postawicie przed ratuszem pomnik Kaczyńskiego? Proste pytania?

 • gość 2018-04-11 13:58:54

  Mają coś do ukrycia i trzęsą porciętami. Stara maksyma adwokatów: do sądu idzie się po wyrok a nie po sprawiedliwość. Mam nadzieję że Ziobro zrobi porządek z tymi pseudosądami.

 • Правда - niezalogowany 2018-04-11 14:40:49

  Sami widzicie, że tam żadnego kleju nie ma i pewnie nigdy nie było

 • Gość - niezalogowany 2018-04-11 14:47:35

  Brawo panie Jacku.Brawo mieszkańcy Szczecinka!

 • gość 2018-04-11 14:53:15

  Jak się chce psa uderzyć, to kij się zawsze znajdzie. Pawłowicze i inne Sobczyki żądały usunięcia hałdy, a jak Krono to zrobiło, to też podnieśli wrzask. Prawda jest taka, że gdyby nie ten zakład to nie mieliby ciepłych posadek radnych i stołka w Połczynie. A ciemny lud myśli, że walczą o nich

 • Erin Brockovich 2018-04-11 14:56:06

  Mam ważną wiadomość do wszystkich "oszczędnych" mieszkańców Szczecinka. Otóż zgodnie z wyrokiem NSA, na który powołuje się pan Mietlicki (niestety mecenas nie przechodzi mi przez gardło) każdy może spalać w swoich piecach płyty wiórowe, gdyż pył ze szlifowania tych płyt został przez nasze "cudowne" sądy zakwalifikowany jako biomasa. Kiedyś Jezus zamienił wodę w wino, teraz mamy następny cud. NSA zamienił jednym wyrokiem odpad niebezpieczny w biomasę. Jeszcze tylko jedna rada do mieszkańców. Gdy już będziecie spalać płyty, a z Waszego komina będą buchały kłęby śmierdzącego i trującego dymu to może do Was przyjść Strażnik Miejski z groźną miną i mandatem w dłoni. Wtedy musicie mu tylko pokazać papier ścierny i wytłumaczyć, że Wy te płyty przed spaleniem szlifujecie na pył.

 • gość 2018-04-11 14:58:16

  Pawłowicz chyba ma rację, bo hałdy dziś nie ma, ghyba przeszła przez komin - tak jak nieposłuszny agent GRU w "Akwarium" o czym pisał Suworow..

 • Gość - niezalogowany 2018-04-11 15:14:24

  Ta firma to okupant. Mówią jak ruscy - gdyby nie my, to my was, a że to to co robią zabija, to nie ważne. Za pisu jest tak samo, ksk za po.Jedni drugich warci. Polska to trzeci świat.

 • gość 2018-04-11 15:30:42

  11.042018 godz.14:18 wysiadam z pociągu i aż mnie zatkało , duszący smród z wiadomej fabryki pary był wszechobecny w rejonie dworca PKP.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-11 15:34:48

  Pan Aleksandrowicz słowny człowiek, inteligentny i do tego z poczuciem humoru... a to się ceni.

 • gość 2018-04-11 15:45:30

  polityka i polityka, wszyscy teraz szaleją, każdy na kronospanie chce się wybić. a potem wszyscy zapomną o sprawie i będzie wreszcie spokój.

 • gość 2018-04-11 16:27:04

  Przekrzykują się jak na targu. Jakby odtajnili sprawę, to cały Szczecinek by się tak przekrzykiwał. Szkoda zachodu, są ważniejsze problemy w mieście.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-11 16:42:46

  Transparentny Pawłowicz niech ujawni ile zarabia i jakie ma wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe. Dla jasności- za Krono nie przepadam, ale obłuda Pawłowicza mnie drażni.

 • niesłychane ! - niezalogowany 2018-04-11 16:46:31

  Wszystko jasne, płyty powstają bez żadnego udziału kleju !

 • gość 2018-04-11 17:27:31

  masoniera. Calą tą bandę oszustów do kotła albo do tego pieca na biomase. Poczytajcie sobie Państwoo masońskich lożach.Mamy takie bagno też w Szczecinku

 • gość 2018-04-11 17:56:18

  Spokój to będzie na lipowej. O taki spokój ci chodzi? Na kronospanie to się wybił jeden taki chirurg onkolog.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-11 18:31:09

  Czy Terra i RdS mają coś innego do zaoferowania mieszkańcom Szczecinka niż tylko ten Kronospan naprawdę ludzie tego nie kupią już tym się nie wygra wyborów apel do Was czekamy na inne propozycje.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-11 18:39:52

  Brawo Terra i szczecinecczanie. Jednak to tylko garstka odważnych. Przemysłowa, Sikorskiego, Drahimska - to krematorium. Gdzie reszta?

 • Gość - niezalogowany 2018-04-11 19:02:07

  Krono zaorac i lasy zasadzić

 • gość 2018-04-11 20:30:20

  Ten niby chirurg onkolog co to według tu kogoś wybił sie na Krono, to najpierw robił dywersję jako lekarz zakładowy w ZAKŁADACH PŁYT WIOROWYCH. DAWAL NA LEWO I NA PRAWO ZWOLNIENIA LEKARSKIE .NISZCZYL KOMUNE, CZY BYL JAK DZIŚ - OLES=WATOREM ?

 • Gość - niezalogowany 2018-04-11 21:09:36

  Wyobrażacie sobie duet Rak burmistrzem a młody Douglas wickiem? Ale będą wałki kręcili, wszystkie decyzje będą podejmowane przy gorzałce.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-11 21:50:27

  Beata, zapamiętaj raz na zawsze; chodzi o czyste powietrze dla dzieci a nie o jakieś wybory. Myślisz, że jak skompromitujesz ludzi, którym zależy na zdrowym Szczecinku, to wszyscy pokochają tą twoją fabrykę smrodu?

 • gość 2018-04-12 00:52:10

  gość 2018-04-11 20:30:20 Pracowalem w ZPW w czasach gdy dzisiejszy burmistrz byl tam lekarzem zakladowym i wcale nie dawal zwolnien tak na prawo i lewo,po co to pisac jakies durne klamstwa.

 • gość 2018-04-12 06:40:17

  Na kronobylu " W Y B I Ł " się obecny burmistrz , który obiecał w kampanii wyborczej zrobić porządek z k r o n o b y l e m ,do dzisiaj pamiętam jego słowa jakoś to tak brzmiało cytuję " przestrzeń po kronospanie szybko zagospodarujemy " tylko dlatego otrzymał mój głos ,nigdy więcej na obecną w ratuszu i starostwie mafię kronobylową nie zagłosuję . Terra powinna zebrać większe tłumy ludzi pod tym tym Sądem , wtedy może mafia kronobylowa by się wystraszyła ,kilka osób nic nie zrobi , austriacki sługus łysy z pomocnikiem w czarnej sukience próbowali ich przekrzyczeć .

 • gość 2018-04-12 09:00:41

  Delfinek zarabiasz chociaż 6tys.? Bo za mniej to tylko idiota albo złodziej pracuje jak mawiała pewna autorytetka z PO.

 • gość 2018-04-12 09:41:48

  Dla Starosty i Burmistrza za lata zaniedbań ws powietrza i pylenia w Szczecinku. Braku poszanowania dla zdrowia i życia obywateli, coś co mamy najcenniejszego. Podziękujmy im w wyborach samorządowych.

 • gość 2018-04-12 10:32:15

  Ja już osobiście mam dość gadania w kółko o tym Kronospanie. Jakby innych tematów nie było. O czym będą gadać, jak już zakład zainstaluje UTWS? Dalej będą szukać dziury w całym?

 • gość 2018-04-12 10:57:32

  "dalej będą szukać dziury w całym". czyli uważasz (Pani Beato), że obecnie szukają dziury w całym i nie ma żadnego problemu? Trzeba to było powiedzieć np. mieszkańcom Mielca zamiast jęczeć na forum.

 • gość 2018-04-12 12:16:01

  Powierzając ponownie władzę dla Starosty i JHD i ich pseudo radnych, nadal będziemy oddychać czystym powietrzem, a pył będzie z pylącej olszy szarej.

 • gość 2018-04-12 13:09:12

  Delfinku chciałbyś zarabiać 20 tysi. ? Prawda że boli cię w środku chłopczyku w przykrótkich porciętach? To zawiść. Uważaj bo się zatkniesz w sobie.

 • gość 2018-04-16 11:48:12

  Świetne zdjęcie do artykułu.

 • gość 2018-04-17 13:50:34

  Czy kiedy spalamy drewno, dym jest niebieski i słodkawy ? Jaki gatunek drewna spala się tworząc niebieski dławiący dym? A może to nie drewno jednak? A jak to nie drewno się pali dymiąc na niebiesko to co ? Gdyby były czujniki na kominach sprawa byłaby jasna i takich pytań by nie było. I dron byłby niepotrzebny za 150 000zł. Bo komu on jest potrzebny ?

Dodajesz jako: Zaloguj się