:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C pochmurno z przejaśnieniami

Recital Swojaków - zaproszenie

temat.net: archiwum, Recital Swojaków zaproszenie - zdjęcie, fotografia

Już w najbliższą sobotę, 19 września w szczecineckim kinie odbędą się uroczyste obchody X-lecia działalności zespołu „Swojacy” z Sitna. Z tej okazji członkowie zespołu zapraszają wszystkich mieszkańców na jubileuszowy  koncert. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.45 mszą św. w kościele pw. Ducha Świętego (ul. Klasztorna). Następnie o godz. 14.00 Swojacy zapraszają wszystkich do kina, gdzie będzie miała miejsce dalsza część obchodów.

- Zespół „Swojacy” obchodzi jubileusz 10-lecia i z tej okazji chcielibyśmy zaprezentować wszystkim mieszkańcom nasz dorobek, który udało się zgromadzić przez te lata. Chcemy pokazać, co nam się udało zdobyć, a także przedstawić  wszystkich członków naszego zespołu – są to ludzie, którzy wykonują naprawdę różne zawody i mają różnorodne zainteresowania. Często kultura i muzyka ludowa traktowane są jakby były z „niższej półki”. Chcemy udowodnić, że jest inaczej, a muzyka ludowa może być traktowana na równi z innymi gatunkami. Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie uroczystych obchodów w kinie, ponieważ chcemy pokazać mieszkańcom i zaproszonym gościom, że można równie miło spędzić czas śpiewając w takim ludowym zespole – mówi Marzena Nowacka, kierownik zespołu. – Z tej okazji przyjedzie do Polski pan Józef Bakuła, pierwszy kierownik zespołu, który m.in. był twórcą naszego zespołu, a  który obecnie przebywa w Anglii. Pan Józef nie śpiewa z nami już sześć lat, ale w sobotę ponownie wystąpi z nami na scenie. 

Zespół „Swojacy” powstał w 2003 roku w podszczecineckim Sitnie. Tworzy go 12 mieszkańców – 9 kobiet i 3 mężczyzn w różnym wieku, których łączy przede wszystkim zamiłowanie do śpiewu, folkloru i tematyki ludowej. „Swojacy” na swoim koncie mają wiele sukcesów, wydali również swoją pierwszą profesjonalną płytę, którą fani zespołu mogą nabyć podczas każdego z koncertów i spotkań.

Podczas sobotniego koncertu na scenie gościnnie wystąpi Janusz Koloch. Podsumowaniem jubileuszowego spotkania będzie natomiast wspólny występ Swojaków z zaprzyjaźnionymi zespołami. Będziemy mieli okazję zobaczyć Kumoszki z Parsęcka, Turowianki z Turowa, Jezioraki z Wierzchowa, Jagody z Niedalina, Jarzębiny z Jelenia, Krosinianki z Krosina oraz zespół Zgoda z Wyszewa. (mg)

 

 

Recital Swojaków - zaproszenie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com