:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Reforma oświaty także w powiecie. Zniknie jedno gimnazjum?

Powiat, Reforma oświaty także powiecie Zniknie jedno gimnazjum - zdjęcie, fotografia

Trwająca właśnie reforma oświaty to wyzwanie dla samorządów. Wiadomo już mniej więcej, jakie działania w związku z planowanym wygaszeniem gimnazjów mają podjąć Miasto i Gmina Szczecinek. A jak do wdrażanych zmian, w tym m.in. do wydłużenia cyklu kształcenia w szkołach „średnich” i technikach, przygotowuje się powiat? Jak się dowiadujemy, jeśli chodzi o reformę gimnazjalną w powiecie, na razie jest spokojnie. Nie oznacza to jednak, że w tej kwestii nie dzieje się nic.

Jak przekonuje wicestarosta Marek Kotschy, pierwsze decyzje powinny już zapaść na najbliższej sesji Rady Powiatu. – Najprawdopodobniej na najbliższym posiedzeniu zostanie podjęta nowa uchwała dotycząca sieci szkół. Dużych zmian nie będzie. Będą one miały raczej charakter kosmetyczny. Będzie trzeba jednak podjąć decyzję odnośnie wygaszenia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym funkcjonującego tam Gimnazjum nr 4. Ze względu na niski nabór będziemy też musieli zastanowić się nad wykreśleniem funkcjonujących zespołach szkół niektórych placówek. Już w tej sprawie porozumieliśmy się z dyrektorami. 

Co z ewentualnymi wakatami na stanowiska nauczycieli? – Na razie za wcześnie by o tym mówić – przekonuje Marek Kotschy. – Reforma tak naprawdę dotrze do nas dopiero za kilka lat. Na razie więc za wcześnie, żeby mówić o zwiększonym zapotrzebowaniu na kadrę nauczycielską. Dodatkowo, nie wiemy jeszcze, jakie będą zmiany w dotychczasowym programie nauczania. Nie wiadomo np., czy liczba godzin z poszczególnych przedmiotów ulegnie zwiększeniu. Nie ma więc na razie takiej możliwości, by zrobić jakąś symulację. 

 

foto: Karol Ziółek

Reforma oświaty także w powiecie. Zniknie jedno gimnazjum? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com