:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C pochmurno z przejaśnieniami

Rejsy - nowy sposób na poznanie Chorwacji

Porady, Rejsy sposób poznanie Chorwacji - zdjęcie, fotografia

Krajobrazy Chorwacji zapierają dech w piersiach. Podróżnicy odkrywają niezwykle bogatą roślinność, osobliwą faunę morską, wśród której mogą pływać. Marzenia o odkryciu naturalnego piękna Chorwacji mogą się spełnić podczas rejsu jachtem wzdłuż wybrzeża tego pięknego kraju. Turyści mogą cieszyć się czystymi wodami Adriatyku, które ukazują niezwykłe barwy błękitu, turkusa i granatu.

Co spotka nas podczas rejsu po Chorwacji?

Planując wakacyjny wypoczynek należy wybrać nie tylko region świata, który zachwyca i przyciąga swoimi atrakcjami, ale również organizatora wyprawy, który posiada doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje. Wybierając spośród tysięcy ofert dostępnych w serwisie Rejsomat.pl, mamy pewność, że w wymarzony rejs wyruszymy ze sprawdzonym operatorem i doświadczonym skipperem, który zna Chorwację, jak własną kieszeń.

Ośmiodniowy rejs wzdłuż wybrzeża morza Adriatyckiego i wysp, które rozsiane są na jego obszarze zapewni urozmaicenie, dzięki czemu żaden turysta nie odczuje nudy i znużenia. Cała załoga jachtu na czele ze skipperem, będącym opiekunem pasażerów dba o dobre samopoczucie swoich gości i stara się dostosować kierunek rejsu do ich upodobań.

Rejsy jachtem po Chorwacji to nie tylko kąpiele słoneczne i morskie, zwiedzanie zabytków, ale także czas na rozrywkę w restauracjach i kawiarniach, do których można wstąpić podczas postojów jachtu. Komfortowe jachty zapewniają idealne warunki do wypoczynku, przestronne wnętrza pozwalają zarówno wyciszyć się jak też wesoło spędzać czas w gronie innych turystów.

Rejsy w Chorwacji - co można zobaczyć

Zaciszne zatoczki, spokojne i malownicze wioski, miasta z zabytkową architekturą oraz parki narodowe to cuda natury, które nie poddały się zdobyczom cywilizacji. Plan rejsu działa na turystów jak magnes i staje się pokusą do zobaczenia na własne oczy dziedzictwa narodowego gościnnej Chorwacji. A jest co zwiedzać:

  • Zadar - kluczowym punktem tego miejsca jest stare miasto, które znajduje się na półwyspie, oddzielonym od nowego miasta. Przechadzając się urokliwymi uliczkami można poczuć czar minionej epoki. Historia jest obecna w każdym zakątku, dawne rzymskie budowle, mury i bramy mogą wzbudzić podziw. Jednak dla osób ceniących sobie rozrywkę warto polecić festyn „Noc Pełni Księżyca”, podczas którego rozbrzmiewa muzyka i porywa turystów do tańca.
  • Silba - piękne piaszczyste, żwirowe i kamieniste plaże. Piękny rynek, kościół, wieża miłości Toreta to miejsca, których nie sposób nie zobaczyć. Nowoczesność ominęła tą wyspę, dzięki czemu relaks jest satysfakcjonujący i przynoszący prawdziwe ukojenie.
  • Rab – wyspa leży w regionie Kvarner Bay w Chorwacji. Długa piaszczysta plaża San Marino, jest główną atrakcją turystyczną dla osób preferujących kąpiele słoneczne i spacery wzdłuż linii brzegowej. Nie brakuje historycznej architektury, którą można podziwiać, wąskie uliczki, zachęcają do pieszych wędrówek.
  • Losinj – wyspa słynąca z różnych gatunków roślin, które w okresie wiosenno – letnim rozkwitają w całej krasie barw. Skipper znający ten region zaproponuje żeglarzom – nowicjuszom zwiedzanie podwodnego świata roślin i zwierząt. Rejs jachtem stwarza możliwość nurkowania w wielu niezwykłych miejscach, gdzie czas się zatrzymał. Pływanie wśród koralowców, ławicy ryb i przepięknych muszli pozostawi w pamięci turystów niezapomniane wspomnienia.
  • Premuda – to kolejne wspaniałe miejsce do nurkowania i podziwiania świata podwodnego. Podczas wypraw w głąb Adriatyku można natknąć się na wrak pancernika „Szent Istvn”,  który co roku przyciąga ludzi zafascynowanych takimi nowinkami. Wyspa Premuda pokryta jest niską roślinnością i drzewami oliwnym.
  • Ist – urokliwa wyspa Dalmacji, z czarującymi zatoczkami, krystaliczną wodą Adriatyku i przyrodą, która przynosi spokój i błogostan, którego tak potrzebują turyści licznie odwiedzający Chorwację.
  • Sakarun - to najbardziej znana plaża w Chorwacji. Jej główną zaletą jest czysty piasek zachęcający do plażowania i przyjazne morze Adriatyckie, które w tym miejscu pozwala na bezpieczne i przyjemne kąpiele. Lasy sosnowe okalające zatokę zapewniają schronienie przed słońcem dając cudowny relaks na łonie przyrody.

Wszystkie te cuda Chorwacji można zobaczyć podczas rejsu jachtem. Serwis Rejsomat.pl, przybliża miłośnikom żeglarstwa miejsca, które można podziwiać z jachtu i pieszo podczas postoju. Wakacje spędzone z rodziną czy znajomymi w Chorwacji będą powodem rozmów i wspomnień, a rejs po Adriatyku i podziwianie kolejnych wysp jest ukoronowaniem wyprawy żeglarskiej.

 

artykuł partnera serwisu