:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Rekordowe kino Wolność

temat.net: archiwum, Rekordowe Wolność - zdjęcie, fotografia

Jeszcze parę miesięcy temu można było powiedzieć, że szczecineckie kino „Wolność” lata swojej świetności, kiedy na widowni podczas seansów zasiadały tłumy widzów, ma już dawno za sobą. W ostatnich latach z roku na rok zdecydowanie spadała ilość mieszkańców, którzy decydowali się na spędzenie popołudnia czy wieczoru w ciemnej sali, zasiadając przed dużym ekranem. Jednak od ponad miesiąca miejskie kino bez wątpienia przeżywa swoją drugą młodość. Wszystko to za sprawą zakończonej niedawno modernizacji obiektu – widzowie mogą nie tylko cieszyć się obrazem w jakości 3D, ale też oglądać filmy w najnowszej dostępnej w Polsce technologii 4K. 

- Przede wszystkim zmiana tej technologii spowodowała, że teraz możemy mieć świeże filmy w nowej jakości – mówi „Tematowi” Kamil Klimek, dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury. - Przez ostatni rok wyświetlaliśmy filmy z ok. trzy czy czterotygodniowym opóźnieniem, a niektóre kopie, takie jak chociażby „James Bond” czy „Hobbit”, w ogóle do nas nie trafiały z przyczyn technologicznych. Dlatego też ludzie niezbyt chętnie przychodzili do kina. Teraz to się zmieniło. Kino cyfrowe pozwala nam na wyświetlanie większej ilości filmów, możemy teraz także już wyświetlać premiery.

Okazuje się, że nowa technologia, lepsza jakość dźwięku i obrazu, a także premierowe seanse w ostatnim miesiącu przyciągnęły do szczecineckiego kina tłumy widzów.

- Sprzedaż faktycznie nam wzrosła, ale nie było innej możliwości, skoro wcześniej była praktycznie na... zerowym poziomie. W ostatnich tygodniach odnotowujemy olbrzymi wzrost sprzedaży biletów względem tego, co działo się przez ostatnie miesiące. Jeżeli chodzi o ilość widzów, to jest to sprzedaż porównywalna do tej z lat 2006-2007, kiedy powstało nowe kino. Wtedy też jakość wyświetlanych filmów była bardzo nowoczesna, jak na tamte czasy. Natomiast teraz, idąc z duchem czasu, musieliśmy przejść na technologię cyfrową i obecnie te wyniki są może nawet trochę wyższe niż te, które były spowodowane przebudową obiektu – dodaje nasz rozmówca.

Czy faktycznie szczecineckie kino od czasu modernizacji cieszy się tak ogromną popularnością? Nie ma co do tego wątpliwości. Jak zdradził nam Kamil Klimek, od 6 września, czyli od dnia ponownego otwarcia obiektu, do wtorku (12 października), czyli w nieco ponad miesiąc, na seans wybrało się aż 5938 mieszkańców. (mg)

foto: Sapik

Rekordowe kino Wolność komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com