:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Remont dworca PKP: Nie stać nas. Miasto się trochę zapędziło i teraz liczy na pomoc rządu PiS

Dzieci pójdą się bawić na dworzec PKP. Miasto nie ma tylko pieniędzy i prawa własności
Temat Szczecinecki 07/02/2019 06:47

Kto wyremontuje szczecinecki dworzec kolejowy? Choć początkowo plan przejęcia i wyremontowania budynku przez miasto wydawał się łatwy do zrealizowania, w obecnej chwili poszukiwane jest już jakiekolwiek rozwiązanie, które umożliwi podjęcie możliwych kroków, zmierzających do odnowienia dworca. Sytuacja jest bardzo skomplikowana. Miasto wciąż nie jest właścicielem obiektu, a to oznacza, że nie może przeprowadzać tam żadnych inwestycji, nie może też otrzymać dofinansowania. Z drugiej strony, w efekcie zabiegów o przejęcie budynku, szczecinecki dworzec “spadł” z listy obiektów, które do roku 2023 miałyby zostać zmodernizowane w ramach rządowego programu.

Pisaliśmy na ten temat tutaj: https://szczecinek.com/artykul/dworzec-pkp-z-gwarancja/314098 Za remont dworca nie odpowiada więc już rząd. Inwestycję mogłoby przeprowadzić jedynie miasto, ale dworzec wciąż jeszcze nie został przejęty. I tu koło się zamyka. (Czytaj także: https://szczecinek.com/artykul/slepa-miejska-szarza/439474 )

Sprawa przyszłości szczecineckiego dworca PKP została podniesiona na jednej z ostatnich sesji Rady Miasta. Radna Joanna Pawłowicz zapytała o to, czy dworzec mógłby wrócić do kolei i “załapać się” jeszcze na rządowy program Kolej Plus.

 • Czy my jesteśmy w stanie skorzystać z tego programu? Dworzec już nie jest pod jurysdykcją PKP, ale nie jest nasz. Jest w zawieszeniu. A to efektywny i korzystny program. Gruntownej rewitalizacji ma być poddanych 200 dworców. Samorządy miałyby ponieść koszt 15 proc. wartości inwestycji, a resztę miałby sfinansować rząd - zauważyła radna.

Burmistrz Daniel Rak przypomniał, że na temat szczecineckiego dworca podjął rozmowy z reprezentującą w Sejmie Szczecinek wiceminister Małgorzatą Golińską (PiS). Jak poinformował, pani minister miała kontaktować się z osobami decyzyjnymi w ministerstwie odnośnie przejęcia dworca. Dodał, że jeśli okazałoby się, że szczecinecki dworzec mógłby zostać wyremontowany w ciągu najbliższych kilku lat, miasto nie musiałoby przeprowadzać tej inwestycji.

Jeśli będzie taka deklaracja, że ktoś w Szczecinku zrobi nam dworzec i da nam 80 proc. dofinansowania, to wchodzimy w to od razu.

 • Będę rekomendował zmiany w budżecie - podkreślił Daniel Rak.

Sytuację komplikuje fakt, że miasto ma własne plany co do przyszłej funkcji budynku dworca. Jak już wcześniej informowano, w pomieszczeniach dworca PKP miałaby się znajdować filia SAPiK-u, która obecnie działa w budynku przy ul. Kilińskiego. Poprzedni burmistrz Jerzy Hardie-Douglas w trakcie jednej z sesji Rady Miasta ujawnił, że po przeprowadzce budynek na ul. Kilińskiego ma zostać przez miasto sprzedany.  

Gdybyśmy my byli właścicielem obiektu, to chcielibyśmy wprowadzić funkcje docelowe

- mówił Daniel Rak. - Mamy deficyt jeśli chodzi o pewne obiekty, pomieszczenia i oczekiwania mieszkańców, którzy chcieliby tam realizować jakieś południowe zajęcia.

Sprawa przenosin dziecięcych i młodzieżowych sekcji na dworzec PKP wciąż budzi duże emocje.

 • Nie wydaje mi się najszczęśliwszym pomysłem, aby przenosić tam sekcje z ul. Kilińskiego - zaznaczył radny Wiesław Suchowiejko. - Budynek ten ma być natomiast sprzedany. Dworzec to miejsce tranzytowe, miejsce pobytu różnych osób. Rzadko podejmuje się tu działalność. Jeśli już, to handlowo-gastronomiczną.

 • W Drawsku na dworcu znajduje się biblioteka. Nie widział pan w tym budżecie środków ze sprzedaży budynku przy ul. Kilińskiego. Ja nigdzie nie powiedziałem, że będziemy ten obiekt sprzedawali - oparł Daniel Rak.

Co w sprawie dworca planuje miasto? Jak poinformowano w trakcie sesji, mimo że ratusz jeszcze nie przejął budynku, miasto znów zamierza aplikować o środki unijne na dofinansowanie modernizacji budynku. Ratusz zabiega w tym celu o wsparcie marszałka.

 • Do końca lutego będziemy ponownie aplikować do RPO na rewitalizację dworca - poinformował Marcin Wilk, kierownik Wydziału Rozwoju w UM.

A co ze wspomnianym wcześniej programem “Kolej Plus”?

 • Ten program dotyczy głównie linii kolejowych, nie dworców - odpowiedział kierownik.

 • Widać różnimy się informacjami - argumentowała radna Joanna Pawłowicz. - Według moich, potwierdzonych informacji, w ciągu najbliższych lat ma być wyremontowanych 9 tys. km tras i 200 dworców. Ma to zapobiec wykluczeniu komunikacyjnemu miast powiatowych. Jeśli dworzec nie może wrócić do PKP, będzie jednak trudno z tego programu skorzystać.

 

Czytaj także: https://szczecinek.com/artykul/slepa-miejska-szarza/439474

 

Reklama

dworzec pkp szczecinek remont własność miasto dofinansowanie odnowienie - komentarze opinie

 • gość 2019-02-07 07:52:27

  Można by było naprawić chociaż chodniki do dworca oraz przystanku KM bo można sobie nogi połamać.

 • gość 2019-02-07 09:00:27

  super. dziękuję gburowi - ego ważniejsze niż dobro miasta

 • gość 2019-02-07 09:28:00

  Mam nadzieję, że jeden z najgłupszych z wizjonerskich pomysłów nie zostanie zrealizowany. SzOk ma swoje miejsce przy ul. Kilińskiego i tam powinien pozostać chociażby ze względu ba bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. To, że ktoś ostrzy sobie apetyt na kupno tego obiektu nie znaczy wcale, ze musi on być sprzedany.

 • Erin Brockovich 2019-02-07 10:32:49

  W takiej sytuacji koszty remontu powinien pokryć były burmistrz Jerzy Hardie Douglas. To był jego "cudowny" pomysł i on powinien ponieść za to odpowiedzialność. A swoją drogą, co trzeba mieć w głowie, by dobrowolnie zrezygnować z finansowania przez rząd? Co on chciał udowodnić? Że nie weźmie pieniędzy od PIS-u? A teraz my wszyscy za jego fanaberie będziemy płacić. No ale cóż, takiego burmistrza chcieliście, to takiego mieliście, ale jak widać jednej nauczki było za mało i znowu wybraliście kolejnego "wizjonera". Mawia się, że Polak mądry po szkodzie, ale w tym wypadku można powiedzieć, że "nowe przysłowie Polak sobie kupi, że i przed szkodzą i po szkodzie zawsze będzie głupi"

 • gość 2019-02-07 11:07:21

  Ha ha ha - wybrali człowieka z zarzutami prokuratorskimi, to mają : ))

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 11:28:43

  Macie teraz swoje łyse PO. Wizjoner siedzi w powiecie a reszta myśli jak teraz naprawić jego popaprane pomysły. Tak też będzie z resztą świetnych inwestycji. Jak nie robi się rzeczy potrzebnych tylko te wizjonerskie to nie ma się co dziwić.

 • gość 2019-02-07 11:37:57

  z jakimi zarzutami? z aktem oskarżenia i trwającym procesem

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 12:34:05

  Golinska ma okazje sie wykazać robiąc wreszcie coś dla mieszkańców!

 • gość 2019-02-07 12:38:34

  tak, teraz Gosia pomóż... Cymbały wizjonerskie. Trzeba było myśleć i hamować zapędy cesarza. Ale jakoś nie było słychać hamowania, tylko oklaski. Słabiaki.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 12:52:59

  Nie piszcie że miasto się zapędziło.Zapędził się wizjoner ze swoimi klakierami radnymi z PO.I to oni ponoszą pełną odpowiedzialność za zaistniałą sytuację.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 12:54:38

  Skąd PIS ma pieniądze,?

 • gość 2019-02-07 13:48:00

  PiS też nie wyremontuje, rząd i PKP ma w d... dworzec w Sz-ku. Mieli tyle czasu i nic się n się nie działo.

 • gość 2019-02-07 15:29:12

  i w ten kolejowy gnój Miasto Moje nie wchodzi

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 16:55:38

  Pokażcie mi chociaż jeden dobry pomysł byłego burmistrza. Za wszystko co się wziął to wszystko jest do d..... Tak było i tak będzie dopóki jest cień burmistrza w urzędzie miasta. Obecny burmistrz wciąż czuje oddech na sobie byłego i wciąż trzęsienie portkami, sam nie potrafi podpiąć żadnej decyzji. Jak trwoga to do PIS???

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 17:02:12

  Daglas wzywał Panią Golińską z PIS, a teraz powinien przeprosić jak chce pomocy w odbudowie dworca PKP, bo to przecież jego głupi pomysł z tym że nie rząd ma pomóc w remoncie. Myślał że pomoże mu Grzesiu Schetyna????? Ha ha ha.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 19:14:44

  JHD dał PKP gwarancję, że dworzec będzie wyremontowany...

 • gość 2019-02-07 21:36:52

  ....Nie wydaje mi się najszczęśliwszym pomysłem, aby przenosić tam sekcje z ul. Kilińskiego - zaznaczył radny Wiesław Suchowiejko............... a może tory kolejowe przenieść na ulice Kilńskiego....???

 • Yulo - niezalogowany 2019-02-07 21:39:11

  Golinska ma okazje sie wykazać robiąc wreszcie coś dla mieszkańców!...a co Ona może????

 • gość 2019-02-07 22:43:43

  JHD dał gwarancje o remoncie i co?.......

 • gość 2019-02-08 08:05:46

  "...a co Ona może????" no na pewno nie biegać za rozhisteryzowaną panienką Jureczkiem i kolesiami zmieniającymi zdanie z miesiąca na miesiąc. Wydaje mi się, że może zajmować się sprawami związanymi ze swoim stanowiskiem - wiceministra ;P Zapytaj też Lubczyka co zrobi w tej sprawie. Wszak nie byle kto - szef struktur w województwie

 • gość 2019-02-11 21:52:11

  Treść komentarzaWszyscy pieprzą,to jest skandal,że kolej dopuściła do ruiny takiego ładnego budynku, to że ktoś to zauważył i chciał doprowadzić do remontu to be.Co do przeznaczenia pomieszczeń to inna sprawa,decyzje zawsze można zmienić.A tak nawiasem mówiąc szanowni krytycy inaczej myślący to niby czego rząd PIS,kolej nie ma łożyć na miasto ,bo co, to miasto PO ,czy nasze miasto....

 • gość 2019-03-21 19:05:07

  A może zburzyć dworzec , jak ten PKS-u , dostawić dodatkową wiatę z napisem Dworzec PKP i sprawa będzie załatwiona i koszty niskie . Bilety można przecież kupić w pociągu lub przez internet .Zawsze można dostawić budkę z napisem KASA BILETOWA....

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"