:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C bezchmurnie

Remont Szkoły Muzycznej w Szczecinku zakończony

Kosztownych zmian może i nie widać gołym okiem, ale bez gruntownej modernizacji budynek nie mógłby dalej spełniać swojej funkcji.

Perełka architektoniczna Szczecinka, czyli budynek Szkoły Muzycznej, już po kompleksowym gruntownym remoncie. Przypomnijmy. Pierwsze prace remontowe rozpoczęły się w 2011 roku. Potem modernizacja została tymczasowo zawieszona, by ostatecznie zakończyć się ubiegłorocznym otwarciem nowego, szklanego skrzydła i doprowadzeniem do końca kosztownej, ale gruntownej termomodernizacji.

W piątek, 9.02 w budynku szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie inwestycji. Zaproszeni goście mogli na własne oczy przekonać się, jakie są efekty remontu. Jak zauważyła dyrektor placówki, Agnieszka Orłowska, wiele osób, które tu wchodzą, mogą na pierwszy rzut oka stwierdzić, że właściwie nic się nie zmieniło. Wykonano jednak potężną ilość pracy, dzięki której wiekowy budynek nie tylko przeszedł termomodernizację, ale i został zabezpieczony przeciwpożarowo.

- Remont kosztował 3,6 mln zł – poinformowała dyrektor Agnieszka Orłowska. – Część funduszy pochodziła ze środków unijnych. To kwota rzędu 2,8 mln zł. Te wszystkie pieniądze są w ścianach.

Warto dodać, że realizacja projektu polegała m.in. na dociepleniu elementów konstrukcyjnych, wymianie okien, grzejników, kanałów i rur wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych, budowie systemów oświetlenia, kabli i przewodów elektrycznych, opraw oświetleniowych, zainstalowanie nowych kotłów czy pomp ciepła. Wymieniono wewnętrzną sieć grzewczą i elektryczną oraz część okien. Zakup kilkudziesięciu nowych, specjalistycznych pożarowych okien to koszt rzędu 30 proc. całości. Oprócz tego rewitalizacji poddano dach i stropy. Poza tym wyremontowano oraz wygłuszono niektóre z sal.

 

Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

 

..........................................................................................................................................................

Dołącz do największej, najbardziej liczącej się grupy Czytelników w mieście! Wrzuć Temat! Twoja informacja ma wartość, więc wykorzystując ją gramy fair: Prześlij nam informację ze zdjęciem lub filmem, a wykorzystane przez nas materiały nagradzamy bonami zakupowymi! Szczegóły tutaj.

Jak to zrobić? Najszybciej przez Facebooka @temat.szczecinek : 
https://www.facebook.com/temat.szczecinek/

lub mailem: [email protected]

..........................................................................................................................................................


szczecinek szkoła muzyczna remont - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się